Bolton

Stały bywalec
Jun 30, 2019
311
276
18% to wynik z gatunku "wpadło każdemu kto się starał i jeszcze części przypadkiem" :D Na psnprofiles gdzie do procentów liczy tylko ludzi, którzy się wpisali na stronie, a więc są w przynajmniej małym stopniu zainteresowani trofeami jest 68%.
Z gier które wśród ogółu grających mają więcej to kojarzę tylko Personę 5 Royal, która ma trochę ponad 19%.

Dziki Kaczor

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,054
4,066
32
Montego Bay
Kosmiczny? Platyny z 1% czy nawet 0,1% tak można nazwać, ale nie co praktycznie 1 na 5. :p
Kosmicznie wysoki.

Dokładnie tak :)

18% to wynik z gatunku "wpadło każdemu kto się starał i jeszcze części przypadkiem" :D Na psnprofiles gdzie do procentów liczy tylko ludzi, którzy się wpisali na stronie, a więc są w przynajmniej małym stopniu zainteresowani trofeami jest 68%.
Z gier które wśród ogółu grających mają więcej to kojarzę tylko Personę 5 Royal, która ma trochę ponad 19%.

No właśnie o to mi chodziło. Bo normalnie przeszedłem kampanię (wczesniej tylko sprawdziłem czy nie ma missable trophies), później z pół godziny polatałem żeby dozbierać brakujące znajdźki i + musiałem jeszcze wylevelować broń (Void cośtam do 5. lvl-u) bo w ogóle nią nie grałem. Gdybym doczytał o tym wyzwaniu to bym je zrobił jeszcze w czasie normalnego przejścia, a tak to musiałem z 1h dodatkowo poświęcić. Nie wiem czy chociaż 10h to zajęło łącznie ostatecznie. A jak widać był potencjal na mniej.

W ogóle fajnie pod tym kątem została ta gra zrobiona bo można przewijać cut-scenki, a nawet łamigłówki. 0 straty czasu. Odpuścili też levelowanie wszystkich broni, bo w poprzedniej części trzeba było wszystkie (chyba wszystkie, na pewno kilka) bronie wylevelować do 10 poziomu.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
12,608
5,523
Mafia 1

Taki komplecik sobie zrobiłem.
Wymaga przejścia gry na hard. Moim zdaniem jest to satysfakcjonujące i polecam ten styl bycia. Nie jest trudno specjalnie, a gra nie pęknie w 6h.

Potem znajdźki, powiedzmy z 4h. I tyle w zasadzie.

Fajny komplet

(ok znajdźki w trybie fabularnym mnie wkurzyły bo specjalnie ich nie brałem, miałem we free roam potem zebrać. A tu nie, do niektórych pomieszczeń wejść można tylko w fabule, wiecpowtarzalem rozdziały)

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,487
1,507
DBL
...

Ogólnie ostatnio wkręciłem się w wyciskanie z gier ile się da i zdobywanie jak największej ilości trofeów. Pomijam trofea, które są absurdalne oczywiście, bo szkoda życia, ale sam jestem zaskoczony, że nawet napoczynam multi czy inne tryby typu Mercenaries w Village, aby wyciskać co się da. Wciąga, uzależnia, ale jest z tego fun i satysfakcja.
Staram się robić to samo, ale tylko z grami które sprawiają mi frajdę z rozgrywki. Mam sporo rozgrzebanych gier pod względem trofeów, choć fabularnie są ukończone. Wracam do takich gier czasami po latach i wbijam platynę.
Przykład absurdalnego trofeum z AC Valhalla, gdzie trzeba ukończyć każdy region na 100%. Zbieranie wszystkich śmieci jest dla mnie nie do przejścia, nie do zniesienia i nie do pomyślenia. Już miałem wbijać platynę, ale przez to trofeum odpuszczę i z przyjemnością przejdę do dodatków. :)

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,715
1,990
Fakt, że niestety niektóre trofea są przegięte lub wymagają zbyt dużego grindu. Ja, oczywiście, też mówię o grach, w które chcę grać, w sumie innych nie kupuję, czy nie kupuję, bo łatwa platyna. Musi być odpowiednia gra wtedy jest motywacja do wyciskania z niej ile się da.

Misiakk

Badass
Jun 27, 2019
1,792
1,407
Wpadła platyna w Guardians of the Galaxy. Bardzo przyjemna gra, forum polecało, polecam i ja. Kto nie grał, niech spróbuje bo naprawdę warto. Widać, że robili to ludzie z pasją. Chyba, że materiał źródłowy jest tak dobry sam w sobie.
Platyna łatwa ale jest sporo bugów, które mogą napsuć krwi.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,957
3,938
Trofea nikogo, ale
Nie musisz za każdym razem udawać, że jesteś ponad nie jednak jednocześnie się ciesząc z trofeów. :p W małej ilości i pilnując się, by nie grać na siłę dla pucharka / gamerscore'a to może być fajna zabawa i nie ma się czego wstydzić. ;)

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,957
3,938
Ten żart, że trofea nikogo chyba już 10ty raz powtarzasz to zwątpiłem. Takie "kogo próbujesz przekonać, nas czy siebie?" ;)

• Popieram
Reactions: Simplex

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
12,608
5,523
Trofea nikogo, ale
Nie musisz za każdym razem udawać, że jesteś ponad nie jednak jednocześnie się ciesząc z trofeów. :p W małej ilości i pilnując się, by nie grać na siłę dla pucharka / gamerscore'a to może być fajna zabawa i nie ma się czego wstydzić. ;)
Ja sie staram pilnować i np nie zrobiłem w Rift Apart, choć zostało mi malutko. Nie chciało mi się robić znajdziek, plus latanie smokiem mnie zirytowało. Przy czym dziś słuchałem podcastu i typ mówi, że w rift apart każdy ma platyne. Ukłuło i się zastanawiałem czy z pudełka nie wyjmowac hehe

• Popieram
Reactions: Danio

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
24,438
17,237
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Ten żart, że trofea nikogo chyba już 10ty raz powtarzasz to zwątpiłem. Takie "kogo próbujesz przekonać, nas czy siebie?" ;)
Jesteś młody to nie pamiętasz grepsu "PC nikogo" na starym forum ;) VR też nikogo!

No i mam 14 platyn, więc trochę niezbyt wiarygodnie wyglądałoby moje szydzenie z trofeów na serio. Byłbym jak Kasia Babis w reklamie Zalando :D

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
12,608
5,523
Aha, w Tsuszimie zrobiłem platynę i mój odbiór gry poszedł trochę w dół przez to.
Dużo magii uleciało i zacząłem zauważać ze to "tylko sandbox". Ze misję poboczne są nijakie itd.
Tak, że już rozsądniej podchodzę

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
24,438
17,237
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Tsushima to ma w ogóle popsuta platynę przez zjebane pierwsze haiku, które nie jest widoczne na mapie, gra w żaden sposób o nim nie informuje. Nawet chyba nie wiesz ze brakuje Ci haiku (a jak wiesz, to nic ci to nie daje). Trzeba przypadkiem na ogromnej mapie trafić na NPCa który jest zaliczany jako haiku.