RPG

Punkstyler

Prezes
Jul 8, 2019
2,823
3,277
Jeszcze nikt nie założył? :(

Przyczajam się powoli do poprowadzenia kilku sesji RPG. I ostro zastanawiam się nad kupnem Pathfindera... Ze znajomymi jesteśmy fanami D&D 3.5, mamy nasz własny autorski setting itp. Jakieś wrażenia? Warto się przesiadać?

Jun 28, 2019
1,935
2,050
Ale przecież D&D ma polską edycję. Chyba, że to jakieś nowe 10.0 czy coś. 3/3.5 mam w kartonach, to jak coś mogę ci podesłać. Podręcznik MG, podręcznik gracza, bestiariusz, podstawka Forgotten Realms i rozszerzenie Podmrok.

regisek

Prezes
Jun 27, 2019
2,673
2,278
Katowice
zgrany.wordpress.com
Ale przecież D&D ma polską edycję. Chyba, że to jakieś nowe 10.0 czy coś. 3/3.5 mam w kartonach, to jak coś mogę ci podesłać. Podręcznik MG, podręcznik gracza, bestiariusz, podstawka Forgotten Realms i rozszerzenie Podmrok.

Chodziło mi o te, nie wiem która to wersja :(

Furio

Badass
Jun 27, 2019
1,221
762
WRO
Dobry pomysł! Ja ładnych parę sesji też w życiu zagrałem. Głównie Cthulhu, Warhammer, Cyberpunk i Kryształy Czasu. Mamy tu jakiegoś MG?

Don Simon

Badass
Jun 28, 2019
1,791
1,895
No właśnie. Chciałem też z ekipą się spotkać na discord na video i pogadać i może jakąś sesje zrobić.

Polecacie jakiś system, który miałby minimalną mechanikę, mało kostki itp I gotowe scenariusze, żeby lecieć jako MG?

Don Simon

Badass
Jun 28, 2019
1,791
1,895
No tak, ale to ja chcialem coś na teraz. Gdzie karta bohatera ma parę współczynników i jedziemy z opowieścią, a nie rzucamy K20 przez 5 minut jak pojebani walcząc ze szczurem.

Furio

Badass
Jun 27, 2019
1,221
762
WRO
Każdy system może mieć prosta mechanikę jeżeli chcesz. Można grać nawet tak, że to mistrz gry na podstawie Twojego logicznego, sprytnego wytłumaczenia danej akcji podejmuje decyzję o jej efekcie. Gramy tak podczas rejsów. Po prostu narracja i ewentualnie jakaś podstawowa mechanika z jedną kością. System w który gramy traktujemy jedynie jako świat, w którym w którym mogą występować dane postacie czy stwory.

regisek

Prezes
Jun 27, 2019
2,673
2,278
Katowice
zgrany.wordpress.com
Yo patrzcie co znalazłem

w ogóle fajny portal

Don Simon

Badass
Jun 28, 2019
1,791
1,895
No dobra.
Pamiętam że kiedyś jak był Warhammer to były kampanie które można było kupić i grać bez konieczności wymyslania przygód przez MG.

Gdzie tego teraz szukać? Najlepiej SF, cyber albo horror?

Do grania do alkoczata.

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
Jun 27, 2019
2,041
2,179
Kraków
@regisek Ale to wszystko jest do grania, a nie kolekcjonowania na półce ;) Słyszałem pochwalne opinie o tym systemie.
PS. Mnie sesja RPG chyba nie grozi (brak znajomych o tym zainteresowaniu, a sam od zera GM uczyć sięnie będę ;) ) więc zakupiłem Folklore ;)

@Don Simon
Nie wiem czy o to Ci chodzi, sprawdz dokladnie.

Rangers of Shadow Deep jest bardzo chwalonym systemem RPG, sam bym z chęcią spróbował ale wstrzymuję się do czasu ogrania planszówek.

regisek

Prezes
Jun 27, 2019
2,673
2,278
Katowice
zgrany.wordpress.com
@Irreversible ja bym chętnie zagrał, ale nie wiem jakie ramy czasowe i kiedy. No i trzeba znaleźć frajera, przepraszam, Mistrza Gry który by to wszystko ogarnął. Akurat klimat Aliena mi pasuje, swego czasu grałem w sesjach RPG u Michała Cholewy, który oparł swój autorski system o uniwersum Aliena (ale bez Aliena) a potem z tego powstały książki (pochwalę się - nieuleczalna choroba tocząca ten świat i motywacja głównego bohatera wywodzi się z bio mojej postaci której używałem na sesjach :D )
Załączony przez Ciebie Rangers wygląda jak fajny starter (oczywiście w innym klimacie :) )

Don Simon

Badass
Jun 28, 2019
1,791
1,895
Obcy słyszałem słabe opinie (każda gra taka sama, bo wiadomo co się dzieje).

Ja wróciłem do RPG (po 20+ latach).

Najpierw jedna partia jako gracz w Mork Borg.

A teraz już 3 sesje prowadzę Savage Worlds - Sixth Gun (na podstawie serii komiksów - zresztą bardzo fajnej).

Gracze komiksów nie znają, więc mogę fajnie wprowadzać ich w świat, dodając dużo od siebie i wykorzystując motywy, miejsca i pomysły z komiksów.

Gramy online na roll20.

Bardzo mi się podoba, choć jako Gun Master trochę pracy w to muszę włożyć....

Don Simon

Badass
Jun 28, 2019
1,791
1,895
A widziałeś, jak Timof pisał na Fejsie. Że kończą serię i dadzą jeszcze jeden spin-off i koniec - reszty nie robią, bo słaba sprzedaż :(

Trzeba będzie po angielsku...

Punkstyler

Prezes
Jul 8, 2019
2,823
3,277
EpPNLZ3.jpg

• Popieram
Reactions: regisek

Ryslaw

Aktywny forumowicz
Jul 1, 2019
184
400
Jakiś czas temu zapowiadaliśmy z Andrzejem juniorem nagranie sesji RPG, no i się udało. Zapraszam na część pierwszą :)

• Popieram
Reactions: op1ekun

Don Simon

Badass
Jun 28, 2019
1,791
1,895
IMG-20211229-173924.jpg

Mój rok 2021 - powrót po 20+ latach.
Kampania w Sixth Gun na Savage, Tales from the Loop, jednostrzaly D&D i Mork Borg, Mothership i Ypsilon-14. A aktualnie Wewnętrzny Wróg na Warhammer 4ed.

Świetna zabawa i mocno inne wrażenia podczas grania jako dojrzały człowiek, a nie nastolatek.

Polecam!