Xbox Game Pass

Acrid

Prezes
Staff member
Jun 25, 2019
2,249
1,431
5d4cb887-ea1d-4dec-80e6-8675e7b1dd20.jpg

Xbox Game Pass

Zanurz się w obszernej bibliotece ponad 100 wysokiej jakości gier. Dołącz do zabawy w nowych grach lub sięgnij po aktualny hit. Dzięki Xbox Game Pass zawsze będzie mieć coś nowego do zagrania.

Jedna niska cena za miesięczną subskrypcję. Subskrypcję możesz anulować w dowolnym momencie.

(c) forum.polygamia.pl/dyskusje/xbox-game-pass/

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
  • The Banner Saga 3
  • Yoku’s Island Express
Świetne i całkiem nowe gry. Ogólnie jak tak patrzę to wszystko ma rewelacyjne opinie na Steam. Ta usługa to absolutny kozak.

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
Jeszcze nie dodali, Simplex okłamał. Niedługo będą - kiedy dokładnie - nie wiadomo.

Xbox Game Pass continues to be a great way for players of all kinds to discover their next favorite game. With these 11 titles joining the game library, we are excited to celebrate the creativity of independent developers and to help their games reach even more players.

LukeSpidey

Stały bywalec
Jun 28, 2019
462
180
Dla tych, co nie mają czasu Pass nie jest dobrym rozwiązaniem. Kasę trzeba płacić a z braku minut i tak się nie gra albo gra się bardzo mało. W moim przypadku by się nie sprawdziło.

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,528
1,429
Dla tych, co nie mają czasu Pass nie jest dobrym rozwiązaniem. Kasę trzeba płacić a z braku minut i tak się nie gra albo gra się bardzo mało. W moim przypadku by się nie sprawdziło.

+1

Jak ktoś dużo gra to może wyjść na tył dobrze, jak trochę przy weekendzie to lepiej sobie kupić pudełko, albo cyfrę na wyprzedaży.

Goldberg

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
547
891
Romford

Slowo-klucz: W Twoim przypadku.

Ja rowniez kompletnie nie mam juz czasu na granie i uwazam ze dla ludzi takich jak ja jest to idealna oferta. Live oplacilem w styczniu z przyzwyczajenia za 29 GBP (subskrybuje od 2005 roku), XGP przedluzylem na promocji w tym samym miesiacu za 20 GBP na rok. Wyszedl XL Ultimate i po konwersji mam obydwie uslugi za 59 GBP oplacone do konca pazdziernika 2020. W Passie zdazylem bez pospiechu ograc/gram w kilkanascie gierek wliczajac FH4, Metro Exodus, Edith Finch, Dirt 4, Hellblade, Sky Force’y i kupe innych tytulow, ktore odpalalem na koncie zony tylko po to, by sprawdzic czy mi podejda. Wiekszosc z nich prawdopodobnie nigdy bym nie kupil, bo psychologiczna bariera braku czasu na granie powstrzymala by mnie przed ich nabyciem nawet na promocjach. A tu juz wkrotce wychodzi nowe Ori, Gears 5, Battletoads, Halo Infinite i w chuj indykow i multiplatform, ktore bede mogl ograc za cene jednej gierki AAA. Jak DLA MNIE XGP to dobry deal- gry pozostaja w usludze na wystarczajaco dlugo by nie pocic sie z ich ogrywaniem na szybko bo ich wartosc spada ;).

Last edited:

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
Plus to odpowiednik golda, to i tu crapy, pass to konkurent dla ps now. ;)

W przypadku konsoli MS XGP i Gold jako Xbox Gamepass Ultimate teraz można traktować jako wersję Premium tej usługi, która przynajmniej na razie wypada taniej od gołego Plusa, a nawet jak w przyszłości będzie drożej to i tak będzie go biła na głowę.

Wracając do
Odkąd żyję, od zbyt dużej ilości gier w bibliotece i cyfrowego rozpasania jeszcze nic dobrego nie wyniknęło.
nie wiem, w którą stronę trzeba spojrzeć, aby widzieć problem. Od przybytku niby głowa nie boli, ale całkiem szczerze to oprócz tytułów AAA+, w które chcę zagrać na już i jakiś ultra tanich promocji to chyba nie mam zamiaru już kupować żadnych gier. Za Metro Exodus zapłaciłem kilka miesięcy temu 150zł+, za Vampyra jakoś 80zł. Zostanę z abonamentami - XGBP jako główny, obok raz, dwa na rok Uplay Plus i EA Access Premium.

Nie robię tu System Wars żeby nie było.

DarkStar

Xbot
Jun 27, 2019
3,262
3,208
Kraków
@SimonX wytłumacz proszę koledze powyżej na czym polega problem i ile gier AAA ukończyłeś ostatnio ;)

Widocznie nie każdego się tyczy ten problem, ale niektórzy mają tak, że im mają więcej gier, tym mniej ich kończą. Co chwilę się rozgrzebuje coś nowego. Wszystko legalnie, ale istnieje bardzo duże podobieństwo z piractwem w zamierzchłych czasach, kiedy w każdym tygodniu jakiś kolega miał nową grę - a że dyski HDD były małe, to jeszcze trzeba było poprzednie gry usunąć, żeby zwolnić miejsce. W efekcie mało którą grę się przechodziło do końca. Piszę na własnym przykładzie, ale ostatnio rozmawialiśmy o tym gdzie indziej i nie tylko ja tak miałem.

