TV - jaki kupić ?

hadxmen

Stały bywalec
Również nic głupiego nie widzę, może poza wrzuceniem TV w temacie ze screenami :). Raczej nikt nie będzie siedział z takiej odległości od 65 calowego TV. 144Hz + GSync to zbawienie, a zawsze można zejść z rozdzielczości dla lepszego FPS. Między 50-70FPS wydajność jest doskonała z GSync o ile nie jest to strzelanka multiplayer, gdzie jednak benefity związane z lepszą płynnością są dla mnie ważniejsze.

SzczwanyGapa

Stały bywalec
PSN
p_kwiatek
XBL
go home
Steam
PC nikogo!
Od kilku lat używam w pracy 50'' TV jako monitora i pracuje mi się na nim wyśmienicie. Pracuje i gra.
Na początku trzeba się przyzwyczaić, że kursor myszy trzeba śledzić ruchami głowy, a nie samych gałek ocznych.

hadxmen

Stały bywalec
Ja sobie nie wyobrażam, ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia. Miałem raz monitor 32 cale 4K przez moment i ciężko mi było się na nim skupić. Oddałem na drugi dzień do sklepu, a gdzie tam 50 cali czy 65 :). Jak mówisz - pewnie kwestia przyzwyczajenia.

inf.in.it

Padawan
Niezły bajzel w świecie TV:
Tam pada jedna celna uwaga: tu chodzi wyłącznie o kolejny etap wojny między LG a Samsungiem. Nie ma chyba bardziej nienawidzących się konkurentów w świecie technologii, skaczą sobie do gardeł przy każdej okazji. Mam natomiast wątpliwości co do wniosków. Samsung nie będzie niczego musiał z powodu CES. Po prostu będą tam wystawiać swoje telewizory z atestem 8K Association. I tyle. CES im tego nie może zabronić, bo niby z jakiej racji.

Na dłuższą metę to bardziej LG może mieć problemy z równaniem do aktualnych wymogów międzynarodowych standardów technologicznych. Przy relatywnie niskiej maksymalnej jasności ekranów OLED (obecnie chyba okolice 600 nitów, jeśli dobrze pamiętam) nie mają szans na spełnianie wymogów wyższych standardów HDR. Dużo więcej już z tego nie wycisną, bo to jest akurat słaby punkt tej technologii. A ekrany QLED Samsunga dobijają obecnie do aż 4 tys. nitów.

Last edited:

Pats

Stały bywalec
PSN
Rojkowski
Steam
Pats
A co z telewizją. Tu ciągle bieda 1080p. O 4K można praktycznie pomarzyć. Nie widzę żadnego sensu w 8K.
Bo go nie ma i długo nie będzie. Chyba że ktoś sobie kupił REDa 8k - kręci sobie filmiki rodzinne i nie ma na czym oglądać - to jak znalazł...
Dlatego jest ten adapter;-) karta ma DP1.4, adapter aktywny przekonwertuje sygnal na HDMI 2.1 ktore ma tv.
A te przejściówki nie powodują zwiększonego imputlaga? Pomijam że próbowaliśmy jakiś czas temu podłączyć PCta przez 4 kable do TV 8k... Udało się po 3 dniach, 20 kompletach kabli, przejściówek i co tylko... (PC z bebechami za prawie 30k) - udało się wyciągnąć kilka klatek w TR w menu :)

inf.in.it

Padawan
Nie ma treści 8K, ale upscaling jest coraz bardziej skuteczny. Widziałem, co te nowe algorytmy potrafią zrobić z archiwalnymi filmami, rejestrowanymi jeszcze na kliszy, i byłem pod dużym wrażeniem.

Irreversible

Moderator
Ale tu też chyba ta technologia lepiej działa z klisza niż filmem nagranym cyfrowo w SD. Tak, prawda, że filmy ze starej epoki nabiorą błysku ale world cup z lat dziewięćdziesiątych będzie już wyglądał jak kupa (no może troszeczkę lepiej pomalowana kupa).

petrumi

Nowy Forumowicz
XBL
petrumiPL
szukam tv albo monitora do małego pokoju - będzie oglądane z 2 metrów.
Zastosowanie 60% Minecraft (Xbox One S), 20% Nextlix (z Xboxa), 20% UPC z kablówki

najtaniej to widzę wyjdzie zakup jakiego monitora 24" FHD z wyjściem słuchawkowym bo i tak podłączę głośnik pod kablu chinch. koszt - 500zł - minus taki ze nie będzie UPC bo moduł CI w tych monitorach to rzadkość.

rozpatruje też jakiś smart TV ale te słabsze modele za 1k zł to przeważnie strasznie mulą - mam jakiego Philipsa za 600zł HD ready to przełączenie kanału trwa 2 sekundy - ogólnie shit jakościowy

w 24-32 calach to już same złomy, rynek poszedł w minimum 43cale 4k HDR itp. i właśnie takie sprzęty można już kupić za 1,5k zł tylko to moim zdaniem będzie za duże do pokoju córki...

Kupić najtańszy monitor 24" 60hz czy przyszłościowo 43" smart TV?

Biskup

Stały bywalec
PSN
DiukPL
Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to ja bym polował na jakiś używany TV z OLX. Za 500zł można dorwać fajne TV FHD 40+ Oczywiście w tych cenach nie znajdziesz raczej nic z CI, więc jeśli nie masz zwykłego dekodera UPC, to tylko dziecku przysługę zrobisz i odetniesz od propagandy ;)

petrumi

Nowy Forumowicz
XBL
petrumiPL
Dzięki Biskup za dobry trop, jestem w Wawy więc mogę przebierać w ofertach. Trzeba tylko pogrzebać w sieci z recenzjami bo zupełnie nie kojarzę który producent był dobry kilka lat temu albo na co zwracać uwagę.

petrumi

Nowy Forumowicz
XBL
petrumiPL
Córka nie chce telewizji ani telewizora 32 lub większego. Ustaliliśmy, że monitor 27" będzie odpowiedni bo kiedyś podłączymy do niego peceta do pracy.
Wybrałem takie które mają <>TN, HDMIx2 (lub HDMI i DPort) i głośniki na wszelki wypadek.
Mam dwie propozycje do Waszej oceny:

wow. ale wypasione forum, wkleja takie fajne linki :))

Biskup

Stały bywalec
PSN
DiukPL
W tej kwocie, to szczerze żadnego bym nie wybrał. Musi być IPS i 2.5K? Do większej ilości HDMI możesz zawsze dokupić rozdzielacz za grosze, a głośniki podpiąć po auxa.

A taki szajsung byłby zły? https://www.x-kom.pl/p/292891-monitor-led-27-samsung-c27f390fhux-curved.html Ma całkiem dobre opinie, dobrą matrycę, no i jest dwukrotnie tańszy od Twoich propozycji. Myślę, że do takich zastosowań jak twoje będzie spoko wyborem. I jeszcze widzę, że jest obecnie jakieś promo, że przy jego zakupie masz tę myszkę (https://www.x-kom.pl/p/475500-myszka-bezprzewodowa-microsoft-modern-mobile-mouse-bluetooth-czarny.html) za 1zł.

Last edited:

petrumi

Nowy Forumowicz
XBL
petrumiPL
Nie wyskoczył w zestawieniach mi bo mam 44cm miejsca a ten jest wyższy. Ale taniej będzie półkę podnieść. Dzięki za radę, jedyni minus to jedno HDMI i peceta po VGA trzeba będzie łączyć...