Vive Pro 2

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Ja bym się bardziej martwił opinią na X-comie, Simplex jak masz te gogle to możesz to potwierdzić lub zdementować, że ostry obraz jest tylko centralnie?

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Widziałem tę opinię. Trzeba rozróżnić sweet spot i edge do edge clarity.
Faktycznie sweet spot jest mały, tzn trzeba w niego trafić, ale jak już się trafi to obraz jest ostry na duże powierzchni soczewki (jak się patrzy gałkami na boki) - czyli e2e clarity jest dobre, pod warunkiem bycia w sweet spocie. Ale niestety faktycznie binocular overlap jest kiepski, więc jak się popatrzy maksymalnie w prawo albo w lewo to widać na srodku ekranu jego krawędź (to wlasnie objaw słabego binocular overlap).
Ja jeszcze nie wiem czy je zostawię, ale wczoraj odpaliłem Alyx, Onward i Audicę i wygladało to super. W Onwardzie mogłem snajpić z LKMu :D Na Downfall pokonałem 8 wrogów na experienced byli tak daleko że nie byli w stanie trafić :D

• Popieram
Reactions: Robert de Clair

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Za dużo zabawy, tym bardziej że najprawdopodobniej będę zwracał te gogle, bo optyka jest słaba (mały sweet spot, mały binocular overlap, glare, godrays). Do tego mam bzyczenie w słuchawkach. Te gogle raczej nie są warte tych pieniędzy.
Jeszcze poużywam ich z tydzień, może się przekonam, ale wątpię. Biskup jest zadowolony, więc to kwestia osobnicza :)

Last edited:

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
Te gogle raczej nie są warte tych pieniędzy.
Raczej żadne gogle od HTC nie były warte tej ceny... ale oni twardo trzymają się że są super premium i trzeba za to grubo płacić :)

Czyli to co niby jest jedyną zaletą: rozdziałka i fov nie mają znaczenia przy takich problemach jak wymieniłeś

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
HTC Vive było warte swoich pieniędzy w 2016 :) To były pierwsze i ostatnie gogle HTC warte swoich pieniędzy.

No i oczywiście Cosmos :D

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
Czy były warte ceny to nie wiem, jak kupiłem w 2016 Vive1 to znajomi chwytali się za głowę jak mówiłem ile kosztowały :) Fakt wyznaczyły standard i w porównaniu do innych były super ale jednak 1000e dzisiaj a 5 lat temu to jednak jest różnica :)

A teraz bez offtopa, widzisz dużą różnicę w rozdziałce między indexem i HV2, oczywiście zakładając że ustawisz idealnie sweet spot ;) Porównywałeś jak wpływa na wydajność natywna rozdzielczość tych gogli i indexa podczas grania na 3080? Chodzi mi o to ile % jest większe zapotrzebowanie na moc grafiki, utrzymuje się stałe 90fps bez problemu?

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Czy były warte ceny to nie wiem, jak kupiłem w 2016 Vive1 to znajomi chwytali się za głowę jak mówiłem ile kosztowały :) Fakt wyznaczyły standard i w porównaniu do innych były super ale jednak 1000e dzisiaj a 5 lat temu to jednak jest różnica :)
Ale wtedy nie było alternatywy. Trochę taniej mógłeś kupić Rifta CV1 który nie miał nawet kontrolerów ruchowych. A więc cena Vive była wtedy normalna na tle całego rynku. Nie dało się powiedzieć, że za mniej pieniędzy da się kupić podobne gogle, ale w tej samej cenie lepsze. A teraz same gogle VP2 kosztują prawie 4 koła podczas gdy Quest 2 kosztuje 1600zł. No to nie ma nawet o czym mówić.

Różnica ostrości obrazu między Indexem a VP2 jest zauważalna, ale 3080 nie wydala (nie trzyma 90fps) na domyślnych ustawieniach steamvr (czyli skalowani 150%). Trzeba zejśc z suwakiem do 100%, ale wtedy rozdzialka juz niekoniecznie jest taka sama jak natywna gogli no i widac ze jest troche slabiej (ale nadal lepiej niż na indeksie). Kolejna wada tych gogli to brak opcji 80Hz, którą ma Index :)

• Popieram
Reactions: Tytus

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Zwracam te gogle. Wiele mogę znieść, ale bzyczenie w słuchawkach w goglach za prawie 4k to przesada. I absolutnie gówniany mikrofon wykluczający streamowanie/nagrywanie gameplayu i voice chat. A różnica w rozdzielczości między Questem 2 nie jest porażająca.
Fajnie ze jest szerszy fov ale osiągnięto to najgorszym możliwym sposobem czyli kosztem "binocular overlap". Sweetspot słaby, glare jak w Indeksie albo gorszy. Motion Compensation nie działa.
Do tego badziewne dodatkowe oprogramowanie "Vive Console" które daje mi flashbacki z Pimaksowego PiToola.
Jakby kosztowały 2,5k to moooże bym sobie zostawił.

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
glare jak w Indeksie albo gorszy.
jakoś ciężko mi sobie wyobrazić że może być gorzej niż na indexie :)

Czyli nie podbijesz słupków htc na steamie... ;) Trzeba głosować portfelem (y) może się zreflektują na przyszłości i obniżą ceny w stosunku do jakości :)

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Z glare, to nie zgodzę się, że jest większy. Może subiektywne odczucia, a może moje soczewki korekcyjne jakoś cudownie go nerfują ;) I chyba wygrałem na loterii, ale nic mi nie brzęczy w słuchawkach. Zagłębiałeś się w temat Simplex? Czy to wina samych gogli, czy czegoś na linii połączenia i podzespołów PC?

Ogólnie jednak zgadzam się, że wymiana z Indexa z dużą dopłatą nie ma sensu raczej. Chociaż ostrość obrazu to jest kozak.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Tak, zgłębiałem. Masa narzekań na redditach i forum HTC. Ludziom którzy reklamują HTC odpisuje że jest "within specification". Jak napisalem do supportu że słychać bzyczenie to sami mi zaproponowali zwrot :D
Support muszę pochwalic, bo odpisuje w ciagu 24h.