Windows 10+1 - wątek ogólny

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,957
3,938
Dzisiaj mi laptok pokazał, że aktualizacja do 11 jest dostępna, komputer spełnia wymagania itd, na szczęście był przycisk do pozostania przy 10, ale coś czuję, że za jakiś czas znowu wcisną to na siłę tak jak kiedyś sama zainstalowała mi się 8 (chyba, te okropne kafle w każdym razie) i popsuła sporo rzeczy. Wyczytałem, że żeby tego uniknąć trzeba wyłączyć jakieś TPM w Biosie, rzadko tam wchodzę, ale chyba nic nie popsuję? ;) Są jakieś minusy wyłączenia tego?

angh

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,325
3,174
Przy okazji skonczenia budowy meshilicious wrzucilem tam w11.
Generalnie windows to windows, ale kilka rzeczy wkurza. Musialem wlaczyc stare menu pod prawym klawiszem, zeby normalnie uzywac kompa, menu start to zart znowu, ale da sie przezyc, mam laga na sluchawkach BT (ale moge podpiac kabelek, jednak to musi byc naprawione - na moim lapku sluchawki dzialaja swietnie), oraz kretynski popup xbox game bar 'nacisnij zeby zrobic zdjecie / cos tam zeby nagrac' pomimo wylaczenia game bar wszedzie, gdzie moglem. Odinstalowalem w calosci i regedit, zeby sie nie pultal wiecej.
Wydajnosc taka sama, bledy takie same, wiec cokolwiek jest robione pod maska, to jest to taki sam shit. Ponownie odradzam zmiane na chwile obecna, bo tam naprawde nie ma nic wartego tej zmiany. w10 mialo przynajmnniej dx12, ktory tak naprawde mogl spokojnie byc wydany na 7. w11 nie ma absolutnie nic. Za to sporo bloatware. Na ch... znakomitej wiekszosci ludzi nieusuwalna aplikacja do drukarek 3d, kontakty, telefon...?
Czekam z niecierpliwoscia na Steam Linux.

• Popieram
Reactions: madjedfox

Jak

Badass
Jun 27, 2019
1,867
694
Chyba jakaś porządna aktualizuj była, bo mi dużo ustawień w 11 zresetowało :) Żadnych problemów dzisiaj nie mialem, mam nadzieje, ze jutro tez będzie ok bo nie chciałbym się wracać do fabryki po dziesiątkę.

n3onOFF

Junior
Dec 8, 2021
25
42
Słuchajcie. W moim laptopie, od kiedy go kupiłem miałem komunikat o aktualizacji do 11tki. Zrobiłem to i śmiga idealnie. Dzisiaj stwierdziłem że zrobię to samo ze stacjonarką. W aplikacji sprawdzającej zgodność mam że spełniam wszystkie wymogi, wszystko świeci na zielono. Pobrałem Creation Tool utworzyłem nośnik i po wybraniu wersji podczas instalacji wywala że ten komputer nie spełnia wymagań. Czy ktoś miał podobnie? Mogę to zrobić przez asystenta ale chciałem zrobić czystą instalacja, ponieważ nie stawiałem systemu od paru lat :)

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
15,266
8,565
Miałem nie instalować ale zainstalowałem i dla mnie to po prostu kolejna aktualizacja do 10, a nie żaden nowy system.
Instalowałem na kilku maszynach, żadna nie spełniała wymagań, np. 12 letni lapek (i5, 4gb, ssd) i na każdym działa jak złoto.
Nie ma takiego zmuszania do kupowania nowych procesorów!

• Popieram
Reactions: Torin and cheebkens

bodi

Badass
Jun 28, 2019
1,897
764
Miałem nie instalować ale zainstalowałem i dla mnie to po prostu kolejna aktualizacja do 10, a nie żaden nowy system.
Instalowałem na kilku maszynach, żadna nie spełniała wymagań, np. 12 letni lapek (i5, 4gb, ssd) i na każdym działa jak złoto.
Nie ma takiego zmuszania do kupowania nowych procesorów!
Czyli można instalować W11 mimo że windowsowa appka do sprawdzania zgodności mówi że nie, głównie przez brak TPM 2.0.

madjedfox

Padawan
Sep 11, 2021
56
46
Czekam z niecierpliwoscia na Steam Linux.
Jest Steam OS, ale nie testowałem, nie wiem jak działa.
Nie lepiej zainstalować Ubuntu (lub inną względnie popularną dystrybucję) i na tym aplikację Steama?
U mnie działa to wyśmienicie. Fakt, nie ma wielu gier spod Windowsa, ale nadal pozostaje dużo portów linuksowych, nawet tych większych gier.
Jest jeszcze Proton, fork WINE'a od Valve, który umożliwia uruchamianie gier windowsowych na Linuksie. Ale nie wszystkie tytuły da się uruchomić.