TV - jaki kupić ?

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
O co będzie drama, że takie tanie? ;)

ja zacząłem zastanawiać się nad Samsungami QE55Q80RAT. nie ma problemów z powidokami, hdr lepszy wg rtings niż w oledach i a cenowo względem c9 jest już różnica tysiaka.
Oglądasz filmy z napisami? Jeśli tak, dobrze radzę z doświadczenia, nie bierz Samsunga.
Albo nawet "nie bierz żadnego TV LCD" (a przynajmniej żadnego z podświetlaniem strefowym, chyba że ma kilkaset lub kilka tysięcy stref - tylko że takie TV zwykle kosztują więcej niż OLEDy ;) )

ja zacząłem zastanawiać się nad Samsungami QE55Q80RAT. nie ma problemów z powidokami, hdr lepszy wg rtings niż w oledach i a cenowo względem c9 jest już różnica tysiaka.
Na HDR wpływa więcej czynników niż sama jasność. Mój poprzedni XE9005 miał wyższe wartości niż obecny B9, ale jak je zestawiłem obok siebie puszczając ten sam materiał, to różnica była, ale na korzyść oleda. Simplex potwierdzi!
Mam oba te TV i potwierdzam.

:rolleyes:

@MikeL oglądam i czytam właśnie, że w tym jest znaczny problem...
Problem jest jak wyświetlasz ten sam obraz przez bardzo długi czas. W praktyce problemu nie ma (chyba że grasz w tę samą grę kilka godzin dziennie, codziennie).

l0l0

Aktywny forumowicz
PSN
kelomac
Pytanie - po kupnie i paru dniach (no dobra, u mnie już 3 miesiące) rozruchu wracaliście do sklepu podbijać kartę gwarancyjną? Trochę mi się nie chce jej szukać:p TV mam zarejestrowany na stronie lg razem ze skanem paragonu, plus jest w historii zakupów na koncie w rtv/agd.

Farmaras

Aktywny forumowicz
PSN
Farmaras
XBL
Farmaras

:rolleyes:

@MikeL oglądam i czytam właśnie, że w tym jest znaczny problem...
Jak zwykle polecam Vincenta

tl;dr, wypalenia mogą występować wówczas, jak tłuczesz jeden tytuł na okrągło, lub - jak Tartaq - na noc wyłączasz listwę do której masz wpięty TV.

Yeb

Aktywny forumowicz
PSN
Reaperbot9
Steam
Yebaka
Od półtora miesiąca tłukę w Zelde BotW, to już ponad 145 godzin i właśnie zaczynam dlc, więc zakładam że trochę mi z tym jeszcze zejdzie. Czy gdybym miał OLEDa serduszka z Zeldy byłyby już na TV na stałe?

mdag

Padawan
PSN
mdag_pl
Sporo powyżej o (nie)wypalaniu się OLEDów. Inne wady raczej pomijane, np. nikt z forumowiczów nie ma bandingu? Przeglądam inne fora i wygląda, że zakup OLEDa to loteria pod tym względem.
Najgorsze jest to, że wydając tyle kasy, obojętnie czy na LCD, czy na OLED trzeba się liczyć z tym, że trafimy tv z jakimś większym lub mniejszym problemem.

Tytus

Aktywny forumowicz
Steam
tytus77
Podobno nowe oledy 2020 nie mają wsparcia DTS a był 2019! Strasznie dziwna polityka tak samo z hdmi 2.1 40Gbps zamiast pełne 48Gbps (akurat to dużo nie zmienia) Dziwnie jest to że producent zamiast co roku poprawiać sprzęt robi downgrade :/ Teraz sam nie wiem co kopić, sony beee , lg też beee :)

gseed

Badass
Sporo powyżej o (nie)wypalaniu się OLEDów. Inne wady raczej pomijane, np. nikt z forumowiczów nie ma bandingu? Przeglądam inne fora i wygląda, że zakup OLEDa to loteria pod tym względem.
Najgorsze jest to, że wydając tyle kasy, obojętnie czy na LCD, czy na OLED trzeba się liczyć z tym, że trafimy tv z jakimś większym lub mniejszym problemem.
Ja mam delikatny banding widoczny tylko w jednolitej bieli. Czasem przeszkadza. Ale dla mnie to wciąż mała wada przy całym szeregu zalet. I wiem że zdecydowanie bardziej przeszkadzały mi zawsze typowe wady LCD.

gseed

Badass
Pamiętaj by po odebraniu od razu zrobić testy na bandingi i inne przypadłości, aby od razu moc wymienić w razie czego. W ogole OLEDa polecam brać z jakiegoś poważniejszego sklepu AV, który tv sprawdzi i skalibruje przed wysyłką.

Blue

Mieszkaniec forum
Ja mowie o programach partnerskich dla pracowników sklepów.
Oled prędzej czy później się wypali a nie chce kupować czegoś co nie jest trwałe :)
Moja plazma sie juz wypala od 8 lat. Nic jej nie ma, kupilem rodzicom nowy LCD padł po 2 latach jak sie gwara skończyła. Tyle w kwestii wypalania jako istotnej sprawy przy określaniu długowieczności produktu.

Funkorama

Stały bywalec
PSN
SimpleMe_PL
XBL
Funkorama
Ja mowie o programach partnerskich dla pracowników sklepów.
Oled prędzej czy później się wypali a nie chce kupować czegoś co nie jest trwałe :)
Moja plazma sie juz wypala od 8 lat. Nic jej nie ma, kupilem rodzicom nowy LCD padł po 2 latach jak sie gwara skończyła.
My nie mamy takiego programu, w MediaMarkt też nie ma wiec zostają 3 inne sieci :)

Trzeba było kupić gwarancje na 3 rok ;p

Blue

Mieszkaniec forum
Mówisz że jak plazmę? Którą wielu forumowiczow ma 5+lat spokojnie i nic im nie ma jak nie katują jednym kanałem tv/jedna grą przez miesiące.

Chyba ze jest cos o czym nie wiem. Prędzej sie obawiam o awarie elektroniki niz samo wypalenie panelu.

Last edited:

gseed

Badass
Mówisz że jak plazmę? Którą wielu forumowiczow ma 5+lat spokojnie i nic im nie ma jak nie katują jednym kanałem tv/jedna grą przez miesiące.

Chyba ze jest cos o czym nie wiem. Prędzej sie obawiam o awarie elektroniki niz samo wypalenie panelu.
Ojciec wypala swoją plazmę już 13 rok i wypalić nie może :)

Srebrny_Lis

Prezes
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
Mając oled trzeba się nastawić na zmianę po 2-3 latach, a nie jak do tej pory po 5-10. :)
Hmm.
Odwracam się z niepewnym uśmiechem w stronę swojego dwunastoletniego telewizora.
Mój ma 10. Ale to LCD :) co roku myślałem że padnie bo chciałem zmienić, ale zipie ciągle. Pilot to najgorszy pilot świata, trzeba wycelować jak nitką do igly

• Popieram
Reactions: scooby666

knur

Moderator globalny
Mając oled trzeba się nastawić na zmianę po 2-3 latach, a nie jak do tej pory po 5-10. :)
Hmm.
Odwracam się z niepewnym uśmiechem w stronę swojego dwunastoletniego telewizora.
Ja mam dwa modele z fhd, jeden z 2016 a drugi chyba z 2012, jak będę zmieniał to tylko na coś większego, 4K i HDR nie jest dla mnie tak istotne, jak wielki ekran.
Takie 70" można już kupić za ok 3K, OLED 55" znika w oczach, nawet ze swoją idealną czernią. ;)

Muzi

Badass
Wiadomo, nie ma idealnej technologii i idealnego TV i nigdy nie będzie. Obie technologie mają swoje wady, jednak kupujemy TV dla jakości obrazu, a ta jest najlepsza w oledach.

• Popieram
Reactions: gseed

knur

Moderator globalny
Przed chwila mowiles ze oleda trzeba zmieniać bo w domyśle wypalenia, a teraz zmieniasz narrację ze za mały bedzie w tych pieniądzach/w ogole go nie będzie ;).
Bo takie krążą opinie, żeby się nie nastawiać, że oled będzie działał tyle co lcd.
No i dla mnie dalej za dużo to kosztuje, jakbym zmieniał, to na pewno nie na 55, tylko 65", najchętniej właśnie 70, przy oledach to już są chore pieniądze. :) Wielkość jest ważna, na czerni mi jakoś strasznie nie zależy, niektórzy się wręcz skarżyli, że w ciemnych scenach nic nie widać, bo jest ta idealna czerń. :D

Blue

Mieszkaniec forum
Taka idealna ze na starszych oledach tracisz w czerni szczegóły(w sensie slabo sobie radzą z gradientami i odcieniach ponad smołą), a i tak czerń bywała niejednorodna. Teraz to moze juz ogarnęli. Lepiej dac sobie ledy za TV i polepszyć odczuwalny kontrast/zadowolenie z czerni przy zgaszonym świetle, jak tylko o to chodzi ;).