[S] Oculus Rift CV1 + 2 kontrolery Oculus Touch + 2 Stacje Bazowe

Status
Not open for further replies.

Biskup

Badass
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Ja bym serio wziął, ale tak popatrzyłem na mój pokój gracza i nie mam pojęcia, jak miałbym tam sensownie te sensory ustawić - poważnie... No i odkąd zapowiedzieli Linka, to w mojej głowie ciągle Quest (już idzie) Miałem Questa, zobaczyłem Rifta S i oprawę PC VR, sprzedałem Questa, aby kupić Rifta, zapowiedzieli Linka, kupiłem Questa... :D

Może nagonię Ci klienta zaraz, ale muszę wiedzieć dokładnie - wysyłasz, czy nie? Soczewki i ogólny stan dobry?

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ja bym serio wziął, ale tak popatrzyłem na mój pokój gracza i nie mam pojęcia, jak miałbym tam sensownie te sensory ustawić - poważnie... No i odkąd zapowiedzieli Linka, to w mojej głowie ciągle Quest (już idzie) Miałem Questa, zobaczyłem Rifta S i oprawę PC VR, sprzedałem Questa, aby kupić Rifta, zapowiedzieli Linka, kupiłem Questa... :D

Może nagonię Ci klienta zaraz, ale muszę wiedzieć dokładnie - wysyłasz, czy nie? Soczewki i ogólny stan dobry?
Sensory możesz rozłożyć z przodu, wtedy masz sledzenie mniej więcej jak w psvr, ok 270 stopni.

amzuk

Padawan
Ja mam dokładnie tak rozłożone - jeden sensor na biurku, drugi na oknie obok biurka. Gram większość siedząco przy biurku z odsuniętym krzesłem (np. The Forest, albo No Mans Sky). W ruchowe grałem w Blade and Sorcery, In Death i Beat Saber i z takim ustawieniem sensorów miałem tak jak pisze @Simplex troszeczkę więcej niż 180 stopni swobody. Więc nawet gdy ktoś ma 2x2metry obok biurka to można się dobrze bawić.
No, ale wiadomo, to duże VR, więc każdy mysli, że trzeba 2x RTX 2080TI oraz 5x5M przestrzeni ;) (A ja większość czasu grałem na FX-8320e i GTX 1060 z w większości supersampling 1.1-1.2 (ATW i Carmack działają cuda, plus OpenVR żeby wyeliminować ociężałość nakładki SteamVR ).

Biskup

Badass
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Kurde... Za taką cenę... Ja strasznie żałuje żem "ślepy", bo chyba bym wziął i dla siebie. Do Questa zamówiłem sobie adaptery z soczewkami ( ~80 euro mnie to wyniosło, czyli IMO drogo) jakby do CV1 był jakiś nieinwazyjny sposób, żeby grać w okularach - taki jak np. drukowane 3D nakładki "oringowe" jak na Questa... A tak czytałem, że granie w okularach na CV1 to katorga i trzeba mieć naprawdę małe oprawki, więc czekałby mnie dodatkowy wydatek ~80 euro ponownie :/ O porysowaniu soczewek oprawkami już nawet nie wspomnę.

amzuk

Padawan
Czekam czekam, bo Xiaomi Laser już do mnie idzie i dobrze byłoby zrekompensować wydatki ;) Swoją drogą, tak jak pisałem, posiadałem FX-8320e i 1060 (działa tez na 1050TI). Ceny juz nie obniżę, wolę zostawić na wypadek, gdyby Quest wyzionął ducha.
Odnośnie Rifta CV1 to ma kilka zalet względem Questa
- ASW i minimalnie niższa rozdzielczość sprawiają, że gry będą działały lepiej, niż na Quescie po kabelku,
- Quest jednak zużywa baterię podczas grania przez kabel, więc po tych 2-3 latach zobaczymy, co zostanie z baterii.
- 90HZ robi jednak różnicę (widać przy ruchu rąk, gładziutko jak masło)
- Śledzenie jest jednak nie do pobicia względem inside-out, nawet z dwiema można zastosować takie rostawienie

amzuk

Padawan
Wystawiłem na darmowych stronach. O allegro myślałem wystawić wieczorem, ale tylko odbiór osobisty.

P.S. Swoją drogą teraz czytam pierwsze testy i recenzje Oculus Linka i widać, że ten Link nie jest całkiem kompatybilny, np.występują czarne ekrany, albo zwiechy gdy CPU jest bardziej obciążone (i to przy takich prostych graficznie grach jak Beat Saber). Jeżeli do jutra nie sprzedam, to zostawiam sobie, będzie leżało w pudle w piwnicy :D Kiedyś jakieś nerdy kupią to za grube tysiące (jak teraz polonezy i fiaty), bo Carmack zapowiadał, że kolejne hełmy to już raczej LCD, a nie AMOLED.

• Popieram
Reactions: Dejw and scooby666

amzuk

Padawan
Raczej nie słyszałem o samoistnym psuciu się Riftów, chociaż w każdymistnieje coś w rodzaju wady konstrukcyjnej - prawa słuchawka może przestać działać, wtedy prowadzi się nowy kablelek (żeby temu zapobiec, można też nakleić taśmę, żeby zapobiec przecieraniu kabelka - Palmer Luckey miał wysyłać zestawy do naprawy, jednak chyba nigdy nie zaczął wysyłać). Rift za to jest bardzo delikatny w przypadku upadku - nawet upadek z wysokości kolan może spowodować pęknięcie wyświetlacza, dlatego między innymi nie chcę wysyłki (no i sprawdzenie na miejscu też gra rolę). Też się dziwię, że nikt nie chce kupić, wydaje mi się, że to efekt zbliżającego się Black Friday - każdy swoje zachomikowane pieniążki trzyma na coś tam upatrzonego i czeka.

P.S. Takie samo zdziwienie miałem w

• Popieram
Reactions: scooby666

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
ASW i minimalnie niższa rozdzielczość sprawiają, że gry będą działały lepiej, niż na Quescie po kabelku,
No niezbyt, na Quescie po kabelku będzie 72Hz, a CV1 ma 90Hz.
Pewnie kto chciał to już wypróbował, ja np. po zakupie VRa od Sony nie tknę już żadnego VRa kijem przez szmatę.
Ja po jezdzie Fordem T nie tknę żadnego samochodu. A po wypróbowaniu Atari 2600 żadnej konsoli.
Hiperbola celowa ;)

amzuk

Padawan
Bardzo ciekawe zjawisko socjologiczne - jak to temat nieudanej sprzedaży hełmu VR zamienił się (z przyzwoleniem Pana Moderatora @Simplex) w temat stanu branży VR.

Faktycznie, celna uwaga - Quest ma wyższą rozdzielczość ale niższe odświeżanie, chociaż i tak CV1 z ASW powinien sobie radzić lepiej ( bo z 45FPS zrobi 90FPS), chociaż z drugiej strony nie jestem pewien czy Quest po kabelku tez nie używa ASW (pewnie nie, bo ASW potrzebuje bufora przy wyświetlaczu celem najmniejszego możliwego opóźnienia).

Według mnie jeszcze gorzej dla szeroko rozumianego 3D i VR zrobiły telewizory 3d i cardboardy.

Last edited:

Varamir

Prezes
Pewnie kto chciał to już wypróbował, ja np. po zakupie VRa od Sony nie tknę już żadnego VRa kijem przez szmatę.
Ja po jezdzie Fordem T nie tknę żadnego samochodu. A po wypróbowaniu Atari 2600 żadnej konsoli.
Hiperbola celowa ;)
Przebijam - ja po graniu w Heretica na VFX-1, na żadnego VRa nawet patrzeć nie chcę :)

• Popieram
Reactions: Usunięte konto 1
U

Usunięte konto 1

Guest
@Simplex nie każdy lubi się pocić przed komputerem oglądając jedną wielką pikselozę ;) (przy której jeszcze się chce rzygać - patrz: chodzenia w skyrimie)
Sprawdź Questa, a gwarantuję że zmienisz zdanie ;)
No właśnie, nie zaryzykuje drugi raz :) Wolę sobie w tej cenie kupić dobry monitor i po prostu, przyjemnie grać ;)

amzuk

Padawan
Sprzedam używany, sprawny zestaw Oculus Rift CV1 + 2 kontrolery Oculus Touch + 2 Stacje Bazowe.

Wyłącznie odbiór osobisty na terenie Krakowa ( Sprzęt na tyle delikatny, że nie zaryzykuję wysyłki. Możliwość zweryfikowania na miejscu braku wad paneli AMOLED).

Sprzedaję z powodu przesiadki na Oculus Quest.

Cena 1050zł
Ogłoszenie nieaktualne, z powodu, że sprzedane (i to dla użytkownika forum) :D

• Popieram
Reactions: Dejw and scooby666
Status
Not open for further replies.