TV - jaki kupić ?

gseed

Prezes
po prostu patrzac pod slonce to slonce razi z ekranu, a reszta otoczenia ma to samo natezenie jasnosci, ciezko to wytlumaczyc ale bardzo dobrze emuluje to efekt jaki jest w rzeczywistosci.
Najlepsze to jest jak się czasami kalibruje HDR w grach. Są białe plansze i w środku biały kwadrat. Na początku go nie widzisz, ale z czasem oczy się przyzwyczają i nagle sie pojawia. Po prostu białe na białym, ale jedno świeci mniej drugie bardziej. Dla mnie to był moment, kiedy zrozumiałem o co tak naprawdę w HDR chodzi :)

• Popieram
Reactions: Sialala

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
gralem przy bardzo slabym swietle z lampki stojacej w rogu pokoju, a momentami caly pokoj byl rozswietlany piorunami pojawiajacymi sie na ekranie.
Hmm, czyli jak żona śpi za drzwiami które niestety mają szybki, to ten HDR nie jest najlepszym pomysłem jednak ;).
Masz drzwi z szybkami do sypialni? Mam nadzieje, ze chociaz te mrozone/mglone czy jak to sie nazywa :)

Blue

Badass
Ja już jestem po remoncie, ale że parę rzeczy się w trakcie pozmieniało i np tv zamiast na ścianie po lewej wylądował na ścianie idealnie naprzeciw tych drzwi(salon jest u nas pokojem przechodnim), to jest mały fail :D.

Masz drzwi z szybkami do sypialni? Mam nadzieje, ze chociaz te mrozone/mglone czy jak to sie nazywa :)
Tak, szrony i do tego przykleiłem naklejkę która trochę je jeszcze wyciemnia.

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
Za 20 lat na pewno nie będę patrzył na znaczek pocztowy jak w 37 sekundzie :p Jesli takie rozmiar zostaną w oledach, to wezmę projektor laserowy z krótkim rzutem czy inny odpowiednik tej technologii.

Blue

Badass

A moze taki standard?;) Jak jeszcze wymyśla opcje ze jednym przyciskiem tło sie robi nieprzezroczyste(w razie jakby sie koncepcja zmieniła)+ekran dotykowy to pewnie bedzie tego wiecej nawet jesli nie w domach to w firmach dla bajeru.

Aha jak nie chcecie calego ogladac to sobie wrzućcie od 12 minuty ;).

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Obejrzalem Blade Runner 2049 ze streama 4K HDR z Rakuten. A potem wlaczylem bluray (zwykly 1080p) z tym samym filmem. Na BluRayu lepsza jakosc :|
Domyslam sie, ze UHD BluRay z BR2049 miazdzylby cyce, ale mialem nadzieje, ze takze streaming 4K (szczegolnie w formacie zgodnym z HDR10+) takze bedzie oferowal przeskok jakosci w porownaniu do zwyklego BluRaya. Niestety wyglada na to, ze algorytmy kodujace obraz lubia obcinac to, co w HDR ma ogromne znaczenie - czyli glebokie cienie. Jasnosc byla super, ale akurat w BR2049 scen z ostrymi zrodlami swiatla duzo nie ma. Jest za to duzo scen w glebokich cieniach i tutaj nastepowal crush. Ktorego na zwyklym BluRayu nie ma. Czyli bede jednak musial dalej kupowac plyty :/

• Popieram
Reactions: scooby666 and Lupus

Sialala

No wlasnie mialem. Tzn sama czern byla czarna, ale obcinalo detale w cieniach bardziej niz na blu rayu. Tak jakby wszystko ponizej 10% czerni bylo obcinane przez kompresje - nawet czarnych blokow nie bylo, tylko zupelny brak detali. No i w czasie deszczu wyszly wszystkie artefakty z kompresji materialu - makrobloki, kompletna utrata szczegolow. Ogolnie nie polecam. Altered Carbon z Netflixa wygladal pod tym wzgledem (detale w cieniach) lepiej niz BR2049. Co jest o tyle dziwne, ze czytalem ze Netflix poobcinal jakosc streamow przy okazji pandemii. Na Prime jeszcze nie ogladalem nic w 4K HDR, wiec nie moge porownac.

gseed

Prezes
No wlasnie mialem. Tzn sama czern byla czarna, ale obcinalo detale w cieniach bardziej niz na blu rayu. Tak jakby wszystko ponizej 10% czerni bylo obcinane przez kompresje - nawet czarnych blokow nie bylo, tylko zupelny brak detali. No i w czasie deszczu wyszly wszystkie artefakty z kompresji materialu - makrobloki, kompletna utrata szczegolow. Ogolnie nie polecam. Altered Carbon z Netflixa wygladal pod tym wzgledem (detale w cieniach) lepiej niz BR2049. Co jest o tyle dziwne, ze czytalem ze Netflix poobcinal jakosc streamow przy okazji pandemii. Na Prime jeszcze nie ogladalem nic w 4K HDR, wiec nie moge porownac.
OK. To wyglądało podobnie tylko u mnie czerń czarna nie była tylko szara. Coś jak przy ustawieniu w tv różnych poziomów "czerni HDMI" przy materiale w YCbCr. Ewidentnie to mają tam popsute, bo tylko na Rakutenie miałem ten problem i w stwierdziłem, że już niczego tam nie wypożyczę.

srekal34

Mieszkaniec forum
No nie do konca to prawda. Bluray 1080p to raptem maksymalnie 30 mbit/s i mamy w tym gorsza kompresje(AVC) i nieskompresowany dzwiek. Wiec Netlix w 4k to sila rzeczy duzo wiecej szczegolow w obrazie niz Bluray 1080p - 15mbit/s w HEVC to ekwiwalent ~30mbit/s w AVC, z czego to jest praktycznie sam obraz, bo skompresowana sciezka w streamie nie zajmuje wiecej niz 1mbit/s.
Bluray 4k to oczywiscie juz inna gadka - jakies 80mbit/s w HEVC

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
To obcięcie jakości już się skończyło, teraz jest jak było.

Sialala

Czyli musze zainwestowac w Apple TV. I teraz pytanie - czekac az wyjdzie nowy model (plotki mowia o 2021), czy kupic w Black Friday...
Jest appka pozwalajaca ogladac filmy kupione w Apple Store na XOne?

kislawa

Padawan
PSN
kislawa
XBL
milo.johnes
Ja bym brał już, nie sądzę aby dodali coś co jest gejmczendżerem, a pewnie znajdziesz na to lepszą cenę. Ja kupiłem ze 3 miesiące temu, powystawową za polowe ceny, przyszła w otwartym pudełku i to była jedyna "wada".

Na LG, Sony i Samsungach jest apple ale tylko tych nowszych.

Sialala

No w moim Panasonicu Smart TV to zart. Nie tylko nie ma Apple TV, ale nie ma takze NowTV (dosc popularne na wyspach), Disney+
Nie mialoby to zbyt duzego znaczenia, bo mam nVidie Shield, ale... moj Shield jest z 2017 roku i YouTube nie obsluguje na nim HDR. Na szczescie jest appka w TV, ktora HDR obsluguje. Shield nie ma tez appki Apple TV, a chetnie zobaczylbym co tam jest, szczegolnie ze wszedzie pisza ze jakosc filmow 4K z iTunes jest najlepsza w calym swiecie streamingu. Troche mnie rozwala to, ze filmy z Google Play sa max w 1080p i czesto-gesto jedynie w stereo i bez napisow. Tak mam np. z trylogia Matrixa, ktora kupilem w Google Store jakis czas temu. Rozdzielczosc 1080p, dzwiek stereo, brak napisow. Troche sredniowiecze w porownaniu z Apple.

Jak

Mieszkaniec forum
PSN
jac3k5
XBL
jac3k5
Nie wiem czy to tylko u mnie yt jest w 1440p bez HDR na Apple TV.

Ja dostałem darmowy 4K upgrade Matrixa w iTunes. Po tum nie widziałem sensu kupowania filmów na bluray. Bo wcześnie kupiłem Matrixa na DVD i bluray.

Pats_

Mieszkaniec forum
Sam bym sobie kupił tego CXa 48... gdyby nie kilka rzeczy.
Po 1. nie do kupienia w PL.
Po 2. w tej cenie można kupić 55... (i nawet się z tym "nie kryją", oficjalna cena na stronie producenta 1499, cena 55 "w promocji" 1499...)

Pats_

Mieszkaniec forum
Może nie przyjdzie, może oszukają, sam się kiedyś bałem zamawiać spoza Polski. ;)
Dlaczego mieli by mnie oszukać na amazonie? Ja się nie boje że mnie ktoś oszuka, lol. Jak pisałem, nie chce mi się babrać z późniejszą ewentualną gwarancją, bo się nadziałem kilka razy. Raz czekałem na naprawę sprzęty grającego z USA za 10k zł (naście lat temu), prawie ROK (trzy razy odsyłałem) - bo prawie tyle czasu bujałem się z gwarancją. A następnie pół roku bujałem się z shildem od nvidi. NIE, i NIE. Zamawiam w Pl, nie bucuję itd.

• Popieram
Reactions: Vuko Drakkainen

Blue

Badass
Nigdy w pl mnie nie traktowali tak dobrze jak na amazonie jak cos nawaliło. "To my Panu od razu wyślemy nowe, a pan niech do 2 tygodni od otrzymania odeśle to wadliwe."(kase za odesłanie zwrócili)

Co do tv oglądałem to juz wczoraj. Imho zeby to miało sens jako monitor to nadal jest za duże.

• Popieram
Reactions: angh

Pats_

Mieszkaniec forum
Nigdy w pl mnie nie traktowali tak dobrze jak na amazonie jak cos nawaliło. "To my Panu od razu wyślemy nowe, a pan niech do 2 tygodni od otrzymania odeśle to wadliwe."

Co do tv oglądałem to juz wczoraj. Imho zeby to miało sens jako monitor to nadal jest za duże.
A bo to ciężko powiesić na ścianie i biurko trochę dalej postawić :) Ja nie ma problemu i z 55 ;)