TV - jaki kupić ?

Pats_

Padawan
Nie no, tani w sensie tani :) myślałem nad 2500 dac, lgka b8 mam u rodziców gdzie obecnie siedzę od kilku miesięcy i zamierzam im go zostawic, ale potrzebuje coś dodatkowego do mieszkania ( w którym mam też panasa 780)

Buster Dogg

Mieszkaniec forum
PSN
Buster-Dogg
XBL
Buster Dogg Pol
Steam
busterdogg
Czy są tu jacyś właściciele LG C9/E9/W9 i są w stanie sprawdzić/potwierdzić, że HDR nie działa z VRR/FreeSync/GSync przez HDMI?

EDIT: Nevermind. Działa.

Last edited:

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc

Nie wiem czy jeszcze coś dostępne, News z 20 godzin temu. Salon w Warszawie Sony

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
Nie rozważam oleda. Kurcze bo to nie jest fajne uczucie gdy kupujesz nowy sprzęt i masz z tyłu głowy że ci się coś wypali na ekranie.
Rozważałem ten bo jest droższy o 500 zł od tego Sony co pytałem wyżej, ale chcę być najlepszy na świecie w Fifę 2021 xd i chce niski input lag :)

• Popieram
Reactions: Yeb

gseed

Badass
Nie rozważam oleda. Kurcze bo to nie jest fajne uczucie gdy kupujesz nowy sprzęt i masz z tyłu głowy że ci się coś wypali na ekranie.
W normalnym użytkowaniu (czyli nie sklep po 15h dziennie i nie TVN24 na okrągło) nie musisz się niczego obawiać przy nowoczesnym OLEDzie.

Czy na forum się komuś coś wypaliło? Pamiętam jeden przypadek, który okazał się być powidokiem usuniętym czyszczeniem matrycy. Nowsze tv same czyszczą matrycę więc nawet powidokami nie trzeba się przejmować.

Przy OLEDzie bardziej brałbym pod uwagę to, czy masz tv naprzeciwko okna. Bo w dzień może być za ciemny. Jeśli częściej koszystasz za dnia to może i LED lepiej się sprawdzi. Ale wieczorem tylko OLED. Kumpel ma jakiś wyższy model Sony (dał koło 5k za 55 rok temu), nawet nie wiem czy nie ten o którym myślisz. Android to koszmar, kilka razy w tygodniu reset tv bo się wiesza. A wieczorem świeci szarością... Nie miałem serca mu powiedzieć jak to źle wygląda przy OLEDzie :)

• Popieram
Reactions: Simplex

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
Ja praktycznie tv nie oglądam więc słoneczko Polsatu się nie wypali. To bardziej psychologia która odebrała by mi sporo frajdy z zakupu.
Pan Tartaq mówi że mu się wypaliły jakieś rzeczy po 2 latach. Trochę szybko.

gseed

Badass
Parę dni temu nawet ktoś narzekał, że (chyba) Sony wywala mu ekran błędu na cały tv i trzeba resetować.

Mnie przy narzekaniu Tartaqa nie było, ale pamiętam że ktoś prostował że on odłączał telewizor, więc efektywnie wyłączył odświeżanie matrycy antypowidokowe.
A to nie właśnie tartaq? Odłączanie listwy to już jakiś mem, ale sprzed moich czasów, więc genezy nie znam, ale coś kojarzę :p

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
A to nie wolno wyłączać listwy?
Ja to robię bo mając lat 19 kupiłem sobie PS2. Kosztowało mnie to 12 h roboty przez 2 mies. Nie wyłączyłem listwy i walnął piorun i spalił konsole, TV. Wideo się ostalo :)

Buster Dogg

Mieszkaniec forum
PSN
Buster-Dogg
XBL
Buster Dogg Pol
Steam
busterdogg
Ja mam LG B7. Niedługo będą 3 lata. Zero wypaleń i innych problemów z obrazem. Jedyny problem jaki miałem był taki, że po którymś updejcie firwmare'u zaczęło zrywać mi WiFi i musiałem go przywrócić do ustawień fabrycznych.
Tylko Oled, LCD do wora a wór do jeziora.

Funkorama

Stały bywalec
PSN
SimpleMe_PL
XBL
Funkorama
Tak jak szary wspomniał ja zamiast grać to bym szukał „wypalen” czy innych pikseli i nigdy bym się komfortowo nie rozwalił przed tv grając w grę, niestety z tylu głowy by było czy to już dziś? Możecie pisać ze oledy się nie wypalają ale za dużo wypalonych oledow już wiedziałem w pracy przez dema producentów ( dynamiczne nic statycznego nie ma ) aby uwierzyć w ten mit :)

• Popieram
Reactions: Srebrny_Lis

Buster Dogg

Mieszkaniec forum
PSN
Buster-Dogg
XBL
Buster Dogg Pol
Steam
busterdogg
Zawsze jak ktoś ma paranoję to może sobie wykupić rozszerzoną gwarancję na 5 lat.

PS. No jak zapuszczacie dema na sklepie, które lecą przez 12h non stop to dziwne nie jest. Ile z tych oledów, które widziałeś wypalone było z wystawy, a ile od klientów?

• Popieram
Reactions: Jay

Funkorama

Stały bywalec
PSN
SimpleMe_PL
XBL
Funkorama
Zawsze jak ktoś ma paranoję to może sobie wykupić rozszerzoną gwarancję na 5 lat.

PS. No jak zapuszczacie dema na sklepie, które lecą przez 12h non stop to dziwne nie jest. Ile z tych oledów, które widziałeś wypalone było z wystawy, a ile od klientów?
Demo producenckie które się zmienia co chwile i nie ma stałych elementów wypala oleda po czasie, tak samo jak będziesz grać w ta samą grę codziennie po pare godzin tez się wypali :) Klienci nie widza wypalen bo nie są świadomi. P.S. Wypalenia nie wchodzą w gwarancje 5 lat :D

• Popieram

Buster Dogg

Mieszkaniec forum
PSN
Buster-Dogg
XBL
Buster Dogg Pol
Steam
busterdogg
Ale wiesz, że jako sprzedawca jesteś statystycznym outlierem. bo siłą rzeczy jesteś punktem do którego klienci przychodzą z takimi problemami, więc statystycznie widzisz ich więcej niż inni.
Masz dostęp do jakichś statystyk ile ze sprzedanych Oledów wraca do was na gwarancję? Bo wiesz, tak to sobie możemy gdybać.

P.S. Wypalenia nie wchodzą w gwarancje 5 lat
Ale minimalizuje ryzyko, że zostanie z niczym po upływie gwarancji. W najgorszym wypadku w piatym roku dostanie bon o 40% wartości TV.

• Popieram

gseed

Badass
Tak jak szary wspomniał ja zamiast grać to bym szukał „wypalen” czy innych pikseli i nigdy bym się komfortowo nie rozwalił przed tv grając w grę, niestety z tylu głowy by było czy to już dziś? Możecie pisać ze oledy się nie wypalają ale za dużo wypalonych oledow już wiedziałem w pracy przez dema producentów ( dynamiczne nic statycznego nie ma ) aby uwierzyć w ten mit :)
Kwestia priorytetów. Ja bym już nie mógł się komfortowo rozsiąść przed LCD bo zamiast cieszyć się gra czy filmem irytowałbym się szarością, mruganiem podświetlenia itd.

Jesteś pewien że mówisz o stałych wypaleniach a nie powidokach po tych demach?

No i to jest kwestia tysięcy godzin powtarzalnych obrazow by mówić o wypaleniu.

• Popieram
Reactions: eloszko

Dziki Kaczor

Badass
PSN
kaczamanov
Steam
Dziki Kaczor

W celu przeprowadzenia eksperymentu kupił 65-calowy model LG E8. Następnie przez pół roku, przez 20 godzin dziennie telewizor był włączony i obsługiwał kilka kanałów telewizyjnych. Łącznie dało to 3700 godzin,
Dodatkowo telewizor został odpowiednio zaprogramowany, tak aby co 4 godziny zmieniał kanał na inny, a dodatkowo po każdych czterech godzinach telewizor przez 10 minut przechodził w stan kompensacji, czyli czyszczenia ekranu OLED. Wyglądało to więc mniej więcej tak: cztery godziny odpalonego kanału telewizyjnego, potem 10 minut kompensacji, ponownie cztery godziny oglądania, 10 minut czyszczenia i tak w kółko przez pół roku. Po 6 miesiącach okazało się, że matryca OLED w ogóle nie została wypalona.

Our previous 20 hours per day burn-in test is still running and the OLED TV already has permanent retention. That test is an extreme case, using patterns with a lot of static content.
Update 05/31/2019: The TVs have now been running for over 9000 hours (around 5 years at 5 hours every day). Uniformity issues have developed on the TVs displaying Football and FIFA 18, and are starting to develop on the TV displaying Live NBC. Our stance remains the same, we don't expect most people who watch varied content without static areas to experience burn-in issues with an OLED TV.
Tak więc raczej opory przed kupowaniem OLEDa mogą mieć tylko najwięksi paranoicy. No albo maniacy oglądania TVN24 lub TV Trwam przez 20h na dobę :)

Funkorama

Stały bywalec
PSN
SimpleMe_PL
XBL
Funkorama
Wiecie powietrza tez nie widać a wiemy że jest ;p Ja nikomu nie mówię aby nie kupował, tylko mimo pięknego obrazu jaki jest generowany znam siebie i z każdym dniem skreślał bym w kalendarzu ile dni do wypaleni :) Po prostu nie stać mnie na kupno nowego Oleda jeśli by się coś wypaliło :) Ale może kiedyś ;)

• Popieram
Reactions: Pats_ and Yeb

gseed

Badass
Wiecie powietrza tez nie widać a wiemy że jest ;p Ja nikomu nie mówię aby nie kupował, tylko mimo pięknego obrazu jaki jest generowany znam siebie i z każdym dniem skreślał bym w kalendarzu ile dni do wypaleni :)
To jest właśnie podejście paranoiczne. Kupiwszy samochód też skreślasz dni w kalendarzu do momentu, aż coś się popsuje?

Możesz sobie mieć swój stosunek do tego, ale odradzać innym kupno OLEDa "bo się wypali" mając twarde dane mówiące kiedy i w jakich warunkach do wypalenia może dojść, to jak odradzać komuś wyjścia z domu, a bo "samochód Cie może rozjechać".

• Popieram
Reactions: Muzi

Funkorama

Stały bywalec
PSN
SimpleMe_PL
XBL
Funkorama

Może inaczej :) Ja wiem, że mi by się wypalił, grając w gry gdzie praktycznie przez 6h masz taki widok i praktycznie nic się nie zmienia to po prostu dolewanie paliwa do ognia :) Ale może kiedyś się skuszę na to cudo :)