Xbox Series X|S

blazej

Badass
Na razie to Sony mi dostarczyło swietnego Sackboya(ja tam jestem zdania ze to lepsze od 3d world) i Astro, a XSX swietne Medium, fajne pykanie w co opie w girsy i troche przyjemnej drobnicy. Nie narzekam ani na jedno ani na drugie ;).
Ja tam bym narzekał ;-) Astro i Medium to pewnie dobre gry, ale na premierę nowych konsol wolałbym coś bardziej spektakularnego :)

Blue

Prezes
Na razie to Sony mi dostarczyło swietnego Sackboya(ja tam jestem zdania ze to lepsze od 3d world) i Astro, a XSX swietne Medium, fajne pykanie w co opie w girsy i troche przyjemnej drobnicy. Nie narzekam ani na jedno ani na drugie ;).
Ja tam bym narzekał ;-) Astro i Medium to pewnie dobre gry, ale na premierę nowych konsol wolałbym coś bardziej spektakularnego :)
Medium jak idzie o grafikę otoczenia to jest nowa jakość. A i długość ma prawidłową, a nie jak dzisiejsze gry AAA. Ale wiadomo ze nie ma duzych soczystych exów.

Berek

Stały bywalec
PSN
bErEdZiAk007
XBL
Arteq
A ja pisze jako wieloletni fan PlayStation od samego początku, Sony nic nie dało co by mnie przekonało do zakupu. Ani DS (oryginał przeszedłem kilka razy na PlayStation 3 i mi starczy), Sackboje/astroboye to nie moje klimaty (choć Astrobot na PlayStation VR pograłem ale bez szału), Spiderman- zerowe tętno dla mnie. A pisze to bo właśnie ciagle tylko PlayStation to takimi exami doebao że hej. PlayStation to, PlayStation tamto.
Nie bardzo kumam przykładowo czemu Gears Tactics jest tak pomijane i niedoceniane. Ogólnie też ciagle się mówi że Xbox to ciagle to samo, te same gry. A właśnie takie Tactics to coś innego. Sea of Thieves to coś innego. State of Decay 2 to coś innego (jak to teraz wyglada pięknie na xsx to bajeczka). Zaraz wleci Flight Sim na xboxy, też coś innego. A co Sony proponuje? Open worldy ze zmienionym settingiem. Days Gone, Tsushima, death stranding, Horizon, spiderman... przypomnę że ta mega nuda Tlou2 też miało być openworldem ale się opamiętali i zostawili tylko nudę z tego. Przez 3/4 czasu gry zmuszałem się i męczyłem te grę żeby w końcu to skończyć.
Trochę ulało mi się żali ale czasem trzeba.

knur

Moderator globalny
Gears Tactics
Pierwsze wrażenie świetne, ale ta gra jest później tak monotonna, ze tylko czekasz kiedy się skończy, o ile wcześniej sam nie odpadniesz. No ale plus za odejście od oklepanej formy gearsów tpp.

Sea of Thieves
Multi, do tego trzeba mieć potężną ekipę, można samemu, ale to już nie to samo.

State of Decay 2
Gorsze od jedynki.

Zaraz wleci Flight Sim
Szkoda, że nie na premierę seires x.

---

Niby trochę tego jest, ale zbierz jakościowo te wszystkie gry wymienione powyżej i łyka je pierwszy lepszy eks z PS5. Idą w dobrym kierunku, ale jeszcze trochę im brakuje. I mówi to osoba, która siedziała wcześniej na PS, a od nieco ponad roku przeszła na X, głównie dla XGP.

• Popieram
Reactions: Estevez and Berek

Berek

Stały bywalec
PSN
bErEdZiAk007
XBL
Arteq
My bad, zapomniałem o tym a mam do ogrania na czekliście.

Gears Tactics przeszedłem bez przerw. Fakt może znużyć ale ja tego nie odczułem (bo grałem po godzinie/dwie dziennie, na tyle czasu na granie). Ale nadal uważam że to bardzo dobra gra.

Blue

Prezes
To, że niektórzy nie lubią przygodówek
Ci sami którzy przeszli Medium? ;)

No ale dobra, Medium to Bioshock/Gra Remedy z wyrzuconym gameplayem do kosza ;), a nie przygodówka sensu stricte.

Ale i CoS to też raczej taki mix przygodówki i gry logicznej, a nie przygodówka sensu stricte.

Tyle, że CoS ma spadki nawet na XSX przy tak stylizowanej grafice ... Medium jestem w stanie to wybaczyć, bo wygląda, ale tu takich jazd być nie powinno, no ale indyk...

DarkStar

Prezes
@Berek miałem już plusować, ale nie mogę ze względu na Twoją opinię o TLoU :D

Proszę mi przestać pomijać Call of the Sea. To, że niektórzy nie lubią przygodówek nie znaczy że to nie jest dobra gra.
Call of the Sea jest bardziej grą logiczną niż przygodówką, bliżej jej do produkcji pokroju Mysta. W dodatku jest oszustwem, bo obiecuje Cthulhu Mythos, a dostarcza Małą Syrenkę od Disneya. Osobiście uwielbiam przygodówki i śledzę stronę Adventure Gamers (polecam, bo ich recenzje są „specjalistyczne”, w przeciwieństwie do Metacritica), a wspomnianą grę ukończyłem na siłę i bardzo zniesmaczony. Piszę, bo mnie striggerowałeś tym tekstem, że „niektórzy nie lubią przygodówek”, a ja uważam się za weterana tego gatunku (grane od lat ’90, większość bez solucji). Te nowe przygodówki jak od studia DONTNOD również bardzo lubię.

• Popieram
Reactions: Simplex

Alexej

Administrator
Staff member
PSN
AlexejPL
XBL
Alexej PL
Steam
Alexej
Osobiście uwielbiam przygodówki i śledzę stronę Adventure Gamers (polecam, bo ich recenzje są „specjalistyczne”, w przeciwieństwie do Metacritica), a wspomnianą grę ukończyłem na siłę i bardzo zniesmaczony.
Our review: very good.

I co wy z tym rozróżnieniem na przygodówki a gry logiczne? Przecież to nie sokoball ani saper.
Zagadki logiczne są przecież w każdej sensownej grze przygodowej (sprawdzić czy nie walking sim).

Mam wrażenie, że jakoś podświadomie szukajcie w przygodówkach point and clicka. Dajcie grom się rozwijać!

Last edited:

Blue

Prezes
I co wy z tym rozróżnieniem na przygodówki a gry logiczne?
Nie tykam Point and clicków, bo nie trawię - to przygodówki.
Uwielbiam Medium - to przygodówka?
Średnio mnie jarają gry logiczne(portal sie nie liczy, oba były super ;)), mogę rozwiązać kilka zagadek i potem mi zainteresowanie opada.

Gameplay ma jednak spore znaczenie niezależnie od tego czy w tle jest "story" czy nie.

Last edited:

Berek

Stały bywalec
PSN
bErEdZiAk007
XBL
Arteq
@DarkStar Pierwsze trzy zdania- mogę to samo napisać o Tlou2. A smutnym tym bardziej, że bardzo czekałem na te grę a ta zawiodła mnie dość mocno. Mogę jedynie jeszcze dodać, że dzień przed premierą spać nie mogłem z ekscytacji.

czajuprime

Mieszkaniec forum
PSN
czajuprime
Takie maleństwo było u mnie dzisiaj na gościnnych występach. :)

Bardzo mi się podoba ta konsolka, świetny sprzęcik! Design i wykonanie wzorowe.

Po trzech miesiącach z DualSensem xboksowy pad wydawał się malutki, jak dla dzieci. Ale przestawiłem się na niego w mgnieniu oka. To było bezbolesne przejście, jak z DualShocka na DualSensa. No i krzyżak wcale nie jest tak beznadziejny, jak się spodziewałem. Cały dzień na nim grałem i było bardzo dobrze. Szkoda tylko, że tak niefajnie klika. Przecież to bez sensu, że pad jest głośniejszy od konsoli!

Większość dnia upłynęła na sprawdzaniu indyków z Game Passa. I do tego chętnie używałbym S-ki. Zarządziło Streets of Rage 4 - prawie skończyliśmy. Odżyła też moja miłość do Gears of War - banan na gębie przy zremasterowanej jedynce i cmokanie z uznaniem przy piątce. Sprawdziłem sobie jeszcze czy Dead Space mocno się zestarzał i ciężko było wyłączyć. Remake tej gry ze współczesną grafiką to by było osikanie.

michaukowski

Stały bywalec
XBL
michaukowski
Na 4K mi kompletnie nie zależy. Dla mnie i 900p w 60fps jest spoko. I właśnie stoję teraz przed małym dylematem. Czy by nie wymienić swojego Xboxa One X na Xbox Series S. Droższy Series X nie wchodzi w rachubę. Najzwyczajniej w świecie szkoda mi ponad 2k zł na konsolę, której będę używał sporadycznie. Gier na płytkach już nie mam, bo w zasadzie wszystko co teraz ogrywam, mam w cyfrze. Tylko, czy to nie będzie czasem wymiana siekierki na kijek.

• Popieram
Reactions: Danio

Pistak

Badass
PSN
Bercik_Heniu
Wymieniłem PS5 na XSS, na pierwszy rzut oka Dualsense jest klasa premium jeżeli chodzi o jakość wykonania, ergonomia na tym samym poziomie. Dręczy mnie skrzypienie na łączeniach, bardzo głośne i trochę luźniejsze przyciski niż w dualsense, krzyżak to już WTF normalnie samo się komentuje. Wisienka na torcie to jest podświetlenie przycisku Xbox. Do kurwy nędzy, czy ten kto to wymyślił nie zauważył, że podczas grania to świeci w oczy? Dla mnie kontroler od Xboxa opracował ślepy z głuchym - ślepy od światełka co razi, a głuchy z krzyżakiem, co stuka i łączeniami, co skrzypią.

Konsola jest ultra maleństwem, cichutka, super. Interfejs, już prawie jesteście na poziomie PlayStation, ale jednak dalej idą w zaparte. Osobne aplikacje do ustawień to jest żenada, brak jakiejkolwiek możliwości szybkiego wprowadzania tekstu, interfejs składa się z multum ilości opcji, pod opcji, nad opcji, pasków, pasków pod paskami. Jak można siedzieć tak długo nad UI i nadal być w dupie? Z tego co wiem blades wszyscy wspominają dobrze, dlaczego nie zrobić blades 2.0?
Cóż trzeba się przyzwyczaić i z tym żyć ;)

Zapłaciłem 990zl za tą konsolkę i mimo tych niedociągnięć ("kilka niedociągnięć, a gdzie tutaj są dociągnięcia?") jestem zadowolony.

Jak

Badass
PSN
jac3k5
XBL
jac3k5
Na 4K mi kompletnie nie zależy. Dla mnie i 900p w 60fps jest spoko. I właśnie stoję teraz przed małym dylematem. Czy by nie wymienić swojego Xboxa One X na Xbox Series S. Droższy Series X nie wchodzi w rachubę. Najzwyczajniej w świecie szkoda mi ponad 2k zł na konsolę, której będę używał sporadycznie. Gier na płytkach już nie mam, bo w zasadzie wszystko co teraz ogrywam, mam w cyfrze. Tylko, czy to nie będzie czasem wymiana siekierki na kijek.
Cena jest atrakcyjna. Sprawdź najpierw jak kto jest z 60fps na XSS, bo chyba nie wszystkie gry tak chodzą i często są duże spadki.

knur

Moderator globalny
Ja też brałem pod uwagę taki scenariusz, ale myślę, że spokojnie jeszcze ten rok będzie się dało przegrać na xox. Medium póki co jako jedyne nie wyszło już na stare konsole, ale tak obiektywnie, to w tej grze nie ma niczego, co by nie poszło nawet na one s. Tam jest tragiczna optymalizacja, czyli wizytówka blubera. To, że tego by się nie dało odpalić na pastgenach to po prostu zabieg marketingowy. Już w dishonored 1 albo 2, można było się płynnie przełączać między dwiema wersjami tego samego świata, więc to takie wymyślanie na siłę.
Co do wydajności, to jest chyba nawet kilka przypadków, że gry na one x są renderowane w wyższej rozdzielczości niż na series s.

michaukowski

Stały bywalec
XBL
michaukowski
Cena jest atrakcyjna. Sprawdź najpierw jak kto jest z 60fps na XSS, bo chyba nie wszystkie gry tak chodzą i często są duże spadki.
Wszystkie gry, które chcę ograć dostały już patch na XSS dający 60fps. I wcale nie jest tak źle z tymi spadkami, przynajmniej patrząc na materiały z Youtube. 90% gierek ma stabilny framerate. Zresztą i tak mam tv tylko 50Hz, więc wszystko powyżej tej wartości i tak nie zobaczę.

Generalnie XOX, a XSS to nie jest wcale taki oczywisty wybór. Ech te dylematy :rolleyes:

knur

Moderator globalny
Dla mnie tam nic nextgenowego nie było, ładny artstyle i tyle.
Z całym szacunkiem jak nie widzisz to raczej nie zwracasz az tak na takie rzeczy uwagi.
Gral na bieda PC 🤷🏼‍♂️
No strasznie biedna grafika była. :)

Czasami nawet widziałem 60 fps, nie to co bieda series x z lockiem na 30. 😂

knur

Moderator globalny
Gra ma ładne widoczki, otoczenie itp. ale to nie jest nic tak wyniosłego, co by nie poszło na pastgenach. Ta gra chodzi jak gunwo na topowych pc, bluber nie umie w optymalizację i by wyszedł jeszcze większy kasztan niż z cp77 na bazowych pastgenach.