Xbox One

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
Dobrze widzę, że nie ma w ogóle tematu poświęconego Xbonowi?

Jak z poziomu Xbox.com da się sprawdzić listę gier kupionych jeszcze na X360?

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
A z poziomu konsoli będzie widać? Tak przeglądam sklepik i rzeczy, które miałem na 100% kupione mają cenę :/

knur

Moderator globalny
Dobrze widzę, że nie ma w ogóle tematu poświęconego Xbonowi?

Jak z poziomu Xbox.com da się sprawdzić listę gier kupionych jeszcze na X360?
Panie, koniec generacji, już prawie nikt nie gra, tym bardziej nie kupuje nowego sprzętu. :p
Tak jak Rolek napisał, masz zakładkę "biblioteka" i tam będzie wszystko.
Doszło już to x-pudło?

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Jeszcze nie, z Hiszpanii idzie, a tracking amazonu ssie i jedyne co wiem to to, że będzie przed środą..
Ale chcę już być gotowy na zagranie w Boom Boom Rocket :D

bodi

Stały bywalec
A z poziomu konsoli będzie widać? Tak przeglądam sklepik i rzeczy, które miałem na 100% kupione mają cenę :/
Z konsoli wszystko widać. Można wybrać też podział na gry z X360 i X1. Czasami niektóre gry takie jak Bully mają inne ID w UK (gdzie je kupiłem) niż w Polsce (pojawiło się znacznie później). Po przeniesieniu konta do Polski Bully nie jest widoczny w Polsce jako kupione ale jak wybiorę region UK na konsoli to jest już widoczne. W X1 to jest piękne, że gry z X360 możemy ściągać z innych regionów niż kupiliśmy mimo blokady regionalnej która jest na X360. Dla przykładu South Park, który miał w Europie cenzurę można ściągnąć wersje z USA bez cenzury.

bodi

Stały bywalec
Ja kiedyś zrobiłem sobie spis wszystkich gier z X360 w Excelu jak było to dostępne jeszcze na www. Teraz to jest niemożliwe nawet dla X1. Nie liczę historii zakupów, która została dodana w trakcie generacji i nie zawiera wszystkich naszych zakupów.

knur

Moderator globalny
Strona Xbox.com jest tragiczna :x
To dopiero wierzchołek góry lodowej. :p
Nie no żarty, nie jest tak źle, może później opiszę swoje wrażenia po przejściu z PS4 na XOneS (PS4 miałem od maja 2016 do października 2019, X kupiłem w listopadzie 2019). :)

knur

Moderator globalny
A więc kilka słów odnośnie mojego obcowania z XOneS. Taki felieton w formie eseju. :D

Pierwszy kontakt z konsolą miałem ze dwa lata temu, kiedy to pożyczyłem konsolę (też S) od kumpla, w celu ogrania sunseta - świetny ex od świetnego studia. Później była krótka przygoda z własnym VHS (końcówka 2018), zasilacz działał głośniej od konsoli, więc w ciągu 2 tyg trafiła do nowego właściciela, nic nawet nie ograłem.
Jako, że końcówka generacji i posucha z exami aż do końca obecnego roku (DS, TLoU2 i GoT chyba przekładam na PS5), to postanowiłem odpocząć od PS4, sprzedałęm ją (swoją drogą w rewelacyjnej cenie), pogoniłem też PSVR i zacząłem odliczanie do premiery PS5, i w przyszłości PSVR2.
No i nadszedł dzień sądu, niespodziewanie. Jak grom z jasnego nieba spadła cebula, 3 lata xgpu za free. Sporo gier z tej usługi jest na pc, ale jednak na x więcej (+kilka exów, których nie ma na pc, np. halo5, oraz kilka z x360). Kompa tak czy siak planowałem się pozbyć (co uczyniłem jakieś 2 tyg temu, wkurwił mnie cyberpunk, miałem przejść i dopiero opylić), zakupiłem używaną S z dwoma padami w cenie worka ziemniaków, myślę sobie, będzie dobra okazja przysiąść na spokojnie, i zobaczyć na dłuższą metę co to jest za ustrojstwo.
Gdyby nie darmowy xgp to nie wiem czy bym kupił x, musiał bym się postawić w takiej sytuacji, żeby się wypowiedzieć. Było sporo różnych innych cebul, gdzie można było się załadować na 3 lata za 300-350 zł, więc myślę, że warto tak czy siak, bo jednak trochę tytułów, które mnie interesują tam znalazłem.

