Bolton

Stały bywalec
Jun 30, 2019
311
276
18% to wynik z gatunku "wpadło każdemu kto się starał i jeszcze części przypadkiem" :D Na psnprofiles gdzie do procentów liczy tylko ludzi, którzy się wpisali na stronie, a więc są w przynajmniej małym stopniu zainteresowani trofeami jest 68%.
Z gier które wśród ogółu grających mają więcej to kojarzę tylko Personę 5 Royal, która ma trochę ponad 19%.

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,609
3,619
32
Montego Bay
Kosmiczny? Platyny z 1% czy nawet 0,1% tak można nazwać, ale nie co praktycznie 1 na 5. :p
Kosmicznie wysoki.

Dokładnie tak :)

18% to wynik z gatunku "wpadło każdemu kto się starał i jeszcze części przypadkiem" :D Na psnprofiles gdzie do procentów liczy tylko ludzi, którzy się wpisali na stronie, a więc są w przynajmniej małym stopniu zainteresowani trofeami jest 68%.
Z gier które wśród ogółu grających mają więcej to kojarzę tylko Personę 5 Royal, która ma trochę ponad 19%.

No właśnie o to mi chodziło. Bo normalnie przeszedłem kampanię (wczesniej tylko sprawdziłem czy nie ma missable trophies), później z pół godziny polatałem żeby dozbierać brakujące znajdźki i + musiałem jeszcze wylevelować broń (Void cośtam do 5. lvl-u) bo w ogóle nią nie grałem. Gdybym doczytał o tym wyzwaniu to bym je zrobił jeszcze w czasie normalnego przejścia, a tak to musiałem z 1h dodatkowo poświęcić. Nie wiem czy chociaż 10h to zajęło łącznie ostatecznie. A jak widać był potencjal na mniej.

W ogóle fajnie pod tym kątem została ta gra zrobiona bo można przewijać cut-scenki, a nawet łamigłówki. 0 straty czasu. Odpuścili też levelowanie wszystkich broni, bo w poprzedniej części trzeba było wszystkie (chyba wszystkie, na pewno kilka) bronie wylevelować do 10 poziomu.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
Mafia 1

Taki komplecik sobie zrobiłem.
Wymaga przejścia gry na hard. Moim zdaniem jest to satysfakcjonujące i polecam ten styl bycia. Nie jest trudno specjalnie, a gra nie pęknie w 6h.

Potem znajdźki, powiedzmy z 4h. I tyle w zasadzie.

Fajny komplet

(ok znajdźki w trybie fabularnym mnie wkurzyły bo specjalnie ich nie brałem, miałem we free roam potem zebrać. A tu nie, do niektórych pomieszczeń wejść można tylko w fabule, wiecpowtarzalem rozdziały)

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
...

Ogólnie ostatnio wkręciłem się w wyciskanie z gier ile się da i zdobywanie jak największej ilości trofeów. Pomijam trofea, które są absurdalne oczywiście, bo szkoda życia, ale sam jestem zaskoczony, że nawet napoczynam multi czy inne tryby typu Mercenaries w Village, aby wyciskać co się da. Wciąga, uzależnia, ale jest z tego fun i satysfakcja.
Staram się robić to samo, ale tylko z grami które sprawiają mi frajdę z rozgrywki. Mam sporo rozgrzebanych gier pod względem trofeów, choć fabularnie są ukończone. Wracam do takich gier czasami po latach i wbijam platynę.
Przykład absurdalnego trofeum z AC Valhalla, gdzie trzeba ukończyć każdy region na 100%. Zbieranie wszystkich śmieci jest dla mnie nie do przejścia, nie do zniesienia i nie do pomyślenia. Już miałem wbijać platynę, ale przez to trofeum odpuszczę i z przyjemnością przejdę do dodatków. :)

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Fakt, że niestety niektóre trofea są przegięte lub wymagają zbyt dużego grindu. Ja, oczywiście, też mówię o grach, w które chcę grać, w sumie innych nie kupuję, czy nie kupuję, bo łatwa platyna. Musi być odpowiednia gra wtedy jest motywacja do wyciskania z niej ile się da.