TV - pytania ogólne

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
944
1,155
Musiałby C1 być jakimś mega sztosem w porównaniu z A80J, żebym wybrał LG. Chociaż nie - wtedy pewnie poczekałbym aż Sony nadrobi. ;) Sporo już tych Soniaków miałem, wiem gdzie co jest, znam ichnią nomenklaturę, przy A80J nawet specjalnie nie trzeba będzie grzebać, bo jest fajnie skalibrowany out of the box. Wiem, że będę zadowolony. Chyba, że jakiś trefny egzemplarz przyjedzie, tfu tfu!

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,473
1,497
DBL
Jak głównie do grania to tylko OLED od LG. Ja czekam na obniżkę C1, ale jak na razie to dostałem tylko podwyżkami po ryju z każdej strony. ;)
Jeszcze dwa tygodnie temu można było wyrwać za 6200. Dzisiaj 6600 najmniej, a w marketach około 7000. Liczę, że na Black friday zjedzie do 6k.

arian

Stały bywalec
Jun 27, 2019
413
416
36
A TVN24 to jak długo trzeba oglądać na OLED-ach, żeby się paski wypaliły?
Jako właściciel plazmy, która się wypaliła, a miała być bezpieczna, mogę powiedzieć, że wydaje mi się, że mniej ważne jest oglądanie przez cały czas przez kilkanascie godzin, a ważniejsze regularne oglądanie. U mnie zajęło to pewnie koło trzech lat. Po prostu piksele w danym miejscu świecą mocniej i po wielu, wielu przepracowanych godzinach żadna elektronika już tego nie wyrówna. Możliwe, że zabezpieczenia działają teraz lepiej, ale paski tv informacyjnych to jest koszmar, bo nasycenie kolorów jest tam wysokie. Tym bardziej, że akurat te "telewizje" były u mnie oglądane często w dzień, a więc wtedy, kiedy w dodatku używasz zwykle wyższej/maksymalnej jasności. Zresztą od jakiegoś czasu na plazmie miałem też loga innych telewizji, które wcale nie były oglądane długo w jednym posiedzeniu. Dlatego ja się dalej OLEDa boję, a do tego jednak cena 77 cali przy czymś, co może u mnie wytrzymać 3-4 lata, to trochę za dużo.

Za to mam swoje pytanie. Jako że kupiony niedawno Samsung Q60 trafił do serwisu i na rynku Samsung na VA kosztuje w tym momencie ponad 10K, to kupiłem Sony XR-75X90J. I teraz się zastanawiam - czy w telewizorach Sony uniwersalny pilot jest w stanie obsłużyć bez problemu dekoder Orange? W Samsungu fantastyczne było to, że schowałem wszystkie inne piloty, bo przestały być potrzebne. Czy u Sony też tak to działa, czy uniwersalność pilota kończy się na sprzętach Sony, czyli tam, gdzie kończy się np. ALLM. 😉

• Popieram
Reactions: czajuprime

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
944
1,155
Powtórzę to, co napisałem w odniesieniu do VRR. Dopóki PS5 nie obsługuje Dolby Vision w grach, dopóty ta technologia zupełnie mnie nie interesuje. :cool:

Każda taka „wada” może być za to w przyszłości idealnym pretekstem do ewentualnej bezkosztowej wymiany TV na nowszy model.

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
944
1,155
bezkosztowej wymiany TV na nowszy model

Co masz na myśli mówiąc „bezkosztowej”? Reklamację?
Seria XR ma teraz kampanię, że idealna, wręcz stworzona pod PlayStation 5 i takie tam. Przysiądę sobie w weekend i wszystkie te materiały skwapliwie zarchiwizuję na wszelki wypadek. ;)

Powtórzę to, co napisałem w odniesieniu do VRR. Dopóki PS5 nie obsługuje Dolby Vision w grach, dopóty ta technologia zupełnie mnie nie interesuje.
Szanujcie, bo to jest prawdziwy fanboj, a nie jakieś chorągiewki.
Panie, nawet moje Xboksy 360 na Braviach śmigały. A wcześniej wszystkie TV w rodzinie to były Trinitrony. Nikt nigdy nie narzekał, więc nie ma po co drążyć tematu innych marek. :cool: To zawsze bardzo ułatwia zakup nowego TV.

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
944
1,155
Panowie, nie rozśmieszajcie mnie. Zdaję sobie sprawę, że A80J może być pod pewnymi względami gorszy od jaśnie panującego na forum C1, ale może porównajcie sobie recenzje na RTINGS? :) Na takiej samej zasadzie limuzyna BMW jest gorsza od Mercedesa.

srekal34

Badass
Jun 28, 2019
2,298
1,959
Tamtego Sony juz przeciez nie ma. Trinitrony byly zaprojektowane przez Sony, produkowane in-house, w Japonii. Teraz Sony nie ma juz ani fabryk, ani wlasnych matryc, ani nie jest produkowane w Japonii
Panowie, nie rozśmieszajcie mnie. Zdaję sobie sprawę, że A80J może być pod pewnymi względami gorszy od jaśnie panującego na forum C1, ale może porównajcie sobie recenzje na RTINGS? :) Na takiej samej zasadzie limuzyna BMW jest gorsza od Mercedesa.
To bardziej porownanie BMW w full opcji do Mercedesa w golasie. Matryca ta sama, ale gorszy system, gorszy input lag, mniej portow 2.1, brak vrr. Nie chodzi o to ze Sony jest zly, bo nie jest - zwyczajnie nie ma sensu brac gorszego produktu w tej samej cenie. Nie bez przyczyny 9/10 oledow kupowanych na swiecie ma ten sam znaczek. Jestes wierny marce i to szanuje, ale daj nam sie troche poznecac 😎