Konsola. Trafiłem na terkoczący wentylator, chyba 90% konsol ma ten problem. Wątek na jednym z forów poświęconym x ma dziesiątki stron, począwszy od premiery s (2016) do chwili obecnej, najnowsze rewizje mają te same, tandetne wentylatory, robione chyba z odpadów, podobno w xox też się takie coś trafia. Ludzie wymieniali, jeden oddawał kilka razy, odesłali mu najpierw z niedziałającym czytnikiem, później z wentylatorem, który pracował głośniej niż pierwotna wersja, poddał się i zostawił tak jak jest. Inni dostawali te same konsole, z niewymienionym wentylatorem - to nie wada, tak ma być!
Poczytałem w necie, pasuje zwykły, 120mm wentylator 4 pin dla pc, kupiłem najtańszego silentium pc, zamontowałem - błoga cisza. Serio, to terkotanie było tak wkurwiające, że słyszałem je nawet podczas grania, nie mówiąc już o idle, gdzie potrafiłem z drugiego pokoju to słyszeć - masakra. Teraz konsola jest cicha, można powiedzieć bezgłośna, w żadnej grze wentylator się znacząco nie rozkręcił. Chłodzenie proste jak budowa cepa, a jednak lepiej pomyślane niż to z PS4. Z drugiej strony, konsola od Sony ma znacznie wyższe taktowania zegarów, co za tym idzie wydajność, więc i ciężej schłodzić ten cały układ. Stąd częściej gry z X działają w 720-900p, a na PS4 900-1080p.

Interface, na początku człowiek jest zagubiony, mało intuicyjne to wszystko, przechodząc z poukładanego menu PS4, kilka dni i jako tako wiem, co gdzie jest. Mając ustawiony tryb czuwania, wyłączanie konsoli następuje tak jak w PS4, dusimy przycisk funkcyjny na padzie i wybieramy spanie. Jeśli chcemy wyłączyć zupełnie, to trzeba przedzierać się przez menu, kilka dobrych kliknięć więcej, gdzie PS4 ma to w tym samym miejscu, co resztę opcji.
Robienie screenów. Są gry, które nawet po wciśnięciu przycisku x na padzie, nie zatrzymują akcji, tylko lecą dalej, szczególnie w cutscenkach. Chcesz zrobić screena? Wciskasz x, wciskasz Y i już. Tylko nie możesz być pewnym na 100%, że akurat dane ujęcie już nie przeleciało i nic z tego nie będzie. To wina braku dodatkowych przycisków funkcyjnych, elite 2 już chyba(?) to ma, nowy x ma mieć też coś na zasadzie przycisku share, konfigurowalnego pod robienie fotek, kręcenie filmów itp. Jest sporo takich mało intuicyjnych, dziwnych rozwiązań, samo ui było na przestrzeni lat zmieniane wiele razy, to na PS4 dostawało tylko nowe funkcje, trzon wygląda od premiery tak samo.

Pad, kwestia indywidualna, mi akurat wygodniej się trzyma DS4, trzymam palce na bumperach/triggerach i równomierne rozmieszczenie analogów, pozwala zachować lepszy balans całego kontrolera. Wibracje, strasznie natarczywe i wręcz uporczywe, nie są tak subtelne i stonowane jak w DS4, takie chamskie wręcz. :) Z padem od X miałem już do czynienia lata temu, kupiłem go do grania na pc, więc jako tako miałem ten temat opanowany.
Do prędkości działania usługi sieciowej nie mam większych zastrzeżeń, przeważnie chodzi w okolicach max łącza, chociaż potrafi też znacznie spaść z szybkością i pozostać dłuższy czas na takim poziomie. Podczas rozbierania X zdziwiło mnie, że nie posiada żadnych antenek w formie kabelków, na płytce od karty sieciowej są styki, kabli już nie ma (ukradli!). Patrzyłem w necie, czy to mój egzemplarz jest jakiś wybrakowany, ale tak jest z każdym. Można niby samemu dołożyć, ale skoro w miarę działa, to już nic nie kombinowałem.

Póki co zostaję xbotem, PS4 nie planuję kupować, próba siły będzie podczas premiery TLoU2, biorę pod uwagę taki scenariusz, że kupię najtańszą używkę PS4, ogram i sprzedam, ale chciałbym jednak wytrzymać do PS5. XGP fajna usługa, dużo gier, oczywiście nie wszystko, co chce się ograć, ale źle nie jest, każdy powinien coś znaleźć dla siebie. Do PC wracać nie planuję, przetestowałem GF NOW, i na sporadycznie zagranie w jakiś tytuł, nic lepszego mi nie potrzeba (może zrobię nawet szaleńczą próbę ogrania Cyberpunka w ten sposób?). Co będzie po premierze nowych konsol - nie wiem. Na pewno dalej będę chciał obcować ze wspaniałymi exami od Sony, z drugiej strony nie chcę też odpuszczać tych od MS. XGP też jeszcze trochę będzie aktywny, więc szkoda marnować jego potencjał. Czekamy i obserwujemy.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Uwaga na wysokie stężenie cebuli w poście powyżej :somsiad:
Niezły fail z tym wentylatorem, spoko że można wymienić. Może ja w moim XOX też wymienię.

Z drugiej strony, konsola od Sony ma znacznie wyższe taktowania zegarów, co za tym idzie wydajność, więc i ciężej schłodzić ten cały układ
A z trzeciej strony jest dokładnie odwrotnie ;)

Taktowanie CPU:
PS4 -1600MHz
Xbox One - 1750Mhz

Taktowanie GPU:
PS4 - 800MHz
Xbox One - 853MHz

Stąd częściej gry z X działają w 720-900p, a na PS4 900-1080p.
Nie, gry na X działają gorzej ponieważ gpu w PS4 jest ok 40% szybsze - ma 1,84TFLOPS a w One ma 1,3 TFLOPS a do tego Xbox ma wolniejszą pamięć DDR3 (czyli przepustowość pamięci jest dużo niższa), co miał zrekompensować ESRAM, ale się zesrał.

Last edited:

knur

Moderator globalny
No ogólnie mi chodziło o teraflopsy, nie wiem co z tymi mhz mi się uwaliło. Większa moc i ciężej schłodzić. :)
W xox też terkocze? :D

Zatrzaski w S to jakiś szatan wymyślił, trochę się z tym nasiłowałem.

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Kurde, albo czegoś nie umiem, albo straciłem moje wszystkie gierki kupione na 360 :/
Prawie nic nie mam dostępnego :x

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Część pewnie nie jest, ale większość być powinna. Np. Boom Boom Rocket.

A na jakie regiony?
Całą generacje przesiedziałem w ambasadzie (chyba) UK. Zmieniałem lokalizacje w konsoli na PL/UK/US i wyświetlają się dokładnie takie same gry.

Mexiss

Badass
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
@Bloodergo
Moje konto jest (chyba) na PL i do dziś nie mogę kupić na nim SKATE, a próbowałem z 15 razy. To samo miałem z RDR i czymś jeszcze.
PS. Jak znajdziesz jakąś konkretną cebulę na XGP to daj znać, bo mi się skończył (a płaciłem 3 miesiące pełną cenę :O).

bodi

Stały bywalec
Jeszcze jest taka lipa, której nie było na X360, że do DLC ma dostęp tylko konto, które je kupiło. W moim przypadku mam główne konto, które było w UK i drugie w PL. Dodatki do GTA IV mam na UK a grę na PL. W dodatki mogę grać tylko na UK. Amalur i DLC mam na PL. Z konta UK moge tylko odpalić Amalur, dodatki są niedostępne. Na X360 działało to obustronnie.

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
A jak wejdziesz w sklepiku w jakaś z tych gier, które masz, a nie ma ich na liście w konsoli, to jest opcja pobrania?
Jeszcze dzisiaj się pobawię, ale z tego co widziałem to były ceny.
Rozumiem, że gry z golda z czasów x360 też nie przechodzą na xone?

knur

Moderator globalny
Nie wiem, bo nie miałem kiedyś golda, ale na chłopski rozum, to chyba powinno się dać je odpalić, skoro są dodane w bibliotece.

Z faq MS.

You can either download the Xbox 360 Games with Gold titles on an Xbox 360 console or in a browser at Games with Gold. The games will automatically show up on Xbox One in the "Ready to Install" tab under the Games section of My games & apps.

knur

Moderator globalny
A z poziomu www w marketplace są widoczne jako zakupione? Bo jeśli nie, to może coś pokiełbasiło się z licencjami itp.

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Ewidentnie coś się pokiełbasiło. Spróbuje ogarnąć jakąś listę co na pewno powinienem posiadać i zgłoszę się do pomocy technicznej.

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Flower super jest (poza planszami z prądem)!

Pytanko odnośnie gejpassa - jest info, że z oferty będzie znikać Shadow of The Tomb Raider, ale nigdzie nie ma daty zniknięcia. Mogę śmiało założyć, że zniknie dopiero 1 marca?

Rudy_Rydz

Stały bywalec
Bloodergo, zawsze możesz zadzwonić na infolinię Xboksa i przedstawić sytuację. Miły Pan lub Pani sprawdzi co tam masz na koncie i załatwi jak należy.