Resident Evil: Village

Krusty

Mieszkaniec forum
Jun 29, 2019
681
342

Premiera w 2021 na PC, PS5 i Xbox Series X.

Lubię 7 ale chciałbym jakiegoś zakończenie dla Leona i reszty po tyłu latach bym zakończył ich historę i odesłał na emeryturę godnie. Marzy mi się taka gra ale i tą z przyjemnością zagram, mam sentyment do serii i trudno mi ją hejtować.

SimonX

Badass
Jun 27, 2019
1,659
1,838
44
Kraków
Na PS5 widziałem wczoraj w sklepie jakieś grywalne demo, ktoś to oglądał? Ja się boję sciągać :D
o tu:

projektkong

Badass
Jun 27, 2019
1,988
1,998
Na PS5 widziałem wczoraj w sklepie jakieś grywalne demo, ktoś to oglądał? Ja się boję sciągać :D
o tu:
Możesz ściągać bez obaw.
To tylko taka pokazówka tego (świata/otoczenia) co udało im się "wyrzeźbić". Żadnej walki itp.
Połazić, pooglądać i nic więcej.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Więc gra wychodzi również na pastgeny, czyli możemy zapomnieć o lepszych teksturach. Mam nadzieję, ze mimo wszystko będą ostrzejsze niż w RE7.

To demko to ciekawy pomysł. W weekend sprawdzę.

Focka

Mieszkaniec forum
Jul 1, 2019
634
536
Nie wychodzi

8gIEvQ6.jpg

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
935
1,144
Coś w tym jest co pisze @Muzi, bo to demo wygląda chwilami tak, jakby się komuś texture packi pomyliły i wrzucił ten z past-past-genów. Nie doszłoby do tego, gdyby gra była szykowana tylko na nowe maszynki. ;)

o4Lrp2b.jpg

Nie wiem po co wypuszczać demo, w którym możliwe jest zrobienie takiego zrzutu. :unsure:

Ogólnie wygląda to przeważnie ładnie i klimatycznie, ale dupy nie urywa. Obiekty miewają, jak widać, baaardzo uproszczoną geometrię, a tekstury z bliska potrafią przestraszyć niczym dobry jump scare. Dołóżmy do tego zepsute cienie (obiekty rzucają cienie na powietrze w odległości jakichś 20 cm) i przeważnie statyczne oświetlenie i mamy demko bardziej na PS4 Pro, niż na PS5.

vnXEy6c.jpg

EERi7Lz.jpg

• Popieram
Reactions: Simplex and Muzi

angh

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,325
3,170
Skończyłem te demo i nie porywa. Ale ja nie przepadam za re, jakoś nie miałem okazji się wkręcić. Wszystko wszystkim, ale strasznie irytuje, jak ta laska tupie chodząc. To się wbija w mózg. Po paru godzinach gry to te tupanie zostanie w głowie na tydzień.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Ja natomiast jestem wielkim fanem RE, ale nie podoba mi się ta bezbronność momentami. Chciałbym umieć się wybronić z każdej sytuacji jak w rimejkach 2 i 3. Tutaj uciekania, bo jesteśmy bezbronni ,będzie przypuszczam za dużo.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
W ogóle nie zauważyłem tupania, ale demo faktycznie mi nie urwało, nie do końca rozumem zachwyty DF. Raytracing jest taki że go prawie nie widać.

To demo raczej nie reprezentuje realnego gameplayu. Byla jakaś oficjalna prezentacja i było na niej sporo strzelania.

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,653
4,974
43
Zielona Wyspa
Ograłem to demo i sterowanie just tak irytujące, że gra automatycznie spadła z mojego radaru. Przez 10 minut próbowałem jakoś dostosować sterowanie i w końcu się poddałem, przemeczylem, przeszedłem do końca i skasowałem z dysku.

• Popieram
Reactions: Screwball