Co do XGP to za 5 złotych (łączna kwota) ograłem Quantum Break, Mutant Year Zero, Wolfenstein 2 i kilka indyków. :) Teraz jeszcze mógłbym grać w Metro Exodus (za 4 złote), ale nie wiem czy będę miał czas / ochotę.

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
Ja wielu gier nie kończę, bo po prostu mi się nie chce. U siebie nie widzę z tym problemu, bo gry bywają tak tanie, że jak nie widzę potrzeby to po prostu nie mam zamiaru się męczyć.

Przypomniam, że w XGP będą też naprawdę tłuste produkty na premierę, jak Gears 5 cz The Outer Worlds.

Jedyna zaleta osiągnięć i trofeów to możliwość podglądu ile statystycznie graczy skończyło produkcje i tu liczby są proste - większości gier większość graczy nie kończy.

LukeSpidey

Stały bywalec
Jun 28, 2019
462
180
A nie włącza się wam "syndrom pirata"? Tak dużo gier, że następuje przesyt i coraz ciężej jest docenić coś nowego?
Oczywiście, że się włącza. No ja tak mam dla przykładu. Cała masa gier i to jeszcze na PS3, których nie ograłem, a gram teraz decydowanie rzadziej niż kiedyś i jak zaczynam nową grę i mi nie podejdzie to ląduje na półce "może kiedyś ogram". Stąd dla mnie, podkreślam, Game Pass nie zagra, bo nawet jeśli gry są super tanie i tak ich nie zdążę ograć, bo zwyczajnie czasu brakuje.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
A nie włącza się wam "syndrom pirata"? Tak dużo gier, że następuje przesyt i coraz ciężej jest docenić coś nowego?
Co ma powiedzieć Funko, których chyba przerobił każdą możliwą konsole i ma dostęp do każdego tytułu? Założę się, że w nic nie gra, to odpali na chwilę, potem kolejna, kolejna itd. Ja tak miałem na pc gdzie miałem masę gier na steam, nie wiedziałem w co grać i w rezultacie nie grałem prawie w nic, bo czas upływał na zastanawianiu się i przełączaniu między grami.

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
U mnie jest wszystko ok, to znaczy mam zamiar po prostu odpuścić sobie kupowanie większości gier. To, że gier jest mnóstwo do pobrania, nie znaczy, że chociaż w 20% będę chciał zagrać.

Tylko w tym roku skończyłem takie kolosy jak The Division 2, Days Gone, Metro Exodus. Oprócz tego sporo mniejszych, jak RE2, RAGE2, 2 single w CoD, Anthema, kończę Divinity: Original Sin 2. Z XGP gram głównie w Forze Horizon 4 i ostatnio w We Happy Few. U mnie zdecydowanie gorsze jest kupowanie gier, bo są tanie. Wiele z nich ruszę tylko na kilka godzin i odkładam. W przypadku abonamentów będę celował tylko w tytuły, które chcę zagrać i będę traktował je jak normalnie zakupione. Co więcej w przypadku Uplay + czy Origin Access Premium raczej z graniem będę starał się streszczać, bo nie mam zamiaru opłacać ich niepotrzebnie.

Przykładowo z takiego PS+ nie grałem w żadną grę w tym roku.

Last edited:

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Z drugiej strony jak ktoś dużo gra, to większość starszych gier, które lądują w gamepassie, już ograł.

O to, to. Poza tym, ja nadal patrzę na takie wynalazki jako na "psucie rynku" - ile czasu minęło od premiery Metro Exodus zanim trafiło do passa? Niewiele. To tak samo jak z przecenami - dużymi, niedługo po premierze. Czy jakikolwiek "duży" film kinowy trafił na platformę streamingową zanim trafił na Blu-ray? Wyjątkiem są tutaj gry MS - wiadomo, że od razu jest w passie, więc to zmienia postać rzeczy.

tolman

Badass
Jun 27, 2019
2,135
1,388
Jestem ciekaw ile osób, które ostatnio wiwatowały na kolejne ogłaszane przez MS gamepassy, wyło kiedy Matrik ogłaszał na premierze One że nie będzie używek. Podejrzewam, że te zbiory nie są rozłączne. Plebs trzeba umieć podejść.

arian

Stały bywalec
Jun 27, 2019
404
407
36
Jestem ciekaw ile osób, które ostatnio wiwatowały na kolejne ogłaszane przez MS gamepassy, wyło kiedy Matrik ogłaszał na premierze One że nie będzie używek. Podejrzewam, że te zbiory nie są rozłączne. Plebs trzeba umieć podejść.
Ja nie byłem zadowolony i dalej nie jestem. Ale wynika to z tego, że te gry i tak trzeba instalować, a później pobierać ogromne łatki. Szczerze mówiąc między innymi w związku z tym w tej generacji przerzuciłem się na PC, bo różnica w wygodzie - wsadzasz płytę i grasz, przestała istnieć. A Xboksa kupiłem trochę przez przypadek. Co mi po płycie, jak jest z nią tyle problemów?

