TV - jaki kupić ?

RudolV

Padawan
PSN
RudolV76
XBL
RudolV76
Steam
RudolV76
Zgłasza się świeży posiadacz C8. Jest boski. Na wątek na starym forum wszedłem, żeby się przekonać jakie opinie ma SAMSUNG linii 8 który chciałem kupić. OLEDA kupić się bałem bo naczytałem się o wypalonych paskach TVNu. Poczytałem, naprostowaliście mnie, dzięki !!!
Wypaleń się już nie boję. Telewizji praktycznie nie oglądam a jak pauzuje obraz podczas oglądania NETFLIXA lub HBOGO, to po jakimś czasie włącza się wygaszacz.

komar

Aktywny forumowicz
PSN
KOMARZYSKO
O właśnie, pytanie do posiadaczy oledów LG odnośnie apki HBO. Po ostatniej aktualce za każdym razem włączają mi się napisy pl na każdej pozycji, mimo ich ręcznego wył. każdy kolejny odc powoduje odpalanie napisów, tak samo restart apki. W ustawieniach nie ma opcji dotycz. napisów. Jak jest u Was LGkowcy OLEDowcy?

akumatomPL

Aktywny forumowicz
PSN
akumatomPL
Chcę kupić telewizor kineskopowy, ostatnio z kumplem gramy na PS1 w ISS Pro Evolution 1. Wiadomo teraz tylko używane wchodzą w grę, pytanie brzmi czy na coś szczególnego zwrócić uwagę kupując? Z tego co kojarzę to zawsze chwalone były telewizory z płaskim kineskopem, Trinitron od Sony i takiego zaczynam szukać, ale moze coś dorzucicie od siebie.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
O właśnie, pytanie do posiadaczy oledów LG odnośnie apki HBO. Po ostatniej aktualce za każdym razem włączają mi się napisy pl na każdej pozycji, mimo ich ręcznego wył. każdy kolejny odc powoduje odpalanie napisów, tak samo restart apki. W ustawieniach nie ma opcji dotycz. napisów. Jak jest u Was LGkowcy OLEDowcy?
Sprawdzę jak wrócę do domu, ale zazwyczaj wszelakie kombinacje napisowe w usługach streamingowych niestety raczej trzeba ustawiać z poziomu WWW.

projektkong

Mieszkaniec forum
Chcę kupić telewizor kineskopowy, ostatnio z kumplem gramy na PS1 w ISS Pro Evolution 1. Wiadomo teraz tylko używane wchodzą w grę, pytanie brzmi czy na coś szczególnego zwrócić uwagę kupując? Z tego co kojarzę to zawsze chwalone były telewizory z płaskim kineskopem, Trinitron od Sony i takiego zaczynam szukać, ale moze coś dorzucicie od siebie.
Jeśli chodzi o CRT i retro, to imo płaskie kineskopy były dobre do oglądania telewizji, do grania już mniej. Efekt rozmytych narożników uwidaczniał się właśnie najbardziej podczas podłączenia konsoli do TV.
Obecnie ciężko kupić trafić coś sensownego. Coś co nie jest wyeksploatowane przez lata "świecenia" :(
Co do tego czego szukać to (uwaga zaskoczenie):
- Triluxy 25 lub 28 cali
- Thomsony
- wszelkie bańki Philipsa 28 cali z końca lat 90 (chyba kineskopy Blackline S, ale już nie pamiętam)

Prawdziwym rodzynkiem, który można było swego czasu w Polsce upolować był <boogie mode ON>Bang&Olufsen MX7000<boogie mode OFF>;)

Acrid

Prezes
Staff member
Zarówno przy sygnale Ultra HD 4K (czy to z HDR, czy bez), jak i Full HD, a także w kombinacji Full HD + HDR (np. z klasycznej konsoli PS4) opóźnienie było bardzo niskie. Powinno to ucieszyć wszystkich graczy, ponieważ wartość ta mieści się w najbardziej rygorystycznej grupie – placebo. Oznacza to, że laga za żadne skarby nie idzie wyczuć. LG OLED C9 posiada port HDMI 2.1 a co za tym idzie wiele udogodnień skierowanych w stronę graczy. Chodzi o 120Hz w 4K, Variable Refresh Rate (VRR) czy Auto Low Latency Mod (ALLM). Pierwsze dwie będą dostępne dopiero w aktualizacji.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
W skrócie - LG nadal robi niesamowite telewizory, ale jak nie zależy wam na Airplay to raczej lepiej(taniej) kupić modele z zeszłego roku.

