RPG

Punkstyler

Mieszkaniec forum
Jeszcze nikt nie założył? :(

Przyczajam się powoli do poprowadzenia kilku sesji RPG. I ostro zastanawiam się nad kupnem Pathfindera... Ze znajomymi jesteśmy fanami D&D 3.5, mamy nasz własny autorski setting itp. Jakieś wrażenia? Warto się przesiadać?

regisek

Badass
PSN
regis_pl
Steam
regisekpl
Nie znam Pathfindera (karcianka mnie odrzuciła) ale ja z kolei ostrzę zęby na polską wersję Dungeons and Dragons. Powędruje na półkę i poczeka aż młody podrośnie

PSN
PIKACZ1978
Steam
DZIBRIL1978
Ale przecież D&D ma polską edycję. Chyba, że to jakieś nowe 10.0 czy coś. 3/3.5 mam w kartonach, to jak coś mogę ci podesłać. Podręcznik MG, podręcznik gracza, bestiariusz, podstawka Forgotten Realms i rozszerzenie Podmrok.

regisek

Badass
PSN
regis_pl
Steam
regisekpl
Ale przecież D&D ma polską edycję. Chyba, że to jakieś nowe 10.0 czy coś. 3/3.5 mam w kartonach, to jak coś mogę ci podesłać. Podręcznik MG, podręcznik gracza, bestiariusz, podstawka Forgotten Realms i rozszerzenie Podmrok.
Chodziło mi o te, nie wiem która to wersja :(

Furio

Mieszkaniec forum
Steam
furio2000
Dobry pomysł! Ja ładnych parę sesji też w życiu zagrałem. Głównie Cthulhu, Warhammer, Cyberpunk i Kryształy Czasu. Mamy tu jakiegoś MG?

Don Simon

Padawan
No właśnie. Chciałem też z ekipą się spotkać na discord na video i pogadać i może jakąś sesje zrobić.

Polecacie jakiś system, który miałby minimalną mechanikę, mało kostki itp I gotowe scenariusze, żeby lecieć jako MG?

Don Simon

Padawan
No tak, ale to ja chcialem coś na teraz. Gdzie karta bohatera ma parę współczynników i jedziemy z opowieścią, a nie rzucamy K20 przez 5 minut jak pojebani walcząc ze szczurem.

Furio

Mieszkaniec forum
Steam
furio2000
Każdy system może mieć prosta mechanikę jeżeli chcesz. Można grać nawet tak, że to mistrz gry na podstawie Twojego logicznego, sprytnego wytłumaczenia danej akcji podejmuje decyzję o jej efekcie. Gramy tak podczas rejsów. Po prostu narracja i ewentualnie jakaś podstawowa mechanika z jedną kością. System w który gramy traktujemy jedynie jako świat, w którym w którym mogą występować dane postacie czy stwory.