Smartwatche, Smartbandy i podobne

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
Mam również Garmina, mogę polecić jakoś sportowy zegarek. Fenix 3 hr nie jest w pełnym tego słowa znaczeniu smartwatchem - nie odpiszesz na sms itp - ale ja nic więcej nie potrzebuje. Tylko notyfikacje i właściwości sportowego zegarka.
Ponad 3 lata, nadal świetnie działa - również bateria. Jabłka tylko jem lub pije soki, produkty z USA nie mają mojego poparcia więc się nie wypowiem :/

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
A nie rozlaczaja Wam sie te Garminy? Ja mam vivoactive 3 music i mniej wiecej co 100dni przestaje sie laczyc z telefonem i pomaga tylko hard reset zegarka:-/
Chyba 3 razy na cały okres użytkowania, raz musiałem kombinować a pozostałe dwa razy to były pełne restatry i ponowne wyszukiwanie po bluetooth - bez usuwania z aplikacji. Dane są na serwerach germina, więc nic nie tracilem - oprócz lekkiego zdenerwowania.

Znajomy ma najnowszego fenixa, bardzo zadowolony. Ja jednak nie wymieniam, niech pociągnie swój żywot jak najdłużej. Jeśli padnie, bez zastanowienia biorę aktualna serię. Więc tak, jestem zadowolony, ale jak rzekłem nie potrzebuje pełnych wodotrysków ala smart. Żona ma Samsunga smartwatcha, jej się podoba że może obsługiwać tel z zegarka - ale jak to kobiety, telefon w torebce więc funkcja wybrania rozmowy z telefony gdy prowadzi auto jest dla niej ważna.

Daggett

Stały bywalec
PSN
Daggett007
XBL
Dagski07
Tak czytam i myśle, że ten Garmin byłby idealny dla mnie. Nie potrzebuje gadać z zegarka ani hakować komputerów. Wystarczy, że zobaczę tylko co ktoś napisał i czy warto sięgać po telefon, aby coś tam dalej zrobić. To już wiem co sobie sprawie pod choinkę ?

Furio

Mieszkaniec forum
Steam
furio2000
Właśnie kupiłem Galaxy Active 2, 44 mm. Na początku chciałem Vivoactive od Garmina, ale jest imo trochę za mało smart.
No i jest teraz promka z cashbackiem 250 pln i działa nawet jak weźmie się na firmę, więc nie mogłem przejść obok takiej ceny obojętnie. Wadą w porównaniu do Garmina i Galaxy Watch będzie bateria. No nic, zobaczymy, wygląda fajnie, ale to mój pierwszy szmartwatch

Daggett

Stały bywalec
PSN
Daggett007
XBL
Dagski07
Przechadzając się dzisiaj po galerii mimochodem rzuciłem okiem na witryny sklepów z zegarkami. I znów serduszko mocniej zabiło. (portfel wstrzymał oddech z przerażenia)
Po raz kolejny padło na Garmina, w którym jestem zauroczony od czasu zakupu swojego Vivomove. Tym razem coś w bondowskim stylu. Jak on ślicznie się prezentuje. I znów łączy w sobie klasykę ze smart-pierdołami co uwielbiam. Bałem się trochę wielkości bo koperta 46mm, ale na ręce nie wygląda tak tragicznie. Moja miłość do marki Garmin jest co raz większa. Zakup tamtego zegarka był trochę testem, bo kompletnie nie miałem pojęcia w co się pakuję, ale mają u mnie bardzo duży kredyt zaufania, więc jak tylko przybędzie troszkę gotówki to pędzę do sklepu.

• Popieram
Reactions: SimonX

Daggett

Stały bywalec
PSN
Daggett007
XBL
Dagski07
Garmin ma swój własny rodzaj płatności mobilnych GarminPay. Trzeba tylko zobaczyć czy dany bank obsługuje, bo z tym jest różnie, ale jak najbardziej jest to opcja. A co do funkcji to w sumie to co smart-zegarek mieć powinien czyi wszystkie powiadomienia z telefonu. Dodatkowo wszystkie te sportowe czujniki od wszystkiego. Ten model to jest akurat zrobiony z myślą o lotnictwie. WIęc dodatkowo wyposażony w bajery z tym związane. Garmin ma linię zegarków MARQ. Są dla lotników, żeglarzy, wspinaczy górskich. Każdy ma jakieś tam funkcje w zależności od modelu. Jak ktoś by chciał poczytać to odsyłam do strony https://www.garmin.com/pl-PL/marq/

