Wasze największe rozczarowania VR?

arczi79

Prezes
0
Kup Questa 2 256GB i po problemie!
Myślisz że 256GB rozwiąże problem?.... patrząc ile mam odinstalowanych gier i ile jeszcze zapowiadanych - to szybko bym i to zapchał :/ A poza tym szkoda mi trochę kasy na Q2 - technologiczny skok nie był na tyle imponujący abym był skłonny wydać ponownie taką sumkę. Mam wrażenie że mając Q1 lepiej teraz już czekać na Q3.
Dziwię się Twojemu ostatniemu wrażeniu z Questa2, bo ostrość obrazu i brak SDE to duży skok względem jedynki. Osobiście liczę jedynie na większe FOV w przypadku następcy. Można sprzedać Quest1 i kupić Quest2. Faktycznie 256GB nie rozwiąże problemu, chyba około 1/3 tytułów mam odinstalowanych, a zapowiada się jeszcze ciężej :)
No właśnie ekran nie zrobił na mnie wrażenia... rozdzielczość co prawda lepsza ale od razu po włożeniu headsetu na głowę zauważyłem wyprane kolory - więc coś za coś. Tak jak już wcześniej pisałem - bardziej (pozytywnie) zaskoczył mnie rozmiar i wygoda na głowie tego urządzenia. Niewątpliwym atutem jest też lepszy procesor - ale załóżmy że na razie Q1 też jeszcze jakoś daje radę (poza rozmiarem pamięci wbudowanej) ;)
Sprawdzałem jeden po drugim i absolutnie nie zgadzam się z wypranymi kolorami, tylko w ciemnych miejscach jest gorzej niż Quest1, w innych wypadkach jest sporo lepiej.
To nie wiem co ja widziałem :D
Mam oba w domu, z tego co wiem patrzyłeś u znajomego. Stosowałem bezpośrednie porównanie :)
Hmmm... teraz jeszcze sobie przeglądam zdjęcia na necie i faktyczne na tych zdjęciach praktycznie nie ma różnicy. Muszę jeszcze kiedyś raz spróbować Q2 - nie bardzo rozumiem teraz skąd u mnie to wspomnienie wypranych kolorów (bo to na 100% rzuciło mi się w oczy po włożeniu headsetu). Hmmm.... dziwne.

amzuk

Mieszkaniec forum
0
Myślisz że 256GB rozwiąże problem?.... patrząc ile mam odinstalowanych gier i ile jeszcze zapowiadanych - to szybko bym i to zapchał :/ A poza tym szkoda mi trochę kasy na Q2 - technologiczny skok nie był na tyle imponujący abym był skłonny wydać ponownie taką sumkę. Mam wrażenie że mając Q1 lepiej teraz już czekać na Q3.
Dziwię się Twojemu ostatniemu wrażeniu z Questa2, bo ostrość obrazu i brak SDE to duży skok względem jedynki. Osobiście liczę jedynie na większe FOV w przypadku następcy. Można sprzedać Quest1 i kupić Quest2. Faktycznie 256GB nie rozwiąże problemu, chyba około 1/3 tytułów mam odinstalowanych, a zapowiada się jeszcze ciężej :)
No właśnie ekran nie zrobił na mnie wrażenia... rozdzielczość co prawda lepsza ale od razu po włożeniu headsetu na głowę zauważyłem wyprane kolory - więc coś za coś. Tak jak już wcześniej pisałem - bardziej (pozytywnie) zaskoczył mnie rozmiar i wygoda na głowie tego urządzenia. Niewątpliwym atutem jest też lepszy procesor - ale załóżmy że na razie Q1 też jeszcze jakoś daje radę (poza rozmiarem pamięci wbudowanej) ;)
Sprawdzałem jeden po drugim i absolutnie nie zgadzam się z wypranymi kolorami, tylko w ciemnych miejscach jest gorzej niż Quest1, w innych wypadkach jest sporo lepiej.
Mam oba w domu, z tego co wiem patrzyłeś u znajomego. Stosowałem bezpośrednie porównanie :)
Hmmm... teraz jeszcze sobie przeglądam zdjęcia na necie i faktyczne na tych zdjęciach praktycznie nie ma różnicy. Muszę jeszcze kiedyś raz spróbować Q2 - nie bardzo rozumiem teraz skąd u mnie to wspomnienie wypranych kolorów (bo to na 100% rzuciło mi się w oczy po włożeniu headsetu). Hmmm.... dziwne.
Sam Carmack pisał, że sam się dziwi jak dobrze wyszły ekrany. Spodziewałem się właśnie wypranych kolorów, zostałem mile zaskoczony. Powtarzam się, ale czekam już tylko na większy FOV.

• Popieram
Reactions: op1ekun

arczi79

Prezes
0
Sam Carmack pisał, że sam się dziwi jak dobrze wyszły ekrany. Spodziewałem się właśnie wypranych kolorów, zostałem mile zaskoczony. Powtarzam się, ale czekam już tylko na większy FOV.

Potwierdzam - większy FOV zdecydowanie mógł by mnie przekonać do zmiany headsetu. Jednak nie wygląda na to aby ktokolwiek próbował zwiększyć FOV... cały wysiłek R&D widzę idzie w innym kierunku :(

• Popieram
Reactions: op1ekun

Voland

Aktywny forumowicz
Quest 2 nie ma wypranych kolorów. Ja po dwójce nie umiałbym już korzystać z jedynki. Niby dzieli je 1,5 roku, ale patrząc na obraz, to mam wrażenie, że jest 5 lat różnicy albo i więcej. Jedynie tam gdzie bardzo dużo czerni jest, brakuje mi oleda, ale to pojedyncze przypadku (ostatnio tylko w Saind and Sinners).

• Popieram
Reactions: amzuk and Simplex

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
Mi ostatnio doskwiera mało gier AAA przy których mógłbym się na dłużej zatrzymać (przynajmniej z 10h). Męczą mnie już jakieś popierdółki na kilkanaście minut ;) Wszystkie dłuższe poprzechodziłem, został mi Borderlands 2 VR i Asgards Wrath. Dawać Lone Echo 2 :D

Oczywiście z tymi wadami które opisaliście powyżej to zgadzam się w 100%

amzuk

Mieszkaniec forum
Zawód miesiąca V28 która w moim przypadku nic nie zmieniła poza numerkiem. Absolutnie 0 różnicy. Żadnej dodatkowej opcji w menu :)
Wymagane jest uruchomienie Questa jeszcze raz, żeby pojawiły się nowe opcje w zakładce eksperymentalne. W końcu otoczenie jest płynny, bo trochę szarpało, jest opcja 120klatek, która działa w Cubism oraz Eleven Table Tennis, jest opcja śledzenia klawiatury ( narazie jeden konkretny model. Na chwilę obecną Air Link wstrzymali, bo jest jakiś problem z mikrofonem ( twórca Big Screen pisał tak na discordzie),

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Wymagane jest uruchomienie Questa jeszcze raz,
To jedna z pierwszych rzeczy które zrobiłem :) nie widząc nowych funkcji ustawilem reset opcji eksperymentalnych i gogle powiedzialy ze muszą się zrestartować na co zezwoliłem, naprawdę po restarcie wymagają dodatkowo ponownego uruchomienia? :D
Może ktoś z microsoftu nad kodem tam pracował.

Edit, zrobilem jeszce jeden restart i nadal w eksperymentalnych mam tylko kanapę, więc czuję się wydymany przez FB

Last edited:

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Spróbuj wyłączyć i włączyć, zamiast restartu.
Też robiłem już przy teście PB, ale dziękuję za sugestię.
Np sam proces aktualizacji - komunikat, podczas aktualizacji urządzenie mnusi być podłączone.... kurcze ale już do czego nie napisali czy to miał być prund, czy chcieli by była z podłączeniem do PC :)

Inne rzeczy drażniące mnie w Q2 - plączące się aplikacje które raz zainstalowałem i już ich nie chciałbym oglądać, brakuje opcji - "wywal to gówno" ,zamiast odinstaluj i trzymaj na topie w menu (po **** mi ten las, jak chcę cos odinstalować, to nie po to by to dalej oglądać).
Moje menu po testach rzeczy z lab wygląda jak nie przymierzając cmentarzysko niekoniecznie udanych aplikacji :)
Widziałem już petycje do supportu w tym temacie - support pali franka, ze mozna przecież ustawic filtr "zainstalowane" no można tylko ten filtr nie jest filtrem domyślnym. Regularnie trzeba go samemu włączać. Po co filtrować coś czego nie mam.
To powinno być na inwersie - filtr "pokaż odinstalowane" jak ktoś chciałby wrócić i sprawdzić czy dana apka z lap np po jakiejś aktualizacji nie dostała nowego życia.

arczi79

Prezes
Np sam proces aktualizacji - komunikat, podczas aktualizacji urządzenie mnusi być podłączone.... kurcze ale już do czego nie napisali czy to miał być prund, czy chcieli by była z podłączeniem do PC :)
Chodzi o prąd. W wersji angielskiej to raczej jest jasno napisane.

Inne rzeczy drażniące mnie w Q2 - plączące się aplikacje które raz zainstalowałem i już ich nie chciałbym oglądać, brakuje opcji - "wywal to gówno" (zamiast odinstaluj i trzymaj w menu (po **** mi ten las, jak chcę
cos odinstalować, to nie po to by to dalej oglądać) Co powoduje, że moje menu wygląda po testach rzeczy z lab jak nie przymierzając cmentarzysko niekoniecznie udanych aplikacji :)
Korzystaj z filtra w prawym górnym rogu - "Installed" (czy jakoś tak się to nazywa) - u mnie to całkowicie rozwiązuje problem.

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
arczi, korzystam :) tylko to jest coś co trzeba zrobić "dodatkowo" ja wiem, że teraz marudzę, bo to pierdoła którą rozwiązuje się jednym ruchem.
Ale inżynierowie od oprogramowania chyba powinni dać "zapamietaj moj filtr" albo coś takiego jak "ulubione"
Chyba że jest cos takiego tylko nie odnotowałem.
No taki gupi jezdę, że chciałbym mieć porządek w menu i moje OCD cierpi ;)

Wracając do aktualizacji, dzisiaj miałem kolejną aktualizację systemu, potem uruchomiłem ponownie, potem wyłączyłem i włączyłem ze dwa razy i nadal jest mi smutno :D

Voland

Aktywny forumowicz
To też sugeruje @amzuk oraz te porównania które znalazłem w necie. Zastanawiam się z czego wynikały moje odczucia... może z tym headsetem było coś nie tak (????). Zdecydowanie będę musiał powtórzyć sesyjkę.
Na wszelki wypadek sprawdziłem – Quest ma ewidentnie większy gamut niż sRGB, czyli przeciwieństwo wypranych kolorów. Niestety zarówno natywna przeglądarka internetowa i Firefox nie zarządzają barwą. Kombinacja tych dwóch kwestii (szerszy gamut i brak działającego zarządzania barwą) sprawia, że wszystko w necie ma skopane kolory – nienaturalnie nasycone. No ale póki co i tak chyba mało kto używa VR do przeglądania netu, a w końcu to naprawią. Przez Virtual Desktop z profilem monitora sRGB jest dużo bliżej referencyjnego obrazu niż przez natywną przeglądarkę, ale później sprawdzę co będzie po zmianie gamutu monitora na Adobe RGB, bo może kolory w VD się wtedy rozwalą. Poza tym Virtual Desktop ma opcję podbijania kolorów i z nią były przesycone podobnie jak w natywnej przeglądarce Questa.

arczi79

Prezes
To też sugeruje @amzuk oraz te porównania które znalazłem w necie. Zastanawiam się z czego wynikały moje odczucia... może z tym headsetem było coś nie tak (????). Zdecydowanie będę musiał powtórzyć sesyjkę.
Na wszelki wypadek sprawdziłem – Quest ma ewidentnie większy gamut niż sRGB, czyli przeciwieństwo wypranych kolorów. Niestety zarówno natywna przeglądarka internetowa i Firefox nie zarządzają barwą. Kombinacja tych dwóch kwestii (szerszy gamut i brak działającego zarządzania barwą) sprawia, że wszystko w necie ma skopane kolory – nienaturalnie nasycone. No ale póki co i tak chyba mało kto używa VR do przeglądania netu, a w końcu to naprawią. Przez Virtual Desktop z profilem monitora sRGB jest dużo bliżej referencyjnego obrazu niż przez natywną przeglądarkę, ale później sprawdzę co będzie po zmianie gamutu monitora na Adobe RGB, bo może kolory w VD się wtedy rozwalą. Poza tym Virtual Desktop ma opcję podbijania kolorów i z nią były przesycone podobnie jak w natywnej przeglądarce Questa.
Ja miałem tylko krótką sesję w Oculus Home... nie chciałem marnować czasu na siedzenie w VR. Moje wspomnienia z samego Oculus Home są takie że kolory były wyprane - i wciąż nie rozumiem skąd takie odczucie bo nawet to co Ty piszesz przeczy moim obserwacjom. Tak jak pisałem - kiedyś muszę powtórzyć sesję.

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
No więc ten tego po pierwsze poradnik dla tych co mają gogle V28 a nie mają air link
1 wyloguj się z aplikacji oculus na PC
2 wyłącz i włącz aplikację
3 sprawdź wersję (ustawienia\ogólne i na dole powinna być 28.0.0.222.469)
4 i tu zaskoczenie WYŁĄCZ BETA\publiczny kanał testowy i wówczas apka poprosi o zaktualizowanie i się zrestartuje
5 uruchom ponownie (zrestartuj) Questa przez przytrzymanie power buttona i wybranie uruchom ponownie

Po drugie do rozczarowań dochodzi Air Link - badziewie straszne. Oculus home to taka biedniejsza wersja steam home w niskiej rozdzielczości, ale wracając do połączenia vs VD - odpalilem No Man's Sky bo to chodziło na VD ale czułem dyskomfort, czasami czarną ścianę miałem przy gwałtownych ruchach lub skokach. - na air link slideshow i dyskoteka.

Mówie ok może mój PC nie wyrabia, włączyłemNaszego ulubionego pingla - zaciachy, grać się nie da.
Czułem się tak jak na kablu USB2 albo gdy przez przypadek VD podłączyłem przez WiFi2,4

Samo poruszanie się po menu niewygodne, niby zbajerzony jest ten panel oculus link i wygląda jak żyleta, ale nieergonomiczne to to.
W porównaniu do one click "launch steam VR" na VD albo bezczelniej, odpalanie gierek z menu Games na VD to straszne.

Będę obserwował, ale w moim przypadku AL vs VD 0:1

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
A nie modyfikowałeś ustawień bitrate w Oculus Tray Tool albo w Oculus Debug Tool?
U mnie airlink działa świetnie, lepiej niż VD.
Nie przestawiałem nic wcześniej, po prostu ustawienia domyślne, potem jak już zobaczyłem, że działa to słabiutko to kombinowałem z przepustowościa i wstawiłem 200Mbit dynamiczną.
Nigdy nie włączałem oculus debug tool, zaraz poszukam. Widziałem Twójwpis o tym, ale założyłem, że skoro ja nic nie przestawiałem to z defaultu powinno śmigać.

arczi79

Prezes
Oculus home to taka biedniejsza wersja steam home
Mi zawsze to wyglądało na odwrót - że Steam Home to taka uboga wersja Oculus Home (w którym jest masa elementów do customizacji, mini gierki, pływające okna przeglądarki/youtuba/itp które można przypinać, płynne poruszanie się, możliwość odwiedzania "domów" znajomych itd itd itd...) ale możliwe że Steam coś tam ostatnio poprawiał (niestety nie sprawdzałem ewentualnych nowych funkcjonalności Steam Home). Możesz rozwinąć to stwierdzenie? Czemu uważasz że Oculus Home taki słaby?

