W co obecnie gracie?

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
Jadę z Playstation Plus Collection. Wczoraj zacząłem męczy Infamous: Second Son. Jak to dobrze wygląda (gra 2014) na PS5! Na razie bardzo sympatyczna gra!
Do tego staram się dalej ogarnąć WH40k Inqusitor i popykuję w WH Chaosbane (zakupione planowo do coopa).

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
Wróciłem do Mass Effect 2. Akurat zacząłem jakoś przed zapowiedzią remastera kontynuując przejście postacią z jedynki. Stwierdziłem wtedy że nie ma sensu grać skoro zaraz będzie remaster, ale jednak chyba nie chce mi się zaczynać od początku, wiec jadę dalej na X360. No i muszę stwierdzić, że ta gra wciąż wygląda naprawdę świetnie w tej wersji. Styl graficzny z tym filmowym ziarnem i anamorficznymi flarami perfekcyjnie współgra z rozdzielczością 720p, filmowymi 30fps i uproszczoną geometrią sprzed 10 lat. Razem tworzy to spójny estetyczny obrazek, któremu niczego nie brakuje, a który tylko zyskuje dzięki auto HDR na XSX, dzięki czemu wygląda to mega klimatycznie na OLEDzie. Sama gra to wspaniała wciągająca podróż, bardzo dobrze jest do tego wrócić :)

• Popieram
Reactions: Xian and trenth

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
CHORUS czy tam CHORVS - kurcze jakie to jest fajne, chyba trochę brakowało mi takiego arcadowego latanka po kosmosie. Kiedyś była taka gra Yager i trochę mi się z tym kojarzy (tyle, że tam chyba nad planetą się latało, a tutaj raczej kosmos). Stateczkiem się bardzo fajnie śmiga i szczela, a jak opanuję pewien istotny trik, to można tam robić naprawdę fajne akcje. Grafika jest przyjemna, kolorowa, wszystko śmiga jak trzeba, ale też bez szczękopadu. Oczywiście gram w trybie wydajności, drugi nie wygląda jakoś lepiej (niby wyższa rozdzielczość), ale w takiej grze 30 klatek to grzech. Gra jest też dosyć mocno fabularna, ale ta fabułka już po chwili zaczęła mnie nudzić, poza tym nasza bohaterka non stop szepcze, co mnie lekko wkurwia, no ale to ja - nienawidzę szeptania. Anyway - no super się to zapowiada.

pozdr

• Popieram
Reactions: TurboGad

Arcybibosz

Prezes
Jun 27, 2019
4,987
2,656
30
Szczecin, Zdroje
Shin Megami Tensei V

W końcu się doczekałem. Klimat świata mocno enigmatyczny, wprawia człowieka w poczucie osamotnienia. Ten sam świat urzekł mnie designem. Ruiny Tokio pokryte złoty piaskiem i dziwnymi bryłami jest niesamowity. Do tego dochodzi niesamowita muzyka w której zakochałem się od pierwszego usłyszenia.

Gameplayowo to takie hardcorowe pokemony - na nor malu jest naprawdę ciężko i chwila nieuwagi może nas kosztować wie i game over. Bez grondu ani rusz - to nie jest personą gdzie całą grę można przejść praktycznie z marszu.

Na liczniku mam 10h i fabularnie nie wiem jeszcze nic - gra rozkręca się mega wolno, ale jestem głodny tego co chore japońskie głowy wymyśliły.

Jak nie chcecie sprawdzić gry, to obadajcie chociaż OST.

• Popieram
Reactions: DarkStar