Resident Evil: Village

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Ja na standard pod koniec gry mam już delikatne kłopoty z ammo, kasy jak lodu, ale nie ma gdzie kupić pestek. :D
Późniejsze potyczki są dosyć wymagające, więc idzie trochę tego, grubcio ma niestety ograniczony zapas na sklepie i powiedział, że nie wie kiedy będzie kolejna dostawa.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
W sumie trochę sensowny i "realistyczny", bo skąd ma brać ciągle te materiały. :) Na szczęście sporo tego szajsu jest porozrzucane po świecie, więc można dosyć szybko coś znaleźć, aczkolwiek nie ma już na co wydawać kasy, której przybywa co chwilę z truchła wrogów.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Oni mają silnik gotowy, wiec co roku mogą wypuszczać nowe Residenty, co z resztą bardzo mi odpowiada. Poproszę remake RE4.

Pełna zgoda. Wg przecieków rimejk RE4 w przyszłym roku ma wyjść.
W tym roku ma wyjść RE4 na VR, a wg przecieków remake RE4 może być opóźniony nawet do 2023:

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
W sumie trochę sensowny i "realistyczny", bo skąd ma brać ciągle te materiały. :) Na szczęście sporo tego szajsu jest porozrzucane po świecie, więc można dosyć szybko coś znaleźć, aczkolwiek nie ma już na co wydawać kasy, której przybywa co chwilę z truchła wrogów.

zgoda..co ciekawe upgrejdowanie broni podnosi jej cenę przy odsprzedaży..fajne takie przywiązanie do detali/dobre decyzje

Kosmos

Prezes
Jun 28, 2019
3,027
1,746
Kagoshima
Ja na standard pod koniec gry mam już delikatne kłopoty z ammo, kasy jak lodu, ale nie ma gdzie kupić pestek. :D
Późniejsze potyczki są dosyć wymagające, więc idzie trochę tego, grubcio ma niestety ograniczony zapas na sklepie i powiedział, że nie wie kiedy będzie kolejna dostawa.
A czyścisz wszystkie lokacje "na niebiesko"?

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
No raczej, do tej pory (końcówka) nie miałem problemów z ammo, ale zwiedziłem kilka lokacji, gdzie byłą masa strzelania, często do dużych i twardych sztuk, więc się trochę wypstrykałem. Coś tam jeszcze mam, pewnie przy zwiedzaniu kolejnej lokacji będą nowe kupki z amunicją (ewentualnie wrócę się i pozbieram towar ze studni, tylko że tam przeważnie jakieś inne skarby są). Z drugiej strony fajne uczucie, jak ma się mało pestek, a stwory tylko na to czekają.
No i niedawno ustawiłem akcelerację na zero, wcześniej to miotało jak szatan i ciężko było nieraz w coś trafić. :D

• Popieram
Reactions: Kosmos

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
No właśnie ulepszyłem wszystko co trzeba (poczekałem na lepsze bronie tak jak napisałeś i nie ładowałem kasy w te bazowe, może to przez to) i mam grubo ponad 100k, ciągle przybywa.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Ale do strzelby półautomatycznej (co razi, bo ma szybkostrzelność gorszą od pompek, a rzeczywista broń, na której ją oparli jest w pełni automatyczna) i pistoletu maszynowego masz wszystkie upgrady?! Nie sądziłem, że może wystarczyć na to mamony podczas pierwszego przechodzenia gry.

Last edited:

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Tzn. ulepszyłem wszystko co trzeba, czyli czego lubię używać (szogun w każdej grze ftw!). ;)
Snajpa, pompa, pistolecik, w zasadzie tym gram, resztę odpalam jak mi się ammo skończy. Na wszystko za chiny by nie wystarczyło kasy.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Kończę teraz NG+ na Hardcore i muszę napisać, że karabinek automatyczny powinien być normalnie dostępny...a może w sumie nie, bo za dobrze by było. I tak jest utrudnienie, bo amunicja nie pojawia się w świecie gry i jedynym sposobem jej pozyskania jest crafting. Eliminuje to beztroską rozwałkę, ale tak czy siak to IMO najlepsza broń (masa będzie oczywiście sapać, że Magnum, ale ja wiem swoje).

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Wczoraj, a raczej dzisiaj w nocy doszedłem. Do końca gry. Miałem do samego finiszu mega problemy z ammo, śmigło jedwo co rozwaliłem, dosłownie na styk naboi, ostatnia walka też. Nie wiem czy źle zarządzałem, ale nie strzelałem w kałuże czy chmury bez sensu, większość składników craftowałem właśnie w naboje, a mimo to ciągle byłem na styk. Muszę poczytać na necie, czy jakąś patologie uskuteczniane, czy inni też mieli podobnie.
Co do samej gry to super klimacik, końcówka już trochę za bardzo wykręcona, no ale tak ma być. Pokazało mi w grze 12.5h, w dashu 19.5h, całkiem solidny wynik.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Ale bida z amunicją to chyba też taka zamierzona jest. Village ma elementy RE4, ale nie jest RE4. W The Evil Within czy Dead Space częsta była jazda na oparach, ale w sumie na wyższych poziomach trudności. Mnie też podczas finałowej walki doskwierał niedostatek.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
No może TEW2 nie było tak fajne jak jedynka (za to technologicznie była o wiele lepsza), ale to nadal była bardzo dobra gra. Ja wiem, że DS3 to tutaj tylko ja szanuję, ale chyba nie znajdzie się forumowicz, który uważa, że DS2 to ścierwo.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Loadingi w tej grze na PS5 to jest mistrzostwo świata. 2 sekundy i nie trzeba potwierdzać przyciskiem jak na Xboxie czy PC. 8 sekund z karty aktywności z zimnego startu.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Nie potrafię się oderwać od tej gry. Wczoraj zacząłem 3 przejście, tym razem na Village of Shadows. Mam wymaksowane magnum i prawie wymaksowanego shotguna. Wyższe poziomy trudności robią tę grę jeszcze lepszą. W międzyczasie wypróbuję Mercenaries, ale platyny przez właśnie ten tryb nie zrobię, mimo, że gra na nią zasługuje ;) Capcom robi świetną robotę z tą serią, a jak ktoś jest fanem to już w ogóle. Liczę na RE4 rimejk, Code Veronica rimejk i potem RE 9.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Oj tak, gra wciąga jak bagno, nie mogłem się doczekać, aż znowu przysiądę. Teraz trochę pustka, bo rozglądam się za równie dobrą grą, ale nic w okolicy nie ma. :)

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Nie potrafię się oderwać od tej gry. Wczoraj zacząłem 3 przejście, tym razem na Village of Shadows. Mam wymaksowane magnum i prawie wymaksowanego shotguna. Wyższe poziomy trudności robią tę grę jeszcze lepszą. W międzyczasie wypróbuję Mercenaries, ale platyny przez właśnie ten tryb nie zrobię, mimo, że gra na nią zasługuje ;) Capcom robi świetną robotę z tą serią, a jak ktoś jest fanem to już w ogóle. Liczę na RE4 rimejk, Code Veronica rimejk i potem RE 9.
Wróciłem ostatnio do 3 przejścia i skończyłem na Village of Shadows. Wymaksowane magnum z nieskończoną amunicją pomogło, ale nie było dostępne pod koniec gry gdy gramy 'wiadomo kim' i myślałem, że będę się męczył, ale obie walki zajęły mi tylko z 5-7 podejść, o dziwo. Gra jest wciąż bardzo dobra, ale ma kilka niedoróbek, które nieco irytują, szczególnie co normalne na najwyższym poziomie trudności, czyli jak większość gier. Przeszkadza nieco powolność głównego bohatera czy pewne niepotrzebnie zbyt długie animacje. Zapewne to celowy zabieg, ale w następnej części muszą to przyśpieszyć. Zacznę 4 przejście, tym razem na easy, aby połapać jak najwięcej trofeów, które zostały i czekam na DLC.