W co obecnie gracie?

Pchlak

Junior
Oct 10, 2021
37
71
Zgadzam się i to bardzo. Ilekroć mam wrażenie że w tych animacjach jest jakaś reguła to okazuje się, że jest to jednak losowe. Nie pamiętam już na ile system walki w dwójce był inny, ale miałem wrażenie, że siedział mi o wiele bardziej. Chciałbym móc np. wykonać pchnięcie z przewrotu, ale Geraldo czasami wykona to pchnięcie, a innym razem zacznie się kręcić jak bączek przed wykonaniem ciosu.
Do tej gry idealnie pasowałby system walki rodem z Batmana/Middle-Earth: Shadow of... (szczególnie ten drugi). W porównaniu do Cienia Mordoru/Wojny to walka w Wieśki jest mega drewniana.

Ale przyznam, że robi się ciekawiej. Wraz z odkrywaniem kolejnych receptur na mikstury zaczynam korzystać z nowych taktyk (Zamieć idealnie sprawdza się na duże grupy potworaków) szkoda tylko, że za każdym razem muszę wybijać się z rytmu wchodząc do menusów żeby wypić jakąś miksturkę, której akurat nie mam w kieszeni podręcznej. Przydałoby się jeszcze jedno koło szybkiego wyboru podobne do tego od znaków, ale zawierające wszystkie miksturki.

strzelbadelima

Aktywny forumowicz
Jun 27, 2019
178
186
38
Ale przyznam, że robi się ciekawiej. Wraz z odkrywaniem kolejnych receptur na mikstury zaczynam korzystać z nowych taktyk (Zamieć idealnie sprawdza się na duże grupy potworaków) szkoda tylko, że za każdym razem muszę wybijać się z rytmu wchodząc do menusów żeby wypić jakąś miksturkę, której akurat nie mam w kieszeni podręcznej. Przydałoby się jeszcze jedno koło szybkiego wyboru podobne do tego od znaków, ale zawierające wszystkie miksturki.
Mikstury i odwary to godmode w W3. Jak w pełni rozwiniesz to drzewko to możesz ich wypić kilka jednocześnie, odwary utrzymują się wtedy chyba 45 minut, mikstury kilka minut. Poza bonusami, które z nich dostaniesz, masz jeszcze ekstra kopa od zatrucia. Gdy zatrucie Ci spada to efekty z mutagenów wciąż się utrzymują, więc dokładasz następny eliksir/odwar. Łącznie mieczem możesz zadać, nie pamiętam dokładnie, ale 3, 4 razy więcej obrażeń. Do tego dochodzą smary na miecz + runy i kolejne bonusy z tego drzewka do obrażeń z żywiołów.
W pewnym momencie walka zaczyna wyglądać tak, że zadajesz jeden cios, zabierasz 1/3 paska życia, a pozostałe 2/3 samo spada od zatrucia i podpalenia.

• Popieram
Reactions: op1ekun

Prezesstoczni

Aktywny forumowicz
Nov 14, 2020
165
170
Railway Empire na Switchu, większość w trybie handheld. Parę miesięcy temu się odbiłem bo brzydkie straszne i wysoki próg wejścia, ale dałem szansę i pomimo, że nada wyglada jak kupa to rozbudowywanie sieci kolei wciaga :)

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
Hollow Knight - na switchu. Kupiłem kiedyś, odbiłem się przez brak mapy i gdzieś się wtedy zaciąłem(na starym save miałem prawie 6h). Teraz doszedłem już chyba dalej, niestety nadal denerwuje mnie to jak tu jest realizowana mapa. Gdyby tego kartografa się dało jeszcze znajdować na początku lokacji to pół biedy, ale już miałem jedną lokacje gdzie się do niego dojść z obecnymi skillami nie dało, ba była jedna którą trzeba było praktycznie całą skipnąć, dość "na ślepo" do następnej i dopiero tam gdzieś się znalazł kartograf, czasem tez przejdę mapę i jak siadam na ławce to mi postać ją zaaktualizuje, a innym razem jakiś kawałek zostanie bez notatki bo tak. A no i w jedna lokacja znów była taka, że całą ją musiałem przejść i dopiero na samym jej końcu był... dodatkowo te pineski i inne pierdoły.
Plus darksoulsoulsowość - zmarnowany czas, dalekie save pointy i potencjał na to że się straci hajs.
No i blokady, w metroid dread wiedziałem gdzie mam iść, tutaj prawie po każdej lokacji nie wiem. Fakt na plus że nie ma jakiś wkurzających rzeczy typu niewidzialne ściany do zniszczenia itp, ale nadal mnie to wkurza jak ta gra jest zaprojektowana.

Ludzie chwalą tę grę za to że jest długa, ale to jest kolejna gra która jest taka dlatego że wsadzili do niej mechanizmy które wydłużają czas rozgrywki nie dając imho nic sensownego w zamian. Zrobiliby to normalnie i zamiast 30h na hlbt dla "main" byłoby 15-20h dla main+extras.

No ale poza tym narzekaniem są walki z bossami, fajny świat, klimat, skille itp. Generalnie się wciągnąłem, będę grał dalej, ale nadal wolałbym tę grę przynajmniej z normalną mapą i odartą z darksoulsowości.

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
Powiedział ten co w dreadzie miał o 50% dluzszy czas niz ja, serio chcesz sie przerzucac długością wirtualnego przyrodzenia? :p

I gdzie narzekałem na poziom trudnosci?
Tak w ogóle w mojej głowie to brzmiało mniej atakująco niż jak to teraz czytam i wiem że to git gut było też pewnie troche dla jaj :). Sorry - edytowac już nie mogę. Ale jak pisałem do poziomu trudności zastrzeżeń nie mam, tylko do rozwiązań które powodują przedłużenie czasu, mniejszą przystępność, a nie faktycznie zwiększają trudność gry :).

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Powiedział ten co w dreadzie miał o 50% dluzszy czas niz ja, serio chcesz sie przerzucac długością wirtualnego przyrodzenia? :p

I gdzie narzekałem na poziom trudnosci?
Tak w ogóle w mojej głowie to brzmiało mniej atakująco niż jak to teraz czytam i wiem że to git gut było też pewnie troche dla jaj :). Sorry - edytowac już nie mogę. Ale jak pisałem do poziomu trudności zastrzeżeń nie mam, tylko do rozwiązań które powodują przedłużenie czasu, mniejszą przystępność, a nie faktycznie zwiększają trudność gry :).
Ja w 99% używam git gud ironicznie, jako szyderę z tych co używają na serio :)

Też by w HK to inaczej zrobił ale szanuję wizję twórców (i używam poradników :D)

• Popieram
Reactions: Blue

MsbS

Prezes
Jun 27, 2019
3,449
4,267
Próbuję odnowić zajawkę giereczkową, grzebiąc się w RETRO.

Na początek, na tapet trafiła Zelda: Link's Awakening DX (emulowany Gemboj Color). Oczywiście sterowanie nieco koślawe (GBC miał tylko guziki A/B/Select/Start), trzeba się chwilkę przyzwyczajać.

Jest sporo backtrackingu, fast travel trochę koślawy, ale jest Zeldowa magia (baśniowy klimacik).

No i emulacja teraz też ma pucharki - Retro Achievements. To jednak jest fajne i daje mini-zastrzyk dopaminy :)

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Grałem wcześniej w betę i zrobiła na mnie takie sobie wrażenie, ale trochę brakowało mi takiej gry, wiec dałem szansę pełnemu Riders Republic i... kurde jaka to jest zajebista gra! Ale od początku, który jest, no cały czas niezbyt zachęcający. Chcesz sobie pograć, a tu co chwila rzuca cie po całej mapie jedziesz tu to tam, cały czas ktoś coś gada i ogólnie nieco na siłę wciska ten luzacki klimat. Ale z czasem, jak już faktycznie robi się to, na co ma się ochotę gra mocno rozwija swoje skrzydła (w niektórych dyscyplinach literalnie).

Teraz tak, jest jedna, super ważna rzecz. W to powinno się grać tylko i wyłącznie w trybie fpp (z małym wyjątkiem, o którym za chwilę). Uczucie pędu jest niesamowite, a moje ulubione rowerki (w tej grze) wyglądają wtedy jak na tych wszystkich, niesamowitych filmach zjazdowych z gopro. Należy jednak przyzwyczaić się do sterowania, które początkowo wydaje się być dosyć drewniane, ale po prostu trzeba się go nauczyć + odblokować lepsze sprzęty. Pozostałe dyscypliny też są świetnie zrobione, wpadanie na pełnej epie pomiędzy skały w wingsucie potrafi podnieść z fotela. Deska/narty też są świetne, szczególnie deska pod względem fikania trików i tu jest ten mały wyjątek, że jednak wygodniej gra się w tpp (chociaż kamera z fpp i tak przeskakuje do tpp podczas robienia trików).

Z minusów są pewne kwadratowe elementy, postacie czasem dziwnie reagują, trochę irytuje też, że wszędzie biegają ludki + milion znaczników, no ale to pierdoly. Gra jest świetna i mocno mi brakowało takiego luźnego tytułu do popykania.

pozdr

• Popieram
Reactions: Pistak

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
Mafia Definitywna Edycja

Podoba mi sie. Jest ciekawość co będzie dalej, jakie kolejne zadanie.
Wlasnie skończyłem ten legendarny wyścig
Gram na najwyższym poziomie bo potrzebny jest do platyny, wpadło mi zwycięstwo za piątym razem. Jakoś mocno go uproscii?

Aha. Nie kumam znaków drogowych :)
Są tam takie białe. Wyglądają jak nasze "nakaz jazdy prosto" i "nakaz skrętu w prawo za znakiem". Ale co znaczą tam to nie wiem bo chyba nie to, albo połowa populacji ma je gdzieś

akumatomPL

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
774
777
Aha. Nie kumam znaków drogowych :)
Są tam takie białe. Wyglądają jak nasze "nakaz jazdy prosto" i "nakaz skrętu w prawo za znakiem". Ale co znaczą tam to nie wiem bo chyba nie to, albo połowa populacji ma je gdzieś
Te białe, które znikają?
To są podpowiedzi jak masz dostać się we wskazane miejsce(np. do kolejnej misji), aby nie patrzeć ciągle na mapę.

• Popieram
Reactions: Srebrny_Lis

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
Mafia Definitywna Edycja

Podoba mi sie. Jest ciekawość co będzie dalej, jakie kolejne zadanie.
Wlasnie skończyłem ten legendarny wyścig
Gram na najwyższym poziomie bo potrzebny jest do platyny, wpadło mi zwycięstwo za piątym razem. Jakoś mocno go uproscii?
A to chyba zależy jaki model jazdy masz wybrany. Na arcade raczej jest łatwy, na symulacji niby potrafi dać w kość. Ale ja nawet w oryginale nie traktowałem go jako coś trudnego kiedy już sie nauczyłem jak należy prowadzić auto.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
Symulacja. Włącza się automatycznie na "prawdziwy gangster".
Ja nie jestem dobry w samochodówki. Nie wierzę, musieli to mocno utwmperowac, nie wierzę by 15 lat temu gracze byli takimi lamerami

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
Można taranować, do czego służy iks na ps. Używając tego trudnego myku w postaci naciskania iksa, na pierwszym zakręcie można być już 3- 4.

Sa dwa zakręty, gdzie możemy sobie zrobić bezkarny slide po trawie,skracjac.

No i jesteśmy 3 po pierwszym zakręcie. I nie trzeba nic robić bo obydwaj, pierwszy i drugi, mają skryptowany wypadek

Mówię o remasterze, w oryginał nie grałem. A słyszałem masę w podkastach tekstów jakie to było trudne

A i auto jedzie bardzo wolno. Ekran po prostu wolno się przesuwa, ja jestem naprawdę niestworzony do GT bo szybkie fury są za szybkie, a tutaj ślimak jedzie i wydać każdy zakręt

Ps ahaaa
Jest jeszcze jeden myk, śmiesznie łatwym czyniąc sprawe. Nie wiedziałem o nim, teraz się dowiedziałem

Otóż można włączyć sobie w grze "tempomat", by cię policja nie goniła. Działa w wyscigy, automatycznie hamuje. Można na zakrętach włączyć sobie w locie

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Bardzo możliwe. Przeszedłem zarówno garaż w driverze jak i te misję w mafii na klawiaturze. Ale jako dorosły człowiek nie pompuję sobie siusiaka udając jakie to było banalne i gardząc lamusami które nie umiały. To było trudne i zajęło mi masę czasu i kilkadziesiąt prób.

• Popieram

meatbag

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,594
3,332
Software
Bardzo możliwe. Przeszedłem zarówno garaż w driverze jak i te misję w mafii na klawiaturze. Ale jako dorosły człowiek nie pompuję sobie siusiaka udając jakie to było banalne i gardząc lamusami które nie umiały. To było trudne i zajęło mi masę czasu i kilkadziesiąt prób.
Przecież nie na poważnie, tak samo jak z git gud. Każdy skil wymaga czasu na praktykę. Ja zęby zjadłem na graniu w rajdy na klawiaturze (dopiero Rally Championship pokazało, że klawiaturą to se mogę maila napisać), to i nie dziwne, że przeszedłem wyścig za drugim podejściem (na klawiaturze! lamusy ;)). Garaż w drajweru też przechodziłem wszystkim znajomkom :giggle:

EDIT:
Swoją drogą, dzięki gierkom żyję!
Kiedyś ze starym jego omegą (tył napęd) wracaliśmy i śnieg leżał gdzieniegdzie i stary mówi, żebym zwolnił, ale co mi lamus będzie mówił jak mam jeździć i co jest niebezpieczne, pfff.
Parę minut później na łasze(?) śniegu mnie postawiło bokiem i prosto na nadjeżdżającą żółtą ciężarówkę lecieliśmy, stary tylko kurwa zdążył wykrzyknąć, a mój wytrenowny autopilot machnął kierą w prawo, lewo, coś tam z gazem podłubał i już jechaliśmy prosto swoim pasem.
Sam się zszokowałem jak łatwo poszło.

Last edited:
  • Popieram

madjedfox

Nowy Forumowicz
Sep 11, 2021
22
19
Grałem wczoraj w Resident Evil 4 VR.
Jak na razie jest ok. Czy jest dobre – nie wiem, za krótko grałem, by to ocenić xD
Na pewno widać, że to port 14-letniej gry (port z Wii), ale nie jest zły.

Jedyne do czego mam zastrzeżenia to zbyt duże modele i animowane wstawki przy niektórych akcjach (np. skok przez okno) zamiast odwzorowania tego na ruch samej postaci na silniku gry.

Strzela się dobrze.
Szkoda, że nożem rzucać nie można, ale to szczegół.
AI – jest…, ale nie jest jakoś specjalnie wybitne xD

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Porzuć nadzieję.

RE4 VR trafi na PSVR zaraz po tym jak RE7 VR trafi na PC :D
Grałem wczoraj w Resident Evil 4 VR.
Jak na razie jest ok. Czy jest dobre – nie wiem, za krótko grałem, by to ocenić xD
Na pewno widać, że to port 14-letniej gry (port z Wii), ale nie jest zły.

Jedyne do czego mam zastrzeżenia to zbyt duże modele i animowane wstawki przy niektórych akcjach (np. skok przez okno) zamiast odwzorowania tego na ruch samej postaci na silniku gry.

Strzela się dobrze.
Szkoda, że nożem rzucać nie można, ale to szczegół.
AI – jest…, ale nie jest jakoś specjalnie wybitne xD
Część tych animacji można wyłączyć w opcjach. Szkoda że nie wszystkie.

Prezesstoczni

Aktywny forumowicz
Nov 14, 2020
165
170
Zelda BOTW

Ja z ta gra mam tak, że nie gram przez dwa tygodnie właczam w niedziele rano i mimo ze przez pierwsze dwadziescia minut meh na grafikę i sterowanie, to kończy się siedzeniem z przerwami cały dzień :)

Jakoś przyjemnie mi się chodzi, odkrywa nowe miejsca, zdobywa zbroje, konczy shrine’y i questy. Ja przy tej grze po prostu odpoczywam i się relaksuje. Muszę się tylko do tego przyzwyczaić przez kilka minut rozgrywki, że ta gra mnie nie atakuje sama milionem powiadomień i rzeczy do zrobienia i sam muszę sibie wszystko poplanować. Rozumiem też dlaczego jedni ja kochaja a inni nienawidza :)

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
Deathloop i Guardiansi zaliczeni więc postanowiłem wrócic do Playstation Plus Collection. Na pierwszy ogień poszedł Detroit: Become Human na PS5. Gra wygląda niesamowicie, aż mi się czasy Heavy Rain przypomniały jak grałem pierwszy raz jeszcze na PS3. Dziękuję panu Davidu Cage'u ;)

• Popieram
Reactions: Simplex

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Robiąc sobie przerwę od kampanii i multi TLOU Remastered oraz pogoni za platyną, wróciłem do GoT i matko jakie to miodne.

Vanguard zrobił mi apetyt na kampanię w CODzie i chyba zakupię MW 2 Remastered na PS5.

Sir Łapencjo

Badass
Jun 27, 2019
1,339
2,275
Robiąc sobie przerwę od kampanii i multi TLOU Remastered oraz pogoni za platyną, wróciłem do GoT i matko jakie to miodne.

Vanguard zrobił mi apetyt na kampanię w CODzie i chyba zakupię MW 2 Remastered na PS5.
Zachęciłeś mnie ostatnio do powrotu do multi w TLOU. Kurcze, jakie to jest nadal miodne. Nawet pomimo kosiarzy z 999 levelem da się nawet w to sensownie grać jak się trafią ogarnięte typy które nie lecące na Jana. Ciekawe kiedy TLOU II mutli ogarnie.

• Popieram
Reactions: Irreversible

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Ja gram w Factions po raz pierwszy i początek miałem ciężki ;) najgorsze jest, że zostały mi trofea za ukończenie historii huntera i świetlika, czyli utrzymanie klanu przez 12 tygodni i jest ciężko..jak się trafi na serwer z asami na poziomie 999, którrzy mają jakieś wypasione pukawki i milion mołotowów, to ma się zero szans, do tego średnio mi to idzie i coś mam wolny progres, ostatnio klan mi padł w 9 tygodniu :cautious:

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo

Sir Łapencjo

Badass
Jun 27, 2019
1,339
2,275
Ja gram w Factions po raz pierwszy i początek miałem ciężki ;) najgorsze jest, że zostały mi trofea za ukończenie historii huntera i świetlika, czyli utrzymanie klanu przez 12 tygodni i jest ciężko..jak się trafi na serwer z asami na poziomie 999, którrzy mają jakieś wypasione pukawki i milion mołotowów, to ma się zero szans, do tego średnio mi to idzie i coś mam wolny progres, ostatnio klan mi padł w 9 tygodniu :cautious:
Trzeba uważać głównie na te ograniczenia gdzie ginie 100% klanu resztę można olać Ja wybierałem na wszelki wypadek wtedy te proste ograniczenia które nie wymagają ubijania np. oznaczanie wrogów, produkcja wyposażenia czy leczenie + protip, że można wyjść w ostatniej sekundzie meczu jak się warunków wyzwania nie spełniło (wtedy dzień rozgrywa się raz jeszcze) i jakoś idzie dociągnąć do 12 tygodnia.

• Popieram
Reactions: Muzi