Last edited:

srekal34

Badass
Jun 28, 2019
2,298
1,959
Zeby nie bylo, ten Sony ma swoje plusy w dosc specyficznych przypadkach - lepszy dzwiek z wbudowanych glosnikow i ciut lepsze gradienty - jednak dotyczy to tylko filmow bo w game mode obie marki nie uzywaja tych algorytmow.
Wiec do filmow faktycznie Sony jest ciut lepszy. Dla gracza - nie, a jestesmy jednak na forum dla graczy.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,828
15,968
Krakow
mkwadratpodcast.pl

Siła ;)

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,964
2,005

Siła ;)
Wczoraj zainstalowałem, przetestuje przez weekend :)

• Popieram
Reactions: Simplex

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,406
1,822
Lol..pecetowcy walczą o 2 klatki 'wincyj' i konsolowcom nawet 30fps zaczyna przeszkadzać, ale 'zaro' wszyscy przejdą na cloud gaming z wszystkimi jego ułomnościami bez kupowania platform !

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Biskup

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,964
2,005
Jak dla mnie GF now działa perfekcyjnie, niestety xcloud może buty czyścić swojemu oponentowi.
Z tym perfekcyjnie to bym nie przesadzał, ale ... działa na tyle dobrze że można usiąść na kanapie i w coś pograć. A raczej można by było, jak by nie to że mam do grania dwie konsole, PC, nvidia shilda itd. Tak że ten... w sumie, nie wiem dla kogo te chmury są.
Fajnie że jest "jako ciekawostka", ale to tyle jak dla mnie.
(może nabierze to więcej sensu pod koniec generacji obecnych konsol?)

edit:

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,406
1,822
Casual nie wie co to i że takie coś istnieje, a nerd 'krzyczy' w internecie jak ma spadki do 59 fps, albo jak gra ma zepsuty framepacing, ząbki na cieniach czy nie dostała pacza do 60fps jeszcze. Też nie wiem dla kogo to - na razie bardziej jest to nowinka.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,406
1,822
Nie wiem, czy żart, ale no nie, wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum, reddita czy tym podobne. Nie wspominając, że, dane z dupy, 3/4 świata ma wolny internet.

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,964
2,005
Nie wiem, czy żart, ale no nie, wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum, reddita czy tym podobne. Nie wspominając, że, dane z dupy, 3/4 świata ma wolny internet.
Oczywiście że żart (no, prawie - ale @Blue zrozumie :p )

Natomiast, oczywiście że są ludzie którym przeszkadza wszystko - ja z tego wyrosłem lata temu i dobrze mi z tym :)
A internet... no cóż. Z jednej strony rozumiem, z drugiej - u rodziców na wsi (3000 ludzi), mają 4 firmy oferujące światłowody... do wyboru do koloru.

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,941
3,354
:)
A internet... no cóż. Z jednej strony rozumiem, z drugiej - u rodziców na wsi (3000 ludzi), mają 4 firmy oferujące światłowody... do wyboru do koloru.
Random, ja mam wieś ponad 3000 ludzi, a światłowód do torów kolejowych jest od ok. 10 lat, a przez tory do dzisiaj mimo próśb, pism itp nie przeszli. Teroretycznie na terenie są 3 firmy od światłowodów... teoretycznie :).

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,964
2,005
:)
Random, ja mam wieś ponad 3000 ludzi, a światłowód do torów kolejowych jest od ok. 10 lat, a przez tory do dzisiaj mimo próśb, pism itp nie przeszli. Teroretycznie na terenie są 3 firmy od światłowodów... teoretycznie :).
Dlatego pisze "z drugiej strony" ;)

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,406
1,822
Brat szuka TV o rozmiarze powyżej 70 cali, chce wydać na niego 6-7k wiec OLED zapewne odpada ( obecny jego TV to OLED B8 ). Zastosowanie to głównie sport i filmy. Nie gra, nie jest telewizyjnym nerdem itp. Jest coś fajnego?

arian

Stały bywalec
Jun 27, 2019
413
416
36
Brat szuka TV o rozmiarze powyżej 70 cali, chce wydać na niego 6-7k wiec OLED zapewne odpada ( obecny jego TV to OLED B8 ). Zastosowanie to głównie sport i filmy. Nie gra, nie jest telewizyjnym nerdem itp. Jest coś fajnego?
Do oglądania w ciemnym pomieszczeniu jedyny w tym budżecie na matrycy VA to Sony X90J. Hisense nie ma modelu powyżej 70 cali. Wydaje mi się, że TLC też u nas nic tak dużego nie oferuje, jeśli chodzi o te lepsze modele. U mnie Samsungi odpadły głównie przez fatalne czernie, bo wszystko w tym roku ma IPS. Jeśli mu na tym nie zależy, to zyska lepsze kąty widzenia. W Sony katy widzenia są specyficzne. Z jednej strony przy jasnym ekranie są ok nawet przy sporym kącie. Z drugiej, jak włącza się FALD, to pod kątem widać przekłamania kolorów. Więc do oglądania sportu kąty widzenia powinny być ok, ale to zależy jaką ktoś ma tolerancję. Nie wiem jaka teraz jest cena X90J, ale jeszcze niedawno w sprzedaży były też zeszłoroczne modele o jakiś 1500 zł tańsze, wie. Koło 6K właśnie. Samsungów zeszłorocznych już nie ma.