Xbox One

knur

Moderator globalny
No to się pomyliłem - jestem jeszcze nowy w temacie.
W apce gamepass na telefon przychodzą powiadomienia, jak jakaś gra zawita i opuszcza passa, w tym drugim przypadku nawet chyba podaje datę.

tolman

Mieszkaniec forum
Następnym razem spróbuj sztuczki z trybem offline. Znaczy się odłączasz konsolę od neta jak gra jest jeszcze ok. Na erze ludzie pisali, że niby licencję sprawdza co dwa tygodnie i wtedy gra gaśnie. Ale przez ten okres trzeba ukrywać się z konsolą.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
Aż tak mi nie zależy żeby grać w crapy. Ale jak usuwają coś to by po prostu mogli podać datę.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Może głupie pytanie, ale czy da się dodać wszystkie gry z golda do biblioteki bez zaczęcia ich ściągania?

SinfulScholar

Mieszkaniec forum
PSN
BartholomewPL
oho, aż będę śledził dalszą wypowiedź.
zawsze wydawało mi się, że to MS jest hop do przodu z opcjami i to tylko w Sony trafiają się takowe braki. ale dodanie gier do biblioteki bez ściągania to już jest na PS4 ze 4 lata (i jest łatwe do znalezienia!) :D

SinfulScholar

Mieszkaniec forum
PSN
BartholomewPL
:D jeszcze napisz konkretną przeglądarkę bo zaraz okaże się, że tylko edge jest obsługiwany!
myślę, że nie o takie rozwiązanie chodziło Ergo

Alexej

Administrator
Staff member
PSN
AlexejPL
XBL
Alexej PL
Steam
Alexej
Chyba się nie da.

Ja zawsze klikam, system się przymula, zaczyna się ściąganie i klikam anuluj.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
A masz instant on załączone? Mi się przez przeglądarkę też ściągam. Poza tym strona Xbox.com działa jeszcze gorzej niż dash Xboxa, więc wolę się tam nie zapuszczać.

Też tak robię, ale przecież to jest idiotyzm jakiś :D

Karolu

Padawan
XBL
Karolu
Sklep na Xbox to jest jedna wielka padaka. Tego co oczekuje od nowej generacji najbardziej to tego żeby zrobili z tym porządek. Najlepiej niech utworzą drugi sklep dla tych gier z komórek... Mam nadzieje, że Nintendo też to słyszy bo u nich jest chyba jeszcze gorzej...

knur

Moderator globalny
A masz instant on załączone? Mi się przez przeglądarkę też ściągam. Poza tym strona Xbox.com działa jeszcze gorzej niż dash Xboxa, więc wolę się tam nie zapuszczać.

Ja bym wolał, żeby gry się z automatu przypisywały, mam aktywny abo i jeszcze muszę pamiętać, żeby kliknąć, bo inaczej przepadnie. Skandal!

• Popieram
Reactions: Rolek

bodi

Stały bywalec
Nie mam instanta ale wtedy ściąganie mi się załączało po włączeniu konsoli. Teraz nic się już nie ściąga, tylko nie wiem czy nie zaznaczałem gdzieś jakieś opcji.

Edit:
Takie coś ustawiłem:
On the Xbox One Console go ahead and go into your:
  • Settings
  • Click on System
  • Click on Updates
Under Latest console update status, you will see the Games & apps box, here go ahead and uncheck the box labeled "Keep my games & apps up to date.
Możliwe, że to wyłączyło automatyczne ściąganie.

Jay

Stały bywalec
Może głupie pytanie, ale czy da się dodać wszystkie gry z golda do biblioteki bez zaczęcia ich ściągania?
Nie rozumiem pytania. Gry z Golda do biblioteki dodaje się w momencie kiedy są w danym "pół-miesiącu Golda".

Masz Gold 3. stycznia to możesz sobie dodać do biblioteki 2 gry (1x Xbox 360 oraz 1x Xbox One), które są aktywne w dniach 1-15. stycznia.
Nie dodasz tych gier 16. stycznia, bo już będą następne 2 gry (1x Xbox 360 oraz 1x Xbox One), które będziesz mógł dodać.

Jeśli nie dodałeś sobie do biblioteki tych gier to zwyczajnie nie masz na nie licencji dopisanej do konta. Jeśli dodałeś to pojawią się w bibliotece na Xboksie One jako "do zainstalowania", jeśli są wstecznie kompatybilne, a jeśli nie są to na Xboksie 360 będą dostępne w "Download history".

Żadna magia, a standard na obu usługach.

Ja bym wolał, żeby gry się z automatu przypisywały, mam aktywny abo i jeszcze muszę pamiętać, żeby kliknąć, bo inaczej przepadnie. Skandal!
Nie ma emotki, więc równie dobrze możesz nie żartować, ale mam nadzieję, że żartujesz.

Jay

Stały bywalec
Spytałeś się jak dodać WSZYSTKIE gry z Golda, to Ci napisałem, że WSZYSTKICH nie możesz, tylko te z danego miesiąca :D Z appki da się, szczególnie jak nie masz auto-ściągania włączonego.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
@Jay, ja rozumiem, że środa, ale KAMAN. :] Mówiąc wszystkie mam na myśli wszystkie aktualnie dostępne. Tak jak to można od lat zrobić na PS4. Przyjmę nawet dodawanie pojedyncze.
Chodzi mi o to, by gry DODAĆ, ale NIE POBIERAĆ.

Z appki/www automatycznie zaczęło mi ściągać.

knur

Moderator globalny
Pewnie są tacy, którzy sobie tego "nie życzą", aby ich lista gier zawierała jakieś kaszaloty. Powinni jednak dać opcje, auto zbieranie wszystkiego jak leci on/off, może ktoś nie gra aktualnie na x i musi o tym pamiętać i wyklikać co trzeba, żeby mógł sobie zagrać w przyszłości.

Jay

Stały bywalec
Co jest śmiesznego w tym, aby gry z usługi automatycznie dodawały się same do listy w momencie, kiedy użytkownik ma aktywną usługę?
Spytaj ludzi, którzy się burzyli, że nagle dostali w prezencie album U2 na iTunesach :D Ja sobie tego nie wymyśliłem, to jest standard rynkowy - Epic Store też regularnie daje darmowe gry, ale "czeba klyknąć".

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Bo PC krul!

Z tego wynika że można to automatyczne ściągane wyłączyć... Nie ustawiając konsoli jako domowej ;)

A ręczne dodawanie tak jak pisał Jay jest standardem branżowym, gry z Plusa też trzeba wyklikac.
Lepiej by było jakby gry dodawały się z automatu, ale żeby była opcja wygodnego i szybkiego usunięcia niechcianej gry z biblioteki.

Last edited:

Karolu

Padawan
XBL
Karolu
A to przypadkiem nie jest tak że jak sie klika pobierz/kup to sie akceptuje jakieś tam licencje dlatego platforma sama z siebie nie może dopisać czegoś do konta?

• Popieram
Reactions: Jay

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Nie no, tutaj powód raczej jest najprostszy z możliwych - za każde "kupienie" gry z Golda/Plusa/Innej usługi trzeba odpalić procent właścicielowi gry. Dzięki temu, że ktoś się zagapi i nie doda gry do biblioteki producenci konsol oszczędzają kasę :)

Pistak

Mieszkaniec forum
PSN
Bercik_Heniu
MS lubi takie zabawy w klikanie potwierdzanie. Im więcej tym lepiej! Cały interfejs w konsoli to jedno wielkie zbiorowisko dziwnie ułożonych opcji, a już spróbuj uruchomić grę z gamepassa na PC. Bez klikania w jakieś potwierdzenia dostępu konta do gry, czy nie wiadomo o co tam chodzi nie zagrasz) (jeszcze za każdym razem przychodzi mail z potwierdzeniem - lol) . Oni chyba klikanie w różne okienka traktują jako dobra zabawę :)
Jeszcze nożna baaaaardzo dużo poklikać żeby dostać się do folderu z grą z ich sklepu/gamepassa.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Heh, o ile gry z Golda ściągają się automatycznie pomimo tego, że nie chcę, by się ściągały, to nie jestem w stanie wymusić rozpoczęcia ściągania gier kupionych z poziomu www. Dodaję do kolejki, wyskakuje info, że się powinno zacząć pobierać i.. nic się nie dzieje :D

knur

Moderator globalny
Panie, ale co pan chce tak oszukiwać nieładnie korporacje! Proszę kupić jeszcze raz jak nie działa, nie ma takiego "iścia" na skróty!

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
O ile z zakupu póki co jestem bardzo zadowolony (gejpass siła!!) to robienie czegokolwiek w tym ekosystemie poza graniem w gry doprowadza mnie do szału, bo najmniejsze i wydawałoby się najprostsze rzeczy sprawiają tutaj problem.

No i jakby gejpass to by było mało to widzę, że jest coś takiego jak darmowy weekend i np. teraz jest Valkiria Chronicles 4 za darmo. :O
Jak często pojawiają się tutaj takie gierki?

Jay

Stały bywalec
Nie chcę skłamać bo nie będę teraz szukał źródeł, ale raz/kilka razy w miesiącu są jakieś Free Play Days (przeważnie łykend po prostu).

Alexej

Administrator
Staff member
PSN
AlexejPL
XBL
Alexej PL
Steam
Alexej
Co weekend są jakieś nowe gierki czasowo dostępne, chyba trzeba mieć golda do tego.

Alexej

Administrator
Staff member
PSN
AlexejPL
XBL
Alexej PL
Steam
Alexej
Miał ktoś okazję już przetestować nowego dasha? Dziś wypuścili aktualizację ponoć. Jakieś wrażenia?