Wszystko co chciałbyś wiedzieć o VR, ale nie wiesz gdzie zapytać

arczi79

Prezes
Bilard chyba tak sobie się nadaje do VR, bo nie masz się o co oprzeć. Poza tym ręka trzymająca kij przy uderzeniu jest za plecami a inside-out tracking nie lubi tego?
Nie zgodzę się. Bilard w grze SportsBarVR jest super. Szkoda że nie przenieśli tej gry na Questa - nadawała by się idealnie.

Jaką grę z tenisem ziemnym miałeś na myśli?
Sport Scramble ma namiastkę tenisa ziemnego.

Quiet

Mieszkaniec forum
Na PC można też po prostu udostępniać obraz na Chroma/Edge'a (analogicznie do chromecasta):
Casting to your computer
  1. On your computer, open a Google Chrome or Microsoft Edge browser window and go to oculus.com/casting and log-in with your account.
  2. Press on your right Touch controller to pull up your universal menu.
  3. Select Sharing .
  4. Select Cast.
  5. Select Computer then select Next.
    • If you don't see your computer listed, please confirm that your headset and computer are on the same WiFi network.
  6. Select Done.
  7. You should now be able to see your headset view in your browser window.

• Popieram
Reactions: Simplex

Pshemsky

Stały bywalec
Mam pytanie odnośnie magnetycznego adaptera do ładowania. A dokładniej to chciałem się zapytać, czy przy założeniu takiego adaptera i wtyczki usb C do gogli (battery strap'a) następuję jakakolwiek zmiana w ładowaniu - czy ładuje wolnej. Dzieciakom pokupowałem do telefonów i tableta taki adapter wraz z kablem i w pewnym momencie (na tablecie) okazało się że ładowanie nie nadążało za zużyciem baterii. Ładowarka oryginalna a i kabel nie najgorszej jakości, dlatego zastanawiam się czy warto coś taki adapter brać do Q2 z battery strapem ? :unsure:

arczi79

Prezes
Mam pytanie odnośnie magnetycznego adaptera do ładowania. A dokładniej to chciałem się zapytać, czy przy założeniu takiego adaptera i wtyczki usb C do gogli (battery strap'a) następuję jakakolwiek zmiana w ładowaniu - czy ładuje wolnej. Dzieciakom pokupowałem do telefonów i tableta taki adapter wraz z kablem i w pewnym momencie (na tablecie) okazało się że ładowanie nie nadążało za zużyciem baterii. Ładowarka oryginalna a i kabel nie najgorszej jakości, dlatego zastanawiam się czy warto coś taki adapter brać do Q2 z battery strapem ? :unsure:
Miałem dawno temu przy telefonie i przestałem korzystać. O ile wolniejsze ładowanie jest zdrowsze dla baterii to już mikroprzerwy w ładowaniu baterii (chwilowe utraty połączenia na tym magnetycznym złączu) mają na nie destruktywny wpływ.

• Popieram
Reactions: Pshemsky

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Nie wypowiem się nt. batt strapa, ale ja mam na stałe zamontowanego powerbanka 10000mAh (podpięty do Questa a ładuję tylko PB, więc prawie to samo) i używam tego kabla:

Natężenie prądu (przynajmniej wg. specyfikacji) to 3A i nie wydaje mi się, żeby Quest czy strap wył w stanie pobrać więcej. U mnie się sprawdza super, choć nie ładuję grając, bo nie mam takiej potrzeby i nie wiem, jak będzie w takim przypadku.
Sam kabel polecam.

• Popieram
Reactions: Pshemsky

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Czy to jest normalne, że Lone Echo przycina na R5 3600 + 3060ti? Nawet zbiłem wszystkie ustawienia z grze na LOW, ino rozdzielczość zostawiłem na 1.2 i nie trzyma 80 FPS w VirtualDesktop...

Druga sprawa, czy na ww. VD pojawiają wam się ostatnio artefakty wynikające z kompresji video? Chodzi o to, że obraz wygląda z dupy i pomaga dopiero, gdy np. machnę ręką przed twarzą i się odświeży. Jakość streamu w VD na medium, 96kbps (czy jakie tam jednostki były, chodzi o ten suwak w ustawieniach), kodek h264, wifi na tip top - osobny kanał, 860mbps

Mam już piąty model karty graficznej na jednej instalacji Windowsa, więc chyba wypadałoby świeży system postawić, ale jakieś inne sugestie poza tym?

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Okazało się, że winne były jakieś śmieci w windowsie (winię 5700XT, ale w sumie to kilka różnych nVidii też było, więc miało prawo się coś wysrać). Ew. geforce experience, którego tym razem nie instalowałem - choć wątpię, bo Lone Echo nawet nie wykrywał jako grę.

Po postawieniu świeżego systemu Lone Echo działa płynnie w 90FPS zarówno na linku, jak i VD.
Na linku miałem wszystko na maxa, rozdzielczość na 1.0 i nie pamiętam, jak z AA. Na VD odpaliłem z już załączonym VRSS (czyli m.in. AA dynamiczne) i rozdzielczość 1.2 (przy 1.5 i 1.4 były spadki, więc zbiłem zachowawczo do 1.2 bo w sumie wolę płynne 90 FPS).

