Returnal

Jun 27, 2019
3,559
2,234
47
Koszalin
Dlatego właśnie zrezygnowałem z zamówienia przedpremierowego King's Bounty 2. Strasznie mam ochotę na tę grę, ale ta chęć wynika z nostalgii za częścią pierwszą, w której lata temu bardzo dobrze się bawiłem a nie z rzetelnych informacji o grze, której jeszcze nie ma.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Dlatego zwrot na Steamie jest fajny, można odzyskać całą kasę ;) (pod warunkiem nie przekroczenia 2h gry).
A co pudelka to moje ostatnie doświadczena są takie że gra w ciągu tygodnia dwóch po premierze potrafi stracić prawie 100zl wartości. No ale lepsze to niż nic.

Last edited:

mierniczek

Badass
Jun 28, 2019
1,988
880
Pruszków
No i w koncu jej nie sprzedalem :)
Lezy sobie na polce i ... nadal bedzie sobie lezec, az moze kiedys mi sie zachce.
Na razie mi sie nie chce.

Mam kilka takich gier "z naklejka" pt. kiedys wroce / kiedys odpale ponownie.
I jak na razie nadal jest to "kiedys".

Co do "freezow" to do tej pory (odpukac w niemalowane) mialem tylko raz na Moralesie Pajaku.
W Returnalu niegdy nie stracilem progresu przez "wysypanie sie" gry (bo sie nie wysypala).

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
To mi Pająk i Morales twardo freezowały (wyglądało na brick) łącznie z 10 razy. Konsola stawała, nie reagowała, trzeba była odłączyć ją od prądu. Mogłem ją włączyć ponownie dopiero po kilku minutach (wcześniej nie reagowała).

Jak

Badass
Jun 27, 2019
1,808
653
W pajakach mialem jednego freeza, ale straciłem tylko 10 minut. Kilka razy trzeba było gre restartowac.Tutaj straciłem ponad godzinę.

Biskup

Prezes
Jun 27, 2019
3,526
2,688
Krasnystaw

Meanwhile, Housemarque’s Returnal has shifted 560,000 units.

giphy.gif

Biskup

Prezes
Jun 27, 2019
3,526
2,688
Krasnystaw
No przyznam szczerze, że na tę bańkę chociaż liczyłem. Nie mogę znaleźć informacji, czy to pudełkowe, czy wszystkie, ale raczej (z wielką dozą prawdopodobieństwa) te drugie - więc jeszcze bardziej fail. Urlop mi się kończy, miałem się zabrać za returnala, a kompletnie mi się nie chce. Może jednak doczekam do tego sejwa!

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Dziwi, że mocno wymagająca gra sprzedała się o wiele gorzej niż "samograj"? Każualstwo to jednak większość graczy, zawsze taki call of duty się będzie lepiej sprzedawał niż np. arma.

Może jednak doczekam do tego sejwa!

Wątpię. Jakby mieli dodać to jakoś na początku, kiedy gra jest na fali.

• Popieram
Reactions: angh

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Oczywiście, że jest to mega słaby wynik. Dev ma dobrą historię, a ich gry były mega docenione przez graczy jak i krytyków. W dodatku nie miała konkurencji w swoim czasie. Zdawałoby się, że ludzie ją kupią dla samego sprawdzenia konsoli. Szambo jakie wybiło po dramie z save’owaniem zebrało swoje żniwo, swoją drogą słusznie. Głupie decyzje powodują tego typu sprzedaż. Fajnie, że gracze zagłosowali portfelem, może nikt nie wpadnie na równie głupi pomysł w przyszłości.

• Popieram
Reactions: Biskup and olas

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Pomijając stan techniczny na premierze i brak systemu zapisu (co zwiększało i tak już wysoki poziom trudności), ta gra nigdy nie powinna była kosztować 70 euro. To był dla niej pocałunek śmierci.

a ich gry były mega docenione przez graczy jak i krytyków.
Użycie czasu przeszłego słuszne. Ich ostatnie gry przed Returnal (Nex Machina i Matterfall) pomimo wysokich ocen krytyków były tak mega doceniane przez graczy że firma postanowiła wycofać się z robienia gier arcade z powodu mizernej sprzedaży.

Być może gracze doceniali, ale nie kupowali ;)

Last edited:

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Oczywiście, że jest to mega słaby wynik. Dev ma dobrą historię, a ich gry były mega docenione przez graczy jak i krytyków. W dodatku nie miała konkurencji w swoim czasie. Zdawałoby się, że ludzie ją kupią dla samego sprawdzenia konsoli. Szambo jakie wybiło po dramie z save’owaniem zebrało swoje żniwo, swoją drogą słusznie. Głupie decyzje powodują tego typu sprzedaż. Fajnie, że gracze zagłosowali portfelem, może nikt nie wpadnie na równie głupi pomysł w przyszłości.

Dokladnie - poki co cena permanentnie spadla na 59.99 gbp ale ja dopiero wezme jak bedzie 39.99 - gdyby taka cena byla od razu to nawet bez save bym bral a tak czekam na obizke. Zwlaszcza ze Save nie ma, wiec wszystko utrudnione dla gracza ktory pracuje :)

@Simplex i tak, cena na dzien dobry byla absolutnym strzalem w obie stopy - moze sie Sony nauczy

Pozdr

• Popieram
Reactions: Simplex

angh

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,325
3,170
No to jest trudna, niszowa i droga gra na 10 milionow konsol. To naprawde nie dziwi, sam czekam na przecene. Ta gra nie jest (dla mnie) warta 80 eur, po prostu - i uwazam, ze ratchett, spider czy DS w zasadzie sa warte takich pieniedzy (lub sa bardzo blisko).

wg mnie to dobry wynik jak na ta gre.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: olas

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
No to tyle jeśli chodzi o docenianie ;)
Ja kupiłem Dead Nation na PS3!
Jeżeli zdecydowali się wydać gry w PS+ (Resogun) który opłaciłem to jak najbardziej doceniłem grę grając w nią. DN miałem premierowo na PS3, a później dodatkową kopię za włam do PSN za które Sony powinno pójść siedzieć :D

Nie wierzę, że ktokolwiek tutaj kupił na premierę Resogun skoro to była najlepsza premierowa gra PS4 i to w dodatku w ramach PS+.

• Popieram
Reactions: olas

Jak

Badass
Jun 27, 2019
1,808
653
Dla mnie największym problemem jest brak progresu. Nie mam tyle czasu aby kilka godzin poświęcać się na przygotowanie do walki z bossami, ponieważ grę zawsze zaczynamy z pistolecikiem a zerowym poziomie.

Brak zapisu to jakiś żart i informacja o tym aby uśpić konsole by kontynuować grę jest potwierdzeniem nieprzemyślanej decyzji.

Po Returnal nie mam najmniejszej ochoty na następne gry od Housemarque, jeżeli będą wykonane podobnie. To działało w Resogun i Super Stardust bo obie gry można było łatwo ukończyć w jednym posiedzeniu.

Jak

Badass
Jun 27, 2019
1,808
653
Tez bym nie narzekał jak bym miał za darmo. Gameplay jest bardzo dobry, może kiedyś dotacja opcje dla kozuli. Director's Cut upgrade za jedyne $9.99 ;)

• Popieram
Reactions: Simplex

Biskup

Prezes
Jun 27, 2019
3,526
2,688
Krasnystaw
Trochę ożywię "trupa". Mam grę od czerwca, najpierw miałem próbować na urlopie - oczywiście się nie udało. Od tamtego momentu z wolnym czasem na gierki kiepsko, a Diabolo za rogiem. Czekam dalej, chociaż już chyba sam nie wierzę w zmianę sposobu sejwowania/ułatwienia tej gry przez twórców... Zagram na święta! O!

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Mam nadzieję, że chociaż wzięliście z drugiej ręki i nie podbiliscje sprzedaży :(
Tak, a najlepiej to ukraść! Gra jest świetna i z takim podejściem to ja bym radził zmienić hobby. Typowa polska mentalność i to chyba od kogoś kto już w PL nie mieszka.

• Popieram
Reactions: angh