Słuchawki

Gregys

Badass
A to przypadkiem nie jest przypadkiem ficzur anc?
Nie jest, bo ten efekt został osiągnięty zepsutym softem. Jest nawet w sieci specjalny myk z downgradem softu gdzie to działa poprawnie, ale wybacz, nie będę go robił i tracił gwarancji.
ANC tak samo średnio się sprawdza w biurach.
Chodzi o odizolowanie od biura przy słuchaniu muzyki i jednocześnie możliwość odebrania rozmowy od klienta. W tej kwestii sony się sprawdziło, ale nie mogę znieść szumu generowanego przez słuchawki. Jestem teraz trochę rozdarty co do wyboru. Z jednej strony mam telefon z wyjściem 3,5mm ale ma on już trzy lata i pewnie niedługo odmówi posłuszeństwa. Nowe telefony są kastrowane z tego niezwykle kosztownego komponentu i chyba trzeba uderzać w słuchawki bezprzewodowe. Te z założenia grają gorzej, ale to przeboleję. Nie interesują mnie słuchawki "domaciczne", tylko nauszne. Wielkość i wygoda sony mi odpowiadały.

Skoro już sam sobie wytłumaczyłem czego chcę, to chyba szukam przewodowych słuchawek nausznych z odpinanym kablem, lub bezprzewodowych nausznych z przyzwoitym mikrofonem. ANC jest sprawą drugorzędną, ale podobało mi się jego działanie i jest to dodatkowy atut in plus.

Macie dla mnie jakieś typy?

hesus

Stały bywalec
Bose 700
Dali iO4(bez ANC)/iO6(z ANC)
Beoplay H4(bez ANC)/H9(z ANC)
B&W PX7

Bose jesli ANC/Mikrofon ważne, reszta jeśli dźwięk ważny :)

Z kablowych z mikrofonem np Meze 99

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Uszy mamy w stereo, czyli 2 głośniki powinny wystarczyć :). Więc to kwestia oszukania mózgu poprzez podawanie dźwięku z wytłumionymi częstotliwościami itp. Gra z dobrze zaimplementowanym dźwiękiem i możliwością ustawienia pozycji kanałów (np Uncharted) potrafi fajnie udawać dźwięk przestrzenny.
Bardziej chodzi o przesuniecie dzwieku w fazie.

hesus

Stały bywalec
posiadają. tylko jest średniej jakości zazwyczaj - powiedzialbym ze zbliżony do tych Soniaków XM3. Ze słuchawek bezprzewodowych tak naprawdę tylko te bose ma go zaimplementowany tak, że klient nie bedzie pytać czy gadasz z dupy :) (minus Dali - w tych mikrofonu nie sprawdzałem - są w Salonach Denon, także można podejść i sprawdzić).

Arcybibosz

Badass
Ja tego szumu w ogóle nie słyszę, a w słuchawkach jestem zakochany.

Nawet w sumie mógłbym mieć otwarte, nie dzielęz nikim biura, ale wygoda tych jest dla mnie nieoceniona.

Gregys

Badass
Ja tego szumu w ogóle nie słyszę, a w słuchawkach jestem zakochany.
Może twoje nie mają tej wady? Ja widzę w wyszukiwarce, że wiele osób ma ten problem, właśnie z prawą stroną. Ja przez chwilę się przestraszyłem, że mam przytępiony słuch w lewym uchu, skoro tam tego nie słyszę. Założyłem słuchawki na odwrót i okazało się, że problem zmienił lokalizację. Potem zacząłem szukać informacji na ten temat.

Słuchawki są wygodne, całkiem fajnie wykonane i chętnie bym je zostawił. Mogę nie używać ANC, tylko ambient i wówczas jest w porządku. Ale po co kupować możliwość i z niej nie korzystać? Teraz chcę kupić lepiej brzmiące słuchawki, bez ANC. Mam wrażenie, że to mi wystarczy jeśli chodzi o pracę w biurze, gdzie kilka osób rozmawia jednocześnie.

hesus

Stały bywalec
tolerancja na ANC to akurat kwestia indywidualna. Niektóre słuchawki (np Bose) powodują odczuwalny wzrost cisnienia na błonę. W innych (np. sony, BW) znów można stwierdzić szumy (te zresztą nawet bez ANC są częstym przypadkiem). Z szumami jest o tyle prościej, że nie powodują takiego dyskomfortu, a puszczajac nutki w ogóle można o nim zapomnieć.