SimonX

Mieszkaniec forum
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789

Z nieco zupełnie innej półki: Xiaomi uruchomiła przedsprzedaż nowego Amzafit Neo. Zegarek wygląda ja retro casio, (czyli fajnie), ma podstawowe funkcje, a właściwie to jest biedniejszy od najnowszego mibanda, bo notyfikacje są bez treści. Nie ma też gps. Za to ma liczenie kroków, pomiar tętna, śledzenie aktywności, snu i baterię na prawie miesiąc. No i cenę 50 usd, którą obecnie zamawiając z Ali można zbić kuponami do 40usd.
Już to miałem w koszyku, bo chciałbym zegarek, który pokazuje godzinę cały czas, długo działa na baterii, fajnie wygląda i ma tylko podstawowe funkcje sportowe. Moje aktywności sportowe to parę razy wycieczka w góry i jazda na rowerze. Na codzień wystarczy mi licznie kroków i mierzenie tętna. Gps'u trochę szkoda, bo na rowerze fajnie mieć trasę, długość trasy, prędkości, ale cena jest taka, ze trudno wymagać wszystkiego. Już go miałem w koszyku, ale mam jedną obawę, że jest dla mnie za mały. Mam zwykły zegarek casio edifice, ma kopertę 45mm i na mojej łapie wygląda ok. Miałem Stratosa, który też wyglądał ok. Amazfit Bip na mojej łapie wygląda jak zabawka. A to jest jeszcze ciut mniejsze... Chyba zaczekam z kupnem, aż będę mógł to wziąć do ręki i przymierzyć.

SweatHard96

Junior
Mi się wydaje idealny rozmiar - teraz na lato smigam z klasycznym Casio F91-W i to ma jakieś 3.5x3cm. Z początku (po przesiadce z G-Shocka) czułem się, jakbym z damskim zegarkiem chodził, ale już przywykłem.
Chyba się skuszę, choć najchętniej bym widział przystępny cenowo smart-pasek do dowolnego zegarka (ale ceny spadną pewnie dopiero jak Xiaomi się za to weźmie).

[Edit] To było w polskim magazynie tylko wyszło, czy tak na wyrost wrzucili tę opcję?
[Powtórny edit] Na Ali akurat jakiś live leciał z majfrendem nawijającym po radziecku (lol) i chyba cofam to, co napisałem. To za duże jednak ustrojstwo - sam rozmiar koperty ujdzie ale to jest taki zzoomowany normalny zegarek, czyt. wyswietla o wiele za duże cyferki etc. jak jakaś zabawka albo stary stoper elektroniczny...

Last edited:

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Mierzenie tętna na ręku raczej się nie udaje, kupiłem sobie opaskę na klatę i odczyty o 10bpm się różnią w niskich zakresach, a w wysokich jeszcze więcej (mi band 3). Ale za to opaska na klatę rwie połączenie z telefonem, powinienem był kupić taka sparowaną z zegarkiem...

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
odczyty o 10bpm się różnią w niskich zakresach
W którą stronę? Chyba że błędy występują losowo w górę i w dół.
Ręka 65, klata 55, po ćwiczeniach ręka 126, klata pod 140, nie pamiętam dokładnie (dolny zapamiętałem bo musiałem zmienić ustawienie w apce) . Tylko raz sprawdzilem, z ciekawości, ale mogę przy następnych ćwiczeniach sprawdzić. Generalnie opaskę na klatkę kupiłem bo wydawało mi się że ta na rękę mocno niedokładnie pokazuje górny zakres, bo przy bardzo podobnej intensywności pokazywała mocno różne odczyty.

• Popieram
Reactions: DarkStar

olas

Stały bywalec
PSN
olasoneten
Ponoc 22/09 ma byc ogloszony Amazfit GTR 2 i GTS 2 A 23/09 dostepny w sprzedazy

Zobaczymy jakie opcje beda i albo to albo ten iwatch SE

Pozdr

gseed

Badass
On dodaje 23% VATu.
Przelicznik to zwykle 1:1, bo tak firmom łatwiej
Ja wiem, ale mowie ze jest dymanie na kursie ot co tradycyjnie. Ja wiem ze jest latwiej ale dla kogos kto pracuje w FX to mnie to wkurwia niemozebnie ot co

Pozdr
Temat wałkowany po tysiąckroć. W USA podaje się ceny bez VAT. W Europie już z VATem stąd nawet różnice w cenach w EUR w różnych krajach. W PL ten zegarek wychodzi 1300, więc dokładne cena w USD plus 23% i na PLN.

280 * 1.23 U.S. dollars =
1 295.34556 Polish zloty

• Popieram
Reactions: DarkStar

Pats_

Mieszkaniec forum
Ja płacenia telefonem używam od 2013? 2014? Jakoś tak... od kiedy miałem samsunga S4 - wtedy jeszcze z MyWalet od T-mobile (wszędzie się na mnie patrzyli jak na debila jak tym płaciłem). Później note 4 i też mywalet, później już google play, itd. itd. itd. Nie wyobrażam sobie dziś inaczej. Nie muszę mieć przy sobie portfela - co jest piękne.

SimonX

Mieszkaniec forum
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
Też używam płacenia telefonem od kiedy mam telefon z NFC, czyli od roku z kawałkiem - super sprawa. No i to nie wzbudza żadnej sensacji, natomiast chyba bym się dziwnie czuł zbliżając nadgarstek do terminala. I jeszcze niech weźmie i coś nie pyknie, to będą się wszyscy patrzeć jak na debila :D

gseed

Badass
Też używam płacenia telefonem od kiedy mam telefon z NFC, czyli od roku z kawałkiem - super sprawa. No i to nie wzbudza żadnej sensacji, natomiast chyba bym się dziwnie czuł zbliżając nadgarstek do terminala. I jeszcze niech weźmie i coś nie pyknie, to będą się wszyscy patrzeć jak na debila :D
Jeszcze żaden sprzedawca na mnie dziwnie nie popatrzył kiedy płaciłem zegarkiem. Co innego inni klienci :p. Ale to ich sprawa, nie moja - niech sobie patrzą ile chcą :).

A co do nie pykania, to już parę razy zdarzyło mi się zrobić przelew przy zakupach, bo na którejś z kart brakło środków. Po prostu mówię, że musze zrobić przelew, wyciągam telefon, robię i płacę jeszcze raz, czym mam się przejmować 🤷‍♂️

arczi79

Stały bywalec
Ja miałem Xiaomi Mi Band przez dłuższy czas (kilka kolejnych wersji) i uważam były to świetne opaski (plusem było że mogłem dodatkowo nosić normalny zegarek mechaniczny). Przesiadłem się na Garmina Fenix 3HR Sapphire i zegarek super... ale szkoda mi trochę tych mechaników które sobie gdzieś tam leżą i czekają aż ten Fenix padnie :/ Generalnie - u mnie odpadają wszystkie wynalazki które trzeba ładować częściej niż raz na dwa tygodnie (więc zarówno Mi Band jak i Fenixy mogę polecić bo bateria mniej więcej trzyma tyle).

Pats_

Mieszkaniec forum
Ja specjalnie kupiłem samsunga watch coś tam coś tam 46mm żeby nim płacić wszędzie - bo na stronie, w opisach itd. pisało że obsługuje NFC. Sorry za wyrażenie, ale inaczej się nie da - chuj że tylko z samsung pay - które nie działa u nas - ale jest! :D I wyleczyłem się z smartwoczy :D

arczi79

Stały bywalec
Ja specjalnie kupiłem samsunga watch coś tam coś tam 46mm żeby nim płacić wszędzie - bo na stronie, w opisach itd. pisało że obsługuje NFC. Sorry za wyrażenie, ale inaczej się nie da - chuj że tylko z samsung pay - które nie działa u nas - ale jest! :D I wyleczyłem się z smartwoczy :D
Żona ma smartwatch z Garmin Pay - i bardzo sobie chwali takie płatności. Jak idzie pobiegać to nie musi nic brać ze sobą poza zegarkiem i słuchawkami.

• Popieram
Reactions: Daggett

Pats_

Mieszkaniec forum
Żona ma smartwatch z Garmin Pay - i bardzo sobie chwali takie płatności. Jak idzie pobiegać to nie musi nic brać ze sobą poza zegarkiem i słuchawkami.
Ale one działają tam gdzie tego używacie :) A z samsung pay nie współpracuje żaden bank w PL - więc nie da się tego używać :) Czyli nie da się w żaden sposób płacić tym samsungiem w PL.