I jednak Game Pass jest nieporównywalny. Krytykowałbym niemożność odsprzedaży płyt z muzyką, które czasami zdarza mi się jeszcze kupić, a jednocześnie od czasu do czasu korzystam ze streamingu. No i jednak za 40 zł masz dostęp do 100 gier, a nie za 300 zł jedną płytę, którą i tak musisz dociągnąć z sieci/zaktualizować, a później możesz wyrzucić do kosza. Tu za 300 zł masz rok grania i przynajmniej kilka dobrych tytułów, czasem nawet całkiem nowych.

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,528
1,429
Slowo-klucz: W Twoim przypadku.

Ja rowniez kompletnie nie mam juz czasu na granie i uwazam ze dla ludzi takich jak ja jest to idealna oferta. Live oplacilem w styczniu z przyzwyczajenia za 29 GBP (subskrybuje od 2005 roku), XGP przedluzylem na promocji w tym samym miesiacu za 20 GBP na rok. Wyszedl XL Ultimate i po konwersji mam obydwie uslugi za 59 GBP oplacone do konca pazdziernika 2020..

Dobry deal i jak to jest oferta dla Ciebie i uznasz, że jest warta 55zł miesięcznie to będziesz płacił. Dla mnie oferta jest spoko o ile brałem ją za złotówkę na miesiąc, albo ostatnio za 80zł na 6 miesięcy, ale jak przyszłoby płacić 55 miesięcznie to definitywnie odpada.
Teraz nie skorzystałem z promocji połączeniowej, bo szkoda było mi naraz wydać 200zł na rok z góry także będę czekał na szybkie promocje Ultimate.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
:LOL:

Ty się o psuciu rynku lepiej nie wypowiadaj. Idź se kup jakąś grę cyfrowo za 300 złotych. ;)

Panie! Ja ino 4 gry kupiłem w podstawowej wersji cyfrowej w cenie zbliżonej do 300 PLN. 3 z tego kupiłem z musu - chciałem na premierę, ale był kłopot z dostępnością pudełek. Tzn. czwartą też z tych samych powodów kupiłem, ale okazało się, że nie miałem racji - pudełko było dostępne w sklepie pod moim nosem, ja po prostu o tym nie wiedziałem. A takiego Hitman 2 Złotą Edycję, to miałem kupić cyfrowo, choć to droższe było, bo teraz muszę płytką żonglować!

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
Jestem ciekaw ile osób, które ostatnio wiwatowały na kolejne ogłaszane przez MS gamepassy, wyło kiedy Matrik ogłaszał na premierze One że nie będzie używek.

Obecny.

Nie widzę związku między jednym a drugim. Brak używek sprawiałby, że chcąc ograć 2-3 gry na premierę + 4-5 gier na promocji rocznie musiałbym liczyć się z wydatkiem rzędu 500-750 zł (za premiere) + 500-600 zł (na promce) -> czyli razem 1000-1350 zł za 6-8 gier rocznie, bez możliwości odzyskania ani złotówki.

Kupując abonament, nawet w wersji Ultimate wychodzi 55*12=660 zł, a przecież są promocje i dodatkowo mam dostęp do wiele większej ilości gier niż 6-8.

Już nie mówiąc o tym, że tak naprawdę najlepiej jest kupować ten abonament na pojedyncze miesiące kiedy jest coś ciekawego, to wtedy wychodzi śmieszny pieniądz, jak można ograć takie gry jak np. Metro Exodus czy Forza Horizon 4.

Goldberg

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
547
891
Romford
Dobry deal i jak to jest oferta dla Ciebie i uznasz, że jest warta 55zł miesięcznie to będziesz płacił. Dla mnie oferta jest spoko o ile brałem ją za złotówkę na miesiąc, albo ostatnio za 80zł na 6 miesięcy, ale jak przyszłoby płacić 55 miesięcznie to definitywnie odpada.

Panie! Ja za XGP zaplacilem pelna cene tylko raz jak zapomnialem samoprzedluzanie wylaczyc. Co chwile gdzies mozna znalesc kody na promocjach jak wlasnie ten moj wspomniany rok za 20GBP kupiony z CDKEYS. Do 10.2020 pewnie znow sie trafi cos na rok za pol ceny.

szpynda

Stały bywalec
Jun 28, 2019
400
101
Somewhere
No o tym wyłączaniu to trzeba pamiętać. Do dziś mnie boli zakup za 40PLN całego miesiąca gdy w promce za 4PLN były chyba 3mies. No i nie widzę problemu w niekończeniu gier. Zaczynasz, grasz nudzi cię i wyłączasz. Jaki w tym problem? Jakiś problem z dzieciństwa gdy mama mówiła, zeby nie marnować jedzenia i trzeba obiad dokończyć, bo się bozia obrazi czy co?