Z jaką grą ostatnio skończyłeś? [subiektywne crapy i gry, których nie daliśmy rady skończyć]

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
Z góry przepraszam za obrazę uczuć, ale poniżej szkaluję „najlepszego” RPG wszechczasów

Chyba sobie przypomniałem, dlaczego odpuściłem to na DSie tych ponad 10 lat temu :).

Jedyne, czego żałuję, to że sprzedałem grę za kilkadzesiąt zł :/

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Call of the Sea się w którymś momencie rozkręci? Bo po pierwszym rozdziale ziewam, narracja głównej bohaterki nudna, "zagadki" prostackie i artstyle taki sobie. Nie mówię, że zaraz musi być akcja czy ctulhu jakieś ma mnie gonić, ale takie strasznie przeciętne i typowe tutaj to wszystko.

A i na XSX działa tragicznie, według neta to jest 60fps, a czuję jakby było 30 ze spadkami. Chyba jeszcze jakiś dodatkowy lag w sterowaniu.

• Popieram
Reactions: DarkStar

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Będzie to samo tylko intensywniej, no i więcej materiałów przybliżającym nam całą historię. Jak na początku nie zażarło, to nie wiem czy coś się później zmieni, ja byłem od początku zachwycony. Chociaż późniejsze lokacje są ciekawsze, więc może jeszcze spróbuj, gra nie jest długa.
Ja grałem jeszcze na one s bodajże i kojarzę, że to ładnie chodziło.

• Popieram
Reactions: Alexej and Danio

trenth

Stały bywalec
Nov 30, 2020
203
181
Poznań
Call of the Sea się w którymś momencie rozkręci? Bo po pierwszym rozdziale ziewam, narracja głównej bohaterki nudna, "zagadki" prostackie i artstyle taki sobie. Nie mówię, że zaraz musi być akcja czy ctulhu jakieś ma mnie gonić, ale takie strasznie przeciętne i typowe tutaj to wszystko.

A i na XSX działa tragicznie, według neta to jest 60fps, a czuję jakby było 30 ze spadkami. Chyba jeszcze jakiś dodatkowy lag w sterowaniu.
No raczej średnio się rozkręci, w każdym chapterze dalej podobne zagadki. To jednak przygodówka. Jednak im dalej tym klimat bardziej, hmm, kosmiczny? Ma troche fluffu Cthulhu, ale nie aż tak dużo jak inne gry inspirowane Lovecraftem. U mnie, też na XSX, gra zabugowala się przed samym końcem (zagadka z gwizadozbiorami), więc jeżeli dotrwasz tam, to nie ma gwarancji, że ukończysz ten tytuł.

• Popieram
Reactions: DarkStar and Danio

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Teraz jeszcze nie mogłem przejść zagadki to oszukałem i sprawdziłem rozwiązanie z neta i dalej ni cholery nie wiem jak do tego niby miałbym dojść. Uwielbiam Portale, ostatnio podobały mi się też The Turing Test czy The Touryst, a tutaj mam blokadę i frustrację. Może za bardzo to jest kombinowanie na chybił-trafił zamiast logicznego myślenia? Albo zgłupiałem i zwalam na słabe zagadki. :D W każdym razie historia ani nic innego też do tego czasu nie chwyciło, leci uninstall.

dziki

Prezes
Jun 28, 2019
4,291
2,536
nie jestes sam. Nie wiem, w ktorym jestes rozdziale, ale gdzies dalej rozwiazalem jakas zagadke fuksem i kombinuje (znajac juz przeciez rozwiazanie) czemu to tak pyklo. Nic nie wykminilem. Stwierdzilem wiec, ze jestem glupi i niech mi to ktos kto rozumie to w necie wytlumaczy. Nie wytlumaczyl. A czytalem kilka stron. Wyzsza szkola pokrecenia.

• Popieram
Reactions: Danio and trenth