TV - jaki kupić ?

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
Powiem tak, że jestem zachwycony jakością obrazu.
Odpaliłem Wiedzmina 3, Krew i Wino.

I poczułem się momentami jakby to była nowa generacja.

Wady? Jedna, spora. Trzeba tv dać odwrotnie do okna. Jest cholernie czuły na odbicia. Zdecydowanie najbardziej z tych co miałem.
Nie każdy może mieć taką możliwość, IMO musi być totalnie odwrotnie, prostopadle sąsiedztwo szyby przeszkadza.

Tu macie test jak to widać gdy okno sąsiaduje. Ciekawostka wg moich testów, to nie to że jest dzień. To szyba

• Popieram
Reactions: Pats_ and gseed

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
A zasłony, żaluzje to kolega praktykuje, czy ma gołe szyby cały czas? :)
Tak. Jest jak pisze gseed. Nawet spróbowałem tych zaciemniajacych i minimalnie odstają od okna, no jak zasłony. I już coś widać
Zwłaszcza na czerniach- a nie po to masz takie piekne czernie by się w nich pokój odbijał

w 100 proc pomogło mi odwrócenie tv od okna, totalnie tyłem- ale za to znacznie mi niewygodniej w pokoju, ale cóż począć

• Popieram
Reactions: Dziki Kaczor

knur

Moderator globalny
Są takie rolety zewnętrzne, wyglądają jak antywłamaniowe ale po prostu odcinają na max dopływ światła, mam takie coś w nowej sypialni i rzeczywiście robi się całkowita ciemność za dnia. :D

Dziki Kaczor

Badass
PSN
kaczamanov
Steam
Dziki Kaczor
Ja mam rolety z materiały nieprzepuszczającego światła, montowane były pod projektor. Jak zasłaniam całe, to żaden promień się nie przedrze :) Nie jest jak w nocy, ale b. ciemno no i na pewno nie ma opcji na żadne refleksy świetlne.

Gregys

Badass
Okno po prawej, aktualnie świeci tam pełne słońce. Zdjęcie zrobiłem przed chwilą, bo jestem na home office. ;) Mimo światła na ekranie, ogląda się to i tak przyzwoicie. Mógłbym dosunąć zasłonę bliżej ściany, ale nie widzę potrzeby ani sam siebie. Jeżeli chcesz totalne zaciemnienie, to tylko rolety. W sypialni mam takie wewnętrzne i podgumowane, które nie przepuszczają światła.

• Popieram
Reactions: Pats_

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Są takie rolety zewnętrzne, wyglądają jak antywłamaniowe ale po prostu odcinają na max dopływ światła, mam takie coś w nowej sypialni i rzeczywiście robi się całkowita ciemność za dnia. :D
Mam takie, bo mieszkam na parterze. Są spoko, ale w dzień ich nie używam, jakoś mi to odbijanie aż tak nie przeszkadza, wolę w dzień siedzieć w świetle a nie po ciemku, od tego się depresji dostaje ;)

• Popieram
Reactions: MikeL

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
Mam takie, bo mieszkam na parterze. Są spoko, ale w dzień ich nie używam, jakoś mi to odbijanie aż tak nie przeszkadza, wolę w dzień siedzieć w świetle a nie po ciemku, od tego się depresji dostaje ;)
O to zaskoczony jestem, myślałem że jesteś totalnym purystą graficznym ;)

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Takie rolety zewnętrzne są super, na swoim do sypialni takie to obowiązkowo, może z automatem podnoszącym kilka minut przed budzikiem (jeśli będzie cichy).
Ja nie mam automatu bo był koszmarnie drogi. Za to mam pilota, ktory też był koszmarnie drogi, ale tańszy od automatu. No i to jest taki hałas, że budzik nie byłby potrzebny ;)

Gregys

Badass
@Gregys ładny zestaw ;)
Dziękuję. Jestem z niego zadowolony. Brzmi ok i nie zabija sąsiadów. Teraz dokupiłem nowe zabawki typowo pod audio, ciekawe jak się odezwą. Żona ma w planie wymienić tę tandetną półkę z Ikea na coś lepszego. Za zasłonką po prawej stoi pełnowymiarowy pecet, obsługiwany bezprzewodowo klawiaturą, myszką i padem. Być może stanie na nim jakaś konsola, też w ukryciu, z wiadomych względów.
@Simplex
Rolety zewnętrzne sam bym chętnie zamontował, ale nie mam pozwolenia od Spółdzielni. Z tym, że mi by wystarczył zwykły pasek do obsługi.

Gregys

Badass
Odpowiadam: Yyy? Tak, Nie aż tak grubo.

Następny będzie 65", bo po powieszeniu tv, zrobiło się więcej miejsca. Wcześniej stał na głośniku centralnym i wszystkie sprzęty były "na kupie". Kilka dni i się przyzwyczaiłem do wysokości. Nawet rzekłbym, że mam bardziej kinowe doświadczenie. :)

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Jak zawiesiłeś tv na zasłonce? :D
To ten 55 OLED co kupowałeś? Wygląda na foto na dużo mniejszy, no ale tv tak giną na ścianach. No i chyba grubo powyżej poziomu głowy wisi? ;)
Ja mam na gołej ścianie 65 cali, zrobiłem zdjęcie i wygląda jak 32 cale :D

knur

Moderator globalny
Odpowiadam: Yyy?
Na telefonie wyglądało, jakby ta ściana była częścią zasłony po prawej, bo tak cień na nią pada. :)

No i chyba grubo powyżej poziomu głowy wisi? ;)
Dobrze że nie pod sufitem jak czasem się widuje ;)

Ogólnie zasada jest taka, że górna ramka powinna być na poziomie wzroku, ale z dużymi tv nie jest to łatwe.
Ja z kolei jak swój lutowałem do ściany, to centrum tv musiało być na wysokości oczu, oczywiście w pozycji siedzącej.