[S] Kilka pierdółek do Smart Home

MsbS

Badass
Sprzątając pokój, który mógłby być moim gabinetem, a jest graciarnią, namierzyłem trzy drobiazgi, które mogą się przydać komuś planującego 'usmartowić' dom czy mieszkanie.

• Xiaomi Gateway 2 - centralka domowa, do której bezprzedowo można łączyć całą masę czujników od Xiaomi (temperatury, ciśnienia, otwartych drzwi/okna, wilgotności w doniczce, zalania, trzęsienia ziemi itepe), a także przyciski i kostki sterujące od Xiaomi. Fajne na początek - działało u mnie chyba ponad rok bez zarzutu (z aplikacją Domoticz), potem kupiłem uniwersalny Zigbee i już nie potrzebowałem. Sam gateway może też odtwarzać radia internetowe, i działać jako lampka (LED RGB). Ten ma chińską wtyczkę, dorzucam przejściówkę 'na nasze'. Obudowa w jednym miejscu (od spodu) ma pęknięcie, ale oczywiście sprzęcior działa. Oddam za 70 PLN plus wysyłka.

• Kamerka internetowa Yi Home Camera (czarna) - bez problemu gadała z aplikacją od Xiaomi, ale akurat nie chciała z moim Home Assistantem, więc jest praktycznie nie używana (cytując klasyków Allegro: rozfoliowana do przetestowania). Pozbędę się za 50 PLN plus wysyłka.

• RFLink 433 - to arduino z dodaną płytką i antenką, dzięki czemu z naszego komputera peceta albo RPi) możemy obierać i nadawać sygnały 433 MHz. Umożliwia sterowanie wieloma rodzajami gniazdek z pilotem radiowym, ale też np odbierać sygnał z czujnika stacji pogodowej (więksozść nadaje właśnie na 433 MHz). Tu nieco więcej (art. sprzed 3 lat) https://raspberrywpraktyce.wordpress.com/2017/11/12/obsluga-urzadzen-43392mhz-w-domoticzu-poprzez-rflink-gateway/. Oddam za 80 PLN plus wysyłka

• Popieram
Reactions: Cezar