Xbox Scarlett

m1sza

Moderator
No założę, żeby nie było, w końcu jestem Xbotem ;).

Przeklejanka z Jewrogamera.

New Xbox Project Scarlett specs
  • CPU and GPU - a "custom-designed" AMD processor that's teased to be four times as powerful as Xbox One X, with chipsets based on Zen 2 and Navi architecture. [Czyli to samo co PS5? Jedyna różnica to gamepass i inny dash + nazwa konsoli?]
  • Ray tracing support that's real time and hardware accelerated "for the first time ever", according to Microsoft (here's Digital Foundry on the current state of ray tracing tech if you're looking for more background info.)
  • Memory - High bandwidth GDDR6 will be included.
  • Storage - just like the PS5, there will be a "next generation" SSD (solid state drive) for ultra fast loading times, which are teased to be up to 40 times faster than current generation speeds.
  • Resolution support - Project Scarlett will have up to 8K support, presumably including full 4k, depending on the game. [8K to jakieś kurwa trololo. Najpierw poproszę wszędzie 4k@60fps]
  • 120 FPS and variable refresh rate support for compatible displays. [Ile jest takich telewizorów? w ćhuj mało. Ma być więcej?]
  • Project Scarlett will support backwards compatibility across four console generations - the original Xbox, Xbox 360, Xbox One and the new Xbox. To help ensure Xbox One backwards compatibility support on this new generation, Microsoft has wound down adding new Xbox 360 games. [X360 zupełnie mnie nie interesuje, Xbox One już bardziej, zwłaszcza jeśli nie będzie dużo gier na starcie]
  • The new Xbox will support Xbox One accessories, and though we don't know exactly what will be supported exactly, we do know controllers - including the Xbox Elite line - will be included.
  • Select Project Scarlett games will be cross-generation, such as Halo Infinite, Microsoft's Matt Booty told Eurogamer. "We... want to make sure people who own an Xbox One get a game which runs well up and down the Xbox family. But it plays best on Scarlett." [No i nie wiem... Cross gen = nie będą równać do dołu czasem?]
  • Xbox Game Pass will also be supported, if you have a subscription on your account, giving you access to a variety of Xbox 360, Xbox One and we imagine all first-party Project Scarlett titles at the very least.
  • Existing Achievements and progression will all carry over to Project Scarlett, as it has done with previous generations, as part of your Xbox Live profile.
  • Speed and reducing load screens is a key selling point, Matt Booty said in that our E3 interview. "It's the combination of speed, not just of the SSD but of the processor, the performance of the GPU and RAM... Just think, what are all the things right now which take you out of a game? You're playing then suddenly *bloop* a load screen pops up and drops you out. Our goal is to get rid of those things, that's what we're after."
  • Project Scarlett won't be digital-only as it will support an optical disc drive. [GameStop i EBGames klaszczą uszami]
  • Project Scarlett won't be the last Xbox console - or at least that's the current plan, according to Xbox boss Phil Spencer. There has to be a "meaningful" reason, but with the prediction game streaming won't take off in the short to medium term, the possiblity of another box makes sense.
Generalnie oczywizda Day 1, tylko coś się obawiam, ze na kontynencie na którym przebywam będzie taki sam problem z kupnem Xbox Scarlett na premierę jak z preorderem EK Cyberpunka 2077 (rozeszło się w godzinę). No nic, najwyżej sobie z PL przywiozę ;).

Estevez

Stały bywalec
XBL
llukhash
Z kupnem pierwszego Xboxa One to faktycznie był problem przez pierwszy miesiąc or so ale z X One X już było spoko...

Sent from my LG-H933 using Tapatalk

Mexiss

Stały bywalec
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
W nowej generacji biorę dwie konsole. Która będzie pierwsza zależy od tytułów startowych i kultury pracy. Przede wszystkim kultury pracy :)

Daggett

Padawan
PSN
Daggett007
XBL
Dagski07
Ja sobie powtarzałem po generacji PS3/360, że już w dwie konsole się nie ładuje, co oczywiście się nie udało. Myślę, że teraz będzie podobnie. Jednak dla mnie MS bije w tym momencie Sony usługami i jeśli dalej ten trend się zachowa to znów zagoszczą u mnie dwa pudełka.

