TV - pytania ogólne

Blue

Prezes
Na obiecanki cacanki się nie kupuje. I tak pewnie to miał być jedynie jeden port. Jedynymi rozsądnymi TV do gier w zeszłym roku były OLEDy LG.
Jak planowałeś jedną konsolę/planowałeś miec amplituner z HDMI 2.1 jak w końcu będą(a biorąc pod uwagę jakie są poroblemy przy przesyłaniu przez arc i nawet ponoć eArc z konsol, to po prostu jak chcesz faktycznie dobre 5.1 bez problemów raczej to rozważasz), to może jeden by wystarczył... ofc o ile coś w LG by Ci nie pasowało.

Niestety póki co jest jak jest. Oledy LG to w zeszłym roku było jedyne sensowne i przyszłościowe rozwiązanie do grania...

Jak

Badass
PSN
jac3k5
XBL
jac3k5
Przezroczyste TV

Ciekaw jestem czy będą jaśniejsze OLEDy. Od Panasa z 2020 są podobno o 20% jaśniejsze do tego mniejsze ryzyko wypalenia. Sony zapowiedziało jaśniejszy OLED.

Pats_

Badass
PSN
Rojkowski
XBL
Rojkowski
Steam
Pats
microledy to nie są tylko w tych gigantyczne ekranach - 120 cali itd.? Mają też być w TV dla śmiertelników?
edit: chyba samsung miał pokazać coś takiego.
mini, mini ;)

Jak

Badass
PSN
jac3k5
XBL
jac3k5
88" ma być, ale ceny nawet nie chce zgadywać. Ja mam bardzo jasny pokój ze słońcem przez większość dnia, więc tez się obawiam, ze OLED się nie sprawdzi. W tym roku coś trzeba będzie kupić.

Pats_

Badass
PSN
Rojkowski
XBL
Rojkowski
Steam
Pats
Ja pomacałem trochę mini leda od TCL i ostatecznie nie zabrałem go ze sklepu bo stwierdziłem że poczekam na to co ma wyjść w tym roku (bo trochę więcej poczytałem, w sensie, że ma być tego więcej w tym roku), stwierdziłem ze może jednak warto przyszłościowo mieć hdmi 2.1 itd. Ale generalnie - obraz w tym TV... zwłaszcza jeśli idzie o czarny... urwał mi dupę. Więc... czekam co pokażą.

A że postanowiłem powiesić minimum dwa obok siebie w salonie - a może i 3... jak finanse pozwolą... także ten... no :D

Blue

Prezes
A że postanowiłem powiesić minimum dwa obok siebie w salonie - a może i 3... jak finanse pozwolą... także ten... no
Stricte z ciekawości i bez złośliwości... o co chodzi? :D W sensie nie wiem po co mieszkając samemu instalować 3 tv w tym samym pokoju, chyba ze do jakiegoś symulatora samochodowego. Kilka monitorów jak się pracuje, albo żeby coś na drugim mieć puszczone do oglądania kątem oka - ok, ale kilka TV już tak średnio łapię :).

Pats_

Badass
PSN
Rojkowski
XBL
Rojkowski
Steam
Pats
Na jednym będzie podpięty PC na stałe, na drugim dwie konsole, a na trzecim ewentualnie (co raczej połączę z PC, będzie sobie brzęczał strem jakiś, lubie tak grać/oglądać na PC, więc) ... po co się ograniczać? :)

Blue

Prezes
Na jednym będzie podpięty PC na stałe, na drugim dwie konsole, a na trzecim ewentualnie (co raczej połączę z PC, będzie sobie brzęczał strem jakiś, lubie tak grać/oglądać na PC, więc) ... po co się ograniczać? :)
Ok teraz jarzę, w sensie że na drugim leci coś tak jak inni puszczają podcasty, albo wrzuci się jakiś poradnik czy walktrough. Osobiście nie stosuję, ale pewnie w jakimś diabolo mógłbym sobie przy okazji słuchać podcastu, więc równie dobrze mozna coś miec puszczonego obok. Zresztą jak pamiętam chyba w liceum miałem z prawej TV z włączonym filmem, a grałem na PC, ale zwykle z tego filmu za wiele nie wiedziałem ;).

Nadal nie do końca łapię po co 3, ale niech już będzie nie będę drążył ;).

• Popieram
Reactions: Pats_

Pats_

Badass
PSN
Rojkowski
XBL
Rojkowski
Steam
Pats
Pats telewizory mają kilka złączy HDMI i da się między nimi przełączać! ;)
Zdaję sobie świetnie z tego sprawę. Ale jak pisałem, lubię siedząc na PC sobie w coś np. grając słuchać jakiegoś podcasta, oglądać stema, czy yt, czy netflixa itd. itd. itd. Byle by sobie brzęczało. Tu po prostu większa skala + przeniesienie PC z monitora do TV.
Wam brzęczą baby za uszami :p ;)

@Blue dobrze kombinuje :)

Pats_

Badass
PSN
Rojkowski
XBL
Rojkowski
Steam
Pats
Byle by nie było tak przystępne cenowo jak 48 ;) (ale jego głównym problemem ewidentnie jest popyt, tak trudno kupić ten tv, że cena przestaje dziwić, dziwi za to brak zaspokojenia tego popytu, co na szczęście teraz się zmieni)

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
A ja dziś miałem telefon z LG i powiedzieli że wymienią mój uszkodzony LG B9 na nowszy model czyli BX. Szkoda że ten nowszy model ma znerfione porty HDMI (tylko 2 są HDMI 2.1) oraz brak wsparcia dla DTS.
Powiedziałem im że celowo w 2020 kupiłem model z 2019 bo zależało mi na HDMI 2.1, jestem bogolskim bogolem (tego nie powiedziałem) i mam 3 urządzenia HDMI 2.1 więc nie urządza mnie BX. Miałem TV z 4 portami HDMI 2.1 i zaakceptuję wymianę wyłącznie na TV z 4 portami HDMI 2,.1
Zobaczymy czy wymienią mi na B9, czy na CX ;) (A może na WX albo GX? :D)

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
A czego sie spodziewales po filmiku kolesia, ktory tego TV na oczy nie widzial? Targi sa jedynie wirtualne, wszyscy jutuberzy robiacy filmiki o nowosciach zapowiedzianych na targach wiedza tyle, co im dzialy PR powiedza. Sam moglbys nagrac taki film na youtube. Dopoki trwa panedmia, to te wszystkie preview sprzetow mozna o kant dupy potluc, bo co to za preview bez sprawdzenia sprzetu osobiscie.

• Popieram
Reactions: Pats_

Blue

Prezes
A czego sie spodziewales po filmiku kolesia, ktory tego TV na oczy nie widzial? Targi sa jedynie wirtualne, wszyscy jutuberzy robiacy filmiki o nowosciach zapowiedzianych na targach wiedza tyle, co im dzialy PR powiedza. Sam moglbys nagrac taki film na youtube. Dopoki trwa panedmia, to te wszystkie preview sprzetow mozna o kant dupy potluc, bo co to za preview bez sprawdzenia sprzetu osobiscie.
Nie łapię, to to co on pokazuje na swojej ścianie w tle(nie mówię o przebitkach kiedy mówi o innych) to nie jest ten TV?