Xbox One

Jay

Stały bywalec
@Bloodergo,

Jak Rolek napisal.

1. Najpierw Hard Reset, bo nie wpuszczalo do ustawien.
2. Po resecie przycisk Xbox na padzie
3. System > Settings
4. General
5. Network settings > Go offline.
Czyli zwyczajnie Network => Go offline xD To faktycznie, super metoda, taka na miarę naszych czasów.

Czyli jak się tego nie zrobi, to nie da się używac konsoli gdy internetu nie dowiozą?
Niestety to jest case per case basis, bo miałem przypadki, że mi urwało od internetu i mogłem robić rzeczy niewymagające neta, a raz musiałem ręcznie zrobić Go offline jak w "genialnej" metodzie od Sałaty.

Jay

Stały bywalec
Bardziej mi chodziło o przypadki jak są problemy z Live, jak ostatnio, wtedy wariuje, ale przyjmijmy, że nie ogarnia bo tak śmieszniej :D Nie(stety) interfejs iksa jest mocno pospinany z siecią, stąd jajca.

Mexiss

Badass
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Smieszne jest to, ze dokładnie ten sam problem miałem w 2015-2016. Widać nadal po staremu :D

PS. Motyw z hard resetem brzmi jak rozbijanie jajka na jajecznicę czołem. To od początku było w opcjach.

biomedic

Junior
Ciulaty ten twój trolling odnośnie always online
Lepszy niz twoj komentarz.
Widzę, że nic się nie zmieniło. Z nim nie warto wchodzić w jakiekolwiek dyskusje, sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Wiem, bo kilka razy próbowałem, więc mogę tylko ostrzegać żeby inni nie popełnili tego błędu :)
Oczywiście że nić się nie zmieniło :) Zrobiliście sobie z tego forum towarzystwo wzajemnej adoracji i to tak ładnie widać w każdym poscie :)

Ja takich problemów nie miałem jak kiedyś korzystałem z tego trybu. Nie miałem problemów z wejście do ustawień konsoli kiedy nie było neta :) Ale lubie czasem poczytac takie biadolenie

bodi

Stały bywalec
Czytając wątek SW trafiłem na twitter qbara i jeden tweet mnie zaciekawił o wymianie pasty na procku w xox. Była wyschnięta jak kreda i wymiana podobno pomogła i już tak nie wyje. Mój klocek stracił gwarancję w lutym więc pora zrobić to samo. Poleca ktoś jaką dobrą pastę bo ja się na tym nie znam. Czy ta użyta przez qbara, czyli arctic-mx4 jest ok?

akumatomPL

Aktywny forumowicz
PSN
akumatomPL
Czy mając ogromny backlog do ogrania w rodzinie PS, warto się w ogóle interesować teraz zakupem XOX? Widziałem zestaw limitowany z GoW5(+ części 1-4), cena znośna, 1350zł, ale czy jeszcze jest sens w to wchodzić? Może jeszcze Forza i Master Chef Collection bym ograł, więcej nie widzę.

knur

Moderator globalny
Ja bym już nie wchodził w xox w obecnej chwili, no chyba, że 4K to dla ciebie mus. Najlepiej gdzieś na amazonach polować na wersję all digital, bywa często w promo za 300-400-500 zł, dokupujesz passa na 3 miesiące za 4 zł i ogrywasz wszystko co trzeba.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
Nie zarobisz na tym, więc nie warto.. pytanie jak się widzisz w następnej generacji? Jeżeli będziesz brał na premierę XSEX to imo nie ma sensu, jeżeli nie, to imo teraz najlepsza pora. W dobrej cenie można kupić passa na kolejne dwa lata, więc na spokojnie sobie ograsz wszystko co będziesz chciał, a do tego będziesz dostawać wszystkie exy od MSa przez kolejne X lat.

akumatomPL

Aktywny forumowicz
PSN
akumatomPL
Następna generacja to dla mnie odległa sprawa(pewnie koniec 2021), nie mam nawet TV 4k, ale gdybym miał już coś brać to kupię PS5. Online nie gram, interesują mnie tylko gry z ciekawym trybem single player. Gdzieś w przyszłości myślę o zmianie TV dlatego bardziej rozważam kupno One X niż One S. Konsoli nie zamierzam sprzedawać, więc to nie jest inwestycja :) Teraz do mnie dotarło, że nawet nie wiem ile mi zostało wolnych wejść Hdmi w TV:unsure:

knur

Moderator globalny
Następna generacja to dla mnie odległa sprawa(pewnie koniec 2021), nie mam nawet TV 4k, ale gdybym miał już coś brać to kupię PS5. Online nie gram, interesują mnie tylko gry z ciekawym trybem single player. Gdzieś w przyszłości myślę o zmianie TV dlatego bardziej rozważam kupno One X niż One S. Konsoli nie zamierzam sprzedawać, więc to nie jest inwestycja :) Teraz do mnie dotarło, że nawet nie wiem ile mi zostało wolnych wejść Hdmi w TV:unsure:
Może być taka sytuacja, że jednak MS wyda dwie wersje konsoli i ta słabsza będzie lepiej opłacalna w stosunku do xox. Jak nie masz ciśnienia, masz w co grać z tego co pisałeś, to ja bym jednak poczekał na rozwój wydarzeń. Z drugiej strony, to czym jest te 1300 zł w stosunku do naszego hobby, za tyle to nawet karty graficznej się nie kupi do pc. ;)

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
@akumatomPL ja kupowałem niecałe dwa miesiące temu. Nie żałuję. 1250 zł z czego co najmniej stówkę zbijesz sprzedając gry.
Dla samego gamepassa jest sens to brać.

akumatomPL

Aktywny forumowicz
PSN
akumatomPL
Może być taka sytuacja, że jednak MS wyda dwie wersje konsoli i ta słabsza będzie lepiej opłacalna w stosunku do xox. Jak nie masz ciśnienia, masz w co grać z tego co pisałeś, to ja bym jednak poczekał na rozwój wydarzeń. Z drugiej strony, to czym jest te 1300 zł w stosunku do naszego hobby, za tyle to nawet karty graficznej się nie kupi do pc. ;)
Szczególnie, że mogę to rozłożyć na 10-20-30 rat bez żadnych dodatkowych kosztów i nawet tego nie odczuję tylko problem jest jeden, jak to ukryć przed żoną, skapnie się, że to nie PlayStation :LOL:

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Powiedz ze przez koronawirusa Cię zwolnili.
A potem że żartowałes, ale kupiłeś Xboxa ;)

knur

Moderator globalny
Ciężko wybrać, co by było większą tragedią. 😂
A tak serio, to jak kasa nie gra roli to bierz xox, ograsz co trzeba, sprzedasz albo zostawisz i pomyślisz nad kolejną generacją, kiedy przyjdzie na to pora.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Legendy o cichości Xboksa są lekko przesadzone. Co nie zmienia faktu, że jest ciszej niż na PS4 :)

@akumatomPL powiedz, że kupiłeś jej odtwarzacz BD 4k żeby mogła oglądać swoje ulubione filmy w najlepszej jakości :)

knur

Moderator globalny
VHS jest względnie cichy, zdarzały się wentylatory w zasilaczu głośniejsze od samej konsoli. XOne S to w większości seria z terkoczącym wentylatorem, co jest mega uciążliwe, bo to nawet pierdzi w idle. XoX potrafi dać w palnik przy bardziej wymagających tytułach, ale nic nie jest w stanie przebić premierowego PS4 fat wchodzącego w tryb odrzutowca, to trzeba przeżyć samemu.

bodi

Stały bywalec
Mój xox zaczął odlatywać przy RDR2. Stawiam, że to wina marnej pasty. Zobaczymy jak będzie po wymianie (już po gwarancji). Na razie czekam aż pasta dojdzie.

Mexiss

Badass
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Mój najgłośniejszy (słyszalny) był w Remnant from the Ashes. Z nowszych gier grałem w CoDa i GeoW5. Do zabrania się za RDR2 nie miałem ani czasu ani serca.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Miał być cichy, a nie jest ;)

Ja już na RDR2 zauważyłem, że się pogłaśnia. I niestety nie dziala jednostajnie głośno, tylko falami. Jest cicho, wiec się nagrzewa. Więc po chwili wchodzi na wyższe obroty żeby to schłodzić i to słychać. A po chwili temperatura spada, więc znów przez chwilę jest ciszej. I tak w kółko. Kultura pracy!

gseed

Mieszkaniec forum
Mam pro od kilku miesięcy i nie przypominam by się w tym czasie rozkręciło na tyle bym zwrócił na nie uwage. Poziom głośności porównał bym z PS3 slim.

Mexiss

Badass
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Oj „lekka” hiperbola. Porównanie U4 i Girsow 5. Na XoX słyszałem konsolę. W U4 grałem na słuchawkach :)

No i pisze głównie o premierowych Pro i Fatcie. Slim jeszcze dawał radę.