Xbox Series X|S

PSN
VukoDrakkainen
Albo gram w singla, kumpel chce grać w multi, więc przełaczam się. Po skonczonej sesji w multi w kilkanascie sekund wracam do gry singlowej bez ekranów z logo wydawcy, developera, ostrzeżenia o epilepsji i informacji o różnorodności kulturowej programistów.
I tak musisz zrobić przerwę na siku, picie więc co za różnica?

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Albo gram w singla, kumpel chce grać w multi, więc przełaczam się. Po skonczonej sesji w multi w kilkanascie sekund wracam do gry singlowej bez ekranów z logo wydawcy, developera, ostrzeżenia o epilepsji i informacji o różnorodności kulturowej programistów.
I tak musisz zrobić przerwę na siku, picie więc co za różnica?
Rozumiem że piąteczek, dlatego taki głupi "argument" - Quick Resume nie ma sensu, bo przerwa na siku i picie. OK. To w takim razie ja w duchu piąteczku odpowiadam że mam założone pieluchomajtki i jestem podłączony do kroplówki, więc Quick Resume to dla mnie zbawienie.

• Popieram
Reactions: oko and Jay

Danio

Prezes
PSN
arahjista
Steam
Danio237
O przycisku Share: "Jeżeli chcemy rejestrować wideo w Full HD, zapisanych zostanie ostatnie dwie minuty gry. Jeżeli w Ultra HD w 4K – raptem 15 sekund."
Ale bieda. Toż to już na obecnej generacji u Sony działa lepiej, a od nowej oczekuje się więcej. Mi się zdarzało odwalić jakąś fajną akcję, ale że mogłem to zapisać przypominało mi się 15 minut później - więc wciskam share, zapisuje ostatnie 30 minut, na szybko edytuję i mam. A na Xboksie przepadnie.

Mam nadzieję, że to kwestia do dopracowania w którejś z pierwszych aktualizacji systemu.

Muzi

Badass
Czy gdzieś było info o tym czy UI wspiera HDR? Po wczorajszym info o UI w PS5 miło by było gdyby UI Xboxa też było w 4k i HDR. Na część UI jest wciąż embargo i nie jest to finalna wersja ( wg previews ), ale na dzień dzisiejszy UI jest w 1080p, a o HDR nic nie wiadomo. Trochę słabo.
Tylko po co menu w HDR? Zeby bardzej walilo po oczach?
Tzn ja wiem, ze HDR to nie tylko mocne swiatelka i lepsza czern, ale mimo to nie widze praktycznych powodow dla ktorych menu musialoby byc w HDR.
nawet tego nie skomentuję..
------------------------------------------------
Reasumując, mam nadzieję, ze staną na wysokości zadania i będzie 4k i HDR w UI.

A propos quick resume to jego największym plusem jest właśnie powrót do zawieszonej gry - czy to po kilku godzinach, czy po kilku dniach-jest on praktycznie natychmiastowy i pomija wszelkie ekrany z logo firm itp.

biomedic

Stały bywalec
Ale na jakiego UI w 4k HDR? Nie rozumiem tej dramy z UI
Jakby jakiś fanboj się nie obsrał, to nawet nikt by tego nie zauważył. A dzięki temu konsola ma większe zasoby pamięci, a samo UI wygląda dobrze i śmiga
Pewnie w Sexie będzie 4k tylko na razie większość tych jutuberów korzysta z jakiejś testowej wersji

Blue

Badass
W 360 było w 720p przez lata, drażniło mnie to wtedy bo co uruchamiałem to widziałem :p, ale nie jest to jakiś big deal.

Ba nawet nie pamiętam żeby ktokolwiek o to dramę na forum robił ;).

biomedic

Stały bywalec
Ta drama pokazuje ze czasem UI jest wazniejszy niz gry. Az sie prosi o tekst Cumy z Vinciego o kolekcjonerach ;)
Kurde patrz, a pamiętam jak przechodziłem z XO na XOX i UI stało się ładniejsze ;) A teraz okazało się że jest w 1080p :DNormalnie drama

A mi by wystarczyło UI z X360 - Ma być szybko przejrzyście i łatwo.

Last edited:

Varamir

Prezes
Na pewno jest to miły dodatek, ale - jak dla mnie - konsola służy do gier i one są - jak dla mnie - najważniejsze. Ale okazuje się że są tacy dla których najważniejsza jest jakość UI. Choć nie jestem w stanie tego ogarnąć to miłej zabawy im życzę, w końcu używanie konsoli ma tę radość dawać :)

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
nie jestem w stanie tego ogarnąć
W UI jest tekst. Wiec przy skalowaniu z 1080p na 4K będzie rozmyty, więc będzie się wzrok męczył przy czytaniu. UI w 4K mógłby byc wyraźny i ostry, a przeskalowany będzie niewyraźny i rozmyty.

Last edited:

Jak

Mieszkaniec forum
PSN
jac3k5
XBL
jac3k5
HDR w UI by sie przydalo, bo nie lubię jak mi ekran się przełącza z SDR na HDR, ale nie będę rozpaczał. Najważniejsze żeby był szybki.

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
W sensie spoko jakby xbox puszczał do TV sygnał "HDR", ale żeby nie waliło to po oczach.

Coś czuję że w tej generacji to konsolowcy będą się naśmiewać z loadingów pectowców (zwłaszcza przy uwzględnieniu załadowania się windowsa ;) ).

Muzi

Badass
W sensie spoko jakby xbox puszczał do TV sygnał "HDR", ale żeby nie waliło to po oczach.

Coś czuję że w tej generacji to konsolowcy będą się naśmiewać z loadingów pectowców (zwłaszcza przy uwzględnieniu załadowania się windowsa ;) ).
To jest właśnie siła Quick Resume - praktycznie natychmiastowy load, z pominięciem ekranów z logami itp.

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

To jest właśnie siła Quick Resume - praktycznie natychmiastowy load, z pominięciem ekranów z logami itp.
Tak, wiem, ciekawe czy na PC pojawi sie jakaś opcja zrzucania gry z RAMu na SSD, ale to by chyba musialo być wbudowane w Windowsa na niskim poziomie.

angh

Badass
PSN
angh
PC jest nie tylko maszyna do grania, a wiec modyfikacja OS do zrzucania 20 gier do ssd tylko po 'quick resume' nie ma wiekszego sensu. Juz w tej chwili na roboczym laptopie rzeczy takie jak gaming mode itp sa dla mnie strata miejsca. Wazniejszy jest raczej dma oraz sprzetowy dekompresor, bo to poprawilo by sprawnosc systemu w kazdym aspekcie jego dzialania.

Belkaenes

Stały bywalec

W komentarzach pod tym filmem posiadacze xone x pisza ze to nic nowego i to jest dawno u nich dostepne wiec tu chyba zadnej szybkosci ssd nie ma.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Alexej

Administrator
Staff member
PSN
AlexejPL
XBL
Alexej PL
Steam
Alexej
Potwierdzam, że w sumie na moim XOX bez SSD wygląda to podobnie. Może jakby zmierzyć to by się okazało, że jest 1-2 sekundy różnicy, ale bez przesady.

Różnica by pewnie była znacząca przy całkowitym reboocie, ale nie przy takim zwykłym włączeniu wyłączonej (de facto uśpionej) konsoli.

knur

Moderator globalny
Coraz bardziej przekonujemy się, że nowe konsole nikogo, bo jest podobnie jak na starych.
Mi hajp jeszcze nie wrócił, w ogóle ostatnio przestałem czytać o konsolach, co tam nowego pokazali, jakieś ui w ps5 itp, technikalia już mnie kompletnie nie jarają, jakąś fajną grę bym za to zobaczył. :)

Blue

Badass
Coraz bardziej przekonujemy się, że nowe konsole nikogo, bo jest podobnie jak na starych.
No nie do końca, loadingi na XOX ponoć mają być szybsze niż obecnie możliwe na PC. No tyle że od lat projektuje się gry z jednym długim loadingiem, tymi w trakcie często ukrytymi za cut-scenkami, albo tunelami itp, więc też jak ktoś nie planuje przejść Wieśka 3, albo Deus Exa, czy Preya, tylko raczej gry które kombinowały jak loadingami nie przerywać rozgrywki to aż takiej zmiany nie poczuje ;).

Jay

Mieszkaniec forum
Ja już od VHSa korzystam z dysku SSD na USB, bo loadingi z HDD to rak - w tym aspekcie super zmiany nie odczuję, ale już wolałbym wstawić SeX do szafki telewizyjnej i pograć w jakieś posbite wersje gier, w które i tak gram :D

Jay

Mieszkaniec forum
OD VHSa mam SSD na USB, a na X1X dodatkowo wymieniłem dysk wewnętrzny. Nie, nie żartuję bo widziałem wyniki czasowe wgrywania różnych rzeczy na SeX i nie ma jakiejś super dramatycznej różnicy między zewnętrznym dyskiem SATA/NVME, a wewnętrznym. Różnice są, ale marginalne i nie jest to odczuwalny przeskok, jak to jest z kierunkiem HDD> SSD.

TL;DR Jestem już teraz na SSD, więc baaaaaardzo wątpię, że super szybki dysk NVME zrobi mi różnicę, na pewno nie na premierę. Co innego jak za rok/dwa ktoś wyda grę faktycznie wykorzystującą tą prędkość, ale wątpię.

• Popieram
Reactions: salata