The Elder Scrolls V: Skyrim

mistrz

Nowy Forumowicz
Sep 19, 2019
17
3
Dopiero zaczynam przygodę za Skyrimem więc moje pytanie może się wydać głupie.

Zdjąłem efekt magiczny z przedmiotu ale wydropił mi się inny przedmiot z takim samym efektem. Czy z tym drugim przedmiotem mogę zrobić coś specjalnego czy tylko używać/ sprzedać?

mistrz

Nowy Forumowicz
Sep 19, 2019
17
3
@Naars bardzo możliwe że masz rację. Na razie ta gra mnie trochę przytłacza. W Rzecznej Puszczy jeszcze spoko. Ale oszedłem za głównym questem do Białej Grani i masakra. Mogę se iść gdzie chce, zaczepiają mnie jacyś ludzie . Pytają o rzeczy których wiedzieć przecież nie mogę... Wiedźmin 3 też niby był otwarty. Ale jednak tam były jakieś podstawowe wytyczne żeby gracz mniej więcej wiedział gdzie lepiej iść a gdzie lepiej nie ist. W Skyrim nie ma niczego. Podszedłem do tego jak do zwykłego RPGa a to chyba trzeba podchodzić jak do Minecrafta (miałem napisać "jak do GTA" ale GTA też się otwiera stopniowo).

@korwin Planuję dołożyć swojemu magowi broń jednoręczną. Tak na wszelki wypadek żeby wiedział za który kniec trzyma się sztylet albo krótki miecz. Już to jest kontrowersyjne z punktu widzenia role playu. Jeśli dołożę mu jeszcze kowalstwo to już w ogulę będę grał jakąś role playową abominacją :D

Naars

Prezes
Aug 22, 2019
2,875
3,786
31
Wrocław
Nie bój się, naprawdę nie musisz wiedzieć wiele o tym świecie, żeby dobrze się bawić. Ogarniesz na spokojnie, tylko nie panikuj ;)

A kowalstwo nie jest tylko dla niemagów, bo 1) jest źródłem forsy i XP 2) możesz tworzyć biżuterię do zaklinania, każdemu się przyda.

PS: Świat TES niespecjalnie karze gracza za granie hybrydą, w Skyrimie nie ma żadnych kar dla maga za bieganie w najcięższym pancerzu. Sam tak nie robiłem, ale możesz to robić i nic złego się nie stanie :) Poza tym żeby zdobyć więcej lvli i jeszcze bardziej powiększyć sobie statystyki (życie, wytrzymałość i manę) warto levelować też inne skille, just for fun. Gra jest na tyle długa, że pewnie zdarzy Ci się moment, że będziesz miał dość rzucania czarów i zechcesz spróbować pomachać czymś konkretnym w łapie - zrób to, nie bój się. Na początku nie będziesz mocno bił, ale skill szybko będzie rósł na tym etapie.

mistrz

Nowy Forumowicz
Sep 19, 2019
17
3
Z tego co piszesz zabawy postacią mogę być naprawde fajne. W najbliższym czasie planuje sobie żonglować między TES a MGS 5. Mój stosunk do MGSów jest dziwny. Spoko gry ale nie na tyle żebym chciał za nie płacić. Gry idealne do tego żeby je dostać. Od lat nie gram w lato żeby mi się jesienią chciało grać. Latem kupiłem właśnie Skyrima. Ale zobaczyłem też przecenę na MGS 5- cały komplet za 45 zł. Uznałem że taniej już nie będzie. I tak zostałem z dwiema dużymi grami na sezon jesienno zimowy :)

l0s r0b3rt0s

Stały bywalec
Jul 3, 2019
374
176
Poznań
Jest i wątek o najlepszej grze wszechczasów!!!11111oneoneone

A tak serio to się zastanawiam, czy to właśnie nie jest mój numer jeden. Na X360 nabiłem ponad 100h na głównym wątku bez dodatków, a teraz mam już 40h wbite w tej odświeżonej wersji na X1X i chcę więcej.

Jestem na etapie szwędania się wokół Whiterun i budowania domku nad jeziorem ;) Mimo, że gram drugi raz to jakoś nie buduję postaci zupełnie inaczej. Wcześniej stawiałem bardzo mocno na skradanie i łuk+sztylet. Teraz przerzuciłem się tylko na topór+tarcza (podobają mi się umiejętności ofensywne blokowania). Od magii standardowo trzymam się z daleka - w sumie nie wiem dlaczego. Korzystam tylko mocno z transmutacji - wydobywam rudę żelaza, zamieniam w rudę złota, przetapiam na sztabki złota i robię złote pierścienie. Kowalstwo nabija się aż miło, a i monety też wpadają ?

Aa i póki co bez modów. Widzę, że nawet na X1X jest sporo ciekawych, ale ponabijam jeszcze acziki ?

Focka

Mieszkaniec forum
Jul 1, 2019
634
536
Też odpaliłem Skyrima ostatnio żeby przejść dodatki bo nigdy nie ruszyłem, tylko że ja akurat gram z modami (szybsze lvlowanie, companiony nie umierają, udźwig na 100k, bogaci kupcy, nieoficjalny pacz i jakieś tam graficzne pierdoły) uwielbiam atmosferę i muzykę ale gra sama w sobie jest bardzo powtarzalna i szkoda mi czasu żeby grac w nią normalnie, oczywiście Dunmer, prawa ręka miecz, lewa czary.

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Też odpaliłem Skyrima ostatnio żeby przejść dodatki bo nigdy nie ruszyłem, tylko że ja akurat gram z modami (szybsze lvlowanie, companiony nie umierają, udźwig na 100k, bogaci kupcy, nieoficjalny pacz i jakieś tam graficzne pierdoły) uwielbiam atmosferę i muzykę ale gra sama w sobie jest bardzo powtarzalna i szkoda mi czasu żeby grac w nią normalnie, oczywiście Dunmer, prawa ręka miecz, lewa czary.

Brzmi bardziej jak cheaty :v

• Popieram
Reactions: SzczwanyGapa

psxfan

Mieszkaniec forum
Jul 6, 2019
926
154
dzisiaj dowiedziałem sie ze zestaw Linka z Zeldy w wersji swiczowej można zdobyć bez amiibo

co sprawiło że jak tylko gdzieś zobaczę wersję na swicza biorę od razu, 2 tygodnie temu w MM widziałem,

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
Czy orientuje się ktoś jak jest z polskim dubbingiem w wersji remasterowanej na XO? Tzn czy każde pudełko ma dubbing czy tylko polskie wydania? Dawno temu grałem po ang, a chętnie bym sobie odświeżył po polsku.

Benson

Mieszkaniec forum
Jul 1, 2019
625
437
Tak się czaję od jakiegoś czasu, żeby zrobić sobie powtórkę ze Skyrima, bo akurat 10 rocznica w tym roku, a grałem na premierę. Z tym że teraz pograłbym z jakimiś modami graficznymi ewentualnie ulepszającymi to cholerne menu (nie chcę nowych przygód). No ale że jest tego dużo za dużo, proszę o rady, co warto zainstalować :)
Trafiłem na taki artykuł, który chyba wydaje się sensownym rozwiązaniem?

Jak

Badass
Jun 27, 2019
1,808
653
Moze wreszcie zagram.

YzPNEtx.jpg

• Popieram
Reactions: Vuko Drakkainen

DarkStar

Xbot
Jun 27, 2019
3,262
3,208
Kraków
Ej, oszukali mnie!

Byłem przekonany, że Anniversary Edition będzie „za darmo w abonamencie”. Nic z tego! Skyrim Special Edition dostanie darmową łatkę na nextgeny (tak, na PS5 również), ale dodatkowa zawartość jest płatna, nawet w XGP.

I teraz sam nie wiem. Można uznać, że właściwie nie grałem w Skyrima, bo grałem na premierę, gra bardzo źle działała na PS3 i ja porzuciłem. Teraz grałbym tak naprawdę od zera. W takim razie czy mi te dodatki są naprawdę potrzebne? 🤔

Ma być dostępne również wydanie pudełkowe.

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
No i doczekałem się! "PS5 upgrade" dojechał jak osobna gra w sklepiku. Jest 60 fpsów jak obiecali i można wlączyć Survival mode. Modów z Creation Cluba jeszcze nie widziałem (włączyłem grę na 30min żeby przejść tutorial), a sama gra (SPOILER ALERT!) wygląda jak stary Skyrim SE na razie ;)
Wersja rocznicowa nawet mnie kusi, ale muszę poczekać na jakieś recki dotyczące zmian w grze i wtedy podjąć decyzję czy warto bo nie chce mi się płacić 16 funtów za zestaw modów (nawet jak ich jest 500+). Do zobaczenia w Windhelm :p

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Simplex

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
Heh, youtuberzy wzięli pod lupę upgrade na current geny i porównali z XOne i PS4 (SPOILER!) - znaleźli zero różnic.
Podsumowanie kończy się tym, że na XBoxie już mięli 60fpsów (bo boost), a na PS4 był mod co odblokowywał klatkarz. Poza tym jedyna zmiana to Survival i te 3 mody z Creation Cluba...

Przynajmniej koncert fajny dali :p