Xbox Game Pass

Alexej

Administrator
Staff member
PSN
AlexejPL
XBL
Alexej PL
Steam
Alexej
Niedlugo ma wyleciec graveyard keeper. Szczerze polecam, jedyna gra tego typu którą przeszedłem i to z wielka radością.

Acrid

Prezes
Staff member

regisek

Stały bywalec
PSN
regis_pl
Steam
regisekpl
Na PC Dead Cells!

Jak dla mnie tę generację wygrał Xbox właśnie tą usługą. W kolejnej papa sony, nie będę płacić podwójnych abonamentów.

Furio

Stały bywalec
Steam
furio2000
Dla mnie bomba, a wszytsko za cenę jednej gry kupionen na premierę rocznie. Do tego PS5 i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba, no może w wyjątkiem switcha. Dziś będę ogrywał Wormsy, Samorosta 3 i Into the Breach :)

Alexej

Administrator
Staff member
PSN
AlexejPL
XBL
Alexej PL
Steam
Alexej
Kingdom Come jest już do sciągnięcia: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/kingdom-come-deliverance/bnbwfh89fcf1?activetab=pivot:overviewtab

Przeszedłem dawno temu i jakkolwiek decyzja designerska dotyczący zapisywania stanu gry była moim zdaniem druzgocącym błędem, to pod koniec gry człowiek ma na tyle pieniędzy, a sama gra jest pewnie znacznie stabilniejsza obecnie, więc pewnie warto sprawdzić.

Ja myślę nad wykorzystaniem faktu, że gra jest dostępna w gamepassie by obczaić DLC.

l0s r0b3rt0s

Padawan
PSN
pernaq
XBL
l0s r0b3rt0s
Steam
l0s r0b3rt0s
Czyli, że w Pass są też DLC? Dobrze, dobrze... już byłem zły, że zakupiłem kiedyś w promo samą grę, ale jako że brakuje mi dodatków, to chociaż jakieś pocieszenie :LOL:

Alexej

Administrator
Staff member
PSN
AlexejPL
XBL
Alexej PL
Steam
Alexej
Nie, pewnie nie ma DLC. Po prostu nie mam już samej gry bo ją sprzedałem, wiec nie było jak sprawdzić DLC.

DarkStar

Mieszkaniec forum
Microsoft nie jest taki głupi. :) Dają podstawki do XGP, a DLC należy sobie dokupić. Nie mam pretensji.
Kingdom Come na moim XOX działa bardzo dobrze, grałem długo po premierze (dopiero w tym roku) i bugów właściwie nie ma.

SinfulScholar

Stały bywalec
PSN
BartholomewPL
a jaki jest zapis stanu gry? spaćko?
i nie zmienili tego? nie ma jakiegoś easy mode? to jak gdzieś w mieście niechcący wyciągnę miecz i wszyscy się na mnie rzucą to albo z tym żyję albo cofam się do save'a sprzed co najmniej godziny?

tolman

Aktywny forumowicz
Dead Cells rzucili do ściągania.

Mały trick z Ery dla osób , które mają xboksa i GamePass Ultimate. Timespinner jest tylko dostępny w passie na PC, ale ponieważ to jest tytuł "Play Anywhere" to wystarczy go odpalić raz na PC i wtedy pokaże się do pobrania na xboksie.

hadxmen

Stały bywalec
Było kilka dni przerwy. Jak Dziki Kaczor
chciał kupić passa to go nie było - sprawdziłem i była opcja jedynie za 55zł ultimate, nie było dwóch miesięcy po 4zł (sprawdziłem dokładnie, bo chciałem mu pomóc). Aktualna oferta jest prawdopodobnie do 20 września.

SinfulScholar

Stały bywalec
PSN
BartholomewPL
no ja xboxowi zazdroszczę tej usługi, oby mieli jak najdłużej takie ceny jak i gry. ale niestety prędzej czy później można spodziewać się innych tego typu projektów wśród wydawców i będzie rozdrobnienie rynku jak w przypadku filmów/seriali :(

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Jeśli tak ma wyglądać przyszłość grania to ja spokojnie mogę to opłacać.
Bloodstained jest dostępne do pobrania też na PC w XGP.
Tylko niech ktoś wyjaśni jak to jest, że wydawcy twierdzą, że gry AAA w cenie 60$ są za tanie, i dlatego nawet te które sprzedają się w milionach egzemplarzy muszą dodatkowo na siebie zarabiać mikrotransakcjami, skórkami, lootboxami, DLCkami, wersjami "Premium" za więcej niż 60$, byciem grą usługą - a tu nagle się okazuje że za ułamek ceny jednej gry AAA można przez miesiąc oferować takich gier kilkanaście jak nie kilkadziesiąt.
Does not compute. Prędzej czy później albo cena wzrośnie, albo jakość gier spadnie (pozdro Netflix). Albo developerzy AAA zbankrutują.
Alternatywne wyjaśnienie - całe gadanie o rosnacych kosztach gier to była od początku ściema (ale wątpię).