Ogólnie Greg to te iO4 powinny Ci spasować :) ew. jeśli trafisz w dobrą promkę z H4 - potrafią kosztować mniej niż 50% RRP. Oba modele grają zdecydowanie neutralniej niż Soniaki.

Gregys

Badass
Do iO4 przekonują mnie nieco większe możliwości "kodekowe", chociaż nie wiem na ile to istotne. H4 też mi się podobają, ale wyglądają na nieco przestarzałe technologicznie.

srekal34

Stały bywalec
Ja bym Dali posluchal w salonie lub kupil w sklepie w ktorym oddasz. To sa sluchawki neutralne az do przesady. Dla wielu ten dzwiek bedzie nudny, tym bardziej ze Ty lubisz ciezsze granie. Kupil je moj nieosluchany kumpel i dal mi do sprawdzenia, bo dziwil sie ze sluchawki za 300f tak slabo graja. Nie graja slabo, tylko neutralnie, detalicznosc jest na swietnym poziomie, jednak schodza niezbyt nisko o bez mocy. IMHO to taki sobie wybor do rocka/metalu. Slabiej zrealizowane kawalki moga byc na nich nieznosne. Z mojego doswiadczenia juz Senki HD800 wiecej wybaczaja jesli chodzi o jakosc nagrania, a generalnie sa uwazane za bardzo wymagajace pod tym wzgledem sluchawki.

hesus

Stały bywalec
Do iO4 przekonują mnie nieco większe możliwości "kodekowe", chociaż nie wiem na ile to istotne. H4 też mi się podobają, ale wyglądają na nieco przestarzałe technologicznie.
* H4 jest też w opcji v2, która posiada usb-c.
* Słuchawki B&O jako jedne z ostatnich posiadają jeszcze pady z prawdziwej skóry - a to jesli chcesz siedziec dluzej jest imo dużą zaletą. Dla mnie największą wadą XM3 są właśnie sztuczne pady, które po chwili się grzeją i pływają :)
* co do kodeków - jeśli używasz serwisów streamingowych, to zdziwię się jeśli w slepym teście wyłapiesz różnice między aptX, AAC i LDAC.

Gregys

Badass
Na amazon.de widzę H4 2. za 300 EUR. Panda pewnie będzie za 400 EUR, do tego niezbyt urodziwy z niej misiek i póki co, to są same zapowiedzi. Zanim będą recenzje, to może akurat na przyszłoroczne urodziny bym sobie kupił. Pożyjemy, zobaczymy.

Jabol

Nowy Forumowicz
Doradźcie mi proszę czy realne jest kupienie czegoś sensownego przy poniższych założeniach:

- budżet 400 zł
- bezprzewodowe z opcją podpięcia kablem
- nadające się do grania w multi (czyli żeby mikrofon sensownie zbierał)

Słuchawek używałbym głównie do słuchania muzyki i audiobooków bezprzewodowo podczas drogi do pracy (20 minut) a później w chacie podpinałbym je sobie kablem do Switcha albo PCta do jakiejś wieczornej partyjki.

Dziki Kaczor

Mieszkaniec forum
PSN
kaczamanov
Steam
Dziki Kaczor
Chyba nie. Wydaje mi się, że wszystkie bezprzewodowe słuchawki w tym przedziale cenowym będą działać na jakimś donglu, co wykluczyłoby bezprzewodowość mobilną.

Puchacz

Aktywny forumowicz
Jakby kogoś to interesowało to nabyłem Creative Outlier Gold. Grają super, izolują od otoczenia super, w uchu trzymają się super, bateria trzyma kilkanaście godzin (+ ponad drugie tyle ładuje je etui). Cena przyzwoita (niecałe 400 zł, a była jeszcze jakaś promocja).

Airpodsy jednak odpadły bo grają beznadziejnie i słychać wszystko dookoła, może do pracy (odbierania rozmów) są fajne ale do słuchania muzyki czy siłowni zupełnie nie pasują.

Biskup

Mieszkaniec forum
PSN
DiukPL
Steam
biskup_
Panowie, macie jakieś doświadczenia w podbijaniu jakości brzemienia słuchawek BT podłączonych do PC z Windows 10? W skrócie - pobrałem ze sklepu Windows Store Dolby Access (Dolby Atmos dla słuchawek) Słyszę wyraźną różnicę w brzmieniu (in plus oczywiście) pomimo, że słuchawki to raczej średnia półka i w prównaniu do windowsowskiego "sonica" W każdym razie do sedna - czy czeka mnie wydanie 79zł na licencję Atmosa dla słuchawek, czy też są jakieś cebulackie (legalne) sposoby na polepszenie jakości odtwarzanego dźwięku przez blutacza? Karta dźwiękowa to defaultowy Relatek z płyty Tomahawk Max.

bodi

Stały bywalec
Ja Atmosa brałem na promocji jak jeszcze była cebula w Argentynie za ok. 20zł. Teraz najtaniej jest w Turcji tylko trzeba zdrapkę kupić za niecałe 40zł.

Biskup

Mieszkaniec forum
PSN
DiukPL
Steam
biskup_
Ja Atmosa brałem na promocji jak jeszcze była cebula w Argentynie za ok. 20zł. Teraz najtaniej jest w Turcji tylko trzeba zdrapkę kupić za niecałe 40zł.
Ale to jakieś cuda trzeba z kontem robić, tak? Albo nowe zakładać?

bodi

Stały bywalec
Ale to jakieś cuda trzeba z kontem robić, tak? Albo nowe zakładać?
Nie. Konto Microsoft pozwala na płatności w wielu walutach. Jedyne co potrzebne to VPN danego kraju aby móc tą zdrapką zapłacić. Ja to aktywuję zdrapki i kupuje nimi w apce na telefonie. Jest dużo VPNów darmowych takich jak Speedify czy TunnelBear. Sprawdzony sklep ze zdrapkami to min. MTCGAME.

• Popieram
Reactions: Biskup

Muzi

Mieszkaniec forum
Potrzebuję opinii. Chcę wkrótce kupić słuchawki i nie mogę się zdecydować jakie. Zastosowanie to gry - PC i PS4/PS5.

Nie wiem czy mam kupić przewodowe czy nieprzewodowe - chodzi o jakość dźwięku, bo gdyby była taka sama to brak kabli jest wielkim plusem? Czy warto dokupić DAC? Czy jakość dźwięku bezprzewodowych będzie znacznie gorsza niż przewodowych ( np.: Arctis Pro wireless/ Arctis 7 vs Fidelio x2hr )? Czy kupując Fidelio x2 i nie dokupując DAC dużo tracę? Czy kupić Pro wireless czy 7, bo podobno jakość dźwięku jest tylko nieco słabsza na 7?

Idealne rozwiązanie to byłyby nieprzewodowe o jakości dźwięku Fidelio. Obecnie nie mam słuchawek tylko wiekowy, ale wciąż świetnie grający jak na moje ucho system kina domowego Sony 5.1 z pasywnym subwooferem. Nie chciałbym wydać więcej niż cena Fidelio, czyli w granicach 750 zł, ale jak trzeba będzie to i wydam 1.3 k na Pro Wireless.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Jakby co to ja mogę sprzedać Fidelio w relatywnie niskiej cenie, prawie nieużywane, bo półotwarte słuchawki się u mnie nie sprawdziły.

Jay

Stały bywalec
Gdyby jeszcze były zamknięte to bym szarpał, ale tak to niestety odpuszczam je sobie przy każdej promocji, a alternatyw niestety albo nie ma albo mają zaporową cenę.