Resident Evil: Village

Starh

Stały bywalec
Sep 12, 2019
229
288
Jestem tak samo zesrany jak w przypadku 7 - jednak jbl z odczepianymi głośnikami z tylu robi tutaj mocno. Plus jeden do ogólnego zesrania jak nic :D

na słuchawkach jakoś w ogóle się nie cyckam w to grać, ale jak odpalam go właśnie na jblku 9.1 z głośnikami z tylu ułożonymi za mną to kupa w majtach (ciagle czuje oddech czegoś na karku - ciary i połączenie otaczającego niepokoju).

Last edited:
  • Popieram
Reactions: olas and Jay

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Jestem tak samo zesrany jak w przypadku 7 - jednak jbl z odczepianymi głośnikami z tylu robi tutaj mocno. Plus jeden do ogólnego zesrania jak nic :D

na słuchawkach jakoś w ogóle się nie cyckam w to grać, ale jak odpalam go właśnie na jblku 9.1 z głośnikami z tylu ułożonymi za mną to kupa w majtach (ciagle czuje oddech czegoś na karku - ciary i połączenie otaczającego niepokoju).

Ja gram w 7 zeby wybadac czy 8 mi sie spodoba i masz racje: na tym JBL 9.1 to posrac sie idzie ze strachu. Jakies szmery, szumy itd za plecami. Dodaje mega do klimatu

Jak wyglada 8 vs 7 jesli chodzi o poziom trudnosci? 7 gram na easy

Pozdr

• Popieram
Reactions: Starh

Kosmos

Prezes
Jun 28, 2019
3,027
1,746
Kagoshima
Źle te poziomy trudności wyważyli, ale z drugiej strony prolog jest problemem, bo "wytyczne są niejasne". Tam chyba trzeba przeżyć ileś minut i znaleźć się po tym czasie w odpowiednim miejscu żeby się skrypt uruchomił. Ja z dobre trzy kwadranse na to zmarnowałem i obniżyłem na standardowy, a teraz trochę żałuję. Nie zmienia to tego, że to świetna gra. Nie jestem pewien ile procent mam za sobą, ale IMO jakieś okolice 2/3 to będzie i nie ma tutaj scenariuszy rodem z 5. Za to klimaty 4 to są co chwilę. Podoba mi się rozbudowany arsenał (ale to trochę pułapka na gracza - wydajesz hajsiwo na ulepszenia, a tu znienacka dostajesz lepszy model danego oręża, który "potencjał rozwojowy" ma większy i droższy).
No prolog jest dziwny, sam nie wiem do końca, co triggeruje scenkę przerywnikową. Latałem po całej lokacji dobre kilka minut, wbiegłem do tego pierwszego budynku z pięterkiem i wtedy właśnie zostałem złapany i wyrzucony przez okno.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Skończyłem po niecałych 10h. Odkryłem całą mapę i znalazłem 45 z 46 dokumentów i rozwaliłem 12 z 20 kozłów. Chyba też wszystkie możliwe do znalezienia podczas pierwszego przechodzenia akcesoria do broni zebrałem. No i wszystkie skarby. Cieszy mnie, że jest NG+ oprócz sklepu z bonusowymi broniami (jedyny sposób żeby mieć karabinek automatyczny jako Ethan). Dzięki temu zamiar pognębić bezlitośnie tę swołocz z prologu na hardcore. :D

Jak zbliżałem się do końca to byłem gotów dać grze 9/10. Końcówka to jednak sprawia wrażenie RE5/6, więc obniżam do...8,25.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Czy w pełniaku też jest taki lag w sterowaniu jak w demie?

Zależy czy jesteś typem, który nie grzebie w ustawieniach a potem narzeka w internecie, czy nie;) bo internet pełen takich asów

ja wyłączyłem obie akceleracje i wobble postaci, w demie próbowałem różne kombinacje ustawień, nawet na maxa kamerę postaci i strzelania, ale ostatecznie gram na kamerze postaci 8 lub 9 ( 9 jest max ) i strzelaniu 4 lub 5 ( większa precyzja ).

Gram powoli i zaglądam wszędzie czyszcząc każde pomieszczenie, ale już po tym co ograłem i widziałem ta część bije 7 na głowę pod wieloma wieloma względami. Jak jest konkretna akcja to jest podkręcona do 10 i mi się to podoba. Gram cały czas na Hardcore i to jest idealny poziom trudności moim zdaniem, nawet na pierwsze przejście, a jeszcze nie upgrejdowałem nic w żadnej z pierwszych broni, bo czekam na lepsze.

• Popieram
Reactions: Jay

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
ja wyłączyłem obie akceleracje i wobble postaci, w demie próbowałem różne kombinacje ustawień, nawet na maxa kamerę postaci i strzelania, ale ostatecznie gram na kamerze postaci 8 lub 9 ( 9 jest max ) i strzelaniu 4 lub 5 ( większa precyzja ).
No ale czy to eliminuje lag? Pobawiłem się ustawieniami, lag wciąż był. Nie mówię o ociężałości sterowania czyli tego, że kamera za wolno się obraca czy przyspiesza, a o reakcji kamery na ruch gałą.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Skończyłem po niecałych 10h. Odkryłem całą mapę i znalazłem 45 z 46 dokumentów i rozwaliłem 12 z 20 kozłów. Chyba też wszystkie możliwe do znalezienia podczas pierwszego przechodzenia akcesoria do broni zebrałem. No i wszystkie skarby. Cieszy mnie, że jest NG+ oprócz sklepu z bonusowymi broniami (jedyny sposób żeby mieć karabinek automatyczny jako Ethan). Dzięki temu zamiar pognębić bezlitośnie tę swołocz z prologu na hardcore. :D

Jak zbliżałem się do końca to byłem gotów dać grze 9/10. Końcówka to jednak sprawia wrażenie RE5/6, więc obniżam do...8,25.

Czyli było jakieś lizanie ścian, no ale czytałem, ze gra nie jest za długa, może to i dobrze, bo na siłę rozwlekać to też bez sensu.
Ja jestem po
otrzymaniu info o reszcie bossów od tucznika - heisenbergu i karakanie, ile to jest, połowa gry?

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
No ale czy to eliminuje lag? Pobawiłem się ustawieniami, lag wciąż był. Nie mówię o ociężałości sterowania czyli tego, że kamera za wolno się obraca czy przyspiesza, a o reakcji kamery na ruch gałą.
Ja lagu na PS5 nie stwierdziłem, ale były ploty, że w demach był na Xboxach. W pełnej podobno jest lepiej. Poczytaj resetera.

• Popieram
Reactions: gseed and Pistak

Kosmos

Prezes
Jun 28, 2019
3,027
1,746
Kagoshima
Ja czegoś takiego nie mam. Grasz na past genie w 30 fps?

• Popieram
Reactions: Pistak

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
Ja lagu na PS5 nie stwierdziłem, ale były ploty, że w demach był na Xboxach. W pełnej podobno jest lepiej. Poczytaj resetera.
No to w demie na X to zauważyłem. Jest szansa że nie ma go w normalnej wersji. Dzięki!

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
No to w demie na X to zauważyłem. Jest szansa że nie ma go w normalnej wersji. Dzięki!
Znalazłem coś takiego na Resetera. Ciekawe, bo 7 ogrywałem na Xboxie i nie pamiętam żadnego laga :confused:

how we feeling about those XSX controls?
They're worse. Specifically there's a noticeable deadzone. This was something that existed in RE7 on Xbox as well that never got fixed. Why the fuck Capcom calibrated it this way whereas the PlayStation has almost NO deadzone, we'll never know.

That being said, I came to peace with it in RE7 and I can come to peace with it here.

Understand though, Capcom WONT patch this. It's a deliberate choice.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
To ja już mam z 8 godzin co najmniej, więc pewnie do 20 dobiję lekką ręką.

Niekoniecznie. Kolejne segmenty są bardziej "zwięzłe". No i czas gry pokazywany przez grę zawsze będzie krótszy od rzeczywistego, bo nie jest liczony czas poświęcony na przeglądanie mapy, dzinnika i ekwipunku.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Prolog na hardcore to nawet na NG+ łatwy nie jest. Wprawdzie zginąłem tylko raz (odniosłem wrażenie, że ulepszenia zdrowia z poprzedniego przejścia są nieaktywne, bo zdrowie po atakach spadało podobnie jak za pierwszym razem, może być tak, że te wszystkie buffy gra rozpoznaje dopiero jak Duke kuchnię "otwiera"), ale trochę pomęczyć się trzeba było. Z drugiej strony - co z tego, że się ma ulepszone bronie, jak amunicji brak, bo NG+ bierze dane z save'a po walce z ostatnim bosses.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
To na Village of Shadows musi być masochizm. Ja znalazłem jedno miejsce gdzie można się schować i przez chwilę ma się spokój, dopóki nas nie znajdą, ale ogólnie trzeba być w ciągłym ruchu i mieć nieco szczęścia. A propos, gdyby ktoś się zastanawiał, nie trzeba być na zewnątrz, aby się filmik striggerował.

Ja nie wiem jak niektórzy przechodzą takie gry w 10h - albo biegają jak w battle royalach, albo pomijają wiele smaczków, miejscówek, lootu itp. oglądałem kilka streamów i tak własnie wielu gra, pomijają mnóstwo rzeczy, nawet często ignorując loot.

Ja zaglądam wszędzie, czyszczę każdą miejscówkę, zwiedzam itp. jestem prawie w połowie i mam 10h już przegrane.

Last edited:

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Ja nie wiem jak niektórzy przechodzą takie gry w 10h - albo biegają jak w battle royalach, albo pomijają wiele smaczków, miejscówek, lootu itp. oglądałem kilka streamów i tak własnie wielu gra, pomijają mnóstwo rzeczy, nawet często ignorując loot.

Może chcą na szybko odhaczyć i do kolejnej gry.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Ja zebrałem wszystkie skarby poza trzema chyba, z czego jeden znalazłem, ale nie miałem do niego klucza. Dopiero po skończeniu gry zorientowałem się, że miałem ten klucz, tylko trzeba było go poprzez tę inspekcję 3D wyciągnąć z innego przedmiotu. Drugi pominięty skarb wypadał z przeciwnika spawnującego się w już zbadanej lokacji, pominięcie go to oszczędność rzędu 5 minut góra. Z dokumentów ominąłem...jeden, zlokalizowany na samym początku gry. Zebrałem też wszystkie możliwe do zebrania bronie i akcesoria (brakujące są zarezerwowane do zakupu i to częściowo w NG+). Wiadomo, rzeczywisty czas gry to u mnie było więcej niż 10h, bo gra nie liczy czasu spędzonego w inwentarzu czy w panelu mapy i dziennika (w pozostałych RE od 2017 też tak miałem, że to co na koniec się wyświetliło jako czas ukończenia zawsze było o jakieś w 2 czy nawet 3h niedoszacowane. Chyba tylko w remaku trójki odchył wynosił mniej niż godzinę). Zapewne przechodzenie od razu na HC zajęło by więcej czasu, bo i zgonów byłoby więcej (o ile dobrze pamiętam to trzy-cztery razy wykitowałem na standardowym - raz na którejś z pułapek z początku, raz czy dwa w walce przez nieuwagę i raz na koniec, bo ostatni boss to nie przelewki).

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Nie miałem na myśli Ciebie, zresztą z tego co piszesz to u Ciebie na standard było bliżej 15h całościowo. Ja spokojnie przekroczę 20h no ale ja tak mam, że gram powoli. Cieszy mnie to, bo gra jest świetna. Hardcore jest ciężki tylko na początku w prologu, ale to głównie dlatego, że wrogowie się nie kończą, otaczają nas i nie do końca wiadomo co robić jak się przechodzi pierwszy raz ten etap. Pierwszego bossa pokonałem za pierwszym razem. Hardcore jest super, bo trzeba kombinować w pewnych momentach, używać całego oręża często, nie da się wejść i wystrzelać wszystkich za każdym razem, chociaż ja i tak tak najczęściej robię ;)

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Ja swój przykład przywołałem (tak BTW to z moich bieda-kalkulacji wynika, że realnie zajęło mi to ok. 13h) tylko w kontekście tego, że wcale nie trzeba lecieć "głównym wątkiem" żeby na koniec mieć wynik 10h lub mniej.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Pograne wczoraj i fajne są te pozostałe lokacje poza zamkiem. Dwóch bossów (2gi i 3ci) padło, podoba mi się styl, w jakim trzeba było z nimi walczyć. Klimacik jest fantastyczny, chociaż zagadki mogły by być nieco bardziej skomplikowane. Została mi ostatnia lokacja na mapie, tak jak pisał @TurboGad, po opuszczeniu zamczyska to już w miarę szybko idzie. Save z gry pokazuje ok 8h, a z dasha x 12, czyli również może być racja z tymi 10h czystej rozgrywki. Ten stworek goniący nas po podziemiach był trochę krindżowy. :)

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Na easy lub nawet standard 10 h jest realne, jak najbardziej.

RE 9 o podtytule Apokalipsa już podobno powstaje i 7-9 będzie potraktowane jako trylogia. Mam gdzieś 3/4 8 za sobą, ale bardzo mi się podoba to co z serią zrobili i hajp na 9 będę miał spory. Podobno 2023, bo prace zaczęły się już gdy prace nad 8 jeszcze trwały.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
No takie rimejki jak 2ki i 3ki to też mogę ograć wszystkie części. :)
Dzisiaj zmierzę się z kolejnym bossem.

Walter_White_S5B.png
ATTACH]

Początek gry był taki sobie, nawet pisałem, że jakoś nie urwało. Z godziny na godzinę było coraz lepiej, teraz nie mogę się doczekać kolejnej sesji. :)

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Na easy lub nawet standard 10 h jest realne, jak najbardziej.

Cyborgi, apage!
Wstydź się, Muzi. Przez Ciebie poczułem się stary i zniedołężniały.:oops:

:)

zapewne żartujesz, ale jakbyś nie żartował, to wyjaśniam - na Hardcore trzeba podchodzić bardziej rozważnie i strategicznie do walki, bo wrogowie miedzy innymi są w stanie przyjąć więcej strzałów, a my mniej, wymaga to wolniejszej i bardziej przemyślanej gry