System Wars!!!1

Rolek

Moderator
OK, Rolek. Xbox nie ma gier, PlayStation ma.
Niestety ale tak to aktualnie wygląda. MS nie ma gier, które są w stanie nakręcić hajp na nowy sprzęt. Obudził się z ręką w nocniku pod koniec generacji. Zaczął kupować co się da ale to wymaga pomysłów, czasu, a nie jedynie pieniędzy. Trójca już tak wydojona, że nawet nowe Halo nie robi furory. Szkoda ale co zrobisz?

Muzi

Stały bywalec
Pytanie co mówią liczby, odpuścili 2019 ale z pozycji dominującej możesz robić wiele 'niepopularnych' ruchów. Oby się nie przejechali, oby mieli jakiś pomysł bo liczenie że aktualny fanbase ps4 ot tak wybierze ich nową konsolę może skończyć się rozczarowaniem. MS też liczył, że nowe wersje windowsa szybką zastąpią stare...

MS się odgraża, że czas na reset. Zbroją się i pewnie zaatakują każdy możliwy event.
To będzie fajny rok a system wars będzie bąbelkować
;)
:LOL: srogo się zaśmiałem z powodu tej logiki

dlaczego mieli by jej nie wybrać? nawet ot tak ? oprócz obecnej biblioteki gier z ps4 trwają prace nad każdym kolejnym tytułem z serii, które odniosły sukces w mijającej generacji?

nowa generacja może zrobić się ciekawa za 2-3 lata jak MS wyda w końcu nowe godne eksy i będą dobre, ale pewnie wyjdą również na PC, więc cholera wie co z tego będzie

Last edited:

Iron_medic

Stały bywalec
Na pc się ciutkę zawiodłem bo miało być tak fajnie, a wyszło jak zawsze. Tyle że teraz mogę zbierać ikonki do moich dwóch woreczków pt. Gog i steam
Nie masz tych super exsów EpicStora i BlizzardStora. Co oznacza ciutkę zawiodłem?
A no tak mam jeszcze ikonkę od blizzarda (overwatch i coda). Co do pc to szału nie ma. Ot ciut lepsza grafika. Stabilny frame rate. Brakuje mi wodotrysków które by powalały wersje konsolowe na kolana (rtx mnie ominął)

• Popieram
Reactions: chaoz2eyez

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
no, to tak juz czekamy od momentu
Na pc się ciutkę zawiodłem bo miało być tak fajnie, a wyszło jak zawsze. Tyle że teraz mogę zbierać ikonki do moich dwóch woreczków pt. Gog i steam
Nie masz tych super exsów EpicStora i BlizzardStora. Co oznacza ciutkę zawiodłem?
A no tak mam jeszcze ikonkę od blizzarda (overwatch i coda). Co do pc to szału nie ma. Ot ciut lepsza grafika. Stabilny frame rate. Brakuje mi wodotrysków które by powalały wersje konsolowe na kolana (rtx mnie ominął)
- pelne modowanie
- dodatki tworzone przez community
- pelna BC
- pelna emulacja wszystkiego do przedostatnij generacji
- samodzielna decyzja - szybko ale brzydko lub pieknie ale wolno
- Najwieksza biblioteka gier

wady:
wysoka poczatkowa inwestycja
uzytkonwicy zmieniaja sie w nazi /s
wysokie piractwo
najwyzszy poziom oszukiwania online
Brakuje hitow na poziomie Nintendo / Sony (trzeba poczekac dwie generacje na dobry emulator, a wtedy juz sie wszystko starzeje)

Nie musi byc szal, po prostu jest to najpelniejsza platforma do grania.

srekal34

Stały bywalec
Z ta pelna BC to bym sie nie rozpedzal. Pierwszy przyklad z brzegu, Splinter Cell CT. Na xboxie zagrasz, na pc nie bardzo(lub wymaga to grzebiania)
I mowie to jako zatwardzialy blacharski beton.
Pytanie tez co bedzie za pare lat z grami always online po wylaczeniu serwerow(jak cod MW) lub z Securomem/Denuvo.

Iron_medic

Stały bywalec
@angh ja nie szukam wszystkiego w jednym sprzęcie. A już na pewno nie szukam maszynki do piracenia starych gier z konsol. Nie mój klimat. Ja szukam gier które wywołają u mnie opad szczęki, jęk zachwytu lub co kto tam uważa za zadowolenie z grania. Swego czasu kupiłem ps3 po premierze the last of us tylko żeby ograć tą jedną grę. Potem sprzedałem bo wtedy nie było mnie stać na dwie konsole. Teraz mam każdą obecną generację, większość poprzedniej (wii u sprzedałem kumplowi przed przeprowadzką za grosze hlip hlip). I gram w gry z których czerpię przyjemność. Jak coś jest gówno lub mnie wkurzy to nie zawaham się tego rzucić w pieron nawet na chwile przed zobaczeniem napisów końcowych.

Pistak

Stały bywalec
PSN
Bercik_Heniu
A czyja to wina że kupiłeś kartę AMD? ;)
Ostatnio odpaliłem dodatek do metro (dziękuję hadxmen). 1440 dlss + rtx na najwyższych ustawieniach. WOW, WOW i jeszcze raz WOW. Jak to wygląda, rtx robi robotę. Nie mogę się doczekać 1st party Aaa od MS, albo Sony z wykorzystaniem RTX. Następna generacja będzie miażdżyła oświetleniem, detalami i ilością tych detali.

mmgl

Aktywny forumowicz
Sony w tamtym roku

Wychodzę z założenia, że gdy Sony dzwoni dzwonkiem aby zgromadzić wszystkich dookoła, musi mieć do ogłoszenia coś naprawdę ważnego. Będę szczery: w tym roku nie mamy takiej opowieści. Nasza prezentacja składałaby się głównie z samych aktualizacji dotyczących tych projektów, które już teraz są dobrze znane.
Muszą mieć coś ważnego, coś co rozjebie łby to wtedy tak ... coś takiego jak np. logo

Mogli by teraz pokazać nowe kable do padów...

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
@angh A już na pewno nie szukam maszynki do piracenia starych gier z konsol.
Piracenia?
Kazda gra, ktora mam na emulatorze, mam na polce w pudelku. Po prostu nie zamierzam byc zalezny od 20letnich tranzystorow w sprzecie, ktory kosztuje teraz czesto wiecej, niz nowa generacja. Emulacja, tak, piracenie, nie.
Z reszta posta mniej wiecej sie zgadzam, ale nie zamierzam miec pod TV 10 roznych pudelek i 20 kontrolerow. Wystarczy NUC, PC lub nawet Steam Link.

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
Pytanie co mówią liczby, odpuścili 2019 ale z pozycji dominującej możesz robić wiele 'niepopularnych' ruchów. Oby się nie przejechali, oby mieli jakiś pomysł bo liczenie że aktualny fanbase ps4 ot tak wybierze ich nową konsolę może skończyć się rozczarowaniem. MS też liczył, że nowe wersje windowsa szybką zastąpią stare...

MS się odgraża, że czas na reset. Zbroją się i pewnie zaatakują każdy możliwy event.
;)

dlaczego mieli by jej nie wybrać? nawet ot tak ? oprócz obecnej biblioteki gier z ps4 trwają prace nad każdym kolejnym tytułem z serii, które odniosły sukces w mijającej generacji?

nowa generacja może zrobić się ciekawa za 2-3 lata jak MS wyda w końcu nowe godne eksy i będą dobre, ale pewnie wyjdą również na PC, więc cholera wie co z tego będzie
Masz zbyt duża wiarę w ludzi, a jeśli doszedłeś do poziomu śmiechu to rzeklbym głupią wiarę. Niech zwykły uzależniacz zwany gamepassem będzie odpowiedzią dlaczego exy Sony i historia 2019 może mieć marne przełożenie na 2020 i nowe konsole.
Ty w internecie: Sony ma gry!
Konsumer w sklepie: Xbox + gamepass (100 gier w jednym oraz gwarancja exów w cenie) czy Sony i brak gier (a każdy ex za 250)?
Już parę miesięcy temu pisałem, że gamepass to uzależnianie klienta. Gracze się cieszą, bo głupi ms daje ciągle promocje... ten dług ma się spłacić w zakupie nowej konsoli.

Nie znam się na planowaniu sprzedaży konsoli a już szczegolnie w roku wydania nowej iteracji, zakładam jednak że mają własne badania nt przywiązania klientów i dysponują liczbami. Ja na ich miejscu obawiałbym się właśnie o liczby w słupku 'przywiązanie do marki'. Konsumer jest zmienny i przekupny ;)

knur

Moderator globalny
no, to tak juz czekamy od momentu
- pelne modowanie
- dodatki tworzone przez community
- pelna BC
- pelna emulacja wszystkiego do przedostatnij generacji
- samodzielna decyzja - szybko ale brzydko lub pieknie ale wolno
- Najwieksza biblioteka gier

wady:
wysoka poczatkowa inwestycja
uzytkonwicy zmieniaja sie w nazi /s
wysokie piractwo
najwyzszy poziom oszukiwania online
Brakuje hitow na poziomie Nintendo / Sony (trzeba poczekac dwie generacje na dobry emulator, a wtedy juz sie wszystko starzeje)

Nie musi byc szal, po prostu jest to najpelniejsza platforma do grania.
Hity niny są już całkiem dobrze emulowane, hity z PS4 są w ps now, apce dostępnej też na pc, hity z x to już wiadomo. :)

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh

;)

Masz zbyt duża wiarę w ludzi, a jeśli doszedłeś do poziomu śmiechu to rzeklbym głupią wiarę. Niech zwykły uzależniacz zwany gamepassem będzie odpowiedzią dlaczego exy Sony i historia 2019 może mieć marne przełożenie na 2020 i nowe konsole.
Konsumer w sklepie: Xbox + gamepass (100 gier w jednym oraz gwarancja exów w cenie) czy Sony i brak gier (a każdy ex za 250)?
Już parę miesięcy temu pisałem, że gamepass to uzależnianie klienta. Gracze się cieszą, bo głupi ms daje ciągle promocje... ten dług ma się spłacić w zakupie nowej konsoli.

Nie znam się na planowaniu sprzedaży konsoli a już szczegolnie w roku wydania nowej iteracji, zakładam jednak że mają własne badania nt przywiązania klientów i dysponują liczbami. Ja na ich miejscu obawiałbym się właśnie o liczby w słupku 'przywiązanie do marki'. Konsumer jest zmienny i przekupny ;)
'Konsumer' w sklepie powie raczej: placic 40 zlotych miesiecznie, czy tez o tutaj, te ladne pudelko, bierzemy!;)
A moze powie: po co mam kupowac konsole i za 40 zlotych miesiecznie grac w 400 gier jezeli moge ni ekupic konsoli, placic 40 zlotych miesiecznie i sobie streeamowac 800 gier na ps now!
A moze... blah blah blah

Cebulowanie to nie cos, co normalny klient robi.
A co do reszty - zobaczymy juz niedlugo. Ale takie 'Konsumer powie' zostawmy sobie do chwili, gdy on cos naprawde powie.

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'

;)

'Konsumer' w sklepie powie raczej: placic 40 zlotych miesiecznie, czy tez o tutaj, te ladne pudelko, bierzemy!;)
A moze powie: po co mam kupowac konsole i za 40 zlotych miesiecznie grac w 400 gier jezeli moge ni ekupic konsoli, placic 40 zlotych miesiecznie i sobie streeamowac 800 gier na ps now!
A moze... blah blah blah

Cebulowanie to nie cos, co normalny klient robi.
A co do reszty - zobaczymy juz niedlugo. Ale takie 'Konsumer powie' zostawmy sobie do chwili, gdy on cos naprawde powie.
Właśnie mowa o ofercie, nie cebulowaniu.
Gamepassa możesz dorzucić w bundle do konsoli, to jest selling point a nie cebulowanie przez klienta. Nie ma wiele produktów first party na day one, ale są gry we wstecznej do ogrania.

Zresztą zobaczymy, jak sam piszesz. MS nic nie robi aby mnie osobiście przekonać, nie te exy (jeśli już są). Do wielu jednak trafia.

sicksteaphoar

Stały bywalec
Cena będzie kluczowa, zawsze jest. Ludzie nie rzucają się na nowe konsole dla jakiś tytułów ekskluzywnych (był kiedyś jakiś dobry na premiere?) tylko na sam fakt nowej generacji, a im taniej tym lepiej. MS ma tu o tyle lepiej, że może napisać "gierki za darmo, kod w pudełku", a na PS5 będziesz musiał I tak jeszcze pudło czy dwa dobrać żeby w coś zagrać, a to już 100EUR więcej w ogólnym rozrachunku.

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Najbardziej trafia do ludzi, ktorzy obkupili sie w Ulitmate Pass na 3 lata wprzod. Oni sa juz straceni, kupia nowa konsole od MS chocby byla powtorka z XBoxOne. Tak jak achievmenty sprawily ze ci ludzie kupili XBoxOne i placili wiecej za gorsza konsole.

a im taniej tym lepiej.
Tjaaa... powiedz to fanom achievmentow, ktorzy rzucili sie na XBoxa z Kinectem, bo GameScore! Teraz bedzie powtorka (i to mam wrazenie ci sami ludzie to beda co ostatnio), bo GamePass!

• Popieram
Reactions: angh

psxfan

Aktywny forumowicz
Ja kupuje nowego xbox-a bo podoba mi sie wsparcie ich starych konsol na nowych sprzętach
mam nadziej ze jak ogarną premierę nowego X to ogarną jeszcze więcej gier w BC

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Captain Obwieś: Jesli xbox będzie mocno cisnął z passem to Sony zawsze może odpowiedzieć większą atrakcyjnością PS Now. Może nawet łaskawcy w Polsce włączą!

• Popieram
Reactions: Danio

Iron_medic

Stały bywalec
Pucharki/osiągnięcia nikogo. Już dawno do mnie to dotarło i od tego czasu żyje mi się lepiej. Bez nerwów że mam 3 na końcu w liczniku xboxowym bo jakiś dev postanowił trolować graczy. Mam też całą jedną platynę bo gierka mi się podobała i po wyczyszczeniu zakamarków platyna wpadła i nie trzeba było ubić miliona botów, czy biegać w okół własnej osi przez trzy godziny. Gry, gry i tylko gry się liczą. Cały pozostały syf mogli by wywalić.

Srebrny_Lis

Badass
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc

Biskup

Mieszkaniec forum
PSN
DiukPL
Steam
biskup_
Jak ma się te 15 lat i zero obowiązków, to można się w to bawić, ale chyba żaden dorosły człowiek z pracą, rodziną i innymi zainteresowaniami nie zwraca uwagi na pucharki. Czysta głupota i świadoma strata czasu.

Jak giereczki oczywiście ;)

Srebrny_Lis

Badass
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
Pucharki/osiągnięcia nikogo. Już dawno do mnie to dotarło i od tego czasu żyje mi się lepiej. Bez nerwów że mam 3 na końcu w liczniku xboxowym bo jakiś dev postanowił trolować graczy. Mam też całą jedną platynę bo gierka mi się podobała i po wyczyszczeniu zakamarków platyna wpadła i nie trzeba było ubić miliona botów, czy biegać w okół własnej osi przez trzy godziny. Gry, gry i tylko gry się liczą. Cały pozostały syf mogli by wywalić.
W jakiej grze masz platynke?

Pistak

Stały bywalec
PSN
Bercik_Heniu
Niestety ale tak to aktualnie wygląda. MS nie ma gier, które są w stanie nakręcić hajp na nowy sprzęt.
A jakie gry ma Sony, które są w stanie nakręcić hajp na nowy sprzęt?
Jeszcze nie ma, bo nic nie pokazali. Przy takim lineupie na ps4 w tym roku jest ciężko reklamować gry na ps5. Weź przebij Tlou2 jakims exem na PS5. IMO wsteczna kompatybilność tegorocznych gier w wyższej rozdzielczości + 60fps, może rtx na PS5. To jest zachęta do przejścia na nową generację, a raczej to będzie upgrade z poprzedniej. Jestem pewien, że przeniesiesz wszystkie gry, zapisy gier na nowy sprzęt, pewnie do czasu psvr2 będzie można podpiąć psvr do PS5.

• Popieram

Rolek

Moderator
Niestety ale tak to aktualnie wygląda. MS nie ma gier, które są w stanie nakręcić hajp na nowy sprzęt.
A jakie gry ma Sony, które są w stanie nakręcić hajp na nowy sprzęt?
Jeszcze nie ma, bo nic nie pokazali. Przy takim lineupie na ps4 w tym roku jest ciężko reklamować gry na ps5. Weź przebij Tlou2 jakims exem na PS5. IMO wsteczna kompatybilność tegorocznych gier w wyższej rozdzielczości + 60fps, może rtx na PS5. To jest zachęta do przejścia na nową generację, a raczej to będzie upgrade z poprzedniej. Jestem pewien, że przeniesiesz wszystkie gry, zapisy gier na nowy sprzęt, pewnie do czasu psvr2 będzie można podpiąć psvr do PS5.
+1. Przebija tym, co pojawia się na przełomie sprzętów i przyszłych zapowiedzi. Będzie ładniej i lepiej na PS5 na starcie. Oczywiście nie jest idealnie ale przynajmniej coś mają.

• Popieram

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
pewnie do czasu psvr2 będzie można podpiąć psvr do PS5.
Nie pewnie, tylko to już zostało potwierdzone.

Jak ma się te 15 lat i zero obowiązków, to można się w to bawić, ale chyba żaden dorosły człowiek z pracą, rodziną i innymi zainteresowaniami nie zwraca uwagi na pucharki. Czysta głupota i świadoma strata czasu.
Ty lepiej nie zaglądaj do tematu "Trofea" ;)

Rudy_Rydz

Padawan
Nie no, to że gierki z PS4 będą na PS5 to niezaprzeczalny plus i ułatwienie graczom przejście na nową generację, ale nie wierzę, że Sony nie da chociaż jednego exa tylko na PS5 na premierę.

Ja osobiście takie ulepszone exy mam gdzieś bo sobie ogram TLOU II na PS4 i nie widzi mi się grać drugi raz w to samo w prawdziwym 4K. Większość ludzi i tak będzie grać w fife i coda na PS5. :D