Tak se teraz myślę, że moje wcześniejsze problemy z wydajnością 1080ti też mogły wynikać z tej samej instalacji windowsa. FPSy były wyraźnie niższe niż na 5700XT - wytłumaczyłem to sobie tak, że dżiforsy serii 10xx były dość mierne w sprzętowej kompresji video (w porównaniu do 20xx+) i dlatego mi na Queście 1080ti kulał. No, ale teraz za późno - plus taki, że sobie chociaż tym 3060 powoli na bitcoinach odbijam póki co :)

Aha, w bolesny sposób się dowiedziałem, że apka Oculusa nie ma cloud save'ów :*|

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Niby znam DDU, ale się sparzyłem.Uzyłem raz, po przejściu, 1060 na 5700xt. Niby proscizna, klikasz parę razy 'dalej' i na końcu 'zatwierdz', ale u mnie zaowocowało to jakimś dziwnym błędem przy każdym uruchomieniu systemu. Nie pamiętam już, co to było ale był gópi error i musiałem klikać OK. Skończyło się reinstallem i małym memo w podświadomości: "wara od DDU".
Moja przyszłość to raczej nowy ja, nowy Windows. Uniwersalne patenty mnie nie ljublju.

arczi79

Prezes
Żona kolegi polazła do koleżanek i nieszczęście, kolega musi teraz kupić koński łeb. Posiadają tylko laptopa z prockiem AMD Ryzen 4000 coś tam (raczej 4500 albo 4600) i grafiką 1660 ti mobilną. Co wyjdzie najtaniej kupić, ewentualnie cena/jakość?
Do Oculus Questa 2 nie trzeba mieć komputera. To jest samodzielna konsola VR.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Laptopy w ogóle niezbyt nadają się do VR, bo są problemy z kompatybilnością portów HDMI/DP. No i zwykle mają słabą wydajność.

Zresztą teraz i tak jedynym sensownym wyjściem jest Quest 2. Można grać standalone, ale można też go podłączyć kablem USB-C do laptoka i zobaczyć jak będzie działać.
Albo spróbować bezprzewodowo (co wymaga routera 5GHz oraz aplikacji za 20$).

• Popieram
Reactions: amzuk and tolman

arczi79

Prezes
Po odpowiedzi wnioskuję, że laptop za słaby żeby pociągnąć nie-konsolę VR?
Ja gram na stacjonarnym PC który ma kartę GTX1070 (i procesor Ryzen 1700)... ale grafiki 1660 to nie kojarzę (może chodziło Ci o 1060Ti?). Jeśli miałeś na myśli GTX1060Ti to powinna być ona zbliżona wydajnością do 1070 (o ile nie jest to jakaś wersja low-energy) - ale miej świadomość że to będzie "low end" jeśli chodzi o VR. Ponadto tak jak pisał Simplex - mogą pojawić się problemy z USB więc pewnie musiał byś grać po WiFi - ale na pocieszenie to jest mój preferowany sposób połączenia PC z Oculusem.

• Popieram
Reactions: tolman

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
  • Popieram
Reactions: Jay and arczi79

arczi79

Prezes
ale grafiki 1660 to nie kojarzę (może chodziło Ci o 1060Ti?
Nie kojarzysz, ale ona istnieje ;) W przeciwieństwie do "1060Ti", która nie istnieje :D Mam lapka z 1660Ti. To jest turing i to jest calkiem przyzwoite gpu jak na mobil (i obecne ceny gpu ;) ).
Wg notebookcheck to Class 2:

Jak kupować Questa 2, to tylko bezpośrenio na www.oculus.com/quest-2
O widzisz... to faktycznie mi się porypciały modele :D Coś zawsze wydawało mi się że z 1060 Nvidia zrobiła wersję Ti - a tu faktycznie takie coś wskoczyło jak 1660Ti - i widzę nawet trochę mocniejsze niż 1070. Dzięki za sprostowanie.

• Popieram
Reactions: amzuk and Simplex

arczi79

Prezes
Ktoś kojarzy co ten gówniany facebook wymyślił sobie tutaj z tą promocją?

Może spróbuj z VPN?
Nie chcę kupować tej gry... ale jeśli już Oculus wysyła mi jakieś powiadomienia o promocji i wali mi po oczach tą promocją (bo jest to pierwsze co widać po wejściu do sklepu) to przynajmniej mogli by faktycznie zadbać aby ta promocja była aktywna. Kij im w oko.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

Pshemsky

Stały bywalec
Często w różnych podcastach i źródłach informacji jest mowa o domniemanej ilości sprzedanych gogli Quest2. Co chwila słyszę że 25% na steam, kilkukrotne przebicie Q1 lub inne szacowane przeliczenia rozmijające się często o PARE MILIONÓW sztuk. Czy ktoś może mi podać jakieś konkretne powody dla których FB wzbrania się od ujawnienia szczegółowych danych dotyczących ilości aktywnych Q2? Czy jeśli naprawdę jest ich tak wiele w użytku to informacja o tym nie działała by na plus i była jeszcze bardziej zachęcająca dla tych nie do końca przekonanych do zakupu gogli VR? :unsure: