System Wars!!!1

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,690
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
I w jaki sposób to pociesza ludzi którzy chcieliby teraz kupić grę? Jedyna wersja jaka działa w 60fps jest na PC, czyli nie da się jej kupić. Gry która wyszła 5 lat temu. Przecież to jest absurd, i ktoś jeszcze tego broni?
Kup grę w ciągu 5 lat albo już nigdy nie będziesz mógł jej kupić. Tak to powinno działać z wszystkimi grami.

To się przecież nie wyklucza. FH3 zniknęło z dystrybucji raczej z powodów licencyjnych, a nie dlatego, że Microsoft postanowił, że się wszyscy nagrali.
A MS nie mógł kupić takiej licencji żeby gra nie zniknęła z dystrybucji? Może ich nie stać? ;)
Tym bardziej że Phil tak strasznie gardłuje o "prezerwację" gier.

• Popieram
Reactions: Pchlak

meatbag

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,594
3,332
Software
I w jaki sposób to pociesza ludzi którzy chcieliby teraz kupić grę? Jedyna wersja jaka działa w 60fps jest na PC, czyli nie da się jej kupić. Gry która wyszła 5 lat temu. Przecież to jest absurd, i ktoś jeszcze tego broni?
Kup grę w ciągu 5 lat albo już nigdy nie będziesz mógł jej kupić.
Proszę powiedzieć Chevroletowi, żeby wyprodukował mi nówkę Sting Raya z 67 :p

Bust3r

Nowy Forumowicz
May 24, 2021
24
31
pykmis.blogspot.com
Kup grę w ciągu 5 lat albo już nigdy nie będziesz mógł jej kupić. Tak to powinno działać z wszystkimi grami.

To się przecież nie wyklucza. FH3 zniknęło z dystrybucji raczej z powodów licencyjnych, a nie dlatego, że Microsoft postanowił, że się wszyscy nagrali.
A MS nie mógł kupić takiej licencji żeby gra nie zniknęła z dystrybucji? Może ich nie stać? ;)
Tym bardziej że Phil tak strasznie gardłuje o "prezerwację" gier.
Zważywszy, że FH3 oferowała ponad 350 samochodów różnych marek to mogłoby być ciężko. Żeby nie było, nie podoba mi się to i nie bronię, ale rozumiem czym to jest spowodowane.

Poza tym FH3 nie przestało magicznie działać w dniu zniknięcia z cyfrowego sklepu, a grę można dalej kupić, chociażby używaną. Wrzucając płytkę do XSX lub pobierając kupiona wcześniej wersję cyfrową odpalisz ją bez żadnego problemu. Prezerwacja jak najbardziej jest.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,690
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Na PC jest srezerwacja, ew. prezerwatywa.
A jest to jedyna platforma gdzie gra działa w >60 fps.

Niemniej śmiesznie brzmi jak Spenco mówi prezerwacji starych gier, a nie potrafi tego na swoim podworku ogarnąć.
O, ktoś zrozumiał moja intencje.
Ale ok, brońcie dalej usuwania gier po 5 latach od premiery "bo licencje".

Skoro Spencer jest za prezerwacą, to może niech zacznie od siebie i swojej flagowej serii?

Żeby było zabawniej klucz gry można kupić na rakowisku typu G2A, ale w oficjalnej dystrybucji gdzie dev zarabia, to już nie można.

Zważywszy, że FH3 oferowała ponad 350 samochodów różnych marek to mogłoby być ciężko. Żeby nie było, nie podoba mi się to i nie bronię, ale rozumiem czym to jest spowodowane.
A ja nie rozumiem? Niech ktoś mi udowodni że MS nie ma możliwości wykupienia licencji na dłużej niż 5 lat to się zamknę :)

• Popieram
Reactions: op1ekun and Pchlak

Bust3r

Nowy Forumowicz
May 24, 2021
24
31
pykmis.blogspot.com
Ale ja tego nie bronie. Pluję na to tak samo jak Ty, bo przez to nie pogram chociażby w dodatek WRC do pierwszego Horizona, ale nie zmienia to faktu, że rozumiem powody tego stanu rzeczy i nijak ma się to do słów Spencera o umożliwieniu graczom odpalania starych gier na nowym sprzęcie.

Prezerwacja a dystrybucja to jednak dwie różne rzeczy.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,690
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
  • Popieram
Reactions: srekal34

mmgl

Badass
Jul 25, 2019
1,208
614
Już jest nawet na takie niszowe gadżety jak VR a na plejstejszyn dalej nie ma.
grin.gif