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Wytłumaczę, to tak, to są pierwsze i drugie wrażenia.
Wchodzę w Oculus Home (OH) i w oczy uderza mnie pikseloza, fakt jest tam mnóstwo itemów i możliwości customizacji, ale się nie chce tam być bo jest... ząbkowato - oceniam pierwszy pokój w który mnie wrzucili "default". Zrobiłem w nim tutorial tak troche na sile troche przez OCD bo mi pikało na niebiesko :zrób "to" to dostaniesz cukierka więc z obrzydzeniem zrobiłem wszystkie "to". I dostałem itemy do customizacji. Największe co mam do zarzucenia to ostrość obiektów i otoczenia (sprawdziłem na kablu jest to samo).
Whcodzę w Steam Home (SH) i jest wraźnie jasno, jest przestrzeń pomieszczenie zbliżone do tego OH bo też balkonik z widokiem na góry, ale ten widok jest dużo ładniejszy. Na ścianie tablice z ostatnimi grami w które grałem, info w co grają znajomi, jakie są trędy i w co gra świat.

Fakt itemów w (SH) niewiele ale pokój defaultowy to miejsce z ktorego patrzę co jest 5, którzy znajomi w co grają i mogę się błyskawicznie na tablicy tepnąć w ich gry zarówno płaskie przez VD jak i VR klikając w tablicę to jest miejsce z którego się teleportuję w inne gry
Jak chce wybrać ładne miejsce w SH z którego nadal mogę odplać gry, to odpalam pokój z HL Alyx (ten z 80's).
Fakt poruszanie się po SH jest przez TP, alezupełnie mnie to nie razi, jeszcze nie mam organizmu przystosowanego i niektóre pozycje wywołują dyskomfort motion sickness (między innymi poruszanie się po OH

Wspominałem już o rażącej niekonsekwencji - cały czas na standalone ale i VD przytrzymanie przycisku prawe menu oculusa resetuje widoku.
Co za myśl inżynierska uznała, że ta kombinacja podczas połączenia AL odpali menu z którego zapyta czy chce centrować widok a następnie tego widoku nie wycentruje, to już nie wiem. poczułem się jak w wersji beta.... oh wait przecież to jest Beta :D

Podsumowując, oczekiwałbym od OH przemyślenia pod kątem spójności środowisk Home <-> Gry i obsługi tychże.
Popracuję jeszcze nad tym i będę jeździł i obserwował jak rasowy właściciel opla kadetta rocznik 80.

Edit: już widzę, co mnie tak odrzuciło, defaultowo grafika była niska, popraiwłem na wysoką i jest lepiej, ale te drzewa to nadal wygląd jak z Gothica (2001)
Nie zminiło się także rozdzielczość w menu, na granicy czytelność.
Wybralem scene construct, napisalo mi wczytywanie i tak juzzostalo musialem resetowac polaczenie
ustawilem airlink na pc wlaczony nibby mial sie wylaczac po 24h ale wylaczyl sie juz przy kolejnym uruchomieniu kompa.
wczoraj wieczorem ustawialem opcje przesylu danych po airlink, dzisiaj znow ustawione na default.
no smuteczek ciut. PS reset widoku dizala na ROM (right oculus menu) do momentu wlaczenia jakiejkolwiek gry .... naprawdę? XD
po wlaczeniu gry przytrzymanie wywoluje menu "do niczego"
Każde wejscie do OH to ponowny reset ustawien, naprawde?
Kazede odpalenie aplikacji okulus na PC to defaultowo wylaczony airlink :)
Mimo tego że jestem podłączony do sieci w OH komunikta brak połączenia z internetem czego bym nie robił.

Hmm może to Alpha SITy a nie Beta UATY

Last edited:

arczi79

Prezes
Wytłumaczę, to tak, to są pierwsze i drugie wrażenia.
Wchodzę w Oculus Home (OH) i w oczy uderza mnie pikseloza, fakt jest tam mnóstwo itemów i możliwości customizacji, ale się nie chce tam być bo jest... ząbkowato - oceniam pierwszy pokój w który mnie wrzucili "default". Zrobiłem w nim tutorial tak troche na sile troche przez OCD bo mi pikało na niebiesko :zrób "to" to dostaniesz cukierka więc z obrzydzeniem zrobiłem wszystkie "to". I dostałem itemy do customizacji. Największe co mam do zarzucenia to ostrość obiektów i otoczenia (sprawdziłem na kablu jest to samo).
Whcodzę w Steam Home (SH) i jest wraźnie jasno, jest przestrzeń pomieszczenie zbliżone do tego OH bo też balkonik z widokiem na góry, ale ten widok jest dużo ładniejszy. Na ścianie tablice z ostatnimi grami w które grałem, info w co grają znajomi, jakie są trędy i w co gra świat.

Fakt itemów w (SH) niewiele ale pokój defaultowy to miejsce z ktorego patrzę co jest 5, którzy znajomi w co grają i mogę się błyskawicznie na tablicy tepnąć w ich gry zarówno płaskie przez VD jak i VR klikając w tablicę to jest miejsce z którego się teleportuję w inne gry
Jak chce wybrać ładne miejsce w SH z którego nadal mogę odplać gry, to odpalam pokój z HL Alyx (ten z 80's).
Fakt poruszanie się po SH jest przez TP, alezupełnie mnie to nie razi, jeszcze nie mam organizmu przystosowanego i niektóre pozycje wywołują dyskomfort motion sickness (między innymi poruszanie się po OH

Wspominałem już o rażącej niekonsekwencji - cały czas na standalone ale i VD przytrzymanie przycisku prawe menu oculusa resetuje widoku.
Co za myśl inżynierska uznała, że ta kombinacja podczas połączenia AL odpali menu z którego zapyta czy chce centrować widok a następnie tego widoku nie wycentruje, to już nie wiem. poczułem się jak w wersji beta.... oh wait przecież to jest Beta :D

Podsumowując, oczekiwałbym od OH przemyślenia pod kątem spójności środowisk Home <-> Gry i obsługi tychże.
Popracuję jeszcze nad tym i będę jeździł i obserwował jak rasowy właściciel opla kadetta rocznik 80.

Edit: już widzę, co mnie tak odrzuciło, defaultowo grafika była niska, popraiwłem na wysoką i jest lepiej, ale te drzewa to nadal wygląd jak z Gothica (2001)
Nie zminiło się także rozdzielczość w menu, na granicy czytelność.
Wybralem scene construct, napisalo mi wczytywanie i tak juzzostalo musialem resetowac polaczenie
ustawilem airlink na pc wlaczony nibby mial sie wylaczac po 24h ale wylaczyl sie juz przy kolejnym uruchomieniu kompa.
wczoraj wieczorem ustawialem opcje przesylu danych po airlink, dzisiaj znow ustawione na default.
no smuteczek ciut. PS reset widoku dizala na ROM (right oculus menu) do momentu wlaczenia jakiejkolwiek gry .... naprawdę? XD
po wlaczeniu gry przytrzymanie wywoluje menu "do niczego"
Każde wejscie do OH to ponowny reset ustawien, naprawde?
Kazede odpalenie aplikacji okulus na PC to defaultowo wylaczony airlink :)
Mimo tego że jestem podłączony do sieci w OH komunikta brak połączenia z internetem czego bym nie robił.