Alexej

Administrator
Staff member
PSN
AlexejPL
XBL
Alexej PL
Steam
Alexej
Ja w tej chwili jestem przekonany, że wciągnę nowego Xboxa. Gamepass to jest ultimate deal maker.

Inna sprawa, że poprzednio też byłem przekonany że wciągnę xone, ale tak położyli tą konsolę że złożyłem peceta.

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
Raczej oby tylko MS znowu nie kombinował z ucięciem odsprzedaży używanych gier, bo oni mają takie zapędy...
Co do konsoli to zastanawia mnie, że Sony chwaliło się super szybkimi loadingami, a MS jakoś nic takiego nie pokazał.
Niby mają mieć także super szybkie SSD na pci-e 4.0, ale dziwi mnie brak takiego demka na konfie...

Ogólnie mam wrażenie, że MS idzie znowu w "najpotężniejszą konsolę świata" i fajnie, ale szkoda, że nie pociąga to za sobą gier, oczywiście mam na myśle te wszystkie studia, które wykupili, a nie dostaliśmy żadnych nowych tytułów na wyłączność. No i jeszcze do tego "problem" z osobami, które posiadają b. mocne PC, bo wtedy faktycznie Xbox traci sens o czym sam się przekonałem (mój XoX zbiera kurz).

knur

Moderator
Imo to będą dwie bardzo zbliżone konstrukcje no i wiadomo, że dopisek o najbardziej wydajnej konsoli zachęci część niezdecydowanych klientów.
Dużych gier, nowych ip nie będzie, wątpię, że trzymają jakieś asy w rękawie, pochwalili by się na E3. Główny nacisk będzie na GP tylko dalej, jak ktoś chce ograć coś na premierze to i tak kupi boxa/cyfrę, jednak w GP są już w większości starsze tytuły a nie każdy chce czekać aż się pojawią, żeby je ograć w abonamencie. Na tej samej zasadzie można kupować używki po jakimś czasie od premiery, gdzie cena już stoi w miejscu i nie stracimy na kupnie/sprzedaży, pewnie szacunkowo wyjdzie podobnie jak opłacanie passa.
Dalej największym atutem są exy, nie ma co ukrywać, usługi są miłym dodatkiem ale póki co tylko dodatkiem. Jak już PS NOW zostanie rozszerzone na wszystkie kraje (oj ciężko im się schylić po te leżące na ziemi banknoty) to GP będzie miał dużego konkurenta.

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
Akurat o PS Now nie wiem zbyt wiele, ale ta usługa obecnie jest chyba dość kiepskiej jakości? (nawet chyba nie ma tam 1080p?)
Można na szczęście z tego co pamiętam ściągać gry lokalnie na konsole i wtedy jest jak z GP - prawda?
Baza gier wygląda podobnie, nie ma tam super nowych hitów.
Reasumując: ciężko powiedzieć czy faktycznie PS Now będzie aż takim konkurentem biorąc pod uwagę problemy z infrastrukturą Sony.

Zgadzam się, że znowu zadecydują gry ekskluzywne, tym bardziej dla ludzi posiadających już mocne PC.
Inna sprawa, że MS tak czy siak zarobi, bo czy sprzeda kolejną kopię Windows, czy Xboxa oraz czy ktoś kupi GP z myślą o PC czy Xbox to i tak Win dla nich.

knur

Moderator
Na kłopoty z infrastrukturą ma coś poradzić MS więc trochę strzelają sobie samobója. Tak, gry z PS4 można streamować i pobierać na dysk.
Wracając do GP to ich exy na premierę w passie już nie robią takiego wrażenia, bo to cały czas trio - halo, gearsy, forza, ile można? Ta krowa ma już wymiona do kostek!

Mexiss

Stały bywalec
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Skoro masz pc to po co ci x? GP jest też na pc więc tym bardziej nie ma sensu mając w miarę solidy komputer.
Mam komputer na który nie narzekam. Na PC gram w MMO czy strategie. Cokolwiek innego wybija mnie z rytmu. Pokusa alt+tabowania co 15min irytuje. Kupiłem konsole właśnie ze względu na gry, które nie są MMO. Mimo tego, że brzydsze i w połowie klatek to bez żenady w prawie dwa tyg zaliczyłem już dwie gry. Na PC tyle singli robiłem rocznie :D

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
No i to jest zdrowe podejście, ale nie mówimy o kupowaniu konsoli jak posiada się PC, tylko konkretnie o PC+Xbox.
Znacznie więcej sensu ma PC+PS, bo poza multiplatformami są jeszcze fajne exy :)

EDIT: A ok, ty mówisz o kupieniu GP i graniu na xbox w gry z GP, pomimo posiadania mocnego PC, tylko dlatego, żeby alt+tab nie kusiło? ;D

Mexiss

Stały bywalec
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
No mowie to z perspektywy osoby, która ma znośnego PC (1060 6gb, 6600k, 16GB 3000 RAM). Na Steamie mam polowe gier z singla rozgrzebane, bo nie lubię tak grać na PC. Zawsze coś mnie rozprasza. Za to siadając do konsoli wsiadam w grę i nic mnie nie obchodzi. Może to MMO zniszczyły moje doświadczenie z grą na PC, gdzie każda godzina z inna gra była utraconym progressem w np. WoWie :)

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Wyłącz programy w tyle i wydłub z klawiatury klawisze alt i tab.

Ja tego nie rozumiem, jak gram to gram, po co miałbym alt-tabowac? Równie dobrze mógłbym odpalać przeglądarkę na konsoli ale bym tego nie robił bo to nie ma sensu.

Puchacz

Padawan
Ja nowego Xboxa nie kupię na 99,9%. Miałem Xboxa, później Xboxa 360, w obecnej generacji nawet nie rozważałem konsoli M$. Moim zdaniem nie ma on dla mnie nic fajnego do zaoferowania.

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
Nie ma też co się już teraz zarzekać, że się nie kupi ... trzeba poczekać do oficjalnej prezentacji konsol, ich parametrów i (być może) nowych gier na wyłączność w przypadku MS (jest na to jeszcze cień szansy).

@Mexiss no ciekawie masz ;) Poniekąd cię rozumiem z mmo, ale od czasu jak już nie gram w WoW'a czy EVE to nie odczuwam takich problemów ;)
Mało tego ... obecnie na XoX denerwuje mnie, że mam gorszą jakość w stosunku do PC czy nawet sporo dłuższe loadingi.
Do tego przycinanie UI czy mocno nieintuicyjny interfejs - ogólnie te rzeczy akurat na konsoli MS mnie irytują, bo są po prostu słabo zrobione.

Kto wie ... może next gen wyjdzie im lepiej. W końcu będzie tam już całkiem potężne CPU podparte nawet 16 GB ramu (wg przecieków), to ten okrojony Win10 powinien jako tako działać ;)

salata

Padawan
PSN
salata_pl
XBL
salata
Steam
salata
Tylko aby MS nie przekombinował znowu. Aktualnie zastanawiam się czy kupić nową konsole i jak już to podłącze ja do monitora. Mi się obecny 22" kończy to wskoczę w coś 10 cali większego z 4K, VRR i HDR. W końcu zaczynają się pojawiać sensowne modele. TV 1080p nie zamierzam w najbliższym czasie wymieniać, słabsza podłączona zostanie pod TV. Xboxa dla Halo i GamePassa kupię i będę Aktywował kiedy zechce mi się pograć.

m1sza

Moderator
Wydaje mi się, że M$ na 99% nie przekombinuje patrząć na to co zrobił debil Mattrick z tiwitiwisports na początku tej generacji. Teraz mocno idą w gry i gamepassa, tylko obudzili się z tym kupowaniem studiów jakieś 4 lata za późno i pewnie efekty (oby dobre) będzie widać od 2021 wzwyż.
Gamepass jest dla mnie genialną usługą, bo raz, że gry M$ mam w abonamencie, dwa, że mogę sobie spokojnie sprawdzić gry, których bym normalnie nie kupił (chociażby Void Bastards jako najnowszy przykłąd).
Oby tak dalej,

