Ździebko offtop o sklepie Oculusa

amzuk

Mieszkaniec forum
A inicjatywa Oculus Studios?
To był początkowy etap promowania platformy (+ niska cena).I wyszło. FB faktycznie jest teraz na rynku jedynym dużym graczem któy dalej będzie rósł (o zgrozo!)

Takim ( kontrowersyjnym) przykładem może być sklep Epicgames, gdzie jest mniej tytułów niż na Steamie, ale gdzie selekcja jest ściślejsza, przez to nie ma natłoku śmieci.
Epic? Serio? Przecież ta platforma jest silna tylko przez rozdawnictwo... jak można tą Chińską platformę przedstawiać jako wzór czegokolwiek?

Następnym przykładem jest platforma mubi.com z tytułami filmowymi wybieranymi przez zatrudnionych znawców..Dodatkowo zestaw 10-20 filmów jest oferowany jedynie przez tydzień. Tym sposobem odbiorca ma wrażenie lepszej jakości oraz bardziej bezpośredniego i mniej anonimowego podejścia.
To nowa fajna platforma filmowa nie mająca jakiejkolwiek naśladowcy gdziekolwiek indziej (i nie sądzę aby szybko zyskała naśladowców - po prostu fajna ciekawostka na rynku).
Oba sklepy podałem jako przykład ograniczania asortymentu celem uzyskania lepszej jakości i ekskluzywności. Ja lubię Epicgames za porządek w sklepie, duże przeceny nowych tytułów ( a nie jak na Steam tylko staroci), lepszy podział zarobków z twórcami oraz właśnie za rozdawnictwo.

amzuk

Mieszkaniec forum
Co do Facebooka będącego wyłącznie platformach społecznościową, to akurat Facebook chce to po części zmienić
Skąd takie błędne wnioski? FB będzie coraz bardziej integrował swoje usługi społecznościowe z platformą Oculus. To jest 100% pewne. Już masz konto FB (na początku nie było), już masz messangera (na początku nie było),... co dalej?
Ale w czym problem, że mam Facebooka i Messengera? W czym mi to przeszkadza?

arczi79

Prezes
Gdyby FB nie przeszkadzał i nie wypuścił Questa to nie byłoby wielomilionowego rynku gdzie można zarabiać na grach VR.
Facebook dał developerom coś czego nie mieli od 2016 roku i przez co groziła im śmierć głodowa - czyli plaformę która ma miliony użytkowników którzy kupują gry. Tylko tyle i aż tyle.
Tak tak tak! Zgadzam się że FB rozpromował VR bardziej niż ktokolwiek inny. Źle że FB i źle że w taki sposób - bo to firma ze złyb backgroundem, złymi metodami postępowania i ze złymi pobudkami do działania.

• Popieram
Reactions: Simplex

arczi79

Prezes
Co do Facebooka będącego wyłącznie platformach społecznościową, to akurat Facebook chce to po części zmienić
Skąd takie błędne wnioski? FB będzie coraz bardziej integrował swoje usługi społecznościowe z platformą Oculus. To jest 100% pewne. Już masz konto FB (na początku nie było), już masz messangera (na początku nie było),... co dalej?
W tym że to nie koniec ;)

amzuk

Mieszkaniec forum
Czego mógłbym się bać? Wymogu skanowania mieszkania raz na miesiąc?

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
  • Popieram
Reactions: amzuk

arczi79

Prezes
Czego mógłbym się bać? Wymogu skanowania mieszkania raz na miesiąc?
No chociażby tego właśnie. Albo tego że ktoś nie da Ci kredytu bo powiedziałeś gdzieś przypadkiem że nie lubisz PISu ;) Scenariusze mogą być najróżniejsze - czas pokaże (i jeśli FB będzie wciąż realizował swoją polityke to pewnie dopiero nasze dzieci będą prawdziwymi ofiarami tego bezdusznego corpo...).

amzuk

Mieszkaniec forum
No t
Dobrze Ci szło, a teraz redukujesz do absurdu. Facebook jako całość jest nie do obrony. Sprawdź czego ostatnio próbowali w Australii.

A w temacie:

No to się wycofuję odnośnie Facebooka i przyznaję Wam rację.

• Popieram
Reactions: arczi79 and Simplex

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
I tak się pewnie skończy na OT, więc pomijam wątek z okazjami i wrzucam od razu tutaj :)

W sklepiku Oculusa pojawiła się pierwsza gra z możliwością pre-orderu (i niebotyczną obniżką w wysokości 10%):

Osobiście myślę, że to świetny pomysł bo nadal w razie padła można zwrócić w 14 dni od zakupu (o ile gra nie ma premiery po 15 dniach oczywiście). Obecnie najczęściej czekam na recenzje u o ile te do mnie nie przemówią, to najczęściej odpuszczam ...a przecież gra teoretycznie mogła by się dla mnie okazać perełką.
Powyższy tytuł sobie daruję (po obejrzeniu zapowiedzi) ale liczę, że więcej wydawców będzie w ten sposób promowało swoje gry.

• Popieram
Reactions: Robert de Clair

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Zaintrygowałeś mnie, cena ok, grafika trochę w rozkroku czasami hires czasami pixelami strzela.
Nie wygląda na ultra skomplikowane 6 dungeons brzmi na niewiele. A ja potrzebuję gier które da się skończyć XD więc bęndem obserwował