Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,609
3,619
32
Montego Bay
Ja chciałem w TLoU2 robić platynę (jak we wszystkich eksach, które ogrywam na PS5), ale musiałbym przejśc połowę gry po raz 2. i mi się odechciało. Może kiedyś sobie odkurzę historię to się zrobi.

Jun 27, 2019
3,559
2,234
47
Koszalin
Ja chciałem w TLoU2 robić platynę (jak we wszystkich eksach, które ogrywam na PS5), ale musiałbym przejśc połowę gry po raz 2. i mi się odechciało. Może kiedyś sobie odkurzę historię to się zrobi.
Też tak myślałem, czyli że będę się nudził przechodząc ją jeszcze raz, ale nuda pojawiła się dopiero pod koniec drugiego przejścia. 3/4 gry naprawdę ma przy drugim przejściu inny filtr emocjonalny. Imo, warto.

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
Jak skipujesz cutscenki i wiesz co robić to 4-5h drugiego przejścia i gotowe. :p

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,609
3,619
32
Montego Bay
Lepiej to sobie zostawić na za rok albo dwa i wtedy przejść - jak już się zapomni.

No i chyba tak zrobię za jakiś czas. Już wtedy na spokojnie, znając zarys (bo szczegóły zapomnę) to też człowiek zobaczy więcej smaczków, bo skupi się na czym innym. A teraz po prostu nie mam już chęci dalej na to samo, więc faktycznie tylko bym sobie popsuł.

• Popieram
Reactions: Srebrny_Lis

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
Ja wypadłem z kupowania gówno gierek dla platyn. Mam wprawdzie ich jeszcze sporo w zapasie bo kupielem kiedyś dużo, wbijam je sobie, ale już nie kupuje nic nowego od daawna

I oczywiście nie żałuję że to robiłem, dawało mi to wtedy frajdę więc czego mam zlaowac? Znudziło się to przestałem, prosta sytuacja ;)

• Popieram
Reactions: Arcybibosz

Marcin

Padawan
Jun 7, 2020
70
90
39
Wrocław
#25 - Ratchet & Clank: Rift Apart

Poprzednia część/remaster była wizualnym majstersztykiem, ale najnowsza odsłona dosłownie miażdży gałki oczne. Piękna oprawa.
Platyna przyszła łatwiej i szybciej niż sądziłem. Po ukończeniu wątku głównego, pobawiłem się jeszcze z 5h (łącznie 19,5) i pucharek wyskoczył.

Myślałem, że z rozpędu dorzucę jeszcze 2 kolejne platynki (po przejściu dwóch części Unravel), ale jednak dałem sobie spokój. Szczególnie dwójka wydaje się mocno przesadzona.

• Popieram
Reactions: Srebrny_Lis

Marcin

Padawan
Jun 7, 2020
70
90
39
Wrocław
# 26 - Concrete Genie

Dość krótka gierka. Ukończyłem w ok. 5-6 h (byłoby jeszcze szybciej, ale w okolicach godziny gry złapałem glitcha uniemożliwiającego kontynuację przygody i musiałem zacząć od nowa), a platyna wpadła w ok. 9-10. Konkretny gienek to dość interesujący tytuł. Składa się z 5 rozdziałów. Przez pierwsze cztery śmigamy z wielkim pędzlem po miasteczku podzielonym na kilka stref, malujemy nim, skaczemy po dachach i stronimy od młodocianych oprychów. Wtem nadchodzi ostatni rozdział i...gra zamienia się w taki jakby mały slasher. Tytaj już najistotniejsze nie jest malowanie pędzelkiem i spokojne bieganie/skakanie, ale walka z przeciwnikami przy użyciu...tak, tak pędzla. Trochę to wygląda tak jakby producenci dostali nakaz zaimplementowania do swojego tytułu walki, no to wykonali polecenie. Na koniec przygody. Z deka dziwna jest sytuacja kiedy pod koniec gry pojawia się samouczek odnoszący do zasad walki.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
E8sMj70WUAEop0p

Moja platyna numer 14. Screen jakiś brzydki wyszedł, a szkoda bo dla mnie to najładniejsza gra w jaką kiedykolwiek grałem. Choć może jest na to jakieś inne określenie, bo znam parę gier z lepszą grafiką, ale tam to wszystko po kilku godzinach się nudzi, za to w The Division zwiedzałem miasto z rozdziabioną gębą setki godzin. Nie, nie przesadzam. ;)
nK2e4bC.png

Dało się oczywiście zrobić platynę dużo szybciej, ale po co się spieszyć jak gra mi się tak podobała. Zostawiłem specjalnie jedną znajdźkę na sam koniec by "uhonorować" tę grę platyną gdy już będę się chciał pożegnać. Pewnie kiedyś do niej wrócę, ale ciągłego, długiego zwiedzania już koniec. W Sony game takiego świata nie znajdziecie! :p

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
dopracowana
A najbardziej AI przeciwników.
Wierzę że musieli się mocno napracować żeby osiągnąć najgłupsze AI w historii ich gier i jedno z najgłupszych AI w historii gier w ogóle.
Jesli NPC w ogóle nie reagują na głośne rozbicie szyby kilka metrów od nich, albo na pocisk przelatujący milimetry od ich głowy, albo na to że gość który z nimi rozmawiał nagle zamilkł, bo został zabity w pół słowa, to wiedz że coś się dzieje ;)

• Popieram
Reactions: op1ekun

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Panie! 6 procent to na cały dzień wystarczy.
@Simplex
Technicznie jako całość jest to top. Super wykorzystanie dualsense, ani razu gra mi się nie wykrzaczyła mimo sporej akcji do renderowania, żadnego clippingu i innych takich wybijających z immersji głupawek. Mam podejrzenie, że AI jest tak zrobione specjalnie ze względu na Julianę, która jest kontrolowana przez gracza. Gdybyś na głowie miał agresywnie szukających i wszystko słyszących eternalistów przy Julianie to byś był bez szans. Balans by był zdecydowanie przechylony na korzyść Juliany. Tak tylko podejrzewam.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
ze względu na Julianę, która jest kontrolowana przez gracza.
Nie jest, bo sobie wyłączyłem. Nie ma sensu projektować durnego AI z powodu opcji PvP którą spora część graczy wyłączy (ciekawe czy bez Plusa ta opcja w ogóle działa). Można było zrobić normalne AI gdy Juliannę kontroluje gra, a głupawe gdy inny gracz.

Gdybyś na głowie miał agresywnie szukających i wszystko słyszących eternalistów przy Julianie to byś był bez szans
Tylko że nie reagują na rozbite szkło, a na zamknięcie albo otwarcie drzwi tak. Co jest bardziej podejrzane? Że ktoś rozwalił szybę, czy że zamknął otwarte drzwi? ;)
Nie ma usprawiedliwienia dla głupoty tego AI

Last edited:
  • Popieram
Reactions: op1ekun

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
No i jak to w giereczkowie, nie wiesz czy średniak wg Vuko czy crap :)

Ja bym wszystkim Far Cry dawał już ok 5/10, średniaki odbite od kalki, co nie znaczy że nie warte zagrania jeśli ktoś ma ochotę na taki typ

A nawet spoko ta odsłonę wspominam

Marcin

Padawan
Jun 7, 2020
70
90
39
Wrocław
#27 - Persona 5 Royal

Myślałem, że w tym roku już nie zdobędę więcej żadnej platyny, ale pod koniec września nabyłem ten tytuł za niezłą kwotę. Nigdy wcześniej nie grałem w żadną Personę, więc nie do końca wiedziałem czego się spodziewać. Teraz już wiem i chcę więcej w przyszłości.
Wspaniała podróż. Chwytająca za serce przygoda. Obok TLoU gra mojego życia. Rozegrałem w tym świecie 184 h! Nigdy w swojej growej karierze nie spędziłem z żadnym tytułem singlowym (jedynie SWOS na Amidze, ale to sportówka) więcej godzin. O fenomenie tej pozycji niech świadczy też fakt, że po ujrzeniu napisów końcowych, miałem ochotę zacząć od nowa. Łzy też cisnęły się do oczu, a to nie zdarza mi się często. Piękna gra i każdy powinien ją ukończyć. Jak ktoś założy za jakiś czas temat o grach, w które chcielibyśmy zagrać ponownie i nie pamiętać o czym były, to ja wybiorę P5R.
Phantom Thieves!

Fragles

Padawan
Jun 28, 2019
92
63
1L4f87d9.png

#28 Sekiro: Shadows Die Twice

Przyjemnie było wrócić i dokończyć zabawę z Sekiro. Zdecydowanie jeden z najlepszych tytułów i jedno z największych wyzwań zeszłej generacji.

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo

Sir Łapencjo

Badass
Jun 27, 2019
1,339
2,275
1Sa9067d.png
Platynka w The Last of Us Remastered
Po ponad siedmiu latach jakoś. Zabrakło mi pierwotnie grając na PS4 tylko dwóch pucharków za multi (przetrwanie 12 tygodni obiema frakcjami). Kolega @Muzi przypomniał jakiś czas temu, że ludzie wciąż grają i serwery hulają więc dałem sobie szansę i raz jeszcze multi mnie zassało.

Nadal jest to emocjonująca, taktyczno skradankowa odmiana zabawy. Natomiast należy uczciwie przyznać, że na serwerach dominują wysokopoziomowi gracze więc obecny próg wejścia może być spory.

Ale jak ktoś się nie nastawia na czołówki tabeli i chce się po prostu pobawić w polowania i zabawy w kotka i myszkę to znajdzie sporo zabawy. Ważne by trzymać się razem, nie latać na wariata po mapie i dobrze supportować.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
View attachment 1566
Platynka w The Last of Us Remastered
Po ponad siedmiu latach jakoś. Zabrakło mi pierwotnie grając na PS4 tylko dwóch pucharków za multi (przetrwanie 12 tygodni obiema frakcjami). Kolega @Muzi przypomniał jakiś czas temu, że ludzie wciąż grają i serwery hulają więc dałem sobie szansę i raz jeszcze multi mnie zassało.

Nadal jest to emocjonująca, taktyczno skradankowa odmiana zabawy. Natomiast należy uczciwie przyznać, że na serwerach dominują wysokopoziomowi gracze więc obecny próg wejścia może być spory.

Ale jak ktoś się nie nastawia na czołówki tabeli i chce się po prostu pobawić w polowania i zabawy w kotka i myszkę to znajdzie sporo zabawy. Ważne by trzymać się razem, nie latać na wariata po mapie i dobrze supportować.
Gratulacje! Porzuciłem misję platyna, ale niewiele mi zostało i na pewno wrócę jeszcze w tym roku.

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Zacząłem w weekend drogę do platyny w Uncharted 4 ( swoją drogą ta gra mimo, że z czasów wczesnego PS4 ( maj 2016 ), 30 fpsów w sp i niskiej rozdziałki/ziarnistości obrazu czy prostych graficznie konstrukcji na dalekim planie, wciąż wygląda fantastycznie i remaster, który szykują na przyszły rok pozwoli tej grze i LL rozwinąć skrzydła i pokazać pełen potencjał obu tytułów, oczywiście spodziewam się 60fps w single player w remasterze ) i trofea za multi w porównaniu do tych z TLOU Remastered są banalne. Problem będzie z trofeami z singla, na przykład speed run ( nie lubię ), ale szczególnie za tryb Survivor, bo jest w 30 fps i chodzi bardzo słabo w porównaniu do singla czy 60 fps w multi, co więcej, wszechobecny w tym trybie chaos nie pomaga. Ale będę walczył.

Ogólnie ostatnio wkręciłem się w wyciskanie z gier ile się da i zdobywanie jak największej ilości trofeów. Pomijam trofea, które są absurdalne oczywiście, bo szkoda życia, ale sam jestem zaskoczony, że nawet napoczynam multi czy inne tryby typu Mercenaries w Village, aby wyciskać co się da. Wciąga, uzależnia, ale jest z tego fun i satysfakcja.