Puchacz

Padawan
Nie ma też co się już teraz zarzekać, że się nie kupi ... trzeba poczekać do oficjalnej prezentacji konsol, ich parametrów i (być może) nowych gier na wyłączność w przypadku MS (jest na to jeszcze cień szansy).
Przestałem być fanem M$ w połowie poprzedniej generacji i już do Xboxa nie wróciłem. Nie wiem co musiałoby się stać, żebym miał zmienić obóz.

knur

Moderator
Wydaje mi się, że M$ na 99% nie przekombinuje patrząć na to co zrobił debil Mattrick z tiwitiwisports na początku tej generacji. Teraz mocno idą w gry i gamepassa, tylko obudzili się z tym kupowaniem studiów jakieś 4 lata za późno i pewnie efekty (oby dobre) będzie widać od 2021 wzwyż.
Gamepass jest dla mnie genialną usługą, bo raz, że gry M$ mam w abonamencie, dwa, że mogę sobie spokojnie sprawdzić gry, których bym normalnie nie kupił (chociażby Void Bastards jako najnowszy przykłąd).
Oby tak dalej,
Grać w słabe gry w passie, których by się normalnie nie kupiło to nie brzmi zbyt zachęcająco. A exy to dalej słynne trio, serio nawet fani ms nie mają już tego dosyć?

m1sza

Moderator
Grać w słabe gry w passie, których by się normalnie nie kupiło to nie brzmi zbyt zachęcająco. A exy to dalej słynne trio, serio nawet fani ms nie mają już tego dosyć?
Zaraz, akurat VB czy Outer Cośtam mają bardzo dobre oceny. Wiem o czym są obie gry i teoretycznie to nie mój gatunek a jednak jak odpaliłem VB (nie kupiłbym bo założyłbym, że to nie dla mnie zabawa) i wsiąkłem na prawie 3h. O to mi chodzi, a nie o to, że silnych gier bym nie kupił.

Sent from my iPhone using Tapatalk

LukeSpidey

Aktywny forumowicz
PSN
LukeSpidey
XBL
LukeSpidey
Kupowanie nowej konsoli na premierę to dla mnie głupota. Gier mało, tych naprawdę mocnych praktycznie nie ma. Same system sellery wychodzą najczęściej jakiś czas po premierze konsoli. Do tego dochodzą choroby wieku dziecięcego.

Dla mnie M$ strzela sobie w kolano tym podziałem na xboxa i PC. Faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest kupić mocarnego kompa i PS5.

Siódma generacja pokazała, że inwestowanie w gry się opłaca, bo Sony z rocznym opóźnieniem na koniec cyklu sprzedało więcej PS3 niż M$ Xboksów 360.

Jeśli polityka jednej i drugiej korporacji się nie zmieni przy nowej generacji to ja zostaję przy Sony.

P.S. I pomyśleć, że na starcie obecnej generacji mocno się biłem z myślami, czy inwestować w PS4 czy Xboksa One. Teraz nie mam żadnych wątpliwości.

knur

Moderator
Sama perspektywa ogrania exów z PS4 na 5 dla kogoś, kto przespał generację albo wybrał konkurencję będzie olbrzymim atutem. Jakby MS odpalił wsteczną na start xone to na pewno by to wszystko inaczej wyglądało, chociaż dominacja Sony i tak by była, może po prostu nie na taką skalę jak obecnie.

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
Ja podobnie, mam exy z PS4 do ogrania, bo obecnie drugie dziecko w drodze (początek września) i ciężko znaleźć czas na granie, a pewnie taka sytuacja potrwa jeszcze długo, akurat do premiery nowych konsol. Zapowiadają wsteczną w PS5, więc to duży plus, a obecne multiplatformy też lepiej zadziałają (w zapowiedziach) na PS5 niż na XoX, także jak MS czegoś sensownego nie wykombinuje, żeby przyciągnąć graczy z PS4 lub tych co mają PC+PS4 no to nie wróżę tej generacji wielkich sukcesów.