Hmm może to Alpha SITy a nie Beta UATY
Ja mam tylko doświadczenie z CV1 bo kabel przestał mi działać z Questem ale pamiętam że OH był ok jeśli chodzi o grafikę a roślinność też super wyglądała - na pewno graficznie OH był znacznie lepszy niż SH Możliwe że Twoje złe doświadczenia związane są ze zbyt słabą kartą graficzną? Nie jestem pewien... ale dla mnie zawsze SH wyglądał graficznie niezwykle ubogo.

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Grafy już wyższej ustawić nie mogłem, dałem najlepszą dostępną.
Za to zaczynam już widzieć zalety Oculus Home - Możliwość dokowania osobnych okien a nie tylko monitorów.
Brakuje opcji nagrywania filmów do pamięci, ale jest streamowanie żywca, (już przetestowałem jak działa na grupie i jest ok,)
No trzeba będzie jeszcze ciut poczekać, kierunek jest dobry, zwrot także.
Jak ogarną dwie rzeczy - skrót na gamepadzie by zaczynać stream i/ filmowanie i skrót na gamepadzie by sie centrowało to już mi zrobią dobrze.
Na ten moment zauważyłem, że centrowanie działa.... dla napisu o centrowaniu XD ale już nie dla gry np beat saber, która jest odpalona w trybie steam vr

i kilka screenów (celowo max rozdzialka jaka OH zrobił),
Domyślnie OH mi startuje w bardzo niskiej czego bym nie robił, irytujący brak zapamiętywania ustawień.
Choć zapamiętał np, że nie chcę ustawienia automatycznego grafiki :D

Naprawdę? kto to rozczyta - i uwaga te teksty nie są wyraźniejsze jak zmienię grafikę na high (chyba ze nos wsadze w nie)
No 0 wygładzania krawędzi,

I Steam, środowisko które żyje, tu jakiś ptaszek, słoneczko coś się dzieje

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Oki, poczeka na zmianę karty i wróce do tematu za 3 lata XD z Quest 3/4
Grafa wyrabia na HL Alyx, CP2077 na niej ukończyłem może nie na 4K i ultra ale też nic nie ścinało w sumie na wszystkim (nie było gry która źle by chodziła i miałbym poczucie, że idę na kompromisy).
Aplikacja oculusa ustawienia czy to auto czy wybranie grafiki chyba powinna jakoś zatrybić bo jeśli idzie o prędkość, to w każdym z ustawień chodzi szybko.
W opcjach nie grzebałem. Podsumowując OH nie dla mnie, wracam mieszkać na SH ;) VD i steam sobie radzi i nie wybrzydza, czyli w sumie rozczarowanie z mojego punktu widzenia uzasadnione ;)

Zmiana tematu i roczarowanki - komendy głosowe, ktoś to widział? Zmiana języka na ENG nic nie zmienia, a chciałem w ten sposób sobie podmapować "record" "snapshot" widzę, że też to coś też w becie chyba jest :D
Ja rozumiem, że w becie jest "Hej Facebook" bo to w instrukcji napisali ale do komend głosowych z menu skrótów namawiają na poziomie instrukcji na stronie bez słowa, że udostępniono dla wybrańców.
Lubię podręczniki na stronie producenta wybierz menu i opcji i ikonkę ....... a tu w opcjach taki rogal a nie ikonka. :)
Nie traktujcie mnie tylko jak marudy XD jestem zachwycony technologią i jak świetnie to wszystko działa (gdy działa)
wyobraźcie sobie jak ktos nieogarnięty, po przeczytaniu tych instrukcji kupuje to i się wścieka bo to co kupił ma połowę opcji w becie, niedostępne albo musi się z kompromisami kopać.

arczi79

Prezes
Facebook usunął z Questa funkcję streamowania video na stronę FB wraz z nową aktualizacją oprogramowania (znam osoby które z tego korzystały):