Bolton

Junior
VVR to ta technologia, która ma teoretycznie sprawiać że spadki klatek w grach nie będą odczuwalne? Czekam na jakieś testy, jak czytałem kilka miesięcy temu o telewizorach to kilka osób pisało żeby się wstrzymać bo to może być game changer dla graczy.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Prawdopodobnie będzie to game changer, tylko że aktualnie nie ma na czym tego przetestować, a zanim wyjdzie kolejna generacja konsol to w międzyczasie pojawi się LG C10.

hadxmen

Mieszkaniec forum
Spadki klatek będą dużo mniej odczuwalne na poziomie 40-60FPS. Na PC jest to w różnej formie od lat i jest to taki mały święty graal. Spadki przy 30FPS nadal będą widoczne, bo to już przecież skrajność płynności, ale w grach jak God of War na Pro w trybie wydajności będzie się grało dużo fajniej.

hadxmen

Mieszkaniec forum
Lada chwila ta technologia będzie w każdym telewizorze od średniej półki. Jak ktoś ma dobry TV to nie ma najmniejszego sensu wymieniać, chyba że podciera sobie tyłek pieniędzmi.

Acrid

Prezes
Staff member
Śmichy, chichy, ale przy żadnym TV nie miałem tyle irytacji jak przy OLEDzie. Nie mam zielonego pojęcia od czego jest ślad, to 'donut' w lewym górnym rogu, oraz jakieś paprochy w prawym ;x Mimo wszystko nie wiem czy chciałbym się jeszcze raz w nie pakować, nawet przy tej jakości obrazu.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Mega współczuje. Ty masz model z 2016?
Ja swojego C9 katuję codziennie od dnia zakupu i nawet powidoków jeszcze nie miałem.

Acrid

Prezes
Staff member
Taa, pół roku temu miałem już matryce wymienianą, więc kto wie co tam teraz siedzi ;) Straszna padaka, bo jak to widzisz na ekranie to się grać odechciewa ;d plus taki, że to miejsca w którym zazwyczaj coś jest. No nic, zobaczymy dalej, walka trwa.

Acrid

Prezes
Staff member
Tak, B, ale wątpię, że szybko wymienię. Człowiek korzysta normalnie, nie zostawia na cały dzień z elementami, które są w stałych miejscach i takie kwiatki. Ktoś na forum HDTV kiedyś pisał, że jak się potrafi to powidoki można zrobić ot tak, ale dziwnym trafem, nie chciał tego sposobu sprzedać ;)

Jeżeli w ciągu tych kolejnych lat nic się nie zmieni a przyszłoby do wymiany to pewnie bym się srogo zastanawiał czy chce znowu przez to przechodzić ;d Czerń nie jest chyba tego warta. A już na pewno tylko do gier.

gregRzn

Nowy Forumowicz
A ja powiem wam, że naczytałem się jak zwykle w necie milion forów i opinii aż w końcu sam poszedłem do kilku marketów pooglądać na żywo co tam mają. Jestem na kupnie 2 telewizorów akurat - głównego dużego do salonu i rezerwowego do pokoju.
Dla mnie zawsze głównym, najważniejszym i decydującym czynnikiem była ilość cali. Im więcej, tym lepiej :) I po mojej wycieczce do sklepu stwierdzam, że to nadal najlepsze kryterium. Cieszę się, że daleko mi do telewizyjnego odpowiednika słuchacza złotych kabli audio. Wchodzę, patrzę i stoi wielki LG 75UK6200. Patrzę na niego i myślę "obraz nawet fajny". Oglądam z jednego boku, z drugiego i nie widzę, żeby jakoś kolory się mieniły. Czerń, jak czerń. Stoi obok jakiś inny z OLEDem za prawie 2x tyle kasy (9koła), obraz może ciut lepszy, ale dopłaciłbym osobiście do tego LG tak z 200zł, żeby taki obraz był. Ta różnica jest dla mnie tak śmieszna, że szkoda by mi było więcej dopłacać. Do tego nie trawie żadnych 100hz, bo irytuje mnie teatr telewizji w każdym filmie.

Podsumowując mój wywód. Poszukałem po necie jeszcze i znalazłem trochę lepszy model tego LG, bo 75UK6500 za jeszcze w miarę sensowne pieniądze (ok 5k). Teraz powiedzcie mi, że robię błąd decydując się na taki zajebisty duży tv, zamiast brać mikre 55cali płacąc jeszcze sporo więcej kasy, żeby kapkę lepsza była czerń :)

PS. Obczaiłem jeszcze input lag, to wygląda, że jest super.

knur

Moderator globalny
Jak chcesz do TV to musi mieć też dobre upłynniacze czyli najlepiej 120hz matryce, do tego już trzeba sporo dopłacić. Jak do samych gier to tylko input lag się liczy.

Bloodergo

Prezes
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Teraz powiedzcie mi, że robię błąd decydując się na taki zajebisty duży tv, zamiast brać mikre 55cali płacąc jeszcze sporo więcej kasy, żeby kapkę lepsza była czerń
Tak jak napisałeś - masz inne kryteria. Tobie się podoba - a to przecież najważniejsze.

Ja osobiście do prześwietlonych czerni na LCD bym już nie wrócił.

gregRzn

Nowy Forumowicz
Jak chcesz do TV to musi mieć też dobre upłynniacze czyli najlepiej 120hz matryce, do tego już trzeba sporo dopłacić. Jak do samych gier to tylko input lag się liczy.
Serio pytam, czy one są potrzebne do czegoś więcej niż robienia teatru telewizji? Ja mam spaczone podejście, bo w grach preferuję 30 klatek, bo 60fps robi z gry animowane, śmieszne kukiełki.
Jedynie może przy oglądaniu piłki nożnej bym jakiś sens widział upłynniacza, ale jak mam do wyboru to, a 75cali to w ogóle nie ma o czym dyskutować :)

gregRzn

Nowy Forumowicz
Haha, zdaję sobie sprawę, że nie znajduję zrozumienia wśród ludzi tym poglądem. Widać u mnie to rodzinne, bo brat tak samo uważa. Odpaliłem sobie kiedyś remastera Last Of Us w 60 klatkach na chwilę i cały klimat bierze w łeb, bo wszystko się tak sztucznie rusza i od razu widać, że to giereczka. Nie umiem tego lepiej wyjaśnić :)

EDIT: Jeszcze przypomniał mi się nomen omen koń w MGS5 w 60 klatkach. Nie mogłem na tą grę patrzeć jak ta animacja była pokraczna i sztuczna hehe

Wracając do tematu. Mam przez to o tyle lepiej niż wy, bo mogę kupić tańszy telewizor i jeszcze się cieszyć, że mnie nie wkurza sztuczna płynność ;)

blazej

Mieszkaniec forum
Haha, zdaję sobie sprawę, że nie znajduję zrozumienia wśród ludzi tym poglądem. Widać u mnie to rodzinne, bo brat tak samo uważa. Odpaliłem sobie kiedyś remastera Last Of Us w 60 klatkach na chwilę i cały klimat bierze w łeb, bo wszystko się tak sztucznie rusza i od razu widać, że to giereczka. Nie umiem tego lepiej wyjaśnić :)

EDIT: Jeszcze przypomniał mi się nomen omen koń w MGS5 w 60 klatkach. Nie mogłem na tą grę patrzeć jak ta animacja była pokraczna i sztuczna hehe
Jak kiedyś nie mogłem grać w BC2 ze względu na mała ilość klatek ( w przeciwieństwie do MW4) to wszyscy się zagrywali i nikomu nie przeszkadzało.
Teraz jak nauczyłem się grać w niskie klatki to nagle na forum nikt nie chce grać poniżej 60 :-(

blazej

Mieszkaniec forum
Ja pierdzielę, a kiedyś człowiek podłączał konsolę do telewizora CRT o grał, nawet nie wiem jakie miał parametry

A z ciekawostek PSXa podłączałem jeszcze do Heliosa przez wideło, bo nie miał chinch.

• Popieram
Reactions: op1ekun