Jedyne co mnie dziwi to ze nie mamy zapowiedzi żadnej nowej gry, więc co robią te studia, które wykupił MS?
Chyba, że trzymają to na E3 za rok...

Ps. A no i do tego wszystkiego trzeba dodać jeszcze VR, nieobecny na Xbox'ach, a Sony przecież na pewno wyda z czasem PSVR2.
Akurat VR ma tę cechę w przeciwieństwie do innych bajerów, jakie pojawiały się wcześniej (kinect, move), że ma na prawdę gigantyczny potencjał i bardzo zyskuje na postępie technologiczny, który w PS5 / Scarlet będzie pozwalał pokazać już znacznie lepszą grafikę w VR, więc ten temat na pewno będzie istotny.

LukeSpidey

Aktywny forumowicz
PSN
LukeSpidey
XBL
LukeSpidey
Naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić ludzi, którzy przechodzą z PS4 lub PS5 na konsolę Microsoftu. Co najwyżej do sprzętu od Sony dokupią sobie Xboksa albo zainwestują w PCMR.

Mexiss

Stały bywalec
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Zakładam, że te studia które kupili miały dokończyć obecne projekty. Kasa, „krew, pot i łzy” (szczególnie Platinum Games, patrząc na to co wyczarowali) poszła, wiec dopinają gry z których pewnie MS zgarnie jakąś kasę. Liczę, że szykują shieldwall na następne E3.

chaoz2eyez

Padawan
PSN
chaoz2eyez
Moja szklana kula (ta co wywróżyła w roku 2014 że MS przegra obecną generację) mówi, że kolejna generacja też padnie łupem Sony. Niestety różnicę robią exy, przywiązanie do marki i "branża dziennikarska". MS będzie z tyłu ale nie padnie bo robi ze swojego ekosystemu growego Netflixa. Tylko to jest za mało żeby odzyskać pozycję lidera :(

knur

Moderator
Mnie dziwi brak zainteresowania VR, przecież hełmik nawet jakiś mają - mixed reality, kamerka od kinecta, gier nawet by nie musieli robić, na początek rzucić jakieś sprawdzone multiplatformy jak superhot vr, beat saber, moss itp i kasa leci jak szalona.

Estevez

Stały bywalec
XBL
llukhash
Nie zapominajcie o powerze ignorancji - Sony bylo takie pewne siebie w 7 generacji, ze wyskoczylo z tym procesorem Cell i potem gonili nowicjusza MS przez cala generacje. W nastepnej generacji MS (w osobie Mattricka) bylo tak przekonane o swojej przewadze, ze juz nigdy nie odrobili strat.
Wyglada na to, ze teraz kolej na Sony - ciezko wnioskowac, jaki poziom ignoracji osiagneli po takiej totalnej dominacji w obecnej generacji ale skipneli wizyte na E3 pierwszy raz w ciagu 24 lat wiec mysle, ze sa nadeci OK ;)

knur

Moderator
Może doszli do wniosku, że po co tracić czas na pokazywanie w kółko tego samego, na chwilę obecną nic więcej nie mają do zaprezentowania.
Czytałem gdzieś, że na PS5 chcą się jeszcze bardziej skupić na exach, więc nie wygląda, jakby mieli odpuszczać i zwalniać obroty.

DarkStar

Mieszkaniec forum
Czytałem gdzieś, że na PS5 chcą się jeszcze bardziej skupić na exach
https://www.gry-online.pl/hardware/sony-twierdzi-ze-ps5-bedzie-dla-najbardziej-wymagajacych-graczy/ze1c5da - jeżeli to się sprawdzi, to Sony zamiecie Microsoft wysokobudżetowymi tytułami na wyłączność, tak samo jak było w tej generacji.

Nowego Xboksa kupię, jeżeli będzie mocniejszy od PS5, żeby grać na nim w multiplatformy. Jeżeli nie będzie mocniejszy i nadal będzie miał tylko Halo, Forzę i Gearsy, to podziękuję. Może się Microsoft ogarnie i zrobią coś z tymi nowo nabytymi studiami.