Słuchawki

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,735
3,217
Do mnie przyszły Bose QC35 i się bawię, grają imho gorzej niż te douszne soniaki WF-1000MX3, a nie jestem bassheadem- ba często słuchawki odrzucałem bo mnie bas wkurzał bo był za mocny/zalewający itp, ale jednak przyjemność słuchania tutaj taka sobie. Grają poprawnie, z dużym plusem w postaci fajnej detalicznej i ładnie ukierunkowanej góry/wyższego środka pasma, ale nie czuję żeby nóżka chodziła jak mam je na uszach, a tak mam i na philipsach Fidelio X2 i na grado SR60e i miałem przy tych soniakach ;).

Szczerze mówiąc byłem przekonany że one mają coś w stylu aware mode... a nie mają, można tylko wyłączyć ANC, co w sumie pokazuje że sama naturalna izolacja tych słuchawek nie jest zbyt wielka i większość robi jednak ANC, dopiero w QC45 aware wprowadzili... myślałem że to będą główne słuchawki do kompa, tylko że ja 70% czasu bym pewnie wolał jechać na czymś co nie tłumi i mnie nie odcina od komunikacji z resztą rodziny(dlatego bardzo lubię moje otwarte philipsy przykładowo i szkoda że nie udało się wyrwać drugich jak była okazja na forum, bo je ciągle przenoszę i przepinam), a te 30% czasu ANC by sie przydał... jednak nie są uniwersalne. Aware w Huaweiach 4i działa na tyle ok że mi nie przeszkadza jak jest właczone w domu, a chce być komunikatywny.

Za to samo ANC na poziomie kosmicznym w porównaniu do pchełek. Wygoda spoko, nic nie naciska, chociaż pewnie wolałbym większe muszle, bo sie jednak uszy muszą składać, żeby się tam zmieścić, no i powietrza brakuje, ale to wiadomo ;). W każdym razie philipsy Fidelio X2 nadal wygodniejsze.

Poużywam chwile i zobaczę, czy zostaną, ale póki co zachwytu brak, po prostu "brakuje tego czegoś" ;).

Last edited:
  • Popieram
Reactions: angh

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Są jakieś forumowe bezprzewodowe słuchawki pod xklocka x?
Z serii tanio (subiektywnie) a dobrze, to Steelseries Arctis 1 wireless for xbox.
Działają z PC, PS4 (może 5?), Switchem no i X-klockami.
Albo po prostu, drogo: SteelSeries Arctis 9X
Poprawiłem ;)
Mam te jedynki, jak dla mnie graja bardzo dobrze, bo na szczęście nie jestem dźwiękową dziwką, a jedynie graficzną (a i z tego się w dużej mierze wyleczyłem) więc nie dałbym 700-900zł za sluchawki.

Faktycznie ich zaletą jest niesamowita kompatybilność - działają z bezprzewodowo PC, PS4, PS5 (PS3 pewnie też ale nie testowałem), Xbox Series X|S, oraz Switchem nie po BT (było to bardzo fajne zanim Nintendo nie wprowadziło natywnej obsługi. I kosztują ludzkie pieniądze jak na bezprzewodowe "gamingowe". I nie mają LEDów ;)

• Popieram
Reactions: Varamir

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,459
3,491
32
Montego Bay
Faktycznie ich zaletą jest niesamowita kompatybilność - działają z bezprzewodowo PC, PS4, PS5

Sam mam Arctis 7 i ta kompatybilnośc to niby fajna sprawa, ale mogliby to jakoś ogarnąć, żeby nie trzeba było ciągle z nadajnikiem latać... Bo w tej chwili de facto i tak służą mi tylko do PS5, bo nie chce mi się przełączać nadajnika co chwilę między sprzętami. Jakis sub-nadajnik czy cuś.

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,735
3,217
dlatego bardzo lubię moje otwarte philipsy przykładowo i szkoda że nie udało się wyrwać drugich jak była okazja na forum, bo je ciągle przenoszę i przepinam
Chętnie wymienię się za dopłatą i butla bimbru! ;)
Za dopłate róznicy w cenie być może jak sie juz pobawie i faktycznie nie podejdą ;) dałem 410, to jest pierwsza edycja(różni sie tylko brakiem przycisku do asystenta google którego i tak sie da wywołać ;)), ale stan super.

A bajer w przełaczaniu sie między wieloma urządzeniami jest rewelacyjny :).

Gregys

Prezes
Jun 27, 2019
3,703
3,788
Mam te jedynki, jak dla mnie graja bardzo dobrze, bo na szczęście nie jestem dźwiękową dziwką, a jedynie graficzną (a i z tego się w dużej mierze wyleczyłem) więc nie dałbym 700-900zł za sluchawki.
Cieszy mnie informacja, że grają bardzo dobrze. Mam nadzieję, że nie trzeszczą w nich plastiki? Mam w tej chwili Logi G933 i niezbyt mi odpowiadają, właśnie przez trzeszczenie. Co do ceny, to nie będą to najdroższe słuchawki w moim domu. ;)

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,396
3,145
A ja kupiłem tydzień temu te Edifery co @Biskup polecał, grają dobrze, nic nie przerywa, wygodne... Ale dzisiaj zwracam póki jeszcze mogę. :p Bo totalnie nie pomyślałem o tym by sprawdzić z czym są kompatybilne, o Xboksie wiedziałem, że nie ma BT nawet chyba, ale że z ps4 czy z moim TV nie zadziałają to się nie spodziewałem. Wszędzie złodzieje chcą łapówę za współpracę z urządzeniami, mimo że mogłoby działać od strzała. :mad: Jak coś ma BT to ma działać po BT! Gdzie to zgłosić!? ;)
Wiem, to pewnie ja jestem naiwny za myślenie, że tak jest. Za co płacę straconym czasem i kasą na odesłanie tego. Przez chwilę myślałem czy by nie zostawić, ale bez sensu, do fona mi się nie przyda, tam praktyczniejsze pchełki w kieszeni, a jak gram na PC to i tak siedzę przy biurku więc wybiorę jakość po kablu.

Last edited:

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,513
4,768
43
Zielona Wyspa
Dokladnie jak pisze @Blue - BT w TV jak i w sluchawkach musialyby obslugiwac jakis kodek low-latency zeby to mialo jakikolwiek sens. A ze te kodeki sa platne (w przeciwienstwie do darmowego SBC), to nikt ich nawet nie implementuje, bo bez sensu, skoro pewnie korzystaloby z tego mniej niz 1% wszystkich kupujacych (dane z dupy). SBC ma opoznienie na poziomie od 200 do 300ms - jest to poziom, przy ktorym dwa szybko oddane strzaly z pistoletu uslyszalbys juz po tym jak ktos zostal tymi strzalami zabity.
Android TV niby powinien robic jakies synchro dzwieku z obrazem, ale nadawaloby sie to tylko do ogladania TV (czy innych netflixow), bo na pewno nie do grania. Zreszta aktywacja BT w Switchu pokazala ze to jest srednio dobry pomysl jesli nie korzysta sie z tych kodekow z malym opoznieniem - IMO jest to niegrywalne zarowno na moich Sony WH-1000X jak i WF-1000XM3. Mam dongla BT na USB-C, ktory obsluguje AptX i opoznienie z tym kodekiem jest zdecydowanie mniejsze niz przy korzystaniu z polaczenia bezposrednio ze Switcha. Gry rytmiczne raczej dalej nie beda grywalne (a nawet na pewno - Thumper mnie pokonal bardzo szybko - ale do innego rodzaju gier ujdzie. Problem w tym, ze AptX obsluguja wylacznie WH-1000X, douszne juz nie. Na polaczeniu bezposrednio ze Switchem obie pary sluchawek sie nie sprawdzaja za dobrze IMO.

• Popieram
Reactions: Danio

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,396
3,145
Czyli podsumowując, jak chcę oglądać coś w nocy nikogo nie budząc, to nadal słuchawki podpięte do pada od konsoli niezastąpione. ;)

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,396
3,145
Mi aż tak nie przeszkadza, choć wiadomo, bez zawsze wygodniej. A są w ogóle jakieś słuchawki co połączą się i z ps4/5 i z xboxem i są w porządku i nie kosztują fortuny? Tzn max 400zł. Czy kupię nie wiem, ale dobrze wiedzieć.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Kupiłem impulsowo słuchawki huawei FreeLace bo wydało mi się że wtyczka USB-C wbudowana w słuchawki to genialny pomysł, ale jak to przyszło to sobie uświadomiłem że ja przecież nie mam ładowarek które mają gniazdo USB-C (mam jedną, od Oculusa Questa), nawet moje power banki mają wejścia USB-A więc potrzebowałbym jakiejś przejściówki (która jest w pudełku ale to kolejna rzecz która trzeba nosić). Jedyny plus to taki że można słuchawki doładować z telefonu, ale w czasie ładowania nie działają.
Czy ja czegoś nie ogarniam, czy to rozwiązanie jest bez sensu? Słuchawki zawierają męska wtyczkę USB-C zamiast żeńskiego gniazda.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Jul 16, 2020
996
886
DK
A są w ogóle jakieś słuchawki co połączą się i z ps4/5 i z xboxem i są w porządku i nie kosztują fortuny?

O ile nie jest dla ciebie problemem przepinanie dongla, to zadziałają ze wszystkim.

• Popieram
Reactions: Danio and Simplex

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Jul 16, 2020
996
886
DK
Czy ja czegoś nie ogarniam, czy to rozwiązanie jest bez sensu? Słuchawki zawierają męska wtyczkę USB-C zamiast żeńskiego gniazda.
Chyba ogarniasz, po prostu taki ficzer. Sporo pchełek BT jest nieużywalnych podczas ładowania.
IMO świetny patent z tym kablem, niestety nigdy nie lubiłem dousznych.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Ale na czym polega jego świetność skoro jest mniej uniwersalny?
Jakby tam było żeńskie gniazdo usb-c, mógłbym ładować byle kablem usb-c podłączonym do czegokolwiek. Ale jest męska wtyczka, więc nie mogę ładować prawie niczym, albo za pomocą przejściówki.

Chcesz kupić? 😁

Mi aż tak nie przeszkadza, choć wiadomo, bez zawsze wygodniej. A są w ogóle jakieś słuchawki co połączą się i z ps4/5 i z xboxem i są w porządku i nie kosztują fortuny? Tzn max 400zł. Czy kupię nie wiem, ale dobrze wiedzieć.
Tak jak pisał Laggy, Arctis1. Wg mnie forum approved ;)

• Popieram

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,396
3,145
To już czytałem, ale myślałem że czegoś nie zrozumiałem bo po googlu wyskakiwały mi przewodowe słuchawki za 200zł. ;) Już wiem o co cho. 500zł trochę drogo, będę się czaił na jakieś promo. I w niektórych ofertach jest napisana tylko współpraca z ps4/5, gdzie indziej z Xboxem, gdzieś indziej nic. Ciekawe czy są różne wersje czy zadziała ze wszystkim i tak.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,396
3,145
A nie, już widzę, @LaggyLuke dobrze napisał, wersja na Xboxa działa też z PlayStation, wersja na PlayStation nie działa z Xboxem. Jak zawsze, Xbox > PS. ;)
FRTgDbB.png

WD70ezs.png

Tylko te lepsze niedostępne chwilowo. To pewnie nie będę szukał promocji tylko jak się pojawią to impulsywnie kupię bo jeszcze znowu zabiorą.

• Popieram
Reactions: Jay

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,396
3,145
Posturodzinowy prezent w Euro AGD RTV za 499 pln
Arctis 7 - zawsze chciałem spróbować.

Na konsoli - poprawnie
Na PC - super
Dobry zakup, gratki.
A czemu na konsoli tylko poprawnie, a na PC już super? ;)

Ja mam na oku teraz cały czas Arctis 7X, bo są chyba dokładnie takie same tylko mogą się jeszcze z Xboxem połączyć bezprzewodowo, a na tym mi zależy. Tylko, że ich nie widzę za bardzo w innych sklepach niż oficjalny Steelseries, a tam już brak promocji i 810zł... :/ (-10% kod za newsletter) Jak mam wydać 810zł, to już chyba lepiej bym kupił za to 2 pary? Jedne do PlayStation i PC, inne tylko do Xboxa, wydaje mi się to rozsądniejsze, 2 razy mniejsze ryzyko wtopienia, wolniej się zużyją itd.

W momencie ich premiery pamiętam, że co najmniej kilka osób z forum kupiło ten Xbox Stereo Headset, wtedy opinie chyba były pozytywne, ale jak wrażenia po miesiącach używania?
Edit: O, widzę tę recenzję Pats zapostował jakiś czas temu, tak średnio zachęca. To co zamiast tego do Xboxa?
Tzn max 400zł
I kurde, jak szybko można podnieść poprzeczkę gdy się nastawi na kupno czegoś. :D

Last edited:

regisek

Prezes
Jun 27, 2019
2,601
2,174
Katowice
zgrany.wordpress.com
Siema @Danio

A czemu na konsoli tylko poprawnie, a na PC już super?
Bo na PC mogłem włączyć wszystkie bajery dźwiękowe (surround)

Ale ale
Dokupiłem kabel jack jack kupiłem dodatkową ładowarkę i voila połączone po optyku. Bez mikrofonu (albo będę z pada zbierać głos) ale jakość dźwięku - perfecto. Jak w Wildlandsach pierd*lne karabinem maszynowym w kanionie to uszy bolą i echo piękne jak ta lala

F50EEA0F-5CB7-49CD-B71C-C0813AF14010.jpeg

• Popieram