VR - nie o grach

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
W teorii brzmi to sensownie i powinni tak zrobić. Ale gdyby faktyznie to chcieli zrobić to nie usuwaliby wejścia HDMI w konsoli. Obecnie nie ma tych pecetowych gogli jak wygodnie podłaczyć. A Phil jakiś czas temu mówił, że VR po kablu ich nie interesuje.
MS od kilku lat siedzi w VR i AR, nazywa się to Windows Mixed Reality. Stworzyli specyfikacje techniczną wg której powstało 10 modeli gogli VR (o których większość populacji pewnie nigdy nie słyszała):

Najnowszy model to HP Reverb G2:

Quiet

Mieszkaniec forum
No, ja jestem w tej mniejszości, co właśnie o WMR słyszała i chodziło mi o to, żeby dla gogli, które spełniają tę specyfikację dodać wsparcie na Xboxie. Ale po tym co napisałeś o tym HDMI, to popatrzyłem jakie porty ma XSX no i słabo to wygląda. Nie ma drugiego HDMI, nie ma USB C i WIFI 6 też nie ma czyli dupa. Nikt tam nie myśli sensownie o VR. :(

• Popieram
Reactions: arczi79 and Simplex

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
No ja jak tylko dowiedzialem sie ze usunęli drugi port HDMI to wiedziałem że o kompatybilności z WMR można zapomnieć. No chyba że przez jakąś przejściówkę (HDMI/USB)->USB, ale wątpię.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt

Świeżaki dopiero zaczynajo - póki co wyszedł tylko jeden numer, cykl wydawniczy co 2 miesiące.
$1 miesięcznie na Patreonie wystarczy do otrzymania wersji cyfrowej, ale - jak ktoś ma za dużo miejsca w domu - to za $7 wysyłają też na zabitych drzewach.

• Popieram
Reactions: arczi79 and Simplex

arczi79

Prezes
No mnie bardzo interesuje. Póki co wygląda mega niepraktycznie i nieprecyzyjnie, ale pomysł super i chętnie bym przetestował.

pozdr
No to tu jest więcej propozycji:

...i jeszcze to:

Pozdrawiam.

• Popieram
Reactions: Screwball

ping

Stały bywalec
Ja z VR-ówek rytmiczno-muzycznych spróbowałem Paradiddle. Nawet jako stopę perkusyjną podpiąłem sobie te plastikowe gówienko z rock banda. Po 20 minutach poprosiłem refund. Nigdy więcej. Do zabawy dla kogoś kto nie miał do czynienia z instrumentem to może okay, dla grajka zero sensu. Może jak bym poświęcił długie godziny na oduczenie się pewnych nawyków, to byłoby fajniej, ale to ewidentnie zabawka i tak właśnie te 'muzyczne' rzeczy wyglądają na filmikach.

Screwball

I Am Robot
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823
No mnie bardzo interesuje. Póki co wygląda mega niepraktycznie i nieprecyzyjnie, ale pomysł super i chętnie bym przetestował.

pozdr

...i jeszcze to:

Pozdrawiam.
No to wszystko wygląda na totalny chłam, natomiast wcześniejszą rzecz firmował Korg, czyli jednak dosyć poważna firma (która zresztą miała kiedyś naprawdę dobrą apkę na DSie).

pozdr

arczi79

Prezes

pozdr

...i jeszcze to:

Pozdrawiam.
No to wszystko wygląda na totalny chłam, natomiast wcześniejszą rzecz firmował Korg, czyli jednak dosyć poważna firma (która zresztą miała kiedyś naprawdę dobrą apkę na DSie).

pozdr
Bawiłem się trochę tym SynthVR i trohę trudny w obsłudze (trzeba by szukać tutoriali) ale wygląda na dosyć robudowane i modularne narzędzie. Natomiast o TribeXR nawet autor filmiku (niby DJ) mówi że zadziwiająco bliski narzędziom wykorzystywanym przez scenowych DJ-ów. Więc nie wiem... na moje (zupełnie amatorskie ) oko część z tych programów wygląda nie najgorzej ;)

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Trochę o grach, ale jednak nie wprost, więc walnę tutaj:
1) jak wygląda kwestia szerowania biblioteki w PCtowym sklepie Oculusa? Jak na Steam, czy nie istnieje i 2gi user musi się na moje konto logować?
2) Też was Oculus nie kocha? Od założenia u nich konta (schyłek '19) dostałem tylko RAZ kod na $10, w kwietniu '20 i od tej pory nic. U was równie biednie?

amzuk

Mieszkaniec forum
Trochę o grach, ale jednak nie wprost, więc walnę tutaj:
1) jak wygląda kwestia szerowania biblioteki w PCtowym sklepie Oculusa? Jak na Steam, czy nie istnieje i 2gi user musi się na moje konto logować?
2) Też was Oculus nie kocha? Od założenia u nich konta (schyłek '19) dostałem tylko RAZ kod na $10, w kwietniu '20 i od tej pory nic. U was równie biednie?
Ad. 1 Obecnie można drugi hełm zalogować do tego samego konta, jednak niebawem wejdą zmiany, i drugi hełm będzie mógł współdzielić te.same tytuły, ale będzie musiało być podpięte inne konto Facebookowe ( konto realnego użytkownika drugiego hełmu).

Ad. 2 Gdy dużo kupujesz, to nie dostaniesz raczej darmowego kodu. Gdy zrobisz dłuższą przerwę w kupowaniu że sklepu Questa, wtedy większa szansa na dostanie kodu.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Ad. 1 Obecnie można drugi hełm zalogować do tego samego konta, jednak niebawem wejdą zmiany, i drugi hełm będzie mógł współdzielić te.same tytuły, ale będzie musiało być podpięte inne konto Facebookowe ( konto realnego użytkownika drugiego hełmu).
A nie dotyczy to tylko Questa? Kumpel będzie miał wkrótce Rifta, a mi trochę się po cross-buy tytułów na PC nazbierało. Jestem bliski pewności, że jak się zaloguje na moje konto, to pójdzie od strzała, ale czy jest szansa, żeby miał dostęp do mojej biblioteki ze swojego konta?
No, chyba że przyszłe zmiany dotyczą też wersji PC, w takim razie dzięki za info :)

amzuk

Mieszkaniec forum
A nie dotyczy to tylko Questa? Kumpel będzie miał wkrótce Rifta, a mi trochę się po cross-buy tytułów na PC nazbierało. Jestem bliski pewności, że jak się zaloguje na moje konto, to pójdzie od strzała, ale czy jest szansa, żeby miał dostęp do mojej biblioteki ze swojego konta?
No, chyba że przyszłe zmiany dotyczą też wersji PC, w takim razie dzięki za info :)
Niby tylko Questa dotyczy, ale żeby używać PCVR z Questem przy użyciu kabla USB trzeba być jednak do jakiegoś konta na hełmie zalogowanym, stąd wnioskuję, że to dotyczy Quest zarówno natywnie jak i w trybie Oculus Link. Co do użycia Rifta i Questa sam nie wiem, sprzedałem CV1 tuż po premierze Questa1.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nie ważne na jakim koncie jest się zalogowanym na Oculusie. W momencie podpięcia kabla zmienia się w Rifta i odpala gry z tego konta które jest zalogowane w pecetowej aplikacji Oculusa.
Tak samo oczywiście z Virtual Desktopem.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Dokopałem się do wypowiedzi oculusa na reddicie, że można się logować jednocześnie na różnych PCtach, ale grę da się odpalić na jednym sprzęcie na raz. No shit Sherlock.
Post dwuletni, ale brak w sieci wzmianek o zmiankach. Znaczy szera a'la Steam nie ma.
Cza się będzie podzielić loginem.

amzuk

Mieszkaniec forum
Dokopałem się do wypowiedzi oculusa na reddicie, że można się logować jednocześnie na różnych PCtach, ale grę da się odpalić na jednym sprzęcie na raz. No shit Sherlock.
Post dwuletni, ale brak w sieci wzmianek o zmiankach. Znaczy szera a'la Steam nie ma.
To jest z tego co rozumiem sytuacja obecna, niedługo ma się ukazać nowe oprogramowanie z koniecznością logowania każdego hełmu na indywidualne konto Facebooka.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Dzielenie się loginem działa, testowałem :)

arczi79

Prezes
Taka ciekawostka, nie warta osobnego tematu - Oculus Rift DK0, rok 2012:

A właśnie wydaje mi się że to był by fajny temat - "Historia Wirtualnej Rzeczywistości" ... bo jesteśmy na tak wczesnym etapie że jeszcze VR nie spopularyzowało się w takim stopniu jak chociażby cukierkowy kolega przewiduje... ale z drugiej strony mamy już przykłady wielu nieudanych projektów i różnych prób ugryzienia tego tematu. Było by o czym pisać w takim temacie ;)

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
[...]
[...]
Ad. 2 Gdy dużo kupujesz, to nie dostaniesz raczej darmowego kodu. Gdy zrobisz dłuższą przerwę w kupowaniu że sklepu Questa, wtedy większa szansa na dostanie kodu.
Ewidentnie pomaga też pożalenie się na absolutnie-nie-monitorowanym-forum 🤡
Wczoraj dostałem kod na 30%. W moim przypadku oznaczało to $18, bo se powiedziałem, że kupię Medal of Honor dopiero, jak cena spadnie do $40 :)

arczi79

Prezes
[...]
[...]
Wczoraj dostałem kod na 30%. W moim przypadku oznaczało to $18, bo se powiedziałem, że kupię Medal of Honor dopiero, jak cena spadnie do $40 :)
Nigdy nic nie dostałem od Oculusa/Facebooka.... i pewnie tak zostanie. Dobrze że chociaż jakieś promocje na sprzęt zaczęły się pojawiać powoli.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
[...]
[...]
Nigdy nic nie dostałem od Oculusa/Facebooka.... i pewnie tak zostanie. Dobrze że chociaż jakieś promocje na sprzęt zaczęły się pojawiać powoli.
A zaglądasz do ich apki? Bo ja żadnego osobnego powiadomienia nie dostałem, tylko dzwoneczek na czerwono w samej aplikacji się odznaczał.
Zamierzam dobrego, że może coś dostałeś, ale przeszło poniżej radaru?

arczi79

Prezes
[...]
[...]
A zaglądasz do ich apki? Bo ja żadnego osobnego powiadomienia nie dostałem, tylko dzwoneczek na czerwono w samej aplikacji się odznaczał.
Zamierzam dobrego, że może coś dostałeś, ale przeszło poniżej radaru?
Tak. Zaglądam.

amzuk

Mieszkaniec forum

Darmowa wersja Tilt Brush z dodanym trybem wieloosobowym.
Ostatnio próbowałem tego przez przeglądarkę: https://msub2.github.io/silk-brush/
...i na Quescie 1 średnio mi to chodziło. Mam nadzieję że MultiBrush już będzie ok. Dzięki za info!
Zapewne słabo chodziło przez webapi przeglądarki. Ostatnio otwarto kod TiltBrusha, więc jest kilka modyfikacji tego projektu. Teoretycznie każda wersja powinna chodzić identycznie do wersji płatnej.

arczi79

Prezes

Darmowa wersja Tilt Brush z dodanym trybem wieloosobowym.
Ostatnio próbowałem tego przez przeglądarkę: https://msub2.github.io/silk-brush/
...i na Quescie 1 średnio mi to chodziło. Mam nadzieję że MultiBrush już będzie ok. Dzięki za info!
Zapewne słabo chodziło przez webapi przeglądarki. Ostatnio otwarto kod TiltBrusha, więc jest kilka modyfikacji tego projektu. Teoretycznie każda wersja powinna chodzić identycznie do wersji płatnej.
Wiem wiem... wszyscy o tym trąbili. Dziwne że oryginalny TiltBrush wciąz płatny....

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Moja przestrzeń do VR to tyci ponad 2x2.5m, czyli i tak muszę sterczeć w jednym miejscu, żeby się w żadne meble nie wpakować.
W związku z powyższym poważnie myślę nad czymś w tym stylu:

Ktoś próbował i stwierdził, ze to porażka? Bo na chwilę obecną widzę same pozytywy :)

arczi79

Prezes
Moja przestrzeń do VR to tyci ponad 2x2.5m, czyli i tak muszę sterczeć w jednym miejscu, żeby się w żadne meble nie wpakować.
W związku z powyższym poważnie myślę nad czymś w tym stylu:

Ktoś próbował i stwierdził, ze to porażka? Bo na chwilę obecną widzę same pozytywy :)
Raczej powinno być ok - widziałem kilku youtuberów korzystało z czegoś takiego i chyba stołeczek spisywał zgodnie z oczekiwaniami. Sam mam mało miejsca i gram albo na siedząco albo na stojąco.... ale szczerze to nigdy nie lubiałem gier w których muszę chodzić lub które wymuszają na mnie konieczność fizycznego obrotu (jak Doom VFR) - sprawia to że czuję się niepewnie i ciągle muszę myśleć o realnym, fizycznym otoczeniu. Guardian to tylko półśrodek - bo im więcj masz miejsca do dyspozycji tym mniej pamiętasz że zaraz może wyskoczyć i tym gwałtowniejsze ruchy możesz wykonywać.... Reasumując - mi nie przeszkadza granie w gry VR bez fizycznego poruszania się a nawet to lubię ;)

PS: Daj znać jak spisuje się stołeczek.

• Popieram

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Ja od zawsze korzystam z... wycieraczki do butów, jak muszę grać w przestrzeni gdzie nie ma dużo miejsca (co na szczęście zdarza się tylko wtedy, gdy żona mnie wygoni z salonu ;))

• Popieram

arczi79

Prezes
Ja od zawsze korzystam z... wycieraczki do butów, jak muszę grać w przestrzeni gdzie nie ma dużo miejsca (co na szczęście zdarza się tylko wtedy, gdy żona mnie wygoni z salonu ;))

Też dobry pomysł - ale mimo wszystko musisz stać ;) Ja w tym wynajmowanym mieszkaniu mam dywan jakieś 2,5x1,5m - więc też czuję jak schodzę z niego (co nie zmienia faktu że nie lubię gier w któych muszę fizycznie poruszać się po pokoju).

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Ja też generalnie grałem stojąc i obracałem się gałką. Problem w tym, że tu trochę się wychyliłem, tam kroczek w bok i nagle jestem gdzieś przy lodówce i muszę się znów 'wyśrodkować' ...i po imersji.

Jakieś 2 tygodnie temu dorzuciłem do równania wycieraczkę właśnie (najtańsza filcowa, gram w skarpetach) i kurde - czemu ja się wcześniej nie zdecydowałem? :)
Przestałem się gubić w realu i nawet zacząłem się fizycznie obracać (też nowa jakość, dalej sporo kręcę gałką, ale np. wchodzenie po schodach czy też szybki obrót po teleportacji? Dla mnie o niebo lepiej przy fizycznych obrotach). Normalnie nie ma odwrotu od wycieraczki :-D Polecam!
No i właśnie tak sobie teraz myślę, skoro i tak stoję jak kołek w miejscu i poza niektórymi strzelankami nawet nie kucam, to po kiego ja stoję właściwie? :)

Tak padło na 'taboret do stania' - można się obracać wokół własnej osi i dzięki zaokrąglonej podstawie można się odchylać na boki (plus mięśnie korpusu popracują więcej nad stabilizacją, niż przy staniu).

Skoro nikt nie cofa się w czasie, żeby mnie powstrzymać, to chyba nie może to być najgorszy pomysł :D Kupuję po weekendzie, zdam krótki raport po testach.

arczi79

Prezes
Tak padło na 'taboret do stania' - można się obracać wokół własnej osi ....
Sprawdź sobie tylko czy w czasie obrotów nie odkręca Ci się siedzisko od nóg (bo ten stołek który mam teraz w mieszkaniu to jest na takiej śrubie... i przy dłuższej grze można by się przypadkiem nieprzyjemnie osunąć na podłogę z całym siedziskiem...)

• Popieram

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Tak padło na 'taboret do stania' - można się obracać wokół własnej osi ....
Sprawdź sobie tylko czy w czasie obrotów nie odkręca Ci się siedzisko od nóg (bo ten stołek który mam teraz w mieszkaniu to jest na takiej śrubie... i przy dłuższej grze można by się przypadkiem nieprzyjemnie osunąć na podłogę z całym siedziskiem...)
Właśnie nie, sprawdzałem na necie. Ale słuszna uwaga.
Dodatkowym minusem tych wykrecanych jest to, że przy obrotach zmienia się wysokość siedziska. Trochę słabo.

• Popieram
Reactions: arczi79