Smartwatche, Smartbandy i podobne

hadxmen

Mieszkaniec forum
Pozwoliłem sobie założyć temat, bo to całkiem ciekawe urządzenia i jak pokazały ostatnie wiadomości na forum sporo osób z nas z nich korzysta.

Osobiście ciągle korzystam z Xiaomi Amazfit Bip i jestem z niego całkiem zadowolony - świetny czas pracy na baterii i czytelny ekran bez żadnego podświetlenia to jego największe zalety. Rozglądam się jednak za czymś ciekawszym wizualnie, bo jednak mój model nie prezentuje się zbyt efektownie na ręce, choć nie ma ma też tragedii ;).

Korzystał ktoś z Huaweia Watch GT? Na początku czerwca dostał update umożliwiający mu pracę AOD - z ciągle podświetlonym ekranem. Wiem, że bez niego przy normalnym użytkowaniu akumulator wystarczał na 2-3 tygodnie pracy, więc naprawdę świetny wynik jak na tak bardzo rozbudowane urządzenie.

Chciałbym też urządzenie, które potrafi monitorować i rejestrować treningi w domu, choćby jazdę na rowerze stacjonarnym. Nie jestem pewny, czy Huawei to ma, u Xiaomi taki profil nie występuje, a jest na pewno w Samsungach i bardzo fajnie się sprawdzał.

Odnośnie Samsunga - starszy i ciągle bardzo dobry model Gear S3 jest aktualnie w promocji w Media Markt za 699 zł dla członków Klubu. Jutro chyba będzie dla wszystkich w tej cenie. Świetny sprzęt, ale czas pracy na poziomie 4 dni go dla mnie dyskwalifikuje.

SimonX

Stały bywalec
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
Jak napisałeś, że Watch GT dostał AOD, to poszukałem trochę i generalnie, to widzę że ludzie nadal polecają Huawei Watch 2, który mimo że starszy, to jednak oferuje więcej, a cena chyba podobna. Przede wszystkim masz NFC, GT jednak go nie ma.
Jak się wstępnie interesowałem zakupem zegarka, to zanim zrezygnowałem ze smartwatcha i pierwszy zegarek kupiłem sobie "normalny" to właśnie głównie Huawei Watch 2 miałem na celowniku.
A i tak wszędzie piszą, że Apple Watch NAJLEPSZY...:)

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
Też od kilku dni mam BIPa i jestem całkiem zadowolony. Chociaż jak się włączy GPSa to bateria już szybko leci.

+1 dla Bip.
Aczkolwiek trzeba strzelic pacza z fontami i wtedy jest git :)
Da się to zrobić mając iOSa czy trzeba googlephony? Brak polskich literek to póki co największy problem.

Torin

Stały bywalec
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Pelne detale tu:

Ale w skrocie sciagasz fonty(zalaczylem plik), instalujesz gadget bridge i jednarozowo instalujesz je przez ten program.
Niestety trzeba rozparowac z mii fit i pozniej sparowac jeszcze raz. No ale pozniej dziala wszystko cacy.

--- edit
Nie wiem czy iOS.... Przejrzyj watek moze cos bedzie.

Attachments

SimonX

Stały bywalec
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
Dla BIPa kupiłem appkę Tools & Amazfit i powiadomienia działają (wyświetla litery bez ogonków, ale przynajmniej tekst jest czytelny). W bonusie wyświetla też caller id. Kosztuje toto 15zł i instaluje się obok Mi Fit. W Mi Fit trzeba powyłączać powiadomienia. Działa bez ingerencji w zegarek, minus to dodatkowa aplikacja na telefonie, która pewnie żre trochę baterię.

Daggett

Padawan
PSN
Daggett007
XBL
Dagski07
Miałem trochę do czynienia ze SmarWatchami. Zaczynałem od Sony SmartWatch2 potem był Asus ZenWatch2 a obecnie Apple Watch 4gen. Sporo jest zwolenników jak i przeciwników tych zabawek, ale mnie najbardziej podoba się fakt, że bez wyciągania telefonu mogę podejrzeć w autobusie czy gdzieś jakiekolwiek powiadomienia, a nawet w jakimś ograniczonym zakresie odpowiedzieć. Co do baterii to w dzisiejszych czasach i tak w zasadzie codziennie trzeba podłączać coś do zasilania czy to telefon czy inne gadżety.

arian

Aktywny forumowicz
Chciałbym też urządzenie, które potrafi monitorować i rejestrować treningi w domu, choćby jazdę na rowerze stacjonarnym.
W Amazfit Pace masz rower zwykły (stacjonarny), eliptyczny i bieżnię, ale to są tylko jakieś podstawowe funkcje monitorowania przy których puls jest mierzony raczej niedokładnie. Można to poprawić pasem biodrowym (obsługuje przez bluetooth). Z ćwiczeń w domu jest jeszcze skakanka. ;)

Na recenzję nie ma sensu patrzeć jeśli są starsze niż kilka miesięcy, bo ten zegarek dostał po drodze kilka aktualizacji. Między innymi doszło narciarstwo, tenis, piłka nożna, został rozbudowany GPS, w którym można zaznaczać podczas śledzenia trasy POI, można ustawić tryb powrotu po własnych śladach, zapisać konkretną lokalizację, aby później ustawić do niej najszybszą ścieżkę. Do tego doszło ciągłe wyświetlanie wskazówki sekundowej, opcje wysyłania ze smartfona plików mp3 i gpx i kilka innych.

SimonX

Stały bywalec
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
Pelne detale tu:

Ale w skrocie sciagasz fonty(zalaczylem plik), instalujesz gadget bridge i jednarozowo instalujesz je przez ten program.
Niestety trzeba rozparowac z mii fit i pozniej sparowac jeszcze raz. No ale pozniej dziala wszystko cacy.

--- edit
Nie wiem czy iOS.... Przejrzyj watek moze cos bedzie.
To jest ta aplikacja?

hadxmen

Mieszkaniec forum
To jest ta aplikacja, pamiętaj aby rozłączyć z mifit.

Wypakuj .zip i plik z archiwum otwórz za pomocą tego Gadgeta już po sparowaniu. Jak nie pójdzie na domyślnym managerze plików to pobierz jakiś pierwszy lepszy że sklepu. Mój z OnePlusa nie chciał tego Gadgetem otworzyć. Później już wszystko poszło gładko.

Mnie gwarancja nie intersuje, sprzęt działa kilka miesięcy bez problemu, a jak się zepsuje to to jakoś to przeżyje .

arian

Aktywny forumowicz
Jestem ciekaw, bo zaaplikowałbym siostrze te polskie znaki, ale jak to ma później spowodować problemy, to może lepiej poczekać na oficjalny update z ogonkami (jeśli taki kiedyś będzie). Co ciekawe Pace obsługuje wszystko od dawna. Dziwne, że w popularniejszym Bip tyle czasu nic z tym nie zrobili.

SimonX

Stały bywalec
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
W Amazfit Pace masz rower zwykły (stacjonarny), eliptyczny i bieżnię, ale to są tylko jakieś podstawowe funkcje monitorowania przy których puls jest mierzony raczej niedokładnie. Można to poprawić pasem biodrowym (obsługuje przez bluetooth). Z ćwiczeń w domu jest jeszcze skakanka. ;)

Na recenzję nie ma sensu patrzeć jeśli są starsze niż kilka miesięcy, bo ten zegarek dostał po drodze kilka aktualizacji. Między innymi doszło narciarstwo, tenis, piłka nożna, został rozbudowany GPS, w którym można zaznaczać podczas śledzenia trasy POI, można ustawić tryb powrotu po własnych śladach, zapisać konkretną lokalizację, aby później ustawić do niej najszybszą ścieżkę. Do tego doszło ciągłe wyświetlanie wskazówki sekundowej, opcje wysyłania ze smartfona plików mp3 i gpx i kilka innych.
BTW, wskazówka sekundowa wyświetlana przez cały czas to jest bajer! Wiem, że bateria przez to ucierpi, ale żal wyłączać, super to wygląda. Dodawanie tarcz do Pace'a też jest dziecinnie proste, po prostu kopiuje się pliki przez usb do foldeu na zegarku i tyle.

arian

Aktywny forumowicz
Bateria cierpi, ale mniej niż by się mogło wydwać. W zasadzie u mnie to jeden dzień mniej, czyli ładowanie co 4 zamiast 5 dni. W zasadzie większą różnicę robi chyba pulsometr, bo z wyłączonym udaje się wyciągnąć koło 7 dni.

SimonX

Stały bywalec
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
Bateria cierpi, ale mniej niż by się mogło wydwać. W zasadzie u mnie to jeden dzień mniej, czyli ładowanie co 4 zamiast 5 dni. W zasadzie większą różnicę robi chyba pulsometr, bo z wyłączonym udaje się wyciągnąć koło 7 dni.
A da się go wyłączyć całkowicie? Continous HR mam wyłączone, po pierwszej dobie mam 70% baterii.
edit: Zresztą na razie to go noszę 24/dobę, w nocy monitoruję sen, to też trochę zjada. I ok, po to są te funkcje. Na razie mam zegarek drugi dzień, a wczoraj przy okazji zabaw z tarczami jak był do pc podłączony to mi sie naładował do pełna bardzo szybko, więc jeszcze nie miałem go okazji rozładować od 100% dotych 20, żeby mieć pełen cykl ładowania. A czytałem, że bateria po kilku ładowaniach trzyma lepiej.

arian

Aktywny forumowicz
No to jesli masz wyłączone, to jest wyłączony całkiem. To, że się czasami zaświeca to chyba jest potrzebne do monitorowania snu. Albo zegarek sprawdza w ten sposób, czy jest na nadgarstku. Nie mam pojęcia czemu diody zaświecają się wtedy też co jakiś czas.

Pace się bardzo szybko rozładowuje przy odblokowywaniu i zabawie w opcjach i przy uruchamianiu aplikacji zegarka. Każda synchronizacja która się wtedy uruchamia zjada mi prawie 1 procent baterii. Przy normalnym korzystaniu z mnóstwem powiadomień i automatycznym wybudzaniem już tak nie drenuje baterii, a mam włączone wszystkie opcje, czyli aktywację nadgarstkiem, przez dwukrotne stuknięcie, codzienną synchronizację przez wi-fi, itd.

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
Ja postawilem na Garmin fenix 3 hr szafir, glownie dla domowego trybu wioslarza.
Srednio 4 razy w tygodniu wiosluje, wyboru duzego nei mialem. Korzystam juz prawie 3 lata, najwiekszym minusem jest duza koperta co na mojej rece wyglada szczegolnie slabo... nic innego jednak mi nie przeszkadza w tym modelu, choc wyswietlacz czy funkcje wspolpracy z telefonem sa mocno za nowosciami na rynku.
Plusy: Pancerny (szklo jak i obudowa), dziala do 2 tygodni, wiele funkcji trekingowych (w tym moje wiosla), HR (choc dla wiosel uzywam nakladki na klate, na nadgarstku, ktory pracuje sie nie sprawdza przy wioslowaniu)
Minusy: Bardzo duza koperta, cena - choc teraz po wprowadzeniu nowszych wersji (5 czy 5x) znaczaco mniej

Jesli bede musial wymienic, to na aktualna wersje tego samego modelu.

Attachments

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
Jeszcze a propos modowania BIPa. Podoba mi wbudowana tarcza, która nawiązuje do starych zegarków Casio.
Tylko pokazuje kroki, które mnie nie w ogóle interesują, a nie ma w ogóle informacji o tętnie. Da się to jakoś podmienić?

hadxmen

Mieszkaniec forum
Są poradniki w sieci na edycję tarcz, ale jest to raczej bardzo skomplikowany proces. Pobierz sobie:
Może jakaś inna ci wpadnie w oko.

Belkaenes

Padawan
@hadxmen

Samsung watch fajny,super wykonany ale reszta to dla mnie nic przydatnego,po tygodniu zabawy poszedł zwrot niestety.Brak asystenta google,platnosci google pay,mozliwosci odebrania rozmowy na zegarku no i bateria w trybie full smart to 20 h max.Wogole caly ten samsung wearable to jest największy minus bo zegareczek super.TicWatch Pro jest ze mna juz 6 miesiecy i na nic bym go teraz nie wymienil.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

hadxmen

Mieszkaniec forum
Jeszcze wracając do Amazfit Bip to z pomocą aplikacji Alert Bridge można ustawić sobie powiadomienia na zegarku z każdej aplikacji jaką chcemy (sprawdziłem z Gmail, Telegram i Messenger - działa idealnie). Po wgraniu podanego na pierwszej stronie zmodyfikowanego softa z polskimi czcionkami te również są wyświetlane prawidłowo na ekranie zegarka. Fajna sprawa.