TV - pytania ogólne

Screwball

Badass
PSN
skrubolski
Oki już mam - winny był HDR, który chyba obniżał mi rozdzielczość. Wyłączyłem go i gra wygląda świetnie, wszystko superostre i wyraźne, z zajebistymi kolorkami. Znalazłem w ustawieniach coś takiego:

Nie wiem gdzie w ustawieniach tv mam znaleźć obsługę tego formatu koloru :( Jakieś pomysły?

Sprawdziłem też Horizon - gra wygląda znacznie lepiej bez HDR.

pozdr

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
Masz wszystkie ustawienia obrazu z poziomu menu PS4 ustawione na auto?
Bo częstotliwości z HDR i bez HDR to powinny być takie same.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Powinny, jeśli TV obsługuje 4K60 z HDR.
A jak u Sony nie podłączysz do odpowiedniego portu hdmi i nie włączysz opcji że obsługuje, to będzie właśnie efekt jak na zrzucie. Normalnie pecetoza ;)

Jaki do dokładnie model?

gseed

Stały bywalec
żeby kalibracja miała sens trzeba ja robić przy użyciu sprzętu. Każdy panel ma nieco inne cechy, które koryguje się właśnie kalibracja. Dobre sklepy AV często oferują kalibrację przy zakupie.

Nervus

Aktywny forumowicz
PSN
NERVUS_PL
Ale o tym na początku wspominają... To nie jest jakaś superduper kalibracja pasująca do warunków, a takie ustawienie tv, żeby obraz był jak najbardziej zbliżony do materiału źródłowego... :whistle:

edit: Akurat te modele są jednymi z lepiej skalibrowanych tv już fabrycznie

Screwball

Badass
PSN
skrubolski
Sony KD-55XF9005
pozdr
Dokładnie w święta wymieniłem swoją wysłużoną Bravię na właśnie ten model, tylko w 65" (u mnie odległość od TV 3,5m).

Jak masz ochotę, to obczaj sobie kalibrację tego modelu poniżej. Panowie znają się na temacie.

Kalibracja

Pozdro
Dzięki, już widzialem wcześniej ten filmik i sobie kilka rzeczy przestawiłem. Wszystko jest pico bello, jestem bardzo zadowolony z tego tv. Zresztą widzę, że ma bardzo dobre opinie, w tej klasie i za tą cenę raczej nie ma nic lepszego.

pozdr

• Popieram
Reactions: Nervus

mataman

Aktywny forumowicz
żeby kalibracja miała sens trzeba ja robić przy użyciu sprzętu. Każdy panel ma nieco inne cechy, które koryguje się właśnie kalibracja. Dobre sklepy AV często oferują kalibrację przy zakupie.
To są tylko ogólne ustawienia, żeby odejść od fabrycznych oczojebnych. Nie ma to nic wspólnego z kalibracją.