Vive Pro 2

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
Serio kupiłeś? Ja nie widzę sensu mając oleda Samsung Odysey+ (na którym gram najczęściej ze względu na jakość obrazu) i indexa, już szybciaj bym wymienił na HP G2 :p

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Serio kupiłeś? Ja nie widzę sensu mając oleda Samsung Odysey+ (na którym gram najczęściej ze względu na jakość obrazu) i indexa, już szybciaj bym wymienił na HP G2 :p
No tak, bo u ciebie jest zupelnie Inna sytuacja.
Simplex ma juz caly osprzet i music dokupic same google. Tak wiec jego koszt to promiocyjna cena Pro2 minus to, co ew. distance za odsprzedaz Indexa.
Zakladajac, ze jest 14 dni na zwrot (jesli zakup w UE to inaczej sie nie da), to ryzyko jest praktycznie zadne.

• Popieram
Reactions: Simplex

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Również zakupiłem. Z tym kodem "promocyjnym" od HTC -300zł. Mój Index jest u kresu gwarancji (wiadomo ;)) więc puszczę niebawem sam hełm. Najwyżej będę sobie później pluł w brodę ;) (nie Michała!)

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

Ja widze sens bo kupuje same gogle. Wg MRTV poziom czerni jest lepszy od ze wszystkich gogli LCD na rynku (kontrast i nasycenie kolorów też). Do tego rozdzielczość klasy G2 oraz bardzo szeroki fov (szerszy od Indexa). No i potencjalną Kompatybilność z modułem bezprzewodowym.
Ale jak ktoś nie ma stacji bazowych i kontrolerów to też zakup faktycznie nie ma sensu, bo w tej cenie można kupić 3 Questy.

• Popieram
Reactions: Biskup

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
No właśnie niemożliwe, dlatego nie wierzę :)
Disclaimer: mój mózg filtruje godrays w Indeksie :)

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
HTC to jednak stan umysłu. Dzis mial przyjsc Vive Pro 2. Sprawdzam status - powrót do nadawcy (do holandii). Fajnie.
Dzwonie do UPS (najgorszy kurier z mojego doswiadczenia). Wg nich nazwa ulicy była za długa (faktycznie była, ale to wina HTC, bo wybieralo sie ją z listy, ja normalnie wpisuje krótszą) i na etykiecie adresowej nie zmiescil sie numer domu i mieszkania, a numeru telefonu też nie było - mimo że oczywiscie wszystko to podawałem HTC.

Support HTC powiedzial ze jedyne co moga zrobić to zwrocic mi kase i moge zamowic jeszcze raz. No ale ja zamawialem specjalnie przed 31 maja zeby miec 300zł zniżki wiec o tym napisalem, to napisali ze znizki juz nie ma i ze to przeciez moja wina ze paczka zwrocona, bo to ja nie podałem numeru domu. Co za tupet :D
Napisalem ze to ich wina, niech sobie sprawdza jakie dane podalem no i sprawdzili ze podalem je, wiec maja sie do mnie odzywac na maila, ale prawde mowiac stracilem już ochotę na te gogle. Never change, HTC! Gdyby chociaż te tumany podały moj numer telefonu firmie kurierskiej, to miał bym dziś tego gogle.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ja już sam nie wiem na co oni liczyli. Nie rozumiem też czemu UPS przyjął paczkę z niekompletnym adresem, dostarczył ją do krakowa, a w krakowie ktoś się kapnął "ojej, ale tu brakuje numeru domu i mieszkania, trzeba odesłać".

No mniej więcej tak się czułem. Już się nie mogę doczekać maila od nich "Bardzo nam przykro, ale nie mamy technicznej możliwości umożliwienia Panu zakupu gogli w promocyjnej cenie. Przepraszamy i w razie pytań pozostajemy w kontakcie" :D

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
i na etykiecie adresowej nie zmiescil sie numer domu i mieszkania, a numeru telefonu też nie było
Czyli zamiast ustalić z adresatem, że coś jest nie tak, to w takim stanie nadali (niekompletny adres) i liczyli, że jednak jakimś cudem trafi do celu. :D
Może myśleli, że to nazwa rezydencji, coś jak Playboy Mansion? Przecież jasne, że nikt z klasy średniej by się w HTC nie ładował (biznesbiznesbiznes.biznes) :D

Ale pięknie cała akcja rozegrana, nie ma co. @Simplex weź jakiegoś odszkodowania żądaj czy coś - nie po do krypto nie kopiesz, żeby ci taki UPS w Krakowie odcisk węglowy zdezelowanym tranzytem zostawiał!

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
@Simplex gogli już nie ma w takiej okazyjnej cenie, bo pewnie wyprzedały się na pniu i już nie zamówisz z tym mega rabatem :D Dałbym Ci mój kod gdyby był jeszcze ważny ;)

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nie wem czy wyprzedały się na pniu, ale moja sztuka właśnie jedzie do magazynu w Holandii, a więc jest. Jeśli HTC się wydaje że robię im łaskę kupując te gogle, to mają rację - wydaje im się :D

Plotki mówią że na Facebook Connect we wrześniu zostanie ogłoszony Quest 2 Pro z datą premiery w 2022. DecaGear też powstaje no i są szanse że z tych patentów Valve coś wyniknie.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Dotarł, narazie tylko rozpakowałem i podłączyłem na dosłownie godzinkę, bo mam masę pracy wieczorem. Nie widzę godrejsów (cuda?) jak przy Indexie, tak ostrego obrazu nie widziałem jeszcze nigdy w VR (HP nie miałem na głowie), jest imo na pierwsze "czucie" cięższy od Indexa, komfort podobny, kolory żywsze no i ten fov, to jest gejmczendżer. Jestem bardzo zadowolony i już raczej na pewno żegnam się z Indexem.

Jeszcze odnośnie tej wpadki z UPS. Moja miejscowość ma trzy człony w nazwie i 21 znaków, plus numer domu to 23. Ostatni człon na etykiecie ładnie przeszedł na dół, no i telefon też miałem wypisany na pudełku, czyli ewidentnie zawinił tutaj UPS generując etykietę, bo Kraków (strzelam) ma mniej znaków niż Siennica Królewska Duża ;)

• Popieram
Reactions: amzuk and LaggyLuke

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nawet mnie denerwuj.
Zawinilo HTC korzystając z usług tych partaczy. Jak tylko zobaczyłem że wysłali UPSem to wiedziałem że to się źle skończy.

Oczywiście patalach z supportu mial zbadać sprawę i się że mną skontaktować. Myślicie ze to zrobił?

knur

Moderator
To kup, tylko tym razem podaj dobry adres!
Weź im coś napisz w stylu, że prowadzisz podcast o vr i tak ich obsmarujesz, że im spadnie sprzedaż o 50%. ;)

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Chuja mi dali, ten mail to zwykły spam "kup vive pro 2!". Gość na czacie obiecal ze sie odezwie mailowo, nie odezwał się. Więc 2 dni temu wysłałem maila na support (czyli powstał ticket), odesłali standardową formułkę "odezwiemy się wkrótce" - nadal się nie odezwali.

To kup, tylko tym razem podaj dobry adres!
Weź im coś napisz w stylu, że prowadzisz podcast o vr i tak ich obsmarujesz, że im spadnie sprzedaż o 50%. ;)
Już to zrobiłem, bez tych 50% :p

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
focusa 3 tez juz mozna kupic za 6800 :/ Co chwile HTC spamuje by brać puki jeszcze są dostępne ;) Z tego co czytam i wcześniej słyszałem to z takim podejściem do klientów mam ich w pupie i raczej nic od nich już nie kupię :p

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
HTC kontynuuje trolowanie mnie. Cały czas czekam na maila od suportu co z moimi goglami. Dostałem dziś maila!

Pozostaje śmiech przez łzy. Dobrze że płaciłem karta przez PayPala więc nie będzie problemu z refundem.

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Dzięki owocnej wymianie uprzejmości z supportem HTC wiem już gdzie popełniłem błąd! (bo wiadomo że to moja wina że nie doszło, a nie HTC ani kuriera ;) ).

Tak wygląda formularz wklepywania adresu - automatycznie podpowiada nazwę ulicy i miasto (nie, nie mieszkam na Wirażowej ;) )

614

Jak się wypełni nazwę ulicy, to w pole poniżej można coś wpisać. Ja myślalem, że tam się wpisuje ulicę i nr domu, jak na obrazku:

615

Niestety jak się dowiedziałem od supportu HTC, to był błąd!
Tego pola nie należy wypełniać, gdyż jego treść nie jest przekazywana firmie dostawczej, logiczne :D
Czyli należało zrobić tak:

617

Co ciekawe, po wpisaniu tego, numer budynku magicznie przechodzi na początek. Potem można dodać jeszcze numer mieszkania i modlić się że kurier to zrozumie :) Pole poniżej ma pozostac puste jak na obrazku, bo HTC i tak je ignoruje.

616

A problemu by nie było gdyby patałachy z HTC przekazali firmie kurierskiej mój numer telefonu.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: LaggyLuke

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Tak się wkręciłem w tę intrygę, że nawet mnie nie razi, że już od dawna nie chodzi o same gogle tylko o mikrokosmos HTC
Ewidentnie brakuje mi emocji (...choć nie, za bardzo to się w czasie rozwlekało na emocje - napięcia?) związanych ze stałym łączem Rysława (kontenerowiec Katwalk też jakoś szybciutko wypchnęli z tego kanału), więc dzięki Simplex za tego fixa. Liczę, że historia jeszcze się nie kończy :)

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
Focus 3 wygląda kozacko, widać poprawili tracking w porównaniu do cosmosa, jak cena spadnie o połowę to wtedy się zainteresuję ;)

• Popieram
Reactions: amzuk

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Proszę nie hijackować tematu! ;) Zaraz to wydzielę do osobne... oh, wait.

Ja właśnie odebrałem Vive Pro 2, sam w to nie wierzę ;) Na etykiecie adresowej jest numer domu i mieszkania! Mają mi zwrócić różnicę w cenie w której preorderowałem (300zł). Nie otwieram, bo znając HTC to w środku jest Cosmos :D

A najbardziej pluję sobie w brodę, że nie zauważyłem tego - miałbym gogle od dawna i z gwarancją x-kom a nie HTC: