W co obecnie gracie?

maxplastic

Badass
Jun 28, 2019
1,092
803
Zaczyna mnie męczyć i wkurzać Yakuza 5. Już w poprzedniej części mieliśmy kilku bohaterów, z których Saejima był najmniej ciekawy, a walka nim jest wyjątkowo drętwa. Teraz mamy kontynuację jego wątku, który jest trochę ciekawszy, ale tak ogólnie to jak na razie, po "zaledwie" ok 25 godzinach gra wygląda mniej więcej tak: Kiryu - symulator taksówkarza, trochę bitki, Saejima - trochę bitki, a potem symulator polowania, Haruka - oczywiście żadnej walki i symulator tańca oraz bycia idolką. No bez jaj! Ja wiem, że w każdej Yakuzie są różne poboczne aktywności, ale tutaj jesteśmy do tego praktycznie zmuszeni, w pewnym stopniu, a można oczywiście wykonywać te rzeczy w szerszym stopniu jako misje poboczne. Podobno jest to największa i najdłuższa część, ale jak na razie zdecydowanie najsłabsza. Może symulator sierocińca z trójki też nie był zbyt porywający, ale potem zrobiło się ciekawiej. Parafrazując stary dowcip o tramwaju, "ciekawe jak oni teraz z tego zrobią Yakuzę".

Puchacz

Badass
Jun 27, 2019
1,882
1,189
Ogrywam Zelda Skyward Sword. Gram już z 2 tygodnie na na liczniku mam jakieś 12h. Gra mi się podoba ale nie mogę przy niej spędzić dłużej niż 40minut, chyba jednak archaiczność daje o sobie znać.

SzczwanyGapa

Prezes
Jun 27, 2019
3,508
6,075
Skoro PSVR1 się udało (mnie nie bardzo), to z 2 tym bardziej się uda.

Z 1 jest całe mambodżambo z klonowaniem obrazu na drugi monitor, którym są gogle, zrobienie na nich stereoskopowego obrazu i oszukanie Windowsa, że to gogle HTC.
Jedyne co mi się udało to odpalić GTAV w stereo, ale z obrazem w tak dziwacznej konfiguracji, że dostawałem zawrotów głowy (a w VR mnie nie mdli nigdy). Oczy zamienione miejscami i do tego zoom.
No i pierwszego Crisisa odpaliłem w VR, ale po kilku krokach obraz zaczął latać na boki, jakbym miał Parkinsona. Celować się nie dało, chociaż to nie był największym problem, bo weź tak chodź machając głową w te i we wte.
Trzeciej próby nie było, bo obu poprzednim towarzyszyły plątanina kabli i ogólny wkurw.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,690
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Moze trzeba było odpalać na tym gry VR, a nie gry nie-VR? ;)

Jesli Sony będzie chciało, to tak poblokuje PSVR2 że używanie gogli do grania na PC będzie niemożliwe.

Przez 5 lat nie pojawiły się proste, dobrze działające metody podłączenia PSVR do PC, w sensie w taki sposob żeby gogle miały pełna funkcjonalność (6DoF, kontrolery ruchowe) i kompatybilność z grami.

SzczwanyGapa

Prezes
Jun 27, 2019
3,508
6,075
Moze trzeba było odpalać na tym gry VR, a nie gry nie-VR? ;)

90f.gif

Że też na to nie wpadłem... Serio :D

• Popieram
Reactions: Simplex

Torin

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
3,066
2,202
Internety
www.instagram.com
Gram w UnMetal, jestem w jakichs 70% gry. Jest swietne. Moge smialo polecac w granicach 10 usd :)

Ale niezaznajomieni z Metal Gearem znajdą coś dla siebie czy to raczej czysty fan-serwis?
Nie znam MGSa a się regularnie uśmiecham jak główny bohater aka narrator opowiada historię i jakimiś tekstami walnie.

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
O widzisz edycja ze wszystkimi dodatkami jest za -80% na PS Store i bardzo się zastanawiam bo Diablo i gier od Blizza nie dotykam. Napisz potem na priva jak się end-game sprawuje.

Bym brał za takią kase.
No i pograłem (mam 20 lvl) cośtam poodblokowywane, jakiś lepszy sprzęt wpadł, pobawiłem się chainswordem, lasgunem itd. Niestety W ŻYCIU nie widziałęm takiego burdelu w grze! Prawie nic nie rozumiem... absolutnie nic nie jest wytłumaczone, zbieram jakiś loot i w teorii ulepszam moją postać, a tak naprawdę nie czuję w ogóle progresji. Gąszcz statystyk, z których w zasadzie rozumiem tylko Base Damage i Supression, też nie pomaga. Misje wyglądają podobnie i nie widzę wpływu różnego ekwipunku na poziom rozgrywki (gram na normal). Itemizacja to jakiś horror. Z jednej strony mamy Quality, które często ma zero wspólnego z jakością sprzętu, cenę w Credits i rarity. Niestety 90% czasu będziemy porównywać itemki i zastanawiać się dlaczego o zielone gówno z 3 zdolnościami i niższą cena ma wyższe quality niż nasz fiolietowy item z 4 zdolnościami. BYZYDURA!
Spędziłem kilka godzin szukając jakiś poradników dla noobów, ale wszystko co jest na tubie to jakieś tips&tricks z dupy albo filmiki z przed 2-3 lat (jeszcze z przed patcha 2.0 i Prophecy co wywróciły wszystko do góry nogami). Sytuacja jest tak zła, że nawet oficjalne kompendium to zlepek luźnych tematów bez żadnego kontekstu, a na steamie ludzie odsyłani są do tabelek w google docs gdzie wylistowane są itemy, enchanty i inne rzeczy, któych dev nie wytłumaczył w grze.
Przez większość czasu nie wiem co robię i po prostu traktuję to grę jako durngo hack&slash i ogrywam misje z kampanii bo nie mam siły i ochoty doktoryzować się.

Audio + Video + klimat robią robotę i wierzę w to, że to jest gra osadzona w wh40k, ale poza tym raczej duży zawód.
TL;DR Diablo2 dalej niedoścignione!

Zastanawiam się nad Chaosbane, które w edycji Slayer zdaję się mieć sporo kontentu, a i cały rozwój postaci zdaje się być spójny.

EDIT:
Znalazłem jednego gościa, który produkuje konkretne filmiki, ale znowu trzeba by oglądać godziny materiału zamiast grać w grę.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Simplex

Funkorama

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
801
439
Gdynia
www.bezimienny.pl
17f7896153d71db6046dcbfcd77e59e4.jpg

Skusiłem się :( Pamietam jak za nastolatka siedziałem jak idiota dzień i noc przed tą grą przy Xbox Classic i było to dla mnie coś niesamowitego, że można „decydować” o swojej przygodzie :) Potem jakoś nigdy nie wróciłem do tej gry i w sumie już nie nie pamietam oprócz twista który zrobił potężne wrażenie na mnie wtedy, teraz na Switch Oled nawet fajnie to wyglada i nie czuć aż tak mocno że ta gra ma tyle lat, jednak na Switch Lite bardzo ciężko wtopić się w tekst :(

DarkStar

Xbot
Jun 27, 2019
3,262
3,208
Kraków
Gram w pierwsze Pillarsy. Ale to dobre jest! To jest prawdziwy Baldur’s Gate 3, a nie to co Larian obecnie tworzy (czyli swoje Divinity OS 3 pod nazwą BG3).

Już nie popełniłem błędu z wyborem dziwnej klasy postaci. Poza tym dochodzę do wniosku, że grę przerwałem te sześć lat temu częściowo… ponieważ grałem na PC. Zmęczyło mnie siedzenie przy biurku, którego już mam dość w pracy, w dodatku dokładnie przy tym samym biurku. Teraz gra odpalona na Series X, ja na fotelu z padem i jest super. Sterowanie myszką oczywiście dużo wygodniejsze, ale ten kompromis jest tego wart.

Odkrywam na nowo granie bez planowania. Ktoś ostatnio napisał o tym, że ukończył Filary Ziemi, to uruchomiłem i przeszedłem. Teraz @trenth ukończył PoE, to wygrzebałem swoje i zacząłem grać. :)

Puchacz

Badass
Jun 27, 2019
1,882
1,189
Ja mam jakieś 20h w Zelda Skyward Sword. Mam wrażenie ze cały czas jestem gdzieś na początku 🙈 Idzie powoli bo nie mam zbyt wiele czasu na granie ale tez i gra jest taka, ze nie potrafię w nią zbyt długo grać (niektóre lokacje po prostu mnie meczą). Natomiast każdemu kto ma Switcha to polecam, bo gra się fajnie (o ile na raty), krytykowane sterowanie nie sprawia żadnych problemów (oprawa i rozwiązania gameplayowe trochę odstają od obecnych realiów ale to jest przecież port z Wii).

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Gram w pierwsze Pillarsy. Ale to dobre jest! To jest prawdziwy Baldur’s Gate 3, a nie to co Larian obecnie tworzy (czyli swoje Divinity OS 3 pod nazwą BG3).

Już nie popełniłem błędu z wyborem dziwnej klasy postaci. Poza tym dochodzę do wniosku, że grę przerwałem te sześć lat temu częściowo… ponieważ grałem na PC. Zmęczyło mnie siedzenie przy biurku, którego już mam dość w pracy, w dodatku dokładnie przy tym samym biurku. Teraz gra odpalona na Series X, ja na fotelu z padem i jest super. Sterowanie myszką oczywiście dużo wygodniejsze, ale ten kompromis jest tego wart.

Odkrywam na nowo granie bez planowania. Ktoś ostatnio napisał o tym, że ukończył Filary Ziemi, to uruchomiłem i przeszedłem. Teraz @trenth ukończył PoE, to wygrzebałem swoje i zacząłem grać. :)

No właśnie ja bym pograł w jakieś er pi dżi, ale na samą myśl o sterowaniu padem w takich grach, to już mi się odechciewa, a pc z piwnicy mi się nie chce przynosić. :p

DarkStar

Xbot
Jun 27, 2019
3,262
3,208
Kraków
Jedyną „wadą” PoE jest system walki z aktywną pauzą. Nie lubię tego nawet na PC, a na padzie — wiadomo — jeszcze gorzej. Przynajmniej można sobie ustawić autopauzę, a ręczną się szybko włącza i wyłącza pod X-em (na PS zapewne pod kwadratem). Walka turowa byłaby, moim zdaniem, mniej chaotyczna i jeszcze bardziej taktyczna. Słyszałem, że w dwójce jest dostępny tryb turowy (zapewne taka hybryda jak w Pathfinderze) i ogólnie gra jeszcze lepsza.

W każdym razie, masz Passa, gra jest w Passie, odpal i najwyżej się odbijesz. A może nie. Warto spróbować. :)

Miałem wielką ochotę ne epickiego erpega na 100+ godzin i skorzystałem z okazji mając kilka dni wolnego. Nowych gier tego gatunku ostatnio brak, straszna posucha.

trenth

Stały bywalec
Nov 30, 2020
203
181
Poznań
Jedyną „wadą” PoE jest system walki z aktywną pauzą. Nie lubię tego nawet na PC, a na padzie — wiadomo — jeszcze gorzej. Przynajmniej można sobie ustawić autopauzę, a ręczną się szybko włącza i wyłącza pod X-em (na PS zapewne pod kwadratem). Walka turowa byłaby, moim zdaniem, mniej chaotyczna i jeszcze bardziej taktyczna. Słyszałem, że w dwójce jest dostępny tryb turowy (zapewne taka hybryda jak w Pathfinderze) i ogólnie gra jeszcze lepsza.

W każdym razie, masz Passa, gra jest w Passie, odpal i najwyżej się odbijesz. A może nie. Warto spróbować. :)

Miałem wielką ochotę ne epickiego erpega na 100+ godzin i skorzystałem z okazji mając kilka dni wolnego. Nowych gier tego gatunku ostatnio brak, straszna posucha.
A grałeś już może w Divinity2OS? Kupiłem jakiś czas temu, ale czasu brak i leży jeszcze w folii. W passie jest tyle gier, że nie jestem w stanie ograć wszystkiego co mnie interesuje, taki to dobrobyt.

Xian

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
995
766
Kassel, DE
Jedyne co mi sie nie podoba to siermiezne menu. Jest tak nieintuicyjne, ze po zakonczonym meczu multiplayer nie wiedzialem jak wrocic do hangaru. Na PC to tak nie razilo, ale sama gre wspominam bardzo dobrze, nic juz z fabuly nie pamietam, ot przyjemna odskocznia od tpp i open worldow. 2-ke tez planuje, kiedys mnie ominela pod nawalem dobrych gier.

hesus

Badass
Jun 30, 2019
1,917
2,082
Jedyną „wadą” PoE jest system walki z aktywną pauzą.
VETO. Ta gra ma masę innych wad :) Od głupiego systemu walki rodem z lat 90, przez tragiczne sterowanie na padzie, wszędobylskie loadingi (są takie okresy, że dłużej ogląda się loadingi, niż faktycznie gra), po taką sobie fabułę (w sensie nie jest zła, ale mnie tez ani trochę nie chwyciła). Jak ktoś ma ochotę na retro RPG, to uważam, że lepiej odpalić Planescape Torment :) Tam te archaizmy przynajmniej są uzasadnione.

trenth

Stały bywalec
Nov 30, 2020
203
181
Poznań
Co do fabuły Biała Marchia > niż główny wątek, ale to może być kwestia gustu. Jeśli idzie o podstawkę to:
Prawie całą grę spodziewałem się, że główny złol będzie chciał wskrzesić Eothasa (od początku miałem wrażenie, że to jego historia jest hintowana), a potem okazało się, że dusze idą na potrzeby Woediki. No cóż, mam za bardzo Baldurowy mindset.

MsbS

Prezes
Jun 27, 2019
3,449
4,267
Zacząłem któreś już podejście do serii Castlevania - a konkretniej, do Symphony of the Night.
Zawsze jakoś odrzucała mnie Castlevania, głównie przez ogólny kijek w tyłku i serowatość.

Kupiłem na PSN jako PS Classic czy jak to się nazywa już dawno temu, ale jakoś na konsoli ani na Vicie nie siadło. Tym razem próbuję na emulatorowym handheldzie.

Dziwaczna ta gra jest, trochę się zmuszam, może potem się rozkręci. No ale w rankingach najlepszych tytułów regularnie się pojawia, a że lubię metroidvanię, to daję jeszcze szansę.

pio324

Padawan
Feb 7, 2021
91
121
32
Szczecin PL
ko-fi.com
Black future 88
Fajny rogalik w swiecie cyberpunkowym.
Masz 18 minut aby dostac sie na szczyt wiezy i zalatwic goscia odpowiedzialnego za chaos inaczej twoje serce exploduje.
Wieża z czasem sie ulepsza z niepozbieranych przez nas przedmiotów.
Mozemy ulepszac zdolnosci postaci za odjecie pozostałego nam czasu i nie tylko.
Gra jest mega trudna.
Zawsze po zgonie otrzymujemy expa i cos odblokowujemy np. nowe bronie, postacie, skille.