Wątek remontowo budowlano mieszkaniowy

bartukas

Mieszkaniec forum
Muszę zmienić kuchenkę (przyczyna tu). Czy ktoś przerabiał zakup kuchenki i piekarnika pod istniejący blat i wycięcie w tymże? Istniejące wycięcie ma 40 cm głębokości, 56 cm szerokości, a rzadko która kuchenka ma podane wymiary (ponoć, żona popsuła, więc ona szukała nowej). Czy jest jakiś standard wielkości tych kuchni?

bartukas

Mieszkaniec forum
Jeszcze inaczej: czy ktoś oprócz Amici produkuje kuchnie z piekarnikiem do zabudowy? Zależy mi na "kombajnie", bo inaczej płyta będzie miała osobne kurki na górze, a nie przy piekarniku, a Amica podaje minimalną głębokość blatu 60 cm, podczas gdy u mnie jest 57 cm. :(

hesus

Badass
odsyłam 4 raz Lidlowego parkside na reklamacje i mam już dość tego szitu :) poleci ktoś jakąś porządną wiertarko-wkrętarkę? Patrze na Makity 18V, ale ilość modeli przyprawia o zwrót głowy... Na co zwrocic uwagę? Ile NM jest potrzebe? :D Sprzęt raczej do domowo-ogrodowych zastosowań.

projektkong

Badass
Telewizor nie za wielki, bo 55”. Właśnie robię ściankę i rozważam wstawienie kantówek drewnianych w miejsce gdzie ma być telewizor, żeby było do czego złapać.
I to jest tak naprawdę jedyne prawidłowe podejście (jeśli dopiero planujemy ściankę).
Nie muszą być kantówki. Może być też np solidnie przymocowana do stelaża ścianki płyta OSB.

• Popieram
Reactions: Irreversible

Biskup

Badass
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Wierzę, że kołki mocno złapią, pytanie czy nie wyjdą razem z kawałkiem ściany :)

Telewizor nie za wielki, bo 55”. Właśnie robię ściankę i rozważam wstawienie kantówek drewnianych w miejsce gdzie ma być telewizor, żeby było do czego złapać.
Kawałek jakiejś porządnej dechy przymocuj sobie do profilu, zrób wymiary (żebyś później wiedział, gdzie wiercić w trakcie zawieszania uchwytu) i po sprawie + spokój ducha.

Rolek

Lemur Zwany Rolek
Wiadomo, że wstawić. Kup kawałek płyty osb na wymiar i przykręć w miejscu, gdzie będziesz chciał przekręcić uchwyt, od profilu do profilu konstrukcji ściany. Nie dość, że będzie trzymać się idealnie to i przykręcisz całość śrubami do drewna z podkładkami zwykłymi.

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Czy ktoś może polecic jakiś bardzo mały zasilacz do LEDów? Bo mam jakiś chiński szajs który jak LED się nie świeci, to strasznie hałasuje, wydaje taki świdrujący dźwięk, że można oszaleć. Tak wygląda:

Alexej

Administrator
Staff member
PSN
AlexejPL
XBL
Alexej PL
Steam
Alexej
robisz to źle.

Czarne zlewy z tego gównolitu czy tam innego niby kamienia faktycznie po pewnym czasie zaczynają mieć biały nalot którego nie da się normalnie umyć. Wystarczy zlew naoliwić (najtańszym olejem spożywczym) i znów będzie gicio.

Jak powiecie to swoim żonom przed świętami to Was ozłocą, chyba że już o tym wiedzą.

harry_keogh

Badass
ma ktoś w domu czarną armaturę w łazience/kuchni? Jak się to sprawdza w użytkowaniu?
ja mam zmywak franke, widac takie biale zacieki jak nie pucujesz regularnie. Jak juz sie pojawia to ciezko sie ich pozbyc; trzeba jakims proszkiem szorowac, albo terapie octowa zapodac
"magic sponge"?

U mnie co prawda zlew biały, ale też łapie szybko przebarwienia, wystarczy nie spłukać w nim resztek płynu zabarwionego.

Cif + ta gąbeczka i znika wszystko od ręki.

• Popieram
Reactions: dziki

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
Wystarczy zlew naoliwić (najtańszym olejem spożywczym) i znów będzie gicio.
Ja kiedyś niechcący odbarwiłem taki zlew (akurat Franke właśnie - kozacki swoją drogą, model 611) czyszcząc coś alkoholem izopropylowym i właśnie potraktowanie olejem pomogło (wróciło do stanu normalnego. Nie, że trochę, tylko pomogło w 100%).

• Popieram
Reactions: dziki

Flimbox

Stały bywalec
Czy ktoś może polecic jakiś bardzo mały zasilacz do LEDów? Bo mam jakiś chiński szajs który jak LED się nie świeci, to strasznie hałasuje, wydaje taki świdrujący dźwięk, że można oszaleć. Tak wygląda:

Nikt nic? Ten chiński szmelc buczy bardziej niż PS5 ;)
Akurat na Ledach coś się znam.

Minimum to taki zasilacz Mean Well o takiej samej mocy jak poprzednik kwestia ile mocy pobierają ledy ? Lepiej takich tanich chińskich zasilaczy nie trzymać pod napięciem 230V grozi pożarem :) Ogólnie wszysko jest lepiej odcinać od zasilania sieciowego jak nie działa ale to już popadamy w paranoje :)

• Popieram
Reactions: Simplex

mmgl

Badass
Ja robiłem projekt kuchni i obu łazienek.
Nie były to specjalnie duże koszty, choć sąsiad robił cały dom (100m) i to już jest dość spora kwota.

Np. projekt łazienki

i jej realizacja

brakuje jeszcze paru rzeczy ale w tym roku chcę powykańczać resztę

Last edited: