Wątek remontowo budowlano mieszkaniowy

hesus

Badass
Architekta wnętrz zatrudnij.
Serio.
podbijam. Serio, na przestrzeni całej budowy to to jest profesja o której najbardziej mi się zmieniło postrzeganie na pozytywne. Wcześniej myślałem ze to jest człowiek co tylko meble i kolorki dobiera i woła za to nieprzyzwoite pieniądze :) Natomiast po całym procesie - ilość włożonej pracy przez takiego projektanta jest naprawdę konkretna. Oprócz tego że poskłada twoje zachcianki, wizje itd do kupy, głupoty odsieje, to jeszcze pomoze z ergonomią pomieszczeń, rozplanuje gniazdka, przełączniki, oswietlenie, stworzy projekty dla stolarza + dostarczy liste zakupów

• Popieram
Reactions: Don Simon

arczi79

Badass
@Gieeres
Hmm sprawdziłem u mnie na 2 przeglądarkach i jest git

ale spróbuję tak

projekt

realizacja

pokazują się?
Widzę podobna kolorystyka jak u mnie... Niestety mi nie udało się wykończyć drugiej łazienki przed wyjazdem do Australii... tutaj kilka zdjęć z postępów prac:

...a no i oczywiście mój ulubiony element łazienki - dupomyjka:

Na dolnym poziomie w mieszkaniu mam kompletnie inną łazienkę - czarne, matowe kafelki i brak wanny (tylko prysznic odzielony od pozostałej części łazienki pojedynczą, nieruchomoą szybą). Ale nie mam niestety fotek :(

[EDIT]
Znalazłem jeszcze dwie fotki z zamontowanym lustrem i prysznicem (co ja bym zrobił bez tego google):

arczi79

Badass
Takie wysokie prysznice to w naszym wieku mogą być problematyczne wkrótce.

Ją tylko prysznic i to na równo z podłogą. I oddzielony ścianką, a nie szybą, którą ciężko w czystości utrzymać.
No w tej łazience na zdjęciu jest wanna... prysznic to tak na dokładkę. W drugiej łazience nie mam brodzika a woda z deszczownicy leci bezpośrednio na płytki. Z szybą radziłem sobie.

hesus

Badass
Jest tu ktoś kto korzystał z usług architekta wnętrz?
Dostałem z różnych biur oferty i ceny oscylują pomiędzy 160-180zł za m2.
To dużo czy mało w waszym mniemaniu? Pytam bo nie bardzo mam porównanie.
dużo nie dużo. zalezy pewnie od miasta + renomy, ja jak szukałem to zaczynały się oferty biur od 100pln/m2. No i jest tez rynek utalentowanych młodych, którzy są skłonni negocjować jak masz ciekawy projekt nadający się do portfolio :)

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
Jest tu ktoś kto korzystał z usług architekta wnętrz?
Dostałem z różnych biur oferty i ceny oscylują pomiędzy 160-180zł za m2.
To dużo czy mało w waszym mniemaniu? Pytam bo nie bardzo mam porównanie.
to zalezy co sie w tej cenie kryje. Kolega mial projekt gdzie mial dokladnie rozpisane wszystko ile go to bedzie kosztowac w najdrobniejszych detalach; podany np producent, cena i ilosc z linkiem gdzie kupic; np dla gniazdek. Mozna oszczedzic samemu sporo czasu jesli nie ma sie bardzo specyficznych wymagan.
AFAIR w marketach budowlanych takie uslugi sa sporo tansze, bo wliczone w cene zakupow.

kislawa

Stały bywalec
PSN
kislawa
XBL
milo.johnes
Ja wam z doświadczenia powiem tak dobry architekt to jest złoto ale zły architekt to jest koszmar.

Finalnie po dwóch przypadkach z architektami dom zaprojektowaliśmy sami. Dwa przykłady: 1. Nasi przyjaciele kupili mieszanie prawie 100 metrów na warszawskiej ochocie, cena z kosmosu więc i mieszkanie chcieli mieć perfekcyjne, laska architekt wzięła za projekt i nadzór wykonawczy prawie 35k, finalnie po pół roku kłamania, zjebania im łazienki przez jej wykonawce, podawania cen z kosmosu itp, pogonili ją płacąc jej i tak 20k i zostali z rozgrzebaną łazienka i musili szukać innej ekipy. 2. Projekt aranżacji biura więc akurat bez prac budowlanych ale 2000 m do zaprojektowania wystrój przestrzeni meble itp, zapłaciłem za architekta troche ponad 50k - projekt aranżacji i nadzór wykonawczy, robota zrobiona perfekt od a do z.

Natomiast jedno co obie te sytuacje miały wspólnego to niestety w obu przypadkach trzeba ich było strasznie pilnować i finalnie do domu zdecydowaliśmy sie nie kkorzytać z usług które nam dostarcza więcej pracy niż sam remont. Jasne że w przypadku biura to sie sprawdziło i tak, bo była pełna lista rzeczy, wszystko pomierzone i policzone ale wciąż schemat ty opitalasz architekta a on ekipę :D. Generalnie uważam ze warto skorzystać jak nie masz naprawdę pomysłu na mieszkanie.

• Popieram
Reactions: DarkStar

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
A ja wziąłem biuro projektowe, w mieszkaniu pojawiłem się dwa razy i z efektu jestem zadowolony :) Teraz już czekam tylko na meble i sprzęt do montażu.

Projekt fajny, wykończenie ekstra, sam bym się z tym męczył do końca życia (tymczasowe rozwiązania najtrwalsze...) i jeszcze zrobiłbym tandetnie. Ale gdybym miał skilla to bym zrobił sam, bo jednak wyszło mnie ze 2x więcej niż znajomym z podobnym metrażem, którzy robili wszystko (no większość, wiadomo) sami. Oczywiście dochodzi kwestia ceny materiałów bo u mnie minimalnie wyższy standard.

Screwball

Prezes
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823
Wczoraj spakowalem konsole i juz w pelni siedze na kartonach, wiec na lapku odpalilem Filary z Eternitu. Cos mnie wzielo na erpega i w kazdej wolnej chwili cisne. Jest tylko jedna rzecz, ktora mi sie w tej grze nie podoba: brak trybu multiplayer.
Cala reszta jest gites. Mam to tez na konsoli, ale wersja ps4 jest bidna i ma zjebane sterowanie. Na PC polecam, na konsoli nie polecam.
Ucieczka ze Świnio?

pozdr

PSN
PIKACZ1978
Steam
DZIBRIL1978
Zmiana mieszkania. Nie ma sensu żebym sam koczował na 3 pokojach z czynszem ponad 1000pln + TV + internet. Sprzedałem za 370tysi, za 285tysi kupiłem kawalerkę około 30m2 w centrum miasta, na parterze, w pełni wyposażoną po kapitalnym remoncie. Czynsz tam wynosi 185pln + media (w tym internet i TV) - zamknę się w 250 - 300 pln, czyli ponad 600pln miesięcznie zostaje mi w kieszeni. Dzieci i żony nie planuję. Kota planuję.
Jak na moje potrzeby to jest wypas.

Quiet

Mieszkaniec forum
Zmiana mieszkania. Nie ma sensu żebym sam koczował na 3 pokojach z czynszem ponad 1000pln + TV + internet. Sprzedałem za 370tysi, za 285tysi kupiłem kawalerkę około 30m2 w centrum miasta, na parterze, w pełni wyposażoną po kapitalnym remoncie. Czynsz tam wynosi 185pln + media (w tym internet i TV) - zamknę się w 250 - 300 pln, czyli ponad 600pln miesięcznie zostaje mi w kieszeni. Dzieci i żony nie planuję. Kota planuję.
Przy cenach < 10k za m2 w centrum to się można zastanawiać czy to aby na pewno jest miasto. :p

knur

Moderator globalny
@Marcin Szymański pozwoliłem sobie przenieść ten offtop do odpowiedniego tematu, może dyskusja się bardziej rozwinie.

Przy cenach < 10k za m2 w centrum to się można zastanawiać czy to aby na pewno jest miasto. :p
Zależy od powierzchni, bo im większa, tym cena za m2 niższa, no i świno to jednak nie wawa itp. , że musi być mega drogo. :)

PSN
PIKACZ1978
Steam
DZIBRIL1978
A jak przyjadę w gości to co? Wracaj do tego 3 pokojowego natychmiast!

pozdr
Spokojnie, mam wyjście z sytuacji. Pod granicą z Reichem (żeby szybciej można było spierdolić ;) ) mam zaprzyjaźniony hotel, w którym mam biuro i praktycznie nieograniczony dostęp do pokoi hotelowych. Będzie pan zadowolony. :)

I kartki z Londynu dalej będą szły na stary adres!
Dostaniesz memo. :)