W co obecnie gracie?

meatbag

I Am Robot
Chyba taka moda. Ale nie wiem.
Właśnie wg mnie to w ogóle nie było fajnie pokazane. Idziemy sobie gdzieś i tu nagle "o patrz graczu jak roboty próbują robić coś co robią ludzie! Patrz i podziwiaj geniusz!"
O wyższe maszyny/maszynę mi chodzi, od niej by się coś wymagało. Bo pojedyncze robociki wiadomo, kopulacja i religia :ROFLMAO: Nie odebrałem tego jako paczaj geniusz, bo cały czas leci.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
A ja wiem. Ja tylko prolog przeszedłem :), zakładam jednak ze pani jest robotem. Po co robocikowi o kształtach humanoida opaska na oczach?

No ma robić wrażenie na grającym. Subtelność Dawida Cagea po prostu

gseed

I Am Robot
Może, ale jak mówiłem - po jednym razie mnie ta gra tak zniechęciła do siebie że nie miałem ochoty nawet się skupiać już na fabularnych zagrywkach.

Ale może dla odmiany coś o dobrych grach. Nie gram w Link's Awakening, bo mnie w połowie ta gra już mocno zmęczyła a po 2/3 miałem serdecznie dość. Najgorsza Zelda w jaką grałem. Więc gram znowu w Breath of the Wild - pierwszy raz od premiery. Jakie to dobre! Ta gra to gameplayowy wzór do naśladowania. Tu się wszystko chce robić, wszędzie chce się zaglądać. Klimat rewelacyjny. Już zapomniałem, że ta gra była tak wspaniała. Coś mi się kojarzy, że na premierze byłem nawet leciutko zawiedziony, bo spodziewałem się trochę czegoś innego. Ale z dzisiejszej perspektywy, kiedy wiem czego od niej oczekiwać, mogę ją w pełni docenić. Dla mnie to top tamtej generacji na równi z Wiedźminem.

_Music

Stały bywalec
Swoje chłopy!

Co do fabuły to nie wiem, zaczyna się cytatem który przyznaje mi się spodobał. Zabić Boga. Jee, brzmi miło. Idę.

Ale reszta....no i co mi z tego że może fabuła będzie fajna? To ok, ja poproszę to w postaci książki czy filmu. Siedzę po prologu i gram w ghostrunnera. Pewno nie skończę.
Fabuła niera jest na tyle fajna, że nie nadaje się za bardzo do przeniesienia w inne medium, to jedno z większych osiągnięć tej gry, jesteśmy też częścią mechanik.

Opaska ma wytłumaczenie jak najbardziej, tak jak zasłonięte usta u innych postaci. Białe majtki to już wyłącznie by sprzedać gierkę.

Rozumiem zarzut że całość generalnie może być pretensjonalna, ale imo nie jest to przesadne.

Wysłane z mojego F5321 przy użyciu Tapatalka

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Dobra, zagrałem dziś trochę. Banan na twarzy z jedną sprawa. Otóż jestem u pierwszego sprzedawcy. Sprzedaje jakiś złom, jak to u pierwszego sprzedawcy w grze się robi

I ktoś wie co mi się się mogło przydarzyć? :)

knur

Moderator
Staff member
Przysiadłem dzisiaj do Prodeus, ale dobre, ale flaczki z juchą latają po ekranie. Szkoda, że top dopiero preview, a premiera pod koniec roku, chyba zaczekam na finalny produkt. Dla fanów dooma/quake to pozycja obowiązkowa. Ciekawe czy wyjdzie na konsole, póki co tylko pc, może na premierę coś pomyślą.

• Popieram
Reactions: Simplex

knur

Moderator
Staff member
Final niby na grudzień. Do poprawy jakieś pierdoły, bo nie znalazłem póki co żadnych bugów itp. Przestawiłem sobie sprajty na modele 3d i ten dziwny retro celownik na klasyczny krzyżyk. Feeeling jest świetny, bardzo dobrze czuć postać i soczystość pukawek.

Marcin

Padawan
Faza na przygodówki: Czekam na zapowiedź nowej części monkey island

Life is Strange Before the storm.
Man of Medan bez game pass'a przegapiłbym świetny tytuł.
I jak wypada nowe LiS? Widzę, że oceny solidne, historia ponoć też. Jedynka jest jedną z moich ulubionych gier, ale BtS czy ten darmowy Capitan mnie nie porwały, a dwójkę odpuściłem.

Obecnie gram w tytuł z PS4 na PS5, ale pierwotnie z PS1 (na trzeźwo ciężko to pisać) - uwaga przesadnie długi tytuł - Oddworld: Abe's Oddysee New 'n' Tasty!
Ponad 20 lat temu nie podołałem, z 10 lat później podobnie, ale tym razem ma być inaczej. Zresztą doszedłem już dużo dalej niż za poprzednimi razy, bo gdzieś do 30-40%
Mimo ułatwiacza w postaci szybkiego zapisu w dowolnym miejscu to jest to nadal trudna pozycja.

Do tego Namco Museum: Collection 1 na Evercade i od razu się czuję o ponad 30 lat młodszy. Wspomnienia kiedy siedziałem z dżojstikiem w ręku, wpatrywałem się w magnetofon od Atari 65 XE i modliłem żeby wyczytała się dana pozycja, wróciły (najgorszy był Zorro - 303 obroty i potrafił się wysypać). Tutaj jest i Pac-Man więc nostalgia spora. Brakuje mi tylko jakiejś składanki Activision, ale może kiedyś się doczekam.

Heh.
Civ1. Ruscy. Wysepki. Prince.
380 Anno Domini wszyscy starci w pył. 1662 punktów, rating 99%.
Założyłem trzy miasta na krzyż. Wszyscyśmy się osiedlili na największym kontynencie/wyspie, tak że nawet nie musiałem nigdzie pływać.
Zajebista gra :)

Fredoslaw

Stały bywalec
Instalowałem wczoraj Gran Turismo 6. 4,5 godziny adpdejtów!!! Samo ściągnięcie i instalacja tylko godzinka, ale po odpaleniu gry sobie to jeszcze mieli, mieli, mieli, mieli, mieli... podobno jestem szczęściarzem bo wielu ludziom wyskakuje błąd po kilku godzinach. Jako pecetowiec doceniam tą konsolową jakość i juzerfrienlines :D

Xian

Administrator
Staff member
Civ4 na najmniejszej mapce na 9. Jedno miasto, jak fart to może 3. Wojna!!!!

A tak teraz akurat to Far Cry Primal i fajne nawet.
Mi się primal bardzo podobał, symulator neandertala taki.
Rowniez, bawilem sie lepiej niz w FC4 dla przykladu. Przy czym ja mam slabosc do klimatow prehistorycznych. Zaczalem sie nudzic dopiero pod koniec, kiedy to okazalo sie, ze do platyny musze zrobic wszystkie ubi zadania poboczne, bo nalozony jest level cap i aby rozwinac postac do konca trzeba wymeczyc kopiuj-wklej eskorty, obrony, czy przejmowaniee obozow, gdzie nagroda sa pkt. umiejetnosci. Klimat i artstyle sa swietne.

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo

knur

Moderator
Staff member
Bloodroots.
Trochę przypomina Ape out (chyba @Simplex kiedyś polecał), my name is pedro, Miami hotline i tego typu gry, gdzie jeden fałszywy ruch przenosi nas na początek etapu (tutaj są checkpointy). Masa ciekawych broni i mechanik, wyważony humor i oryginalna scenieria. Miło się zaskoczyłem tym tytułem, do sprawdzenia w xgp.

Simplex

Apostoł VR
To pytanie jest nieprecyzyjne ;) Nie ma wersji na PS5, ale w BC powinno działać w stałych 60fps, skoro TLoU2 działa ;) Na przyszłość tu się sprawdza:

Pierwsza odpowiedź w promocji za darmo ;)

regisek

Prezes
Ładne to!

Ja z polecenia Deusza gram w Hoa (chyba na wszystko wyszedł).
Rany jakie to ładne! Aczkolwiek skakanie bywa upierdliwe i niestety tym sposobem odpada jako gra dla najmłodszych :( obecnie gram i młodszy ogląda "bajkę".
Więcej takich gier poproszę!!!

regisek

Prezes
No i follow up: nie, nie chce więcej takich gier. Ładna, piękna muzyka ale mechanicznie to takie guano, że głowa boli. Platformówka ze skakaniem która ma… zjebane skakanie. Omijać szerokim łukiem, nie polecam. Mam dość skoków co do piksela.
I dodatkowy karny ku… za mylącą oprawę. Jest to hardcore’owy platformer w ładnych fatałaszkach .
Tfu!

• Popieram
Reactions: jacob84

Punkstyler

Badass
Kojarzycie takie okres w swoim życiu (oby nie), że w nic Wam się nie chce grać? Kompletnie nic... Potrafiłem zainstalować grę, po instalacji spojrzeć na ikonkę i stwierdzić że jednak nie... Taki marazm growy mnie dopadł. Tzn taki ogólny, filmów też mi się nie chce oglądać i o zgrozo do knajpy też średnio chce się iść. Masakra, może jakiś niedobór witaminy.

No i tak siedząc i się nudząc stwierdziłem: a wezmę game passa, to sprawdzę jakieś gry bez ryzyka i może coś zażre. Padło na Hades.

NIE LUBIĘ, NIE TRAWIĘ I OMIJAM SZEROKIM ŁUKIEM ROGALE. NIECH TEN GATUNEK ZGINIE BO ZA DUŻO TEGO POWSTAJE I ZA DUŻO FAJNYCH MECHANIK Z GIER INDIE SIĘ W NICH PO PROSTU MARNUJE. JEST TO SZTUCZNE WYDŁUŻANIE ROZGRYWKI WYNIKAJĄCE Z BRAKU ŚRODKÓW I LENISTWA DEWELOPERÓW.

Ale zażarło. Po 3 h dalej chcę w to grać. Lubię gry tego studia (Transistor jest mega niedoceniany IMO), i byłem ciekaw czym się tak ludzie srają więc dałem Hadesowi szansę. Będę grał dalej. Fajny gameplay, każdy run inny i tylko trochę żałuję że trzeba każdy biom powtarzać. Na szczęście twórcy pomyśleli o graczach z dobrym gustem takich jak ja, więc mamy fajne interakcje i gadanie z postaciami, ciągle też mamy wrażenie postępu i element planowania. Po 3h jest dobrze, zobaczymy jak dalej. Jak na razie nuda mnie nie dopadła.

Kojarzycie takie okres w swoim życiu (oby nie), że w nic Wam się nie chce grać? Kompletnie nic... Potrafiłem zainstalować grę, po instalacji spojrzeć na ikonkę i stwierdzić że jednak nie... Taki marazm growy mnie dopadł. Tzn taki ogólny, filmów też mi się nie chce oglądać i o zgrozo do knajpy też średnio chce się iść. Masakra, może jakiś niedobór witaminy.
Bywa, chociaż wtedy zawsze jakieś multi (FIFA, albo Siege) przychodzą na ratunek ;) Jak jest rywalizacja to są emocje, więc jest chęć do kolejnej dawki dopaminy :p

Transistor jest mega niedoceniany IMO
Nie wiem czy jest niedoceniany, ale na pewno super giera :)

Torin

Administrator
Staff member

No i tak siedząc i się nudząc stwierdziłem: a wezmę game passa, to sprawdzę jakieś gry bez ryzyka i może coś zażre. Padło na Hades.

NIE LUBIĘ, NIE TRAWIĘ I OMIJAM SZEROKIM ŁUKIEM ROGALE. NIECH TEN GATUNEK ZGINIE BO ZA DUŻO TEGO POWSTAJE I ZA DUŻO FAJNYCH MECHANIK Z GIER INDIE SIĘ W NICH PO PROSTU MARNUJE. JEST TO SZTUCZNE WYDŁUŻANIE ROZGRYWKI WYNIKAJĄCE Z BRAKU ŚRODKÓW I LENISTWA DEWELOPERÓW.

Ale zażarło. Po 3 h dalej chcę w to grać. Lubię gry tego studia (Transistor jest mega niedoceniany IMO), i byłem ciekaw czym się tak ludzie srają więc dałem Hadesowi szansę. Będę grał dalej. Fajny gameplay, każdy run inny i tylko trochę żałuję że trzeba każdy biom powtarzać. Na szczęście twórcy pomyśleli o graczach z dobrym gustem takich jak ja, więc mamy fajne interakcje i gadanie z postaciami, ciągle też mamy wrażenie postępu i element planowania. Po 3h jest dobrze, zobaczymy jak dalej. Jak na razie nuda mnie nie dopadła.
To ja tak od dawna mam. Wciagnelo przez ostatni rok/dwa lata moze dwa czy trzy tytuly. Fallen Order, Days Gone.
Teraz troche na nowo odkrywam gry w Oculusie, ale to troszke inny klimat i to na co liczylem czyli gry cieszace jape sa ;)
Nie spedzam tyle czasu, ale potrafie faktycznie wlaczyc i posiedziec spokojnie godzine, co u mnie sie nie zdarza.

Troche tylko rozczarowalem sie Alyxem/Oculusem, nie, ze jest zly tylko chyba bardziej grzeje headset i czekam az mi przyjdzie Bobovr f2 to wroce do niego i powinno byc ok :)