Xbox Series X

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
tak, a w dodatku mysla o tym, zeby dalo sie tam uruchomic normalny windows (a raczej, zeby umozliwic ludziom jego uzywanie...), czyli steam itp. Jezeli to prawda, to ja juz dawno mowilem o xbox steam machine;)

knur

Moderator globalny
Łojtam, potną wszystko na max, dadzą 480p i będzie latać! Konsole i tak trzeba będzie zmienić dla multiplatform, które już tak łaskawe nie będą.

meatbag

Badass
Łojtam, potną wszystko na max, dadzą 480p i będzie latać! Konsole i tak trzeba będzie zmienić dla multiplatform, które już tak łaskawe nie będą.
Nie no wiadomo, draw distance 5m, lighting ultra low, 900p i hejnał. I tak będzie radość, że się odpaliło, jak kiedyś na pc z grafą za stopińdziesiont.

knur

Moderator globalny
Nie do końca. Można zrobić grę nextgenową i później ją maksymalnie pociąć, żeby chodziła w 15 fps i wyglądała jak gunwo na starych konsolach. :)

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nie do końca. Można zrobić grę nextgenową i później ją maksymalnie pociąć, żeby chodziła w 15 fps i wyglądała jak gunwo na starych konsolach. :)
Nie do końca - bo wtedy nie możesz zaimplementować jakichś "nexgenowych" mechanik które nie mogłyby działać na starym sprzęcie.

chaoz2eyez

Stały bywalec
PSN
chaoz2eyez
Już nie trzeba się martwić że wolniejszy model nowego Xboxa będzie zmuszał developerow do równania w dół:
Nie rozumiem ich. Serio. To co oni wyprawiają to jest jakaś kwadratura koła. Najpierw przekazali info żeby zostać na x360, a teraz że puszczają super nowoczesną i dopasioną konsolę, na którą exy będą za dwa lata. To są marketingowi debile. Przez te dwa lata, będą znów odstawiać jakością gier/exów od PS5, znów się będą z nich śmiali. A po dwóch latach gdy się pojawią fajne exy na XsX, wyjdzie PS5 Pro na którym gry będą wyglądały jeszcze lepiej niż na XsX :cool: Nie wiem może oni mają jakiś master plan i skupiają się na "ludziach z gamepassem za 4zł". Może to ma jakiś sens i logikę, żęby przejąć cały rynek casuali?

Dobra napiszę to już teraz, M$ przegra kolejną generację.

• Popieram
Reactions: randydisher

knur

Moderator globalny
Nie do końca - bo wtedy nie możesz zaimplementować jakichś "nexgenowych" mechanik które nie mogłyby działać na starym sprzęcie.
Podaj jakiś przykład, bo ciężko mi sobie wyobrazić jakąś mechanikę w grze, której nie można zastosować na starej konsoli. Pad ma być w zasadzie ten sam, więc w tej kwestii nic nie podziałają.

randydisher

Aktywny forumowicz
Nie rozumiem ich. Serio. To co oni wyprawiają to jest jakaś kwadratura koła.
Zgadzam się w 100%.

Czy to nie było tak zawsze, że konsola na którą wychodzą najładniejsze/najlepiej dopracowane gry Third Party to ta która ma największy % udziałów w rynku? Nawet jeżeli XSX będzie 2x mocniejsze od PS5 (hipotetycznie) to ta cała moc pójdzie psu w dupę, jak MS znowu będzie daleko w tyle za Sony jeżeli chodzi o słupki sprzedaży, bo nikt nie będzie się wysilał dla tej garstki konsumentów.

MS powinien przypuścić pełny atak, ugrać jak największy % rynku, a cała ich dotychczasowa strategia sprawia wrażenia "nam nie zależy" i tylko zniechęca do ich sprzętu...

• Popieram
Reactions: chaoz2eyez

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Gry Third Party beda i tak pewnie wypuszczane jedynie na nowa generacje, no, moze poza kilkoma.
Ale tak, ja raczej oczekuje ze za 2-3 lata bedziemy mieli sekcje 'MS Game Pass' w sklepie ps5.

knur

Moderator globalny
Ja myślę, że jeśli już będzie winda, to raczej ta okrojona, gdzie można instalować tylko apki z ich sklepu. Jakby dali dostęp do całego podsystemu, to by się okazało, że ludzie coś mieszają i uceglają swoje x. :p
Tak czy siak pomysł ciekawy, ms musi wyjść z czymś, czego nie ma konkurencja.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ale jak będą apki spoza sklepu to zaraz ktoś zhakuje. Już raz Sony chciało być dobrym wujaszkiem i dało Linuxa i wiemy czym się to skończyło.

Arcybibosz

Badass
Te plotki o Windowsie i dostępie do Steama mnie ciekawią. Cóż.... Byłby sztos.
Steam na Xboxie? Nigga please...

I co, wychodzi gra i ludzie zamaist w sklepie microsoftukupują na steamie nie dając Microsoftowi ani grosza? Jaki interes miałby mieć M$ w sprzedawaniu konsol?

Największa bzdura ever, że wy łykacie takie rzeczy....

Idźmy za ciosem - plotki głoszą że PSN store też będzie na xboxie ;).

• Popieram
Reactions: salata

Iron_medic

Stały bywalec
Te plotki o Windowsie i dostępie do Steama mnie ciekawią. Cóż.... Byłby sztos.
Ja tylko przypomnę, że na PS3 miał być Steam 💩 Gaben, wielka integracja, listy znajomych, cloud cross save. Wielka współpraca Valve z Sony. I co? I dupa.
No Panowie no już no już no już no no no już już. Na windowsie jest steam, a windows to własność microsoftu tak jak xbox czyli....

STEAM I HALF-LIFE 3 NA XBOX SERIES X POTWIERDZONE INFO!!!!